User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
23 sonuçtan 20 ile 23 arası

Konu: Otomatik katılımlı bes sistemi işkencesi.

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada kesinti, devletin verdiği ekstra paradan kesinti. Yoksa sizden kesilen parayı ertesi gün eksiksiz alıyorsunuz. Yani aşırı kötü bir sistem değil, ben direk çıktım ertesi gün yattı.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bes güzel bişeydir şimdiki ufak ufak birikimler ilerde güzel bi toplu para oluşturur. Tabi zorunlu olması saçma sonuçta devlet emeklilik için zaten bir sisteme sahip ve onun için prim alıyor.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi şimdi memlekette olmayanlarada işliyormu bu kural?
    kardeşim ben yurtdışının elemanı değilim. ben türk şirketinde türkiyede çalışıyorum. sürekli yurtdışında olmamın sebebi şirketin özel görevle beni yollamasıdır. yani maaşımı türk lirası olarak alıyorum sigortam sgkya yatıyor. evim antalyada. bakma sürekli yurtdışındayım ama ben yabancı şirkette çalışmıyorum %100 türkiyede türk şirketi. o yüzden beni direk etkiliyor.

Hatta kurların bu kadar uçması da etkiliyor. örneğin 5bin tl maaşım olduğunu varsayalım, 1600 euro satın alabiliyordum ilk geldiğimde, şimdi 1200 euro satın alabiliyorum anca gibi düşün. yani türkiyedeki her akıl tutulması olaylar beni direk olarak en acı şekilde etkiliyor.

ben zaten bes e giydirmiyorum. bu saçma sistemi zorunlu yapmalarına kızıyorum. çıkmak için neden ben uluslar arası telefon görüşmesi yapmak zorunda kaldığıma kızıyorum. hadi çıktın diyelim, 2 yılda bir haberin olmadan sisteme dahil edilip tekrar çıkmakla uğraşacağımıza kızıyorum. Yani ben 2 yıl sonra unutabilirim yoğunluğuma denk gelebilir aylarca kesintinin farkında olmayabilirim. zaten hepimiz işçiyiz niye biz uğraşıyoruz.

bu işin birde patron tarafı var tabi, otomatikman muhasebe ve personel birimimizin iş yükü arttı. son 1 yılda çıkan saçma sapan kanunlar yüzünden personel ve insan kaynakları birimlerine yeni elemanlar alındı. şirkete de yük yani bu sürekli gereksiz kanunlar çıkarılması.

mesela iş güvenliğine lafım yok. şirketimiz iş güvenliği yasaları yüzünden tonla eleman aldı ama gıkım çıkmaz. çünkü iş güvenliği hem önemli hemde evrensel olması gereken kurallardır. (kaldı ki o da artık denetlenmiyor ilk çıktığı zaman gibi)
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @GokhanRS

Anladım abi, eğer Türkiye"de olsaydım maaşının 5-6 BİN TL olması halinde sisteme kesinlikle dahil olurdum.
    Ama asgari ücretle çalışan birisi olsaydım bu sefer dahil olmazdım.

Aylık 53 TL maaştan kesiliyor diye bişey duymuştum be kadar doğru bilmiyorum.
    Buda asgari ücretle çalışan adam için yıllık 618 TL yapıyor eşittir neredeyse yarım maaş yapıyor.

40 sene çalışıp emekli olana kadar öleceğimmi kalacağımmı belli değil, eee birde asgari ücretle çalışan adama dokunuyor bu.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler