User Tag List

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
169 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: ülker Kafa Karıştırdı!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KAMBOZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak işte sizin yapınız bu , sıkıştığınız zaman hemen aşşağılama pozisyonuna geçiyorsunuz , kendizi böyle dev aynasında
    Gördükçede , hakir gördükleriniz sizi yönetecek
    Bizi yönetenler bizim hakir gördüklerimiz değil.. Kendinden olanlar harici herkesi hakir görenler... Bir Allahın günü birleştirici olmayı tercih etmedi iktidar.. Kendinden olmayanı her fırsatta başka bir isimle yaftaladı.. Çapulcu , hain , terörist , bizi çekemeyenler , dış mihraklar , faiz lobisi , vaiz lobisi , ergenekoncu , balyozcu , alkolik ( bize oy veriyorsa alkol kullansada alkolik değildir bile dedi ) , fetöcü... İlk an aklıma gelenler.. Şimdi kalkmış diyorsunki aşşağılıyorsunuz , dev aynasında görüyorsunuz... Ayrıştıran muhalefet olmadı hiçbir zaman bunu farketmek çok zor olmasa gerek..

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    'Bir zamanlar Türkiye'de yokluk' - TRT Arşiv - YouTube
    Buna konuşun
    Ben eve su taşıyordum çocukken , fatih İstanbul imam hatip lisesi mezunuyum , sabah gazetesi fatih bölgesine özel gaz maskesi veriyordu kuponla ,
    Biri bir şey diyor cevap ver(e)miyorsunuz.Hem bana yazmadınız hem üstteki iletiye dalga geçer gibi de şunu koymuşsunuz buraya.

Anlamıyorum Amerika mı olduk biz, herkes v6-v8 motorlu araçlara binip dilediği yerde diledği gibi geziyor da benim mi haberim yok?
    Benzin kaç lira olmuş şimdi var da ne oluyor kafana göre deponu doldurup gezebiliyor musun?
    E sınıfı benzinli bazı arabaların deposu 300 liraya doluyor insaf ya.Doğalgaz faturası kol gibi geliyor, havalar ısındı evim 1+1 ona rağmen gelen fatura en az 140-150 lira.

Etin kilosu kaç lira, hayatında t-bone yemeyen hatta adını bile bilmeyen büyük bir grup var ne yemesi.Yokluk-varlık konuşacaksak burnumuz boktan çıkmaz.Daha geçen -9-10 dereceleri görürken doğalgazı elektriği kesmedi mi bunlar?
    Dişlerim takırdadı karda kışta evin içinde.Hala suları kesmiyorlar mı?
    Ne konuşuyorsunuz siz anlamıyorum.Tüm dünyayla birlikte biz de ister istemez arpa boyu kadar ilerlemişiz bunun nesiyle övünebiliyorsunuz siz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buna konuşun
    Ben eve su taşıyordum çocukken , fatih İstanbul imam hatip lisesi mezunuyum , sabah gazetesi fatih bölgesine özel gaz maskesi veriyordu kuponla ,
    Aynı yaştayız çocukken hiç eve su taşımadım İzmirde... Neyse 1978 i konuşarak ne elde etmeyi düşünüyorsun? o zaman öyleydi bu zaman bolluk içerisindeyiz falandanmı girceksin mevzuya.. Bu 10. yıl marşını kastederek ' memleketi demir ağlarla örmüşler nereye ördünüz Biz örüyoruz Biz.' mantalitesinin ta kendisidir.. Ülkenin geldiği durumu 1978 le kıyaslamak nasıl bi mantıktır? He yine konuşmak istiyorsan konuşalım.. Ama söz ver sende bana neden dünyanın en pahalı benzinini kullandığımızı , Sigara , alkol ürünlerinde , Otomotiv sektöründe vatandaş olarak kendimize bir ürün alırken bir tanede devlete neden vergi verdiğimizi , dünyanın en fazla vergisini toplayan devletin bu vergilerle ne yaptığını , Özelleştirme adı altında zarar etmeyen devlet işletmelerinin nasıl yok pahasına peşkeş çekildiğini , artık özelleştirme ve satış la gelecek para kalmayınca yüksek vergilerin dahada nasıl yükseltildiğini anlatacaksın dilin döndüğünce?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde rica edicem ülke yöneten insanların çocuk gibi senelerdir herkes tarafından nasıl kandırıldığını!! da anlatırsan.. Merak ediyorum....

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biri bir şey diyor cevap ver(e)miyorsunuz.Hem bana yazmadınız hem üstteki iletiye dalga geçer gibi de şunu koymuşsunuz buraya.

Anlamıyorum Amerika mı olduk biz, herkes v6-v8 motorlu araçlara binip dilediği yerde diledği gibi geziyor da benim mi haberim yok?
    Benzin kaç lira olmuş şimdi var da ne oluyor kafana göre deponu doldurup gezebiliyor musun?
    E sınıfı benzinli bazı arabaların deposu 300 liraya doluyor insaf ya.Doğalgaz faturası kol gibi geliyor, havalar ısındı evim 1+1 ona rağmen gelen fatura en az 140-150 lira.

Etin kilosu kaç lira, hayatında t-bone yemeyen hatta adını bile bilmeyen büyük bir grup var ne yemesi.Yokluk-varlık konuşacaksak burnumuz boktan çıkmaz.Daha geçen -9-10 dereceleri görürken doğalgazı elektriği kesmedi mi bunlar?
    Dişlerim takırdadı karda kışta evin içinde.Hala suları kesmiyorlar mı?
    Ne konuşuyorsunuz siz anlamıyorum.Tüm dünyayla birlikte biz de ister istemez arpa boyu kadar ilerlemişiz bunun nesiyle övünebiliyorsunuz siz?
    Güzel kardeşim yaşın daha çok geç bi 15 sene evvel elektrikler her hafta gidip saatlerce gelmiyordu, sular her gün kesiliyordu. Suların kesilmesini bırak su olmayan semtler vardı. Ha birde şu var karnı doymayan insanlar varken T-bone örneği biraz abes kaçmış. Bende hiç havyar yemedim mesela benden birşey eksilmiş değil. Sen gidipte bizi Amerika ile kıyarslarsan karşıt görüşündeki bir insan da gelip Nijerya ile bizi kıyaslayabilir. Karşıt örnek verirken biraz ölçekli konuşalım. Ayrıca öyle herkes te V8'e binmiyor.

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buna konuşun
    Noldu 78'de bir anda gelip de gaz mı getirdi ? Ödediğin vergileri topla, hayat standardını ne kadar artıracağını bir hesapla istersen.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @kesici Türkiye'yi kıyaslayabileceğin bir ülke var mı ekonomik olarak ?
    Hukuk üstünlüğü,adalet ve yargı olarak.

Seyfettin'i bu kaçıncı yaş ile imtihan etmeniz. Senin de yaşın 50 değil. Yaşadığın yer belli benimki de belli. Ben öyle günlerce susuz elektriksiz kaldığımı bilmem. Geçmiş dönemin şartları ve şimdiki dönemin şartları bir değil bunu belli bir kesime hangi kafayla yıkıyorsunuz başarı olarak aklım almıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli , evet burası amerik değil ve dünyayı sömürüp kendi halkına peşkeş çeken bir ülkemizde Yok çok şükür
    Elektrik su kesintisi hakkında , benim görüşüm senden farklı diye bende kesinti yapmıyolarmı acaba
    Abi yıl olmuş 2017.Hangi düzgün ülkede elektrik kesiliyor?

Las Vegas'ta 100 yıldır kesilmemiş neredeyse elektrik bazı bölgelerinde.Onu da geçtim hadi madem biz sömürge devlet değiliz.Biz tarım-hayvancılık üzerine kurulu ekonomisi olan bir devlet değil miydik?
    Hiç sormuyor musun bir kilo kuşbaşı ete neden 42-43 lira veriyorum diye?

Bu coğrafyada İran da yaşıyor, Azerbaycan da.Otomobil fiyatlarına, alkollü içkilere, et-süt yumurta gibi hayvansal gıdaların fiyatlarına bir bak.Mk3 Mondeo Azerbaycan'da 4 bin dolar.İranlılar her gün et yiyor, daha ikisini de küresel siyaset arenasında madara olmuş bir şekilde görmedim ben üstelik.Coğrafya böyle diye kaderimiz böyle olmak zorunda değil.Bu saçma sapan yönetim seni de beni de etkiliyor, sofrandan çalıyorlar, arabanın deposundan, kazandığın paradan alıyorlar.Senin görüşün yüzünden sana elektrik su vermeseler buna ben de karşı çıkarım.Ama durum bu değil, yönetemiyor işte adamlar, hepimizin sırtında çıban gibi oldular.Geçmiş fiyatlara bakıyorum, ebeveynlerimden duyuyorum piyasanın şimdiki haliyle öncesinin alakası yok...

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Esege altin semer vurmuslar esek yine ayni esek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu hak ile batılın savaşıdır , en doğruyu Allah bilir , ağırette cennete girmek nasip olursa eğer , tüm yaşananları canlı bir şekilde cd takıp iler gibi , istediğimiz yerde tekrar geri sarıp tekrar izleyebileceğimiz şekilde önümüze konulacak nasipse Ozaman izleriz inşallah
    Heeeh hak batıl , cennet , cehennem girdi mevzuya... geç bile kalmıştı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim yaşın daha çok geç bi 15 sene evvel elektrikler her hafta gidip saatlerce gelmiyordu, sular her gün kesiliyordu. Suların kesilmesini bırak su olmayan semtler vardı. Ha birde şu var karnı doymayan insanlar varken T-bone örneği biraz abes kaçmış. Bende hiç havyar yemedim mesela benden birşey eksilmiş değil. Sen gidipte bizi Amerika ile kıyarslarsan karşıt görüşündeki bir insan da gelip Nijerya ile bizi kıyaslayabilir. Karşıt örnek verirken biraz ölçekli konuşalım. Ayrıca öyle herkes te V8'e binmiyor.
    Ben sizin gibi İstanbul'da büyümedim, otelim falan da yok.

Adana'da 2008-2009 yıllarında bile söylediğiniz durum mevcuttu.Hala sağlam yağmur yağdığında kanalizasyon taşar, elektrikler kesilir varsa Adanalı tanıdığınız, veya gören bildiği için yazar.

Karnı aç olanları tahmin ettiğim için dedim zaten bırak yemelerini adını duyan bile yoktur diye.Neden kendimizi Amerika ile kıyaslamıyoruz?
    Kavimler Göçü'ne sebep olan, fil sürüsü gibi tüm milletleri önüne alıp Avrupa'ya kadar kaçmalarına neden olan, vakti zamanında parasını saf altından bastıran, kilometrelerce alana hükmetmiş, bayrağı altında onlarca din ve milletten insanlarını 586 sene sulh içinde idame ettirmiş, yıkıldığı vakit içinden çıkardığı Atatürk gibi, Seyyid Onbaşı gibi kahramanlarıyla borç-harç topladığı silahlarla, geleceğe siper olmuş ecdadın tohumları biz değil miyiz?

Binlerce yıllık tarih, ilk düzenli ordu falan, neler neler...
    Amerikanlar kim, tarih sahnesine ne zaman çıkmışlar? Neden kendinizi bu fakirliğe alıştırıyorsunuz, neden dünyanın en tepesindeyken şimdi bu ezikliği kabulleniyorsunuz?
    Anlamıyorum.

Bu arada Amerika'da v6 motor buradaki 1.8-2 litre motor gibi bir intiba uyandırır.Oraya giden Doblo bile 2.4 litre benzinli motor kullanıyor, Türkiye'de yok.Yaşıma göre kıyaslama yapmak gereksiz olmuş.Bu günün insanıyla sizin yılların insanı, çocuğu bir değil.Elimde internet, kitaplar var.Ulaşmak istediğim bilgiye, istediğim an ulaşabiliyorum.Modern Türkiye tarihi dahil, birçok konuda yorum yapacak kadar bilgi sahibiyim merak etmeyin, bilmediğim konuda konuşup da kimseyi yanlış yönlendirecek meziyette birisi değilim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 sene önceden bi 15 sene önceye gidersen elektrik olmayan dahada çok yer vardı yani 15 sene öncesinde mağarada yaşıyordukta bu iktidar zamanında modernleştik mantığını lütfen bırakın bir kenarı.. 15 senede çok şey değişir ki bu parti değil x parti iktidar olsa yine bu kadar gelişecektik... Önemli olan 15 senede dünya ne kadar ilerledi biz ne kadar ilerledik..? 15 sene önce dünyada teknoloji ne durumdaydı bizde ne durumdaydı? Şimdi ne durumda? Millet uzaya koloni kurmanın aya turist götürmenin planlarında biz 3. havaalanını kıskanıyorlar diyoruz.. Saman ithalatına başladık vs. vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu hak ile batılın savaşıdır , en doğruyu Allah bilir , ağırette cennete girmek nasip olursa eğer , tüm yaşananları canlı bir şekilde cd takıp iler gibi , istediğimiz yerde tekrar geri sarıp tekrar izleyebileceğimiz şekilde önümüze konulacak nasipse Ozaman izleriz inşallah
    Kur'an'da mı yazılı bu sinema filmi izlemek ?

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @jeffy @Seyfettin777

Adamlar Çokoprens'le kavga ediyor siz ne anlatıyonuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sizin gibi İstanbul'da büyümedim, otelim falan da yok.

Adana'da 2008-2009 yıllarında bile söylediğiniz durum mevcuttu.Hala sağlam yağmur yağdığında kanalizasyon taşar, elektrikler kesilir varsa Adanalı tanıdığınız, veya gören bildiği için yazar.

Karnı aç olanları tahmin ettiğim için dedim zaten bırak yemelerini adını duyan bile yoktur diye.Neden kendimizi Amerika ile kıyaslamıyoruz?
    Kavimler Göçü'ne sebep olan, fil sürüsü gibi tüm milletleri önüne alıp Avrupa'ya kadar kaçmalarına neden olan, vakti zamanında parasını saf altından bastıran, kilometrelerce alana hükmetmiş, bayrağı altında onlarca din ve milletten insanlarını 586 sene sulh içinde idame ettirmiş, yıkıldığı vakit içinden çıkardığı Atatürk gibi, Seyyid Onbaşı gibi kahramanlarıyla borç-harç topladığı silahlarla, geleceğe siper olmuş ecdadın tohumları biz değil miyiz?

Binlerce yıllık tarih, ilk düzenli ordu falan, neler neler...
    Amerikanlar kim, tarih sahnesine ne zaman çıkmışlar? Neden kendinizi bu fakirliğe alıştırıyorsunuz, neden dünyanın en tepesindeyken şimdi bu ezikliği kabulleniyorsunuz?
    Anlamıyorum.

Bu arada Amerika'da v6 motor buradaki 1.8-2 litre motor gibi bir intiba uyandırır.Oraya giden Doblo bile 2.4 litre benzinli motor kullanıyor, Türkiye'de yok.Yaşıma göre kıyaslama yapmak gereksiz olmuş.Bu günün insanıyla sizin yılların insanı, çocuğu bir değil.Elimde internet, kitaplar var.Ulaşmak istediğim bilgiye, istediğim an ulaşabiliyorum.Modern Türkiye tarihi dahil, birçok konuda yorum yapacak kadar bilgi sahibiyim merak etmeyin, bilmediğim konuda konuşup da kimseyi yanlış yönlendirecek meziyette birisi değilim.
    Sen zaten haklısın kardeşim yerden göğe kadar, dediklerin söylediklerin çok güzel şeyler. Ben sadece örnek verdiğin şeyin absürt olduğunu belirtmek istedim, ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler gibi bir şey olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tum konusmalardan cikardigim son 15 yilda jenarator kullaniminin arttigi. 15 yil once elektrikli arabalar yoktu, dokunmaktik telefon yoktu, hizli internet yoktu bunlari mi sayalim. Teknolojiyle ulke gelisimini karistirmayin lutfen.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çevrenize bir bakın bakayım diğer devletler neler yapmış?

Bu kadar sömürülmeye tepki göstermemek için gerizekalı olmak lazım.

Ayrıca tayyip erdoğan"ın başkan olacağı Kuran"da Ayet"te geçiyor diyen yeniakit gibi şerefi-namusu olmayan kurumlar ne ara devlet kurumu oldu?

ALLAH(C.C) rızası için çevrendeki ülkelere bir bak, yıl 2017 oldu daha elektrikten bahsediyor Tövbe Tövbe.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

mhuratboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya Allah Rızası İçin Kimsede Çıkıp Demiyorki Ne Kadar Saçma Ve Anlamsız Bi Reklam,Arka Planda Açık Ve Net Olan Uçak Sesi Daha Sonra, Gıcık Ve Ürkütücü Bi Ses,Manalı Manalı Kelimeler Sadece Siyah Beyaz,Ve Kırmızıdan İbare Renkler.Bunun Neresi 1 Nisan Şakası Allah Aşkına.
    Şimdi Hesaplaşmanı Zamanı Nedir ? Küçük Kardeş Olmak Bunu Gerektirir Ne Demek Her Zaman Şakaya Maruz Kalmak Mı ? Küçük Kardeş Şaka Yapamazmı ? Karşılıklı Olarak Hep Küçük Kardeşe Yüklenmiş Neden ?Reklam Neden Şen Şakrar Çocuklarında İçlerinde Oynadığı Bi Reklam Değil ? Ülker Bunu İstese Yapamazmı Alasını Yapar Hemde Hele Çocuğun Surat İfadesinde Bir Kere Dahil Güldüğü Sahne Yok,Ve Buna Rağmen Hala Reklamda Ben Bir Şey Görmedim Diyen Var.O Zaman Birde Akşamın Vakti Salonunuzda Çoçuğunuz Yanında Otururken Birden Bu Reklamın Çıktığını Düşünün Ki Az Bişe Gök Gürlediği Zaman Çocuğunuzun Korkttuğunuz Biliyorsunuz. Gıcık Bir Ses Ürktüğünü Korktuğunu Düşün Ondan Sonra Dersinki Aaaa Evet Bu Reklam Çocuklar İçin Normal Bi Reklam Değil.Ama Doğru Başınıza Gelmeden Hayatta Bu Reklam Kötü Olmaz.Ne ***** Hala Ülkerin İçinde Fetocuların Olup Ses Çıkarmadan Yoluna Devam Ettikleri.Bu Gizli Mesajı Dehtid Ederek Yayınlamadıkları.Kalkıp Murat Ülkere Efendim Biz Şöyle Bi Reklam Yaptık Begendinizmi Yayınlayalımmı Diye Sorucak Halleri Yok Ya.***** İçeride Birilerinin Onayından Geçen Bi Reklam.Amaçlarına Ulaşmış Sinsi Sinsi 1 Nisanı Bekleyerek Ortalığı Çok Fazla Bulandırmadan Sinsice Verilmiş Bi Mesaj Ne Konu AKP Değil.Konu Vatan Arkadaşlar Hala Dış Güçler Tarafından Uygulanan İster Feto İster O İster Bu Kim Ne Anlarsa Anlasın.Bir Kere Daha Açıp Videoyu İyice İzleyin.

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler onu bunu bilmem de, elinizde ülker ürünleriyle dışarda gezmeyin, hükümet fetocu die içeri alır valla

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler