User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
91 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: İnsan mı, değil mi? Birlikte karar verelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karaktersizliğin genci , yaşlısı , kadının, erkeği olmuyor . Aynen buraya yazdığınız açıklıkta mağduriyetinizi hem maddi hem manevi bir avukatında yönlendirmesiyle karakola bildiriin . Madem o kadar duyarsız 2 zannediyorum ki o yaşta 2 gün nezaret görsün aklı başına gelir . Zarfın içinde 2000 lira ne yani ? Cidden Allah sabır versin diyorum size ve tekrardan geçmiş olsun .

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadaka gibi para bırakmak nasıl bir saygısızlıktır öyle, onun adına ben utandım. İnsan bir ziyarete gider, çocuğun ailenin gönlünü alır.

Madem o abla vicdansızmış, verin plakayı ve ismini. O uğraşsın bundan sonra.

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk paragrafı okudum içim cız etti. Bir kız evladım var (evlat ayrımı olmaz erkek kız ama konuyla ilintili olduğu için yazdım) o an orada kendimi hayal ettim, aman allahım çok fena elim ayağım titredi resmen. Büyük olgunlukla karşılamışsınız bence ilk anda.

Yazı dilinden ve olayın oluş biçiminden anladığım zaten uyumlu ve yapıcı bir tavrınız var. Buna rağmen olayın tarafı olan kişinin şuursuz davranışı oldukça can sıkıcı.
    Önümdeki araç bir kadına çarptı, ilk yardım yaptım içim rahat etmedi hastaneye gidip ziyaret ettim, olay ile hiçbir bağım yokken.
    Allah korusun böyle bir şey yaşasam o hastaneden ayrılmam elimden gelen yardımı da teklif eder ve yaparım.

Son olarak ise "BEN UĞRAŞAMAM O İŞLERLE, BAŞKASI VURDU KAÇTI DERSİNİZ " bu cümleyi gerçekten kurduysa elimden gelen ne varsa yaparım.
    Maddi olarak kalkıp 60 yaşında bir insana hele ki bayan şiddet uygulamak zaten çözüm olmaz. (Şiddete karşı olsam da erkek olsa kafasını gözünü kırardım orası ayrı)

Siz günlerce ne çektiyseniz şimdi o da maddi manevi uğraşsın. Elinden geleni ardına koyma. Destek olacağım bir şey varsa da elimden geleni yaparım.

Uğraşamazmış ..... (ban yemek istemiyorum) ulan insan köpeğe çarpıyor alıp hastaneye götürüyor, allah cezanı versin ya, elim ayağım boşandı sinirden.

Geçmiş olsun. Zalime merhamet mazluma ihanettir unutma abicim.
    Teşekkür ederim. Olayın fazlası var eksiği yok aslında. Konuyu dün avukat arkadaşımla konuştum. Kadına zarar gelsin istemiyorsan ''Vurup kaçmış, görmedim diyebilirsin'' dedi. Yani kadın, avukat desteği almış. Biz nelerle uğraşırken O'nun avukatlardan akıl alarak sıyrılmaya çalışması da ayrı bir kötü niyet göstergesi. Zaten kendisinden şikayetçi olmadığımızı defalarca söyledik ama bunca ilgisizliğin ardından bu işin içinden tertemiz sıyrılma çabası..!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocuk 5 buçuk yaşındamı benmi yanlış anladım? Öncelikle çok çok geçmiş olsun ve Allah bir daha tekrarını yaşatmasın. Anne baba olmak çok zor ve çok dikkat gerektiriyor. Bence 5 buçuk yaşındaki bir çocuk etrafda arabaların olduğu yerlere çıkabilecek gibi bir durumda göz temasından hatta uzanıp tutulabilecek mesafeden ileri bırakılmamalı. Ben çarpan kadın kadar eşinizde de suç olduğunu düşünüyorum. Hatta ben olsaydım yerinizde hatanın çoğunu eşimde bulurdum.. 4 buçuk ve 6 buçuk yaşında 2 evlat sahibi olarak yazıyorum.
    Haklı olduğun yerler var arkadaşım. Olayın olduğu yeri bilmediğin, görmediğin için normal. Bizim çocuklarımız için en güvenli oyun alanı bu sokak aslında. Ben de aynı sokakta büyüdüm. Yazdığım gibi; Çıkmaz bir sokak, saatte birkaç araç girer çıkar ve sürekli çocuklar vardır. Konuyada yazdım, kızım yola fırlamış diye. O konuda hatalı bir yanımız doğrudur. Zaten farkettiysen kazayla ilgili hiç suçlamam olmadı. Allah daha beterinden korudu diyoruz sürekli. Ben otobanda bile birine zarar vermiş olsam yanlarından ayrılamam.

Konu kadının olaydan sonraki duyarsızlığı. Sen, benden farklı düşünmezdin herhalde.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes evladına hassastır sen orada evladınla uğraşırken avukattan destek almak falan çok yanlış işler.

Tam da duyar kasılacak konu bu aslında. Ben elimden geleni ardıma koymazdım sırf art niyetli davranışı yüzünden.

Zor işler ne denir ki, rabbim beterinden korusun.

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çocuğunuzun sağlığı sıhati göremedim nasıl en önemli olan konu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bu iyi niyet olayı insanların üzerine yapıştı.. Karşı taraf, sen sanki mecburmuşsun diye davranıyor, öyle algılıyor, o yüzden de bir aymazlık, gamsızlık, umarsızlık söz konusu insanımızda. Sorumluluk, saygı sıfır.
    Tanıdıkmış, yaşlıymış şuymuş buymuş geçiniz.. Yaşlıysa, refleksleri yavaşsa kullanmasın otomobilini.. Sokaklarda yavaş gitsin. 100metre ötede çocuk görüyorsa daha dikkatli kullansın otomobilini. 100metreyi göremiyorsa yine aynı konuya geliyoruz, kullanmasın otomobilini.

Toplumdaki insanlar birbirlerine saygı göstermemesinin sebebi "iyi niyet gösterme mecburiyeti" nin insanlara yapışmış olması.. Nefret ediyorum.. Niye senin gamsızlığının semeresini ben çekeyim arkadaş.. Bana ne..

En başta yapmalıydınız bunu.. Siz huzursuz olacağınıza başkaları huzursuz olsun.. Kanuni süreçlerde sonuna kadar yürüyün derim..
    Çok geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CaNeR44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çocuğunuzun sağlığı sıhati göremedim nasıl en önemli olan konu
    İyi çok şükür. Tel takıldı kaval kemiğine. 1 hafta sonra alçısı çıkacak inşallah. Sonrasında 1 daha ayağının üzerine basmayacak. Genel durumu iyi, ağrısı yok ve keyfi yerinde. Tek tesellimiz bu zaten. 1 aydan fazla yatağa mahkum kalmış olacak ama bu kadarına da şükür. Teşekkür ederim.

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi çok şükür. Tel takıldı kaval kemiğine. 1 hafta sonra alçısı çıkacak inşallah. Sonrasında 1 daha ayağının üzerine basmayacak. Genel durumu iyi, ağrısı yok ve keyfi yerinde. Tek tesellimiz bu zaten. 1 aydan fazla yatağa mahkum kalmış olacak ama bu kadarına da şükür. Teşekkür ederim.
    Allah acil şifalar versin şükürler olsun ki iyi .

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun bence madem iyi niyetinize karşılık gösterilmedi adalet işlemeli
    Aynen böyle düşünüyorum bende geçmiş olsun tekrardan

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam sizin gibi insanlardan cok az kaldi. Onlar da soyle karaktersizlerle karsilasiyor ya, ne desem bos.

Sirf para icin cocugunu giden arabanin onune atlamasi icin tesvik eden ebevyenler var bu dunyada.

Cocuk sahibi olmayan benim bile icim ciz etti.

Insanlik insan olana yapilir. Hic vicdan yapmayin. Size tavsiyem, Allah korusun cocugunuza kalici bisey olmus gibi hareket etmeniz. Verin saglam bi avukata, once trafik sigortasindan para alin sonra da donun ustune bir de tazminat davasi acin.

Karsi taraf, cocugunuzun egitim masraflarina "katkida" bulunuyormus gibi dusunun
    "Korkmadık, savaştık"

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklı olduğun yerler var arkadaşım. Olayın olduğu yeri bilmediğin, görmediğin için normal. Bizim çocuklarımız için en güvenli oyun alanı bu sokak aslında. Ben de aynı sokakta büyüdüm. Yazdığım gibi; Çıkmaz bir sokak, saatte birkaç araç girer çıkar ve sürekli çocuklar vardır. Konuyada yazdım, kızım yola fırlamış diye. O konuda hatalı bir yanımız doğrudur. Zaten farkettiysen kazayla ilgili hiç suçlamam olmadı. Allah daha beterinden korudu diyoruz sürekli. Ben otobanda bile birine zarar vermiş olsam yanlarından ayrılamam.

Konu kadının olaydan sonraki duyarsızlığı. Sen, benden farklı düşünmezdin herhalde.
    Aynen abi ama ben şahsen 5 buçuk yaşındaki çocuğu evde tuvalete girerken bile tedirgin oluyorum başka kimse yoksa. yinede o yaşda sokakda gözetimden uzak olmamalıydı.
    Aracı süren kadına gelince de Allah sana sabır vermiş. Vallahi billahi ben bu sabrın 5 de 1 ini gösteremem. Onun ben vicdanına tüküriym. Bu dakikadan sonra alabileceğin her hakkı alman gerekir. Öyle gothe böyle tarak derler yani.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun kızınız eski sağlığına en kısa zamanda kavuşur inşallah böyle insanlara hak ettiği gibi davranın sonuçta yaralama var maddi yönden istediğinizi zaten alırsınız şu zamanda herşey para olduğu için sağlık giderleri için size daha faydası olur hakkınızı arayın.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    60 yaşındaki insan hiçmi edep , ahlak bilmez..Olayın benzeri benim bir tanıdığımın başına geldi çocuğun ailesi hastahaneye gittik ardından ufak bir operasyon durumu vardı başka bir hastahane ayarladık , operasyon sırasında ordaydık maddi , manevi destek için..Bana göre olması gereken budur..Hadi yapamadın , zarfta zekat verir gibi para vermek nedir ? başka bir üslubu yokmudur..?

Ben sizin yerinizde olsam şikayetçi olurdum..

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun, umarım en erken zamanda sağlığına kavuşur.
    İyi niyeti suistimal edip üstüne görgüsüz gibi para vermeye çalışmalar falan çok yersiz ve kaba olmuş. Sus payı derler ya, ona benzemiş sanki. Kaldı ki siz şikayetçi olmayacağınızı belirtmişsiniz.
    Vatandaşlarımızın vicdan seviyesi gün geçtikçe azalıyor hakikaten, kimisinde ise (örnekte olduğu gibi) hiç vicdan yok.
    Ben de sizin gibi çok iyi niyetli biriydim, çoğu zaman hakkımı alamasam da veya hakkım yense bile "belki günaha giriyorumdur, kötü düşünmeyeyim" diyip geçiştirdim, pek umursamadım. Ancak bu ülkede işler böyle yürümüyor. Geçte olsa anladım. İyi niyetli ve güleryüzlü olduğunuz sürece herkes sizi saf veya salak sanıyor.
    Ne gerekiyorsa yapın bence.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siz yasal süreyi başlatın plaka vs oğrenmek sorun değil zaten

ilk olark 2000tl yi geri verin

ve bundan sonra siz uğraşmayın onların da yapmadığı gibi sizin avukatınız uğraşsın

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle cok geçmiş olsun , Allah tez şifasını versin biran önce kalkıp koşturmaya sek sek oynamaya başlasın inşallah. Yapılan davranış karsısında sessiz kalmamak ve adli süreci başlatmak gerek diye düşünüyorum. Kızımız iyileşiyor diye göz ardı etmeyin bence.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah şifalar versin yorum yapamıcam içim parçalandı okurken

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler