User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
119 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: booking kapatıldı !!

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün okuduğum bir haber konuyla biraz alakalıdır diye düşünüyorum Kapalıcarşı eski gunlerini mumla arıyor – Sozcu Gazetesi
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ilanlar geçen sene marttan beri var güzel kardeşim, referandum öncesi bir tane bomba patlamazken, geçen sene bu zamanlar her ay 2 bomba ortalaması olduğundan geçen seneden beri satılmaya çalışılan oteller bunlar, yani booking yüzünden değil.
    booking yüzünden olamaz ztn booking kararı bugün verildi
    bunun sebebi tutarsız politikalar oda 2002den beri mevcut
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @kesici ,Sorduğun sorunun cevabı paylaştığım bi üstteki postta.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence kesinlikle Hollandalı olduğu için yaptılar şu an emin olun avrupanın hukuki kurumları tr yi pek sallamıyorlar istedikleri gibi yaptırım uygulasınlar

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turizm iyi bence.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Guzel denmiste ayni mevzu geçen yemek kartları hikayesindede vardi adam sana musteri getiriyor komisyonunu aliyor,

burdada farki yok bence kimse size zorla bookinge kayit olun demiyorki madem bukadar yuksek komisyonu vardi katilmazsiniz olur biter komisyonda vermemis olursunuz böylece
    1881 - 193

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Booking.com yurt dışından otel odası tutabiliyormuyuz peki

Eğer öyle ise

Benim otelim yok ki giren çıkan otelcilere
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben hep 50 liralik pansiyona gidiyorum yok lan dur o benzindi

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karar sadece yurtiçi otellerini kapsıyor. yurtdışı için booking kullanmaya devam edilebilir.

arkadaş bindiğin dalı kesmek nedir ya.. zaten sürünen turizmi iyice yerin dibine sokun da rahatlayın.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bunu trivago mudur nedir

O ön ayak olmuştur kesin

Otelciler küfür ediyordu türsaba

Az bile durmak yok gebermeye devam
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tamamen yeni internet çağına ayak uyduramayan kurum kuruluş ve devletle alakalı, booking.com vergi vermiyormuş ülkemize, iyi güzel devlet haklı... peki bununla alakalı ne yaptınız ki? yani yazı yazıp illa TR de ofis mi istediniz? ülke içinden bağlandığında illa ki bir TR şirketi üzerinden rezervasyon yapılacak mı dediniz? hadi senden vergi istemiyorum benim ülkemin otellerini yukarı taşı mı dediniz? ne gibi çözüm önerileri sundunuz da kabul olmadı son çare kapatıyorsunuz? ben şimdi Lufthansa'nın sayfasına girip Berlin-NY bileti alsam oradan da uçuşu İstanbul'a bağlasam, seyahat acentasından almadım diye Lufthansa'nın internet satışını mı kapatacaksınız? her şey yasak yasak yasak, sonra kapat kapat kapat, hiç mi çözüm bulunmaz yahu?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu trivago mudur nedir

O ön ayak olmuştur kesin

Alman firması oda

Oda çogunu bookingden çekiyor gibi ben zamanında meraktan inceledim fiyatlar sartlar falan nerdeyse kuruşu kuruşuna aynıydı
    1881 - 193

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu trivago mudur nedir

O ön ayak olmuştur kesin

trivago bookingi kullanıyor dostum zaten. alt yapısı booking ile entegreli şuanda api sistemi ile. yani onun yaptığı işlerde bookinge çok para kazandırıyor.

ben sinirleniyorum çünkü, bu sistemin çok daha iyisini yerli yapabilirsin zor bir iş değilki. çok mu zor 2-3 milyon para harcayıp şirket kurup 15 - 20 kişilik yazılımcı ekibiyle böyle bir sistem yapmak reklam vermek.

meyve veren ağacı taşlayacaklarına, bir ağaçta biz dikelim, daha çok meyve paylaşılsın mantığı ne zaman gelicek ülkemize.

ne oldu yani paypalı kapadılar v.s

bu arada ben girebiliyorum halâ antalyadan rez yapabiliyorum. tr de sorun var mı?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her ay 2 rezervasyonum net var, yurtdışını etkielmiyor sanırım da. o tursabı allah bildiği gibi yapsın. her kurum aynı moda giriyo yavaş yavaş ben tek siz hepiniz gibi. bu işler bi tarafımızda öyle bi patlayacak ki. kim kim dize getirmeye çalışıyo anlamadım gitti.

vergi borcuysa olay, futbol kluplerının hiçbirine af işine girme vergide, futbolcu vergilerini diğer ülkelerdeki gibi yükselt mesela. olay booking mi anasını satıym sadece. en güzeli yurdışı çıkışı yasaklansın. ne de olsa avrupanın alayı adi şerefsiz. ne işimiz var. katarı gezeriz bol bol. arada iran suriye ırak.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    büyük otelleri çok etkilemeyecektir ama orta ölçekli ve butik-pansiyon otelleri çok ciddi anlamda batışa sürükleyecek bir karar. tebrik ediyorum kendilerini.

evet booking komisyonları yüksek, fakat booking.comun otelleri eriştirdiği tüm dünyadan hedef kitleye ne otelin kendisi, ne tursab ağzıyla değil g.tüyle kuş tutsa eriştiremez. Ben ilk açıldığım yılda yeni zelandadan, avustralyadan, ingiltereden, çinden rezervasyon aldım booking üzerinden. bu insanların rezervasyon yapmalarındaki tek sebep booking.com markasına olan güvenleri, biliyorlar ki bir sıkıntı olursa booking her şekilde onların hakkını koruyacak ve sahip çıkacak.

arada booking.com değil de x bir seyahat acentası oldugunda yurt dışındaki turistlerin bir çoğu rezervasyon yapmadan önce on defa düşünecektir. Ha tabi hala bizim ülkeye gelecek kadar maceracı nitelikli turist kaldıysa...

ayrıca booking türkiyede ofisi yok diyorlar da gayet ege bölgesi için izmirde ofisleri vardı, türk telefon sistemin kayıtlı call centerları ve türk çalışanları bile vardı

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben hep 50 liralık booking yaptığımdan sorun yok

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    büyük otelleri çok etkilemeyecektir ama orta ölçekli ve butik-pansiyon otelleri çok ciddi anlamda batışa sürükleyecek bir karar. tebrik ediyorum kendilerini.

evet booking komisyonları yüksek, fakat booking.comun otelleri eriştirdiği tüm dünyadan hedef kitleye ne otelin kendisi, ne tursab ağzıyla değil g.tüyle kuş tutsa eriştiremez. Ben ilk açıldığım yılda yeni zelandadan, avustralyadan, ingiltereden, çinden rezervasyon aldım booking üzerinden. bu insanların rezervasyon yapmalarındaki tek sebep booking.com markasına olan güvenleri, biliyorlar ki bir sıkıntı olursa booking her şekilde onların hakkını koruyacak ve sahip çıkacak.

arada booking.com değil de x bir seyahat acentası oldugunda yurt dışındaki turistlerin bir çoğu rezervasyon yapmadan önce on defa düşünecektir. Ha tabi hala bizim ülkeye gelecek kadar maceracı nitelikli turist kaldıysa...

ayrıca booking türkiyede ofisi yok diyorlar da gayet ege bölgesi için izmirde ofisleri vardı, türk telefon sistemin kayıtlı call centerları ve türk çalışanları bile vardı
    booking sayesinde yeri geliyor 3+1 ev kiralayıp ucuza kaldığımızı bilirim. Niye kazıklanmak zorundayız ki? Allah sonumuzu hayır etsin. Ağaç dikeceklerine, var olan meyve veren ağaçları buduyorlar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    booking sayesine önceden rezervasyon yapmadan seyahat yapıyorum. En son iki hafta önce antalya'ya gittim uçak rötardır vs. derken otele 23:30 gibi ulaşabildim oda istedim tüm odalarımız dolu dediler bende bir saniye diyerek booking den rezervasyon yaptım. Bakın rez. numaram dedim odama çıktım

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapanması çok iyi oldu çünkü booking küçük esnafa acımadan geçiriyordu ... zaten fiyatları kırarak koyuyor kendi sitesine bide 3 yıldız ve daha küçük bir otelseniz %30-35 arası komisyon alıyordu kendine.. tabi bunu 5 yıldız ve ultra lüks otellere yapamıyor çünkü işletme sahipleri karının nerdeyse tamamını vermek istemediği için %5 komisyonla çalışıyolardı ... haksız kazançtan ziyade kafalarına göre uyguladıkları fiyat politikası bitirdi booking i
    SM PERFORMANCE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler