User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
151 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Evde Garip Olaylar Oluyor!

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Evden ses gelmesine takılmayın en üst katta oturuyoruz ev dublex üst katta sanki biri yaşıyormuş gibi gümbürtüler sesler geliyor. Her evde olan şeyler. Ama şunuda söylim gerçekten böyle şeyler var inanmasanızda var.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumların tümünü okudum, güzel tavsiyeler aldım.

Abdestsiz gezmem, ama son 1 yıldır Dini duygulardan uzaklaştım sanırım.

Bu olayların başladığı zamanı "paxera kullananlar" adlı konuya yazmıştım, gece birgün uyandığımda kulaklığım olduğu yerde kendi etrafında dönüyordu.
    Bir süre izledim kulaklığımı daha sonra yattım tekrar, çünkü olayların farkına sabah vardım.

Yatmadan önce yemek yemiyorum, çünkü kilo alıyorum yediğim taktirde.
    Ama 100-200 kalorilik birşeyler atıştırırım genelde.

Sigara, alkol vb. kötü alışkanlığım kesinlikle yok ve 1-1.5 yıllık depresyon sürecindeyim.

Uyku düzenim gerçekten böyle şeylere sebep oluyor olabilir, çünkü evde en geç ben yatarım ve benden başka kimsenin başına böyle bir olay geçmedi.

Bazı tavsiyelerde kahkaha attım yalnız.

Bıçak işi benim için çok tehlikeli olur, gece uyurken ne yaptığımı bilmiyorum.
    Stres benim için büyük bir sıkıntı maalesef, bana kafayı yediriyor açıkçası.

Kamera koyma fikri aklıma yattı ama pek bişey çıkacağını sanmıyorum, çünkü olayın psikolojik olduğunu düşünüyorum.

Bisiklet sürdüğüm zamanlar daha erken uyuyorum, çünkü yorucu bir spor.
    Ama genede en azından spor yapınca bile uyumam yaklaşık 12-1"i buluyor.

12"de kalkıncada kahvaltı, üstünü giy derken saat 1-2 oluyor gün içinde sadece 3-4 saatim kalıyor.
    Ondada spor yapmaya çalışıyorum.

Genç yaşta nelerle uğraşıyoruz, sanırım birşeyleri kafaya çok takıyorum.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sinan senin sanki daha öncede buna benzer bi sıkıntın vardı. Başka bi konuda okudum diye aklımda kalmıs, paxera konusu olabilir. Bu kadar ağır değildi ama o günden bu zamana ağırlaştığı ortada. Ben senin yerinde olsam tavsiyelere uymanın yanı sıra kafa olarak bıraz daha rahatlaman acısından evde kamera olayını yaparım. en azından ortada birşey olmadığını görmek tavsiyeleride uyguladığın takdirde iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

STHL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun kardeşim. sıkıntılı bir durum. yorumları okuyunca aklıma yahşi batıda filmindeki cem yılmaz ın hertürlü kötülükten ve musibetten koruyan cevşeni geldi sıkıntıyı giderme sürecinde akılcı yoldan sapmamanı tavsiye ediyorum tekrar geçmiş olsun.
    MKIV TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha fazla kafayı yemeden bir psikoloğa gitmem gerek sanırım, böyle saçma sapan olaylar evde sadece benim başıma geldiğine göre sanırım biryerlerde, birşerlerde hata yapıyorum.

Kendime belirli bir uyku düzeni oluşturmaya çalışacağım.
    Hergün yavaş yavaş bu düzeni uygulamaya başlayacağım.

Kabuslara gerçekten bir çare bulmam gerek, sonuçta gece gece rüyada olsa başına olmadık olaylar geliyor.
    Psikolojik olarak insanlardan uzak durma içgüdüsüde var son birkaç aydır.

Bazen insanların çok bulunduğu otobüs, tramvay vb. toplu taşıma araçlarında ruhum daralıyor.
    Ve bunların hepsi son 1-1,5 yıldır başıma geliyor, kabuslar ise aralıklı olarak son birkaç aydır.
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STHL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeşim. sıkıntılı bir durum. yorumları okuyunca aklıma yahşi batıda filmindeki cem yılmaz ın hertürlü kötülükten ve musibetten koruyan cevşeni geldi sıkıntıyı giderme sürecinde akılcı yoldan sapmamanı tavsiye ediyorum tekrar geçmiş olsun.
    Sağolasın abi, Cevşen çok güzel bir çözüm.
    Çünkü psikolojik olarak çok güzel bir özgüven veriyor insana çünkü geçmiştede denemiştim.
    İnsana güven veriyor, çok iyi oldu bu sağolasın.

Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinan senin sanki daha öncede buna benzer bi sıkıntın vardı. Başka bi konuda okudum diye aklımda kalmıs, paxera konusu olabilir. Bu kadar ağır değildi ama o günden bu zamana ağırlaştığı ortada. Ben senin yerinde olsam tavsiyelere uymanın yanı sıra kafa olarak bıraz daha rahatlaman acısından evde kamera olayını yaparım. en azından ortada birşey olmadığını görmek tavsiyeleride uyguladığın takdirde iyileşme sürecini hızlandıracaktır.
    Aynen abi, paxera konusundada yazmıştım.
    ama son 2 haftadır gerçekten önüne geçilemeyecek bir hal aldı, kamera olayını ciddi ciddi düşünmeye başladım.
    Hatta bu akşam telefonumla kesinlikle denemeyi düşünüyorum.

Kakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seks yap...
    K.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dua etmek
    Bıçak koymak
    Silah koymak

Farkındaysanız bunların hepsi insanın kendini güvende hissetmesi için tutunulacak farklı farklı dallar.. Herhangi bir sebepten oluşan bir rahatsızlık "dua beni korur, bıçak beni korur" gibi tutunulacak bir daldan güç alınarak aşılıyor. Yani bu durumdan insan kendi kendine kurtuluyor.

Misal arapça bilmeyen ama inancı tam olan birine tamamen alakasız kelimelerden bir şey ezberletip buna x duası deyin, o da pozitif şekilde etkilenecektir. Ettiğim dua beni koruyacak diyerek o duaya tutunacak, ama söylediği kelimeler belki bir romanın cümleleri olacak.. Ya da bıçak koyan kişiye o farketmeden normal bıçak yerine plastik bıçak verin, yine kendini güvende hissedecek.. Sanki ine-cine bıçak etki eder gibi.. Tüm bunlar zorluklara veya problemlere karşı kişideki "bir yerlerden güç alma, bir yerlere dayanma" isteği..

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayetel-Kürsi oku bolca, Ayetel Kürsi çok çok etkilidir hayatın değişir.. Felak Nas oku .. birde ne kadar çok korkarsan o kadar çok üzerine gelinir.. O yüzden diren... Dua okumaya başlayınca asla bırakma bir daha..
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dua etmek
    Bıçak koymak
    Silah koymak

Farkındaysanız bunların hepsi insanın kendini güvende hissetmesi için tutunulacak farklı farklı dallar.. Herhangi bir sebepten oluşan bir rahatsızlık "dua beni korur, bıçak beni korur" gibi tutunulacak bir daldan güç alınarak aşılıyor. Yani bu durumdan insan kendi kendine kurtuluyor.

Misal arapça bilmeyen ama inancı tam olan birine tamamen alakasız kelimelerden bir şey ezberletip buna x duası deyin, o da pozitif şekilde etkilenecektir. Ettiğim dua beni koruyacak diyerek o duaya tutunacak, ama söylediği kelimeler belki bir romanın cümleleri olacak.. Ya da bıçak koyan kişiye o farketmeden normal bıçak yerine plastik bıçak verin, yine kendini güvende hissedecek.. Sanki ine-cine bıçak etki eder gibi.. Tüm bunlar zorluklara veya problemlere karşı kişideki "bir yerlerden güç alma, bir yerlere dayanma" isteği..
    Aman Evren abi, taşlanacaksın birazdan bu kadar mantıklı konuşma..
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belliki beynin bazı bölgelerinde sorun mevcut , psikiyatriste gitmekte fayda var senin meselen psikologluk değil ilaç tedavisi görmen lazım..

Jem89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılarından anladığım kadarıyla aklı selim birisisin.. Biraz araştırma, profesyonel birisinden yardım almayla çözebileceğin bir şey olduğunu düşünüyorum..

Şu anda işsizim.. Uyku düzenim inanılmaz bozuk.. bi gece sabaha karşı 5 te yatıp 12 de kalkıyorum.. Diğer akşam 9 da yatıp sabah 7 de kalkıyorum vs.. sürekli bozuk.. Ama hiç bu tarz şeyler gelmiyor başıma.. Stres, baskı, gelecek kaygısı vs insan psikolojisini darma duman eden şeyler.. Depresyondayım yazmışsın, bilmiyorum anti depresan ilaçlar kullanıyor musun ? Onların da yan etkisi olabilir.

Evren abinin söylediği çok doğru.. Bir yere dayanma, güvenme isteği insanı çok rahatlatır.. Ben dini inancı aşırı kuvvetli bir adam değilim. Çok az dua bilirim mesela.. Ama ara sıra esnaf arkadaşlarımla denk getirirsek cuma namazına gittiğimde hocanın vaazı ve kıldığım namaz beni inanılmaz rahatlatıyor..

ama aynı zamanda da her akşam alkol alan birisiyim neredeyse..

Sorunlarını konuşabildiğin bir arkadaşın, sevgilin vs var mı ? Tek başına altından kalkman zor gibi duruyor..

Ya aslında gel ben sana bi 70 lik rakı açayım.. 1 gece de hallederiz her şeyi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu üç harflilerin kafası çalışmıyor bazen. hayır ne diye müslüman adama musallat olursun iki dua okur işin biter. git hristiyana çat, budiste çat dimi. illa kaşınıyorlar.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim bu tarz şeyleri yenmek için yapman gereken şey korkularının üzerine gitmek. Mesela oyandığını farkettiğin objenin yanına git o an tut, çek, kaldır oynamadığına emin olana kadar ordan ayrılma. Bir şey gördüysen evin içinde saklanma, gördüğün yere git aslında orda hiç bir şey olmadığını, senin hayal kurmuş olduğunu farkedene kadar korkunun üzerine git ve yen onu. Daha önemlisi inançlı ol. Dua okumanın gücüne inan. Beş vakit namaz kıl demiyorum. Fakat inançlı olmak insanı güçlü kılıyor. Bunu sana camiiye bile bayramdan bayrama giden ben olarak söylüyorum

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu üç harflilerin kafası çalışmıyor bazen. hayır ne diye müslüman adama musallat olursun iki dua okur işin biter. git hristiyana çat, budiste çat dimi. illa kaşınıyorlar.
    Espri maksatlı mı yazdınız bunu ? Neden soruyorum, espri değilse bakış açınıza üzüleceğim. İki duayla cin avlamak yerine dualarını güzel şeyler için etsin çok güçlü müslüman adamlar, ilerleyelim.. Karşıdan araba geldiğini görünce uzun farını söndüren arabalardan üretelim mesela..
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Espri maksatlı mı yazdınız bunu ? Neden soruyorum, espri değilse bakış açınıza üzüleceğim. İki duayla cin avlamak yerine dualarını güzel şeyler için etsin çok güçlü müslüman adamlar, ilerleyelim.. Karşıdan araba geldiğini görünce uzun farını söndüren arabalardan üretelim mesela..
    onu üretenlerin duayla veya herhangi bir dini ritüelle vakit kaybettiklerini sanmıyorum.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen astral seyahat müziği açtım, dedim kalkıp gideyim buralardan. Sanırım bu tarz müziklerin hepsinin ortak yönü çok derin tınılar içermesi. Gerçekten etkili oluyor, insan gevşiyor. Bazen de korkutuyor.Neyse bir kaç dakika falan böyle uyur gibi oldum, kuş cıvıltıları su sesleri vs. Değmeyin keyfime.
    Herşey buraya kadar güzel ancak sıkıntı şurada , sanırım youtubeda playliste alıp yatmışım. Yaklaşık bir kaç saat sonra, tam böyle bi "heh rahatladım, ruh bedeni birazdan terkedecek, vucut uyuyor ama beyin zehir gibi çalışıyor" derken sıçradım.

En son duyduğum :

" naptın sen yiğen yavvvvv, muğaaa goydum onun"

Yani bu posttan çıkarılacak özet : Sakın "birşeyler dinleyim rahatlarım" diyip playliste alma. Hayatının hatasını yaparsın

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sanrısal bozukluk var doktora gidersen tedavisi kolaydır.. sanrısal bozukluk içinde anlattığın her şey olur hatta evin içinde yürüyen senel konuşan şeyler bile görürsün ..

ilim var bilim var öyle kurşun dökmeyle fare pisliği kapıya koymayla o işe çözüm bulunmaz..

illa orjinal bir şey duymak istersen poltergeist bir durumda olabilir diyim ama fantezi olur .. git doktora paşa paşa tedavini ol geçer zaten tedavide tahminim yüksek stress falan diyicek sana bir iki sakinleştiriic gevşetici verip yollıycak takma kafayı bir şeyi sinir stress yapma diyicek..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dua etmek
    Bıçak koymak
    Silah koymak

Abi ne zaman bi konuyu okurken aklımdan geçenleri yazıcam desem bi bakıyorum sen yazmışsın. Anca bukadar olur..

Kesinlikle piskolojik bi durum bence. Ben açıkçası doğaüstü varlıklara inanmadığım için başımada bu tarz olaylar gelmiyor sanırım (karabasan cin çarpması vs.) Ama inancına göre tabi ki dua seni rahatlatır. Gün içinde ya da hayata dair yaşadığın bi sıkıntı stres varsa onu kafandan atmaya çalış, olmuyorsa destek al. Her insan kendi piskolojisini düzeltemez zor iştir.

Geçmiş olsun kardeşim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler