User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
79 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yeni ÖTV Zammımız hayırlı olsun

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracimi gecen sene mayis ayinda sattim ve araba almayida dusunmuyorum. Hergun 1.60 ise gidis 1.60 eve gelis gunde 3 lira 20 kurusa isimi hallediyorum sigorta muayne bakim kasko bandrol vs hic bir derdim yok yasasin belediye otobusu

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Zam fırsatı" olarak literatüre yeni kavram girecek sanırım.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ak-gezenlerin savunmalarını duyar gibiyim
    -Parası olan alsın
    -Devlet vergi almasında batsın mı!
    -Sokaklarda belki araba azalır
    -Almayın gavur mallarını(gerizekalı sanki milli arabamız varda)
    -Dublo az zam vurdu, Reis gene bizi düşünüyor.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bir akücüde gördüm ''Sahte Alman malı değil, kaliteli Türk malı'' yazmışlar sattıkları ürün için. Böyle cahiller oldukça daha nice zam gelir, fırsatmış gibi kutlanır bir de üstüne.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beter olsun bu millet , ekmek bulamayacak hale gelsin.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan gerçekten hayret ediyor
    Barış

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Konuyu açanı fetöcü diye ilan edenler olacaktır

50 tl lik yakıt alanlara selam olsun
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖTV ile kur farkını karıştırmayın.Akıl var mantık var bu zamanda hükümet ötv zammı yapsa referandumda kafadan 5 puan kaybederler.Başlığı açan arkadaş haberi iyi okumamış.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    100 bin tl lik araca binip evinin kirasını doğru düzgün ödeyemeyen insanlar biliyorum.. müstehak az bile yapsınlar zam milletin başını sokucak evi olmaz ama gider ev fiyatına araba alır artık arabanın içinde uyur uyanır.. ne arabaymış be kardeşim.. bu kadar hayatta ön plana koyulucak bir meteryalmiş..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 bin tl lik araca binip evinin kirasını doğru düzgün ödeyemeyen insanlar biliyorum.. müstehak az bile yapsınlar zam milletin başını sokucak evi olmaz ama gider ev fiyatına araba alır artık arabanın içinde uyur uyanır.. ne arabaymış be kardeşim.. bu kadar hayatta ön plana koyulucak bir meteryalmiş..
    Abi aslında bunun sebebinin toplumumuzda arabanın kişilik statüsü olduğunundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Hatta bazı iş yerlerinde gelen müşterinin arabasına göre bile davranılıyor gibi duyumlar almıştım ama ne derece doğru bilmiyorum.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DÜZENLEME;
    Abi aslında bunun sebebinin toplumumuzda arabanın kişilik statüsü olduğunundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Hatta bazı iş yerlerinde gelen müşterinin arabasına göre bile davranılıyor gibi tarzda yorumlar okumuştum ama ne derece doğru bilmiyorum.......
    ..........
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı EscC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÖTV ile kur farkını karıştırmayın.Akıl var mantık var bu zamanda hükümet ötv zammı yapsa referandumda kafadan 5 puan kaybederler.Başlığı açan arkadaş haberi iyi okumamış.
    kur farkından ötürü artan fiyatlardan ötv farkıda artıcakdır başlıkda bir sorun yok bence..

çıplak 40 bin liralık aracın ötv si 50 bin lira olduğunda o aracın ötv side aynı olmıycakdır..

çıplak fiyatı 40 bin tl yi geçmeyen araçların ötv si %45 idi en son...çıplak fiyatı 40 bin 70 bin tl arası olan araçların %50 .... 70 bini geçenlerde %60 idi en son değişmiş olabilir oranlar ama en son buydu kasım aralık oranları buydu..

yani çıplak fiyatı 39 bin tl olan bir aracın kur farkından ötürü 41 bin tl bile olması onu %50 lik paya çıkarır.. yada 69 bin tl lik bir aracın 71 bin olması onu %60 lık dilime çıkarır.. bu bir ötv artışıdır..

tabiki benim verdiğim rakamlar 2 bin tl lik sembolik örnekler bu rakamlar kurdan ötürü 10 hatta aracına göre 20 bin tl bile fark yaratıcakdır..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kullanıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ak-gezenlerin savunmalarını duyar gibiyim
    -Parası olan alsın
    -Devlet vergi almasında batsın mı!
    -Sokaklarda belki araba azalır
    -Almayın gavur mallarını(gerizekalı sanki milli arabamız varda)
    -Dublo az zam vurdu, Reis gene bizi düşünüyor.
    Komşu 95 bine doblo aldı. Ben başta inanmadım. Girdim sitesine baktım, en pahalı doblo (bunun aldığı) gerçekten 95 binmiş.

İnşallah bir gün 95bine doblo alacak kadar zengin olurum. Yani o paraya onu alırsam her şeyi almışımdır zaten.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pankart paraları, minibüs kaplamaları, süslü afişler, miting alanı kurulumları, tv masrafları, benzin, mazot harcamaları ya nereden çıkacaktı?

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EscC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kur farkı dövizle alakalı.Dövizi ben evimde oynayarak arttırmadım ki, hükumetin yanlış politikaları yükseltti bu kadar.Çoğu distribütör kur farkını, hatta ilk zamanlar vergi arttırımını bile cebinden ödüyordu.
    Otomobilde 'OTV ve kur farkı bizden' yarışı - Fortune Turkiye

Ama dolar bu kadar düşebildi işte.Artık yeni alım yapacaklar.Kimse zarar etmek istemez, fiyatlar yansıyacak.Siz bence olayların sürecini okuyarak anlamaya gayret edin.Akıl ve mantık varsa bu adamlar referandumdan anca %10 alırdı zaten.Münbiç'e girecez dedi sonra dün Binali operasyon bitti dedi, teröristleri hem Rusya hem Abd koruyor gık diyemedik, o operasyon boyunca bizim 71 canımız gitti, yarın bir gün öylece bırakırlar göreceksiniz.Köprüler, tüp geçitler yapıyorlar verdikleri taahhüt yüzünden milyonlarca lira zarar ediyoruz.

Bir tane dost ülke kalmamış, tank satın aldığın ülke sana yedek parça vermiyor.İşin kötüsü 10 yıldan uzun süre iktidardasın, hiç böyle bir atılımın olmamış.O kadar ki, yerli diye ürettiğin Altay'a Almanya motor vermeyince ortada kalmışsın dımdızlak, yana yana motor arıyorsun, üretmeyi hiç düşünmemişsin.Megri megrilerden sonra Cizre-Sur operasyonları ve onlarca can verdik biz burada.Ailesinde hem şehit, hem gazi olan insanlar hayır diyor diye terörist oluyor.***** da al gitler, sayın öcalanlar, şehitlere kelle demeler...

Tüm bu rezalet yönetimin faturalarından sadece biri kur artışı.Satan düşünmek zorunda değil, böyle şeyleri devlet düşünüp kontrol eder.Tutup da hükumet böyle yapamaz demek akıl tutulmasıdır.Adamlar(!) yapmış zaten yapacağını daha ne bekliyorsunuz?

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iş temelden böyle geliyor. Örneğin son model iphone kullanıp birincil ihtiyaçlarından kısan kekoların, yaşı ilerleyince senin dediğin şekle evrimleşmesi olayı Biz buna tıpta da sosyolojide de ticarette de diyecek hiç bişey bulamadık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evlendirme dairesinden gün alalım, mevcut araçlarımıza nikahı kıyalım bu fiyatlara zor araç değiştiririz,olmayana da Allah yardım etsin. 1 tane sıfır araba alıyorsunuz, bir tanede devlete alıyorsunuz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüh yuh oha yazanlar araba almasa o ötv zamlarıda fiyatlarda geri gelir ama nerdeeeee burda veya sosyal medyada çüş der ardından bayii de araç pazarlığı yapar. Onu yapana da müstahak zaten.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler