User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
91 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: İnsan mı, değil mi? Birlikte karar verelim.

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi iyi sakin kalmışsınız,

Aynı gece baktım hastanede yok, evinden aldırılmak için elimden gelen ne varsa yapardım.
    Kazadır olur, elhamdülillah büyük bir hasar da gözükmüyor hanım kızımızda inşallah.
    Ama gel görelim bu tarz yaklaşım adamı çileden çıkarır, benim canımdan can gidecek o geçmiş karşıya bıdı bıdı yapacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence en büyük hatanız 2bin lirayı almakta olmuş(zorla da olsa alınmaya bilirdi) kadın belli ki sus payı bırakmış, alın bunu karıştırmayın demiş resmen

Parayı verin, plakayı da verin soruşturması açılsın varsa hatası ehliyetine el konulur 60 yaşında ki birinin ceza evine gireceğini sanmıyorum, siz yine şikayetçi olmayın
    Yaya geçidi o civarlarda yoksa ceza da almaz zaten

60 yaşında ki birinin zaten sağlık raporu alması lazım belli bir yaştan sonra refleksler ölüyor, dikkatsizlik artıyor. Belki kurtarılacak kazaydı bilemeyiz. Yaşlıların konforu, insanların hayatından daha çok önemli

Çok büyük geçmiş olsun, İnşallah kızınız tez zamanda iyileşir.

yukcell88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun, umarım bir travma yaşamadan normal düzenine sorunsuzca döner kızınız.

Kaza anında baygınlık geçirmesi, sonrası hastaneye gelip 2000 TL vermesi vb. bunları "yol yordam bilmemeye" bağlayıp mazur görün derdim.

Lakin "ben uğraşamam" cümlesi ağzından çıktıysa 4S kuralını direkt olarak devreye sokmanızı tavsiye ederim.

Normalde, yaralanmalı kazalarda zaten bir kamu davası açılır. Ama daha önce ertelemeli bir suça karışmamış ise 5 yıl erteleme verilir genelde.

Hukuki yolları sürdürün. Maddi karşılık talep etmediğiniz müddetçe kimse size "para koparmak için yapıyor" deme hakkına sahip olamaz zaten...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk tavrınıza karşın ezilip büzülmesi gerekirdi ve öylede olsaydı hep ağzımı açmazdım. Dediğiniz gibi kasti değil tanıdık ve yaşlı. Ama tek lafına adli süreci başlatırdım.

Uğraşamam nedemek ya

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sormanıza bile gerek yok, direk hukuki işlemleri başlatın.

Benim eğer bir kızım olsaydı ve çarpıp aynı muameleyi yapsaydı yemin ediyorum elimden kimse alamazdı kadını.

Ama siz hukuki işlemleri başlatın telefon kayıtlarınıda alabilirsiniz tamam.
    Geçmiş olsun.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    süründür abi süründür, ne demek uğraşamam falan, bence hukukı olarak hakkını sonuna kadar ara

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir suç varsa adalete teslim edin hakim savcı gibi karar vermeyin

Sonra bir gün dönüp dolaşıp sizi bulur
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocuk 5 buçuk yaşındamı benmi yanlış anladım? Öncelikle çok çok geçmiş olsun ve Allah bir daha tekrarını yaşatmasın. Anne baba olmak çok zor ve çok dikkat gerektiriyor. Bence 5 buçuk yaşındaki bir çocuk etrafda arabaların olduğu yerlere çıkabilecek gibi bir durumda göz temasından hatta uzanıp tutulabilecek mesafeden ileri bırakılmamalı. Ben çarpan kadın kadar eşinizde de suç olduğunu düşünüyorum. Hatta ben olsaydım yerinizde hatanın çoğunu eşimde bulurdum.. 4 buçuk ve 6 buçuk yaşında 2 evlat sahibi olarak yazıyorum.
    Abi çocuğun sokağa çıkıp oynaması gerekiyor.İşlem öncesi dönemde (2-7 yaş) kelime-nesne haznesini ne kadar doldurursa gelişimine o kadar faydası olur.Özellikle dilin gelişimi için çok çok önem arzediyor.Sembolleri ve dili nasıl kullanacağını bu yaşta öğreniyor.O yüzden siz ebeveynlere tavsiyem bulduğunuz her fırsatta çocuğu oyun oynamaya ve çevreyi keşfetmeye yönlendirmek olur.Aslında benim tavsiyem de değil,dersimizde giren pediatri alanında profesör hocalarımızın söylediği budur.İşitme kaybından doğan gelişim bozukluğu(çünkü çocuk yaşıtlarıyla diyalog kuramıyor),anne babaların çocuklarına çok küçük yaşta çok televızyon işletmesi gibi nedenlerden doğan dil öğrenememe gibi olayların rehabilitasyonu üzerine eğitim alıyorum.

Konu sahibine çok geçmiş olsun,küçük kızımıza acil şifalar dilerim..

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teşekkür ederim. Telefondan yazdığım için tek tek alıntı yaparak cevaplayamıyorum, özür dilerim. Dikkat çekmek istediğim ve canımızı sıkan konuyu hemen hepiniz anladınız zaten. Bazı arkadaşlarımız 2 bin lira konusuna takılmışlar. Şunu yazmak isterim ki; Rakam vermeyeceğim ama sadece ameliyata giren Profesör doktora o paranın birkaç katını verdim zaten. Zarfla gelen şeyin para olduğunu elbette anladık. İçindeki rakam hiç önemli değildi. 10 katı da olsa, 1 kuruş bile teklif etmese bile zaten şikayetçi değildim. Biz tabii ki onun sus payı olduğunu aklımıza bile getirmedik. Son noktadaki tavrının bu şekilde olabileceğini düşünseydim, getirdiği herhangi bir zarfı O'na yedirirdim zaten.

Aracın plakasını istediğimizde verseydi veya herhangi bir bahanesi var ise İNSAN GİBİ uğraşmak istediğini söyleseydi ben yine şikayetçi olmazdım. Hatta şimdi aklıma geldi ve yazmadığımı farkettim; Perşembe günü çocuğumu ezip, Cuma günü sabah seyahate gitmiş hanımefendi!!

2 bini soracak olursanız, zarfında duruyor. Avukat arkadaşım yarın dönmüş olacak ve gerekli işlemleri başlatacağız. Arabasını, plakasını istediği kadar saklasın. Daire numarasına kadar bizde zaten.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi çocuğun sokağa çıkıp oynaması gerekiyor.İşlem öncesi dönemde (2-7 yaş) kelime-nesne haznesini ne kadar doldurursa gelişimine o kadar faydası olur.Özellikle dilin gelişimi için çok çok önem arzediyor.Sembolleri ve dili nasıl kullanacağını bu yaşta öğreniyor.O yüzden siz ebeveynlere tavsiyem bulduğunuz her fırsatta çocuğu oyun oynamaya ve çevreyi keşfetmeye yönlendirmek olur.Aslında benim tavsiyem de değil,dersimizde giren pediatri alanında profesör hocalarımızın söylediği budur.İşitme kaybından doğan gelişim bozukluğu(çünkü çocuk yaşıtlarıyla diyalog kuramıyor),anne babaların çocuklarına çok küçük yaşta çok televızyon işletmesi gibi nedenlerden doğan dil öğrenememe gibi olayların rehabilitasyonu üzerine eğitim alıyorum.

Konu sahibine çok geçmiş olsun,küçük kızımıza acil şifalar dilerim..
    Tabiki de çocukların kendi yaşıtlarıyla sosyalleşmesi gerekiyor. benim bir oğlum kursa diğeri okula gidiyor her zamanda arkadaşlarıyla ama sokak da parkda buna uygun mekanlarda oynarken bizim gözetimimizde yapıyor. çünkü ben hareketliliğine ve oyuna kendini kaptırıp yapabileceği hatalara karşı her an tetikde olmalıyım. Benim gene de bu mevzuda sevindiğim taraf arabanın çocuğu komple altına almamış olması. düşündükce içim çekiliyor.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aldığınız 2 bin lirayı geri verin ve hukuki süreci başlatın yoksa onu koz olarak kullanabilir mahkemede.. kan parası mahiyetinde 2 bin tl verdim ve kabul ettiler diye bilir..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi çok şükür. Tel takıldı kaval kemiğine. 1 hafta sonra alçısı çıkacak inşallah. Sonrasında 1 daha ayağının üzerine basmayacak. Genel durumu iyi, ağrısı yok ve keyfi yerinde. Tek tesellimiz bu zaten. 1 aydan fazla yatağa mahkum kalmış olacak ama bu kadarına da şükür. Teşekkür ederim.
    Geçmiş olsun. Sadece su satırları görebilmek için mesajlarınıza baktım. Çok sevindim. Allah acil şifalar versin.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ufaklığa büyük geçmiş olsun öncelikle.

Olay hakkında direk şikayetçi olun abi, siz o kadar iyi niyetli yaklaşıp kadının bu tepkisi bunu haketmesine sebep. Yaşı, hastalığı vs sizi ilgilendiren bir durum değil daha dikkatli olmalıymış ve insan olmayı öğrenmeliymiş.

İnsan olmayı da hukuki süreçte öğrenir umarım.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aldığınız 2 bin lirayı geri verin ve hukuki süreci başlatın yoksa onu koz olarak kullanabilir mahkemede.. kan parası mahiyetinde 2 bin tl verdim ve kabul ettiler diye bilir..
    Kan parası olayı da ayrı kepazelik. Başlık parası'na felsefenin dibini sıyıranlar başlarına kötü bir durum geldiğinde kan parası pazarlığına girişirler. Adamın çoluğu çocuğu ölür parasını alır şikayetinden vazgeçer. Trilyon verseler ne farkeder it gibi yatsın hapiste demez. Şerefsizlik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun inşallah çabucak iyileşir kızınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapın gerekeni. Emniyet bu tip şeyleri göz ardı etmiyor. Olun şikayetçi

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kan parası olayı da ayrı kepazelik. Başlık parası'na felsefenin dibini sıyıranlar başlarına kötü bir durum geldiğinde kan parası pazarlığına girişirler. Adamın çoluğu çocuğu ölür parasını alır şikayetinden vazgeçer. Trilyon verseler ne farkeder it gibi yatsın hapiste demez. Şerefsizlik.
    Aynen ama ne yazık ki mahkemede geçerli bir kanıt . bu arada arkadaşa geçmiş olsun demeyi unutmuşum .. geçmiş olsun sabah işler çok yoğundu hızlıca yazmışım..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kedime vurdu diye komşunun çenesini kırmıştım kızıma canımdan parçama birisi çarpsa ve onu tutup hastaneye götürmese benimle beraber beklemese (kaçsa ) sonra gelip bana al şu 2bini sus dese onu kötü yola sevkederim düşüşünü bütün alem seyreder.

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kedime vurdu diye komşunun çenesini kırmıştım kızıma canımdan parçama birisi çarpsa ve onu tutup hastaneye götürmese benimle beraber beklemese (kaçsa ) sonra gelip bana al şu 2bini sus dese onu kötü yola sevkederim düşüşünü bütün alem seyreder.
    Sen naptın be kardeşim? Sabahtan beri boşuna mı yazdım o kadar şeyi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler