User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bu Modifikasyonlar Muayeneden Geçer mi?

MehmetBora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu Modifikasyonlar Muayeneden Geçer mi?

Merhabalar,

Birçoğumuzun aklına takılan sorudur. Özellikle konu ile ilgili deneyimi olmayan arkadaşların kafalarında "deli sorular" vardır. O deli sorular beni de etkisi altına almış durumda. Ben genç bir kardeşinizim, 23 yaşındayım ve bugüne kadar babamın CLA 180'ini ve diğer şirket araçlarını fabrikasyon olarak kullandım. Artık kendime 3 kapılı bir Punto 1.3 alma kararı verdim ve nakitimi tamamlar tamamlamaz Allah kısmet ederse alacağım. Küçük yaşlardan beri süregelen araba ve modifiye tutkumu sonunda sınırlar olmadan doyasıya yaşayacağım. Ama o sınırlar elbette muayene istasyonunda biraz sekteye uğrayacaktır.

Sorularım şunlar:

1)Press yay, spor yay, coilover gibi uygulamalar, lastik çamurluğa gömülmemiş halde, sınırda iken vizeden geçer mi?

2)Fabrikasyon jant ölçüsü 15-16 inç olan araca, 17 inç hafif ofsetli jant, geniş taban ve ince yanak lastik taksam vizeden geçer mi?

3)Spacer Flaşör ile 2 cm kadar jantların mesafesini dışarı açsam ve arkaya çok az bir camber eklesem vizeden geçer mi?

4)2 mm cam filmi ile CLA 180 geçti, ben Punto'ya 4 mm koyu cam filmi taktırsam (ön cam 1 mm) vizeden geçer mi?

5)9 farklı opsiyonlu sis çakarlar mevcut, bunu arka sislere uygulasam ve istasyona gidince sabit moda getirsem fark edilir mi, edilse vizeden geçer mi?

Aklımdaki alçaklık seviyesi ve jant-lastik ölçüleri hemen hemen aşağıdaki araçta mevcut. Bunu baz alabiliriz. (Tabi spacer ile bir kaç cm daha çıkıntılı olacak.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim gibi, "şu modifikasyon da geçer mi" diye sorusu olan arkadaşlar cevap olarak buraya yazarsa, benimde aklıma gelmeyen sorular aydınlanmış olur. Lütfen sorular ekleyin, deneyimli arkadaşların değerli cevaplarını merakla bekliyorum. Teşekkürler!

efef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işin bu kitabı düzeni yok,mesela 3 defa aynı aracı 17 jant 40 yanak lastik 3-4binden sonra öten egzozla park moduluyle geçtim ama ben sattıktan sonra yeni sahibi geçirememis üstüne bi kaç eksik bile eklemisler.Çok aykırı olmadığı sürece gececegi kanaatindeyim

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1) Lastik çamurluğa gömülmemiş haldeyse problem olmaz. Ama görevli çapraza almak istebilir, onda da lastiğin çamurluğa sürtmemesi gerek. En kötü muayeneye gitmeden önce yayların arasına takoz koydurur gidersin, muayeneden geçtikten sonra takozları söktürürsün.

2) Bazı istasyonlarda kapı eşiğinde yazan ölçüleri istiyorlar, bazılarında da hiç bakmıyorlar. En kötü kapıdaki etiketin aynısından yaptırırsın.

3) Kamber problem değil, dediğim gibi araba yeter ki sürtmesin çamurluğa hiçbir şekilde.

4) Cam filmi hafif kusur, hiçbir problemi yok.

5) Sislerde xenon olmasın, standart ampul ile geçer. Sis farı zorunluğu olmadığı için sislerin soketlerini söküp de gidersiniz yine problem olmaz.

Başka soru?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı efef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işin bu kitabı düzeni yok,mesela 3 defa aynı aracı 17 jant 40 yanak lastik 3-4binden sonra öten egzozla park moduluyle geçtim ama ben sattıktan sonra yeni sahibi geçirememis üstüne bi kaç eksik bile eklemisler.Çok aykırı olmadığı sürece gececegi kanaatindeyim
    Anladım, çok teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) Lastik çamurluğa gömülmemiş haldeyse problem olmaz. Ama görevli çapraza almak istebilir, onda da lastiğin çamurluğa sürtmemesi gerek. En kötü muayeneye gitmeden önce yayların arasına takoz koydurur gidersin, muayeneden geçtikten sonra takozları söktürürsün.

2) Bazı istasyonlarda kapı eşiğinde yazan ölçüleri istiyorlar, bazılarında da hiç bakmıyorlar. En kötü kapıdaki etiketin aynısından yaptırırsın.

3) Kamber problem değil, dediğim gibi araba yeter ki sürtmesin çamurluğa hiçbir şekilde.

4) Cam filmi hafif kusur, hiçbir problemi yok.

5) Sislerde xenon olmasın, standart ampul ile geçer. Sis farı zorunluğu olmadığı için sislerin soketlerini söküp de gidersiniz yine problem olmaz.

Başka soru?
    Gayet açıklayıcı oldu, teşekkür ederim. Ancak aklıma takılan veya yeni gelen sorular olursa gerek özelden, gerekse konu içerisinden seni rahatsız edeceğim.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün yaylı megane 3 coupe u götürdük muayeneye. Yay vardı arabada fakat geçti. Çakar mevzundan kalabilir fakat diğerlerine dikkat etmeyebilirler.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün yaylı megane 3 coupe u götürdük muayeneye. Yay vardı arabada fakat geçti. Çakar mevzundan kalabilir fakat diğerlerine dikkat etmeyebilirler.
    Yay konusunda geçmesi çok iyi, içim ferahlıyor onaylayan arkadaşlar oldukça. Söküp tekrar takması meşakatli bir iş çünkü, uğraşmak zor gelir.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu resimdeki araba muayeneden yüzde 90 geçmez. Sırf muayene yüzünden kendini zevklerinden mahrum bırakma istediğini yaptır muayene zamanı zaten sökersin jant yay v.s bunla basit şeyler

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arac 98 bravo bu footoraftaki aractan daha yuksekti aracta coil var gecirmedi araci capraz bi alete cikardi camurluk surttu dedi birakti agir kusur camurluk lastige surtuyor yazdi sonra yaylari degistirdim araba enn fazla 2 cm falan kalkti muayene tekrarinda baska yere goturdum adam sadece eliyle kontrol edip gecirdi. Ayni sekilde fren hortumlarinda catlat var yazdi onlarada agir kusur yazdi tekrarindaki adam kontrol etmeden gecirdi. Fotoraftaki bence %99 geçmez ama yinede hersey kontrol eden kisiye bagli burdan saglikli bi sonuc alamassin

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araç orjinal 18'' ve çakar hariç yazdıklarının hepsi mevcut 3cm hr yay var cam filmim var geçtim

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar downpipe , düz boru ve varex var... Varex olduğu belli olmuyor pek o geçer gibi ama downpipe ??? Araç 2010 model.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar downpipe , düz boru ve varex var... Varex olduğu belli olmuyor pek o geçer gibi ama downpipe ??? Araç 2010 model.
    Hocam egzozun çapı büyük olsun direk bırakıyorlar yönetmeliğe uygun değil yazığ gönderiyolar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir öneri sisleri sökmek yerine sigortasını sök. (bana kalsa sise xenon takmamak en güzeli ) hafif kusur olarak geçiyor.

İstasyona göre değişir mi bilmem ama benim aracım çalışmayan sis ile hafif kusurlu geçti..

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evolution_9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam egzozun çapı büyük olsun direk bırakıyorlar yönetmeliğe uygun değil yazığ gönderiyolar
    egzosumun çapını nereden biliyorlar ki ? 63mm standart zaten bizim bende büyütmedim aynı boy.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

STHL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sis farı çalışmasa bile eğer içinde xenon varsa - belli oluyorsa - kalıyor. yani bağlantısı, soketi sökük olsa bile sis in içinde xenon olamaz mış. bu yüzden ağır kusur yazmışlardı.
    MKIV TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu resimdeki araba muayeneden yüzde 90 geçmez. Sırf muayene yüzünden kendini zevklerinden mahrum bırakma istediğini yaptır muayene zamanı zaten sökersin jant yay v.s bunla basit şeyler
    Hahah, evet haklısın aslında 2 yılda bir çekmeye değer.

Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim arac 98 bravo bu footoraftaki aractan daha yuksekti aracta coil var gecirmedi araci capraz bi alete cikardi camurluk surttu dedi birakti agir kusur camurluk lastige surtuyor yazdi sonra yaylari degistirdim araba enn fazla 2 cm falan kalkti muayene tekrarinda baska yere goturdum adam sadece eliyle kontrol edip gecirdi. Ayni sekilde fren hortumlarinda catlat var yazdi onlarada agir kusur yazdi tekrarindaki adam kontrol etmeden gecirdi. Fotoraftaki bence %99 geçmez ama yinede hersey kontrol eden kisiye bagli burdan saglikli bi sonuc alamassin
    Hmm, doğru evet. Artık şans inşallah iyi birine denk geliriz.

Alıntı evolution_9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim araç orjinal 18'' ve çakar hariç yazdıklarının hepsi mevcut 3cm hr yay var cam filmim var geçtim
    İnsan yinede stres oluyordur.

Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir öneri sisleri sökmek yerine sigortasını sök. (bana kalsa sise xenon takmamak en güzeli ) hafif kusur olarak geçiyor.

İstasyona göre değişir mi bilmem ama benim aracım çalışmayan sis ile hafif kusurlu geçti..
    Bu öneriyi dikkate alacağım, teşekkür ederim.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STHL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sis farı çalışmasa bile eğer içinde xenon varsa - belli oluyorsa - kalıyor. yani bağlantısı, soketi sökük olsa bile sis in içinde xenon olamaz mış. bu yüzden ağır kusur yazmışlardı.
    Cok iyi yapiyorlar. Polis yolda gordugunede saglam cezalar yazsa keske

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu sis işinden bi vazgeçin artık yahu..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler