User Tag List

Sayfa 22/25 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon
464 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: App plaka ceza

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    APP işi ilginç. Hatta bir ara yok Alman yok Fransız falan vardı Yasal değil deniliyor ama mesela mührü vesairesi olduğu zaman polis de bir şey demiyor.
    Yani işin aslı, EDS vs okuma problemi olmadığı sürece ne yazarsa yazsın çok da dert olmaması lazım. Boşa uğraşıyorlar.

ABD'de çiçekli böcekli, yazı tipi değişik bin tane plaka var.

Zamanında Giulietta varken öne "İtalyan" denen küçük bi plaka almıştım, Alfa plakası

Hatta bir ara gıcıklığına bu plakayı yasal olarak almak için ilgili trafik kanunu maddesine göre başvuru da yapmıştım. Gelen cevap "kare plaka tak" oldu. Ama ilgili kanun maddesinde "std plaka takmak için uygun yer yoksa, izin verilirse küçük plaka takılabilir" bile diyor. İzin alayım demiştim, vermediler Sonra bu plakayı aldım, mühürlü falan... Hatta Eray Yümsel'den almıştım sanki... Polis durdurduğunda bakıyordu, ama hiç lafını eden duymadım. Bu da ilginçtir. EDS, otopark girişi vesaire gibi yerlerde de hiç sorun olmadı, çatır çatır okudu.

Ha ama ilgili yönetmelik, kanun vesaireye baktığımızda APP diye bir şey yok. Font belli, karakterler belli.

Bir de bazı plakalarda harfler rakamlar ciddi anlamda birbirine karışıyor, hem görüntü feci şekilde berbat hale geliyor, hem de okunmuyor gerçekten. Ona ben olsam ben de yasak koyarım, istediği kadar mühürlü bilmemneli olsun...

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hkkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam öyle düşünmeyin tamam doğru diyorsunuz legal formattada basılabiliyor ama olay format değil basılması , bu iş sadece devletin kurumu olan şoförler odasında yapılmalı el altından yapılmamalı benim bahsettiğim şey bu , he ne olur devlet fontları değiştirir app ile aynı fontta yapar ozaman süper olur ama tekrar söylüyorum başka kişiler yapmamalı , şimdi bu işten para kazanan abilerim kardeşlerim bana kızıcak ama malesef olması gereken bu , her önüne gelen plaka basıp arabasına takarsa sahte plaka kullanımı artar ki büyük şehirlerde ticari araçların plakasını ikizliyorlar bizzat gözümle gördüm sahte plaka takıp hırsızlık , gasp gibi suçlar işleniyor bu durumun önüne geçmek içindi benim yorumum insanın başı yanınca bu dertten anlıyor
    o zaten kağıt üzerinde yasak değil mi tek yetkili şoförler odasına bağlı plaka basım yerlerı olması lazım

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden fransız kesik app, bilmem ne app gibi farklı karakterlde vardı App. Bunlar sorun oluyordu.

Mesela Bursa Trafik Cemiyeti'nin standart baskısı birçok APP den hoş.

Bazı araçlar için hususi Bursa dan bastırdığımız plakalar oluyor.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    22 sayfalık konunun özeti olarak APP plaka yaptırmak istiyorum plaka 34 xx 1111 şeklinde

bu konuyla ilgili olarak yardımcı olabilecek var mıdır sorun yaşamamak adına yardımlarınıza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lownslow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    22 sayfalık konunun özeti olarak APP plaka yaptırmak istiyorum plaka 34 xx 1111 şeklinde

bu konuyla ilgili olarak yardımcı olabilecek var mıdır sorun yaşamamak adına yardımlarınıza
    @Melih-Ö yardımcı olacaktır

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plaka konusunda haberler başladıysa trafik çevirmelerinde kontroller de başlar.

Bu arada belki dikkat eden olmuştur. İstanbul a 2 3 hafta önce 6.992 Polis ataması ve 1.573 araç hizmete alındı. Atanan polislerin büyük çoğunluğu trafik şubeye verildi sanırım. Artık sabah akşam yoğunluk olan yerlerde trafik ekipleri görev yapıyor. Yani trafik uygulamaları artacaktır görüşündeyim

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/icis...yarisi/3115465

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 1 Ocak 2024 ve sonrası ilk kez tescil edilen araçlar ile yeniden tescil plakası basılan araçlarda karekod (QR kod) ve tanım numarası bulunmasının zorunlu olduğu hatırlatıldı.

Sahte veya APP kullanılması durumunda, derhal bu plakaların çıkartılması ve devletin belirlediği standartlara uygun plakaların kullanılmaya başlanması gerektiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sahte ve APP kullanmak suçtur ve cezai yaptırımları mevcuttur. APP kullanmaya devam edenlere 2 bin 647 lira, sahte plaka kullananlara ise 32 bin 170 lira para cezası ve resmi belgede sahtecilikten dolayı 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilecektir. Trafik sorunlarının çözümü, trafik kurallarına uyumla sağlanır, lütfen trafik kurallarına uyalım."

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben her yerde Hyundai Tucson polis aracı görmeye başladım son 1 haftadır. Ciddi bir alım yapıldı belli oluyor.

Sarıyer de maslakta her kavşakta bir tucson polis aracı ver bekleyen.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben daha dün taktım APP leri araba ilk tescil plakasıyla olduğu için soran olursa aldığımda böyleydi der geçerim
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

cbrracingteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben daha dün taktım APP leri araba ilk tescil plakasıyla olduğu için soran olursa aldığımda böyleydi der geçerim
    diyemezsin tescil tarihinden itibaren 2024 olan araçlar karekod olmaz sa 32,000tl cezası var ve yazıyorlar bilgine
    - 34 YEY 34 -

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cbrracingteam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diyemezsin tescil tarihinden itibaren 2024 olan araçlar karekod olmaz sa 32,000tl cezası var ve yazıyorlar bilgine
    Tamam tescil tarihim 2024 ama araç plakası değiştirmedim ki 2014 model aracımın üzerindeki plaka ilk plakası.

Yani üzerindeki plakayı 10 yıl içinde herhangi bir zaman takmış olabilirler
    M.Kemal ATATÜRK

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben her yerde Hyundai Tucson polis aracı görmeye başladım son 1 haftadır. Ciddi bir alım yapıldı belli oluyor.

Sarıyer de maslakta her kavşakta bir tucson polis aracı ver bekleyen.
    Daha demin ofisin oldugu caddeye girdiler tucsonla kaldırımda park etmiş nekadar araba varsa sıradan gecirdi foto cekip basıyo cezayı. Maltepe civarı olan dikkat etsin nekadar sokak varsa girip cııkıyolar
    1881 - 193

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son düzenleme açık ve net
    APP plakaya kesin ceza yazılacak değiştirilmesi gerekiyor.
    2024 tescil araçlarda yeni plaka takılmışsa veya "0" km araç ise karekodlu olmak zorunda
    Normal baskı plakalara değişiklik şimdilik yok devam.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Trafik sorunlarının çözümü, trafik kurallarına uyumla sağlanır, lütfen trafik kurallarına uyalım"

sorun çözümüne app plakadan başlamaları çok yerinde bi hareket olmuş gerçekten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçedeki delik çok büyük.

Eskişehir'de yıllardır park yapılan bir caddeye ilk defa ceza yazdılar. 20 yıldır aynı yerde oturup kapısının önüne arabasını bırakan adama ilk kez park cezası geldi.

Totalde 1000 e yakın araca yazmışlar. Ek MTV de yeterli olmadı. Artık basarlar her taraftan.
    M.Kemal ATATÜRK

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    APP konusuna katılmıyorum ama abuk subuk parkedenlere ceza kesiyorlarsa ayakta alkışlarım.

Bostancı'da lunapark'a gelmeden önce şok market önü. Dikine parkediyorlar, tek şeride düşüyor trafik.
    Oradan kurtuluyorsun, az ileride Fırat kebap önü. Oradan devam et, ışıkları geç, sola ayrım'ın az gerisinde ağacın yanına park edip yolu yine tek şeride düşürenler.
    Ara sokaklarda aptal aptal bırakanlar, köşebaşlarını yolu kapayacak şekilde park edenler...

fahri müfettişlik verilse bana fotoğraflı, videolu şekilde kaparım açığın büyük kısmını.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    APP konusuna katılmıyorum ama abuk subuk parkedenlere ceza kesiyorlarsa ayakta alkışlarım.

Bostancı'da lunapark'a gelmeden önce şok market önü. Dikine parkediyorlar, tek şeride düşüyor trafik.
    Oradan kurtuluyorsun, az ileride Fırat kebap önü. Oradan devam et, ışıkları geç, sola ayrım'ın az gerisinde ağacın yanına park edip yolu yine tek şeride düşürenler.
    Ara sokaklarda aptal aptal bırakanlar, köşebaşlarını yolu kapayacak şekilde park edenler...

fahri müfettişlik verilse bana fotoğraflı, videolu şekilde kaparım açığın büyük kısmını.
    Abim bende sana katılıyorum. Bahsettiğim noktada parktan trafik akışında sorun olmuyor.

Aksine sorun olan yere kesmeyip, sorun olmayan noktaya kesiyorlar o yüzden yazdım.

Fahri müfettişlik olsa bende sana katılır açığın diğer yarısını da ben kapatırdım herhalde
    M.Kemal ATATÜRK

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sen nasıl bir kralsın ya Fahriye Evren
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polisler affetmiyor aman dikkat... Maslak-Ayazağa-Şişli ( Bomonti ) tarafına her gün gidip geliyorum her köşede sıfır tucson polsi araçları ve sürekli ellerinde tablet fotoğraf vs çekip ceza yazıyorlar...
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen nasıl bir kralsın ya Fahriye Evren
    pilliler cezadan muafmış öle diolaaa

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler