User Tag List

Sayfa 17/25 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
464 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: App plaka ceza

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben daha plakalarıma dokunmadım işin kotusu tüm arabalar aynı bakırkoy şube sağolsun

gözlemlediğimde şu bizim burda bunla ilgili bir uygulama yok ama karşıya geçsem ceza yicem kesin

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen salı günü bağdat caddesinden geçtim polisler baktı baktı durdurmadı ama burada ki yorumlardan sonra ben plaka bastırdım. Çevirmede sök derlerse hiç şubeyle felan uğraşmayıp takıcam.

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sakın çanakkale'ye app plaka ile gelmeyin trafik feci takmış durumda.daha yakın zamanda bi f10 u çevirdiler arkadaşım bana bu plakayı beşiktaş emnıyeti verdi demesine rağmen cezayı kilitlediler. 2 tane tanıdığımın aracınıda men ettiler
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,
    peki bu app plakaları yasaya uygun sekilde nasıl degiştiriz ? Bunu anlatabilecek varmı ?

Serkan_UR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar ,Kendi şahsım adına söylim Ne kadar inanamasakta ceza yiyen mühürsüzdür , karakteri farklıdır diye düşünsekte.Dün akşam bir arkadaşımın ceza yemesi ile isteyen polisin rahatlıkla 427 Tl Ceza kesebildiğini ve 7 gün izinle arabayı bıraktığını yaşayarak görmüş olduk.
    Arabda film olduğu halde filme bile bakmayan APP bu plaka hemen yazın vs diye abartılı bir yaklaşım gösteren Devlet Memurumuza Selam olsun keşke daha önemli konularda aynı titizlik olsa.İptal ile ilgili işlem yapan varsa tecrübe paylaşmasını rica ederim.

Plaka Şöförler odası mühürlü çerçevesi vs herşey nizamı APP lerden.

Yer:Çekmeköy mezarlık

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine ne yapacağını şaşırdılar ya ayıptır be bu insanların peşine düştüğünüz kadar hırsızı katili gaspçıyı tecavüzcüyü biraz önemseyin aq
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu polislerin bu tavırları beni öldürüyor yaa.. Muayeneden app ile geçip etiket verildiği halde ceza yiyen var mı acaba ?

Öyle bi durumda memurla ilgili güzel bi mahkeme süreci olabilir diye düşünüyorum

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plakadan bile olsa kural ihlalim varsa ceza yemek koymuyor da kendini kanun sanan tipitiplere ayar oluyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtngn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu polislerin bu tavırları beni öldürüyor yaa.. Muayeneden app ile geçip etiket verildiği halde ceza yiyen var mı acaba ?

Öyle bi durumda memurla ilgili güzel bi mahkeme süreci olabilir diye düşünüyorum
    iyi bi avukata sormak lazım bilirkişi ile plakanın sorunsuz olduğu kanıtlanıp ceza iptal edilebilirse peşinden bunu delil gösterip görevi kotuye kullanmaktan belki dava edilebilir

135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi bi avukata sormak lazım bilirkişi ile plakanın sorunsuz olduğu kanıtlanıp ceza iptal edilebilirse peşinden bunu delil gösterip görevi kotuye kullanmaktan belki dava edilebilir
    Mutlaka bişey yapılması lazım.

Sen bu yetkiyi tüvtürke veriyorsun uygunsuzsa ağır kusurdan bırakıyorsun zaten, ee polis neyin kafasında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

APP plaka bastırdığınızı kabul edip, cezaya dava açarsanız, bir anda kendinizi kamu davasında TCK 136'dan yargılanırken bulabilirsiniz. Metal plaka yaprağı çünkü resmi evrak olarak geçiyor yasal mevzuatlarda.

Basit bir şekilde açıklarsam, siz aynı nüfüs hüviyetinizden bir tane daha kırtasiyede bastırıyorsunuz çünkü orada ki yazı fontunu beğenmediniz, bastırdığınız sahte kimlik ile bazı resmi işlemleri yapabilirsiniz nüfüs örneği alma, tapu,vekaletname vb. ancak bir gbt sorgusunda memur arkadaş kimliğin orijinal olmadığını fark edip ve sizleri tutularsa siz çıkıp "ee bankalar veya diğer devlet kurumlarında ben bu nüfüs cüzdanımla işlem yaptım, denetlemekle görevli olan pek çok yerde geçti şimdi bana ceza kesiyorsunuz, görevi kötüye kullanıyorsunuz" demeniz ne kadar abestle iştigal ise, bu konuda dava açmak veya avukat tutmak aynı şekilde abestle iştigal olur.

APP plakayı ben de kullanmayı isterim, şekli daha güzel, arabaların kaderini de değiştiriyor kesinlikle ama durum budur.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ckrc gayet güzel açıklamış.

Aracın muayeneden ilgili sebep yüzünden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir.

Cam filmi ile hafif kusur geçebilirsiniz ama ceza yazılmayacağı anlamına gelmez.

App plakada aynı şekilde tüv bununla ilgilenmez ama emniyet ceza yazar.

Tüv motor numarası okunmuyor diyerek hafif kusur muayeneden geçirebilr. 1.4 civic'e k24 takmışsınızdır ruhsata işletmemişsinizdir. Emniyet farkederse chance olarak değerlendirir ve işlem yapar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    APP plaka bastırdığınızı kabul edip, cezaya dava açarsanız, bir anda kendinizi kamu davasında TCK 136'dan yargılanırken bulabilirsiniz. Metal plaka yaprağı çünkü resmi evrak olarak geçiyor yasal mevzuatlarda.

Basit bir şekilde açıklarsam, siz aynı nüfüs hüviyetinizden bir tane daha kırtasiyede bastırıyorsunuz çünkü orada ki yazı fontunu beğenmediniz, bastırdığınız sahte kimlik ile bazı resmi işlemleri yapabilirsiniz nüfüs örneği alma, tapu,vekaletname vb. ancak bir gbt sorgusunda memur arkadaş kimliğin orijinal olmadığını fark edip ve sizleri tutularsa siz çıkıp "ee bankalar veya diğer devlet kurumlarında ben bu nüfüs cüzdanımla işlem yaptım, denetlemekle görevli olan pek çok yerde geçti şimdi bana ceza kesiyorsunuz, görevi kötüye kullanıyorsunuz" demeniz ne kadar abestle iştigal ise, bu konuda dava açmak veya avukat tutmak aynı şekilde abestle iştigal olur.

APP plakayı ben de kullanmayı isterim, şekli daha güzel, arabaların kaderini de değiştiriyor kesinlikle ama durum budur.
    Ozaman kırtasiyede basılan kimlik sahteyse bunu denetleyen tüvtürk sıkıntı yok kullanabilirsin diyor..

Hadi diyelim bunuda geçtik şoförler odasından direk app olarak verilen insanlar var onlar nasıl ayırt edilecek

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamlar cezayı yazıp geçiyor umurlarında değil ki. Git itirazını et cezayı iptal ettir diyor bütün polisler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılanlar mantıklı tabiki de bu durumda muz cumhuriyetinin kanunları geçerli öyleyse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yok burda ben soforler odasının verdiği plaka için konuşuyorum daha dun gordum beşiktaş baskı yeni muhur

135
    ├┼┼╕
    246R

shamed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım artık orjinal plaka kullanmak şart oldu rahat ve sorunsuz kullanmak için
    #leoo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı shamed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım artık orjinal plaka kullanmak şart oldu rahat ve sorunsuz kullanmak için
    bu konunun başından beri aynı beşiktaş baskı plakayı kullanıyorum ben bu tamamen polise kalmış birşey

135
    ├┼┼╕
    246R

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 2 aydir muhurlu besiktas appye gectim , simdilik birsey diyen yok gibi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler