User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Ev icin kamera sistemi

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Ev icin kamera sistemi

Arkadaslar boyle bi ihtiyacim dogdu, internette gezindim onlarca sistem ve fiyat var. Kafam karisti, aramizda bu isle ugrasan fiyat verecek birileri var midir ?
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evin içinde mi kullanacaksınız yoksa çevresinde mi ?
    Gizli kamera mı olacak standart kamera mı ?
    Kaç adet kamera kullanılacak ?

Bu sorulara cevap verebilirseniz 1-2 tavsiyede bulunabilirim. Bu işi yaptığım için ürün tavsiyesinde bulunmam doğru olmaz fakat alacağınız ürünlerin özellikleriyle , fiyatlarıyla ilgili vs birkaç bir şey söyleyebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orcun_Simsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evin içinde mi kullanacaksınız yoksa çevresinde mi ?
    Gizli kamera mı olacak standart kamera mı ?
    Kaç adet kamera kullanılacak ?

Bu sorulara cevap verebilirseniz 1-2 tavsiyede bulunabilirim. Bu işi yaptığım için ürün tavsiyesinde bulunmam doğru olmaz fakat alacağınız ürünlerin özellikleriyle , fiyatlarıyla ilgili vs birkaç bir şey söyleyebilirim.
    Kardesim once alakan icin tesekkur ederim.

Ev icinde kullanilacak
    Totalde 4 kamera dusunuyorum
    Telefondan takip edilecek modellerden istiyorum
    Ortalama ne kadar maliyet cikar ?
    Tango-1 never dies.

by_hayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    perpadayım abi proje işleri yapıyorum ben ama gelirsen yardımcı olurum elimden geldiğince
    SSD-S2k

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim once alakan icin tesekkur ederim.

Ev icinde kullanilacak
    Totalde 4 kamera dusunuyorum
    Telefondan takip edilecek modellerden istiyorum
    Ortalama ne kadar maliyet cikar ?
    Hocam öncelikle alacağın kamera dome tip olsun. Bir köşeye monte edersin dikkat çekmez , kaba durmaz.
    Mutlaka 2.8 lens seçeneğini al. Lens'de değer büyüdükçe görüş açısı sağdan soldan azalır , ileriye doğru uzar. Yani uzakları yakın görürsün. Evde böyle bir ihtiyacın olmayacak. 2.8 Lens en iyi seçim olur.
    Kamera olarak AHD tercih et. Hem fiyat olarak uygun olur hemde İP kameraya yakın kalitede görüntü alırsın. Analog kamera alma. Analog devri bitti artık.
    Gece görüşlü olsun. Ev içi diye gece görüşsüz kamera önerirlerse alma.
    1 TB'lık hdd sana fazlasıyla yetecektir.
    Telefondan takip etme artık hemen hemen tüm cihazlarda var. Modemden bir kablo çekersin. İstersen static ip almadan kayıt cihazının web sunucusu üzerinden bağlanırsın istersen static ip alır oradan bağlanırsın.
    Kayıt cihazı olarak neutron öneririm. Mobilden bağlanma konusunda da başarılı bir cihaz bana göre. Cihaz ilk çalıştığında çıkan kare kodu okutuyorsun telefona bütün bilgileri vs. otomatik dolduruyor. Kullanımı çok basit

Gelelim gerekli malzeme ve fiyatlara :
    Kamera : 30-50 $ aralığından fazla verme. Sonuçta evin içerisinde ve küçük bir alanda kullanacaksın. 30$ - 50$ civarı fiyatı olan 1.3 MP yada 2.0 MP bir AHD işini fazlasıyla görecektir.
    Kayıt cihazı : 70-80$ civarı söylediğim markanın 4 kanal nvr kayıt cihazı.
    1 TB hdd : Vatan vs. mağazalarda fiyatlara bakabilirsiniz. Kameraları alacağınız yerde daha uygun olacaktır.
    Besleme Ünitesi : 4 kamerayı çalıştıracak şekilde adaptör. Buda 20-25 lira en fazla.
    Kablo : 2+1 CCTV kablosu diyeceksin. Eğer ses kaydı da yapsın dersen kabloyu 4+1 alacaksın ve kameralarında ses çıkışlı olmalı. Yada kamerada ses çıkışı olmasa bile bir kaç dolarlık minik bir mikrofon aracılığı ile sesleri de kayıt edebilir hatta cep telefonundan bu sesleri dinleyebilirsin.
    Bağlantı aparatları : 8 adet BNC , 4 adet power jack almanız yeterli. 10 - 15 lira civarı tutar bunların hepsi.
    4 adet sıva üstü buath : Kameranın yanında yapılacak bağlantıları saklamanız için. Adeti 1-2 lira ama o çirkin görüntüyü muazzam gizliyor.
    Kablo kanalı : Kablo saklamak için ( yani düzgün işçilik ve görünüş için ). 1 Boyu (2mt) 2,5 TL civarı. ( kendinden yapışkanlı olan , 16x16 ölçüsünde olan )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok makbule geçti sağol dostum.
    Tango-1 never dies.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaşın reçetesi çok iyi

Aynısı küçük bir işyerinde uyguladık

Gece görüşlü olursa birde süper olur
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben komple AliExpress ten almıştım. Kayıt cepten izleme vs. Kendim kurarım dersen aliyede bak derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben komple AliExpress ten almıştım. Kayıt cepten izleme vs. Kendim kurarım dersen aliyede bak derim
    ben çok beceriksizim o konularda
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerekli el aletlerini temin edebilirseniz kurulum konusunda da yardımcı olabilirim. Ev içerisinde olduğu için sanıldığından daha kolay bir işlem. Yapmanız gereken sadece kameraları koyacağınız noktalara kabloyu çekmek ve bağlantıları yapmak. Kabloyu çekip kameraları yerine tutturduktan sonra geriye sadece bağlantı ve kayıt cihazı ayarları kalır. Eğer bunları yapamazsanız da çok düşük bir ücret ödeyerek yaptırabilirsiniz. Şimdi komple kurulum için bir ekip çağırırsanız en azından 300-500 TL ödemeniz gerekir. Kablo ve kamera montajlarını kendiniz yaparsanız sadece bağlantı ve ayar işlemleri için en fazla 50-100 TL ödersiniz. Belki komik gelecek ama iç mekanda yapılacak bir kamera işinde en zor kısım BNC'leri bağlamak ve kayıt cihazı ayarlarını yapmak. Geri kalan kısmı faso fiso

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın olaydın ben gelir yapardım (ücretsiz) çok çok kolay bir işlem. 1 Yan keski - 1 bant - 1 yıldız tornavida (ince uç) kafi.

Nette bir sürü video var soket bağlantısıyla ilgili, şöyle söyleyim anten kablosuna konnektör takmakla eşdeğer.

raja52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orcun_Simsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle alacağın kamera dome tip olsun. Bir köşeye monte edersin dikkat çekmez , kaba durmaz.
    Mutlaka 2.8 lens seçeneğini al. Lens'de değer büyüdükçe görüş açısı sağdan soldan azalır , ileriye doğru uzar. Yani uzakları yakın görürsün. Evde böyle bir ihtiyacın olmayacak. 2.8 Lens en iyi seçim olur.
    Kamera olarak AHD tercih et. Hem fiyat olarak uygun olur hemde İP kameraya yakın kalitede görüntü alırsın. Analog kamera alma. Analog devri bitti artık.
    Gece görüşlü olsun. Ev içi diye gece görüşsüz kamera önerirlerse alma.
    1 TB'lık hdd sana fazlasıyla yetecektir.
    Telefondan takip etme artık hemen hemen tüm cihazlarda var. Modemden bir kablo çekersin. İstersen static ip almadan kayıt cihazının web sunucusu üzerinden bağlanırsın istersen static ip alır oradan bağlanırsın.
    Kayıt cihazı olarak neutron öneririm. Mobilden bağlanma konusunda da başarılı bir cihaz bana göre. Cihaz ilk çalıştığında çıkan kare kodu okutuyorsun telefona bütün bilgileri vs. otomatik dolduruyor. Kullanımı çok basit

Gelelim gerekli malzeme ve fiyatlara :
    Kamera : 30-50 $ aralığından fazla verme. Sonuçta evin içerisinde ve küçük bir alanda kullanacaksın. 30$ - 50$ civarı fiyatı olan 1.3 MP yada 2.0 MP bir AHD işini fazlasıyla görecektir.
    Kayıt cihazı : 70-80$ civarı söylediğim markanın 4 kanal nvr kayıt cihazı.
    1 TB hdd : Vatan vs. mağazalarda fiyatlara bakabilirsiniz. Kameraları alacağınız yerde daha uygun olacaktır.
    Besleme Ünitesi : 4 kamerayı çalıştıracak şekilde adaptör. Buda 20-25 lira en fazla.
    Kablo : 2+1 CCTV kablosu diyeceksin. Eğer ses kaydı da yapsın dersen kabloyu 4+1 alacaksın ve kameralarında ses çıkışlı olmalı. Yada kamerada ses çıkışı olmasa bile bir kaç dolarlık minik bir mikrofon aracılığı ile sesleri de kayıt edebilir hatta cep telefonundan bu sesleri dinleyebilirsin.
    Bağlantı aparatları : 8 adet BNC , 4 adet power jack almanız yeterli. 10 - 15 lira civarı tutar bunların hepsi.
    4 adet sıva üstü buath : Kameranın yanında yapılacak bağlantıları saklamanız için. Adeti 1-2 lira ama o çirkin görüntüyü muazzam gizliyor.
    Kablo kanalı : Kablo saklamak için ( yani düzgün işçilik ve görünüş için ). 1 Boyu (2mt) 2,5 TL civarı. ( kendinden yapışkanlı olan , 16x16 ölçüsünde olan )
    AHD kamera hem analog olup (coax tip) hem hd olan kamera demek değil midir?

raja52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam bence ihtiyacını sah ibinden üzerinden karşılayabilirsin. 4 IP kameralı, NVR'lı kablolu bir paket sistemi 500-700 lira aralığında bulabilirsin. Montaj hizmeti veriyorlar. İnternet üzerinden erişmek için internet sağlayıcından statik IP kiralaman gerekebilir. Aylık ücreti 5 liraydı sanırım. sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı raja52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AHD kamera hem analog olup (coax tip) hem hd olan kamera demek değil midir?
    Evet standart analog kamera kablosuyla çalışır hd görüntü verir. zaten AHD'nin başındaki A analog terimini ifade ediyor. İp kameralar gibi cat tip kablo kullanmadan bir anten kablosu , cctv kablosu yada 0,75 ile bile çalıştırılabilir. AHD kameralar analog kameralar gibi 480 TV line , 520 TV line gibi değil de 1.3 MP , 2 MP şeklinde ifade edilir. İP kameralarda aynı şekilde MP şeklinde ifade edilir ve satılır.
    Aynı kablo , aynı adaptör , aynı kayıt cihazı ve benzeri faktörler olduğu zaman gerçek bir AHD kamera standart bir analog kameradan 5x daha kaliteli görüntü verecektir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler