User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
91 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: İnsan mı, değil mi? Birlikte karar verelim.

bahadırtelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun cok zor bir durum. 2 kız cocuk babası olarak düşüncesi bile tedirgin etmeye fazlasıyla yeten bir olayın tarafı olmak kolay değil.
    Kadın yaşlı olduğu ve hala panik olduğu için saglıklı düşünemediğini düşünüyorum. Öte yandan hukuk devletinde yaşıyoruz (yazarken bile inandırıcı değil ya neyse).
    İstemeden de yapmış olsa cıkıp hukuka hesap vermeli kimbilir belki yaşından dolayı arac kullanması tehlikelidir. Vatandaş olarak olan olay ne ise tüm gercekliği ile anlatmak sizin göreviniz. Belki ilerde olabiliecek cok daha vahim olayların önüne gecersiniz.
    Taminat işi ayrı bir boyut eğer haksızlığa ugradığınızı düşünüyorsanız buda en doğal hakknız sonuna kadar gidin. Kim olursa olsun biri magduriyet yaşatıyorsa bedelini ödemeli.

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner.

Eğer çocuğunuzun sağlık durumu iyi ise herhangi kalıcı bir hasar meydana gelmemiş ise bırakın Allah'ın dan bulsun uğraşmayın derim. Başlatacağınız hukuki süreç ne sizi bu olayı yaşanmamış edecek ne de o kadın ceza aldığında içiniz kuş gibi hafifleyecek.
    Life is Too Short To Stay Stock

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok büyük geçmiş olsun.

Diğer taraftan birde bu pencereden bakın: Şeker hastasısınız, yüksekle muhtemel tabikide yüksek tansyon hastasısınız. 60 yaşındasınız. Kazada bir ihmaliniz söz konusu değil (anlatılanlara göre yaptım yorumu). Olay günüde sizi eşinizi aramış. Sizse şimdi kendisini maddi manevi üzmeyi düşünüyorsunuz. Siz bu kişi olsaydınız ne düşünürdünüz?
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun.

Eskiler atasözlerini boşuna söylememiş abi.

İyilikten maraz doğar..

Yaklaşık 5 km hızla park yerinden çıkarken dikkatsiz bir bayan araya girdi ayağının üzerinden geçtim.

Vicdanen rahat edemeyeceğim için aldım kadını hastahane karakol vs gezdik. ŞİKAYRTÇİ DEĞİLİM BENİM HATAM şeklinde ifade vermesine rağmen ben bir kaç gün kArakol hastane alkol raporu uyuşturucu testi vs uğraştım sonra kamu davası vb açıldı.

Tahmin ediyorum ki siz şikayetçi olduğunuzda baya uğraşacaktır kansız teyze.
    Aynen öyle iyilikten maraz doğar. Bataklığa düşmüş birisini gördüğümde bir tekmede ben atıyorum ki iyice batsnı ölsün. Eğer elimi verip yardım edersem benide tutup çekecek çünkü.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abı cok gecmıs olsun, benımde 1.5 yasında oglum var.aynı seyın basıma geldıgını dusunuyorum ALLAH esırgesın,senın sakınlıgınde davranmam cıdden mucıze olur ayrı konu somrasında ugrasamam kısmını duydugum an ız bırakırdım.
    hemen hukukı surecı baslatın anasını aglatsınlar

YsfTzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, bence ufaklığın durumu iyi ise çok takmayın elbette tavırları kabul edilebilir değil ama, empati kurarsak her iki tarafta üzülmüştür diye düşünüyorum. Bir anlık sinirle, uzun bir dönem sürecek bir olayın içine girilmesin. Kaldı ki, olayın iç yüzünde hukuki olarak kadın suçlu değil, belki bir para cezası ile sonuçlanabilir.

Hem bu olaylar, ufaklığın etrafında olacak ve ister istemez o da etkilenecek ki zaten yaşadığı bir travma var.

Hemencik ayaklansın inşallah, Allah daha kötülerini yaşatmasın kimseye ...
    Renault Sport

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok büyük geçmiş olsun.

Diğer taraftan birde bu pencereden bakın: Şeker hastasısınız, yüksekle muhtemel tabikide yüksek tansyon hastasısınız. 60 yaşındasınız. Kazada bir ihmaliniz söz konusu değil (anlatılanlara göre yaptım yorumu). Olay günüde sizi eşinizi aramış. Sizse şimdi kendisini maddi manevi üzmeyi düşünüyorsunuz. Siz bu kişi olsaydınız ne düşünürdünüz?
    O şartları bile bile direksiyon başına geçmemeli insan. Sonuçta kalp krizi vs gibi bilmediğin anda gelecek bir hastalığa değil şeker hastalığına sahipsin. Eğer paran varsa şoför tut, yoksa da acelen varsa taksiye bin. İllaki araç kullanmak zorunda değilsin. Aldığın ilaç (insulin olsun veya diğer kan şekerini düşürmesi amacıyla kullanan herhangi bir ilaç olsun) sonrasında şekerinin düşeceğini biliyorsan ona göre temkinli ol. Ya ilacını yola çıkmadan kullanma ya da yanında şekerin aniden düşerse diye yükseltecek bir şeyler taşı.

Muhalif olmak için değil dikkatimi çektiği için yazdım. O an olması beklenmeyen bir durum oluşmadığı sürece olaya empati kurarak bakmak saçma. Ya da şunu diyeyim başınıza geldiğinde çocuğunuza böyle bir şey olduğunda "olur ablacım" diyebilir miydiniz? cevabı evetse de saygı duyarım.

Keza yine ilk sayfada eşini suçlayan var. Abi ne yapıyorsunuz siz ya Çocuktan bahsediyoruz. Elinden tutarken bile sokakta giderken aniden fırlayıp arabanın altında kalması mümkün bir varlık. Kaldı ki hepimiz sokaklarda büyüdük orada onu yalnız burakan aileye suç bulmak hele ki demiş ki dar sokak olduğu için hızlı gitmesi mümkün bile değil diye yani öyle bir sokakta kim oynamadı -ne kadar çocuğu uzak tutabilrsiniz- hem bu yüzdendir ki aracımızın kondisyonunu, hızlanmasını ya da egzozunu denemek için şehir içi sokak veya yollarda değil de çevre yoluna veya otobana çıkmıyor muyuz?

Konu sahibi kişiye diyeceğim şey, böyle pervasızca hareket edebilecek kim olursa olsun -ister suçlu ister suçsuz- ben yargıya taşır alabileceği cezayı almasını ve yaptırıma maruz kalmasını isterdim. Paran var diye her şeyden kaçabileceğini sanmak, vicdan ve ahlaktan uzak davranış sergilemek bana göre bir insana ait özellik değil. Kızınıza çok büyük geçmiş olsun. Çocuklar bu yönden şanslı, zaten kemikleri oldukça esnek ve çok kompleks olmadığı sürece kırıkları sorunsuzca iyileşmeye müsait. Ama yaşadığı ve yaşadığınız travmanın etkileri daha uzun sürebilir.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle büyük geçmiş olsun, miniğin ciddi bir şeyinin olmaması en büyük teselli

Uzatmayın, allahından bulsun vb şeyleri yazanları anlamıyorum. Her şeyi yaradana havale ettiğimiz için zaten bu ülkede herkes dişinin geçtiğini öpme derdinde, kimse hakkını aramaya tenezzül bile etmiyo. Neyse, duyar kasmanın anlamı yok.

Meskun mahalde hız limitinin 30, belli bölgelerde (yaya geçidi, okul önü, hastane girişi, çıkışı vb.) 10 olmasının sebebi tam olarak bu yaşanan hadise. Bu olayda kızınız kesinlikle suçlu değil, suçlu olan kızınıza çarpan aracın sürücüsüdür. Kaldı ki kendisinin şeker hastası olduğunu belirtmişsiniz. Kuvvetle muhtemel araç kullanmaya yeterli bir sağlık kondisyonuna sahip değil. Öte yandan, gerçekleşen kaza anında aracın 30'dan yüksek bir süratle gittiğini gönül rahatlığıyla iddia edebilirim. Bu iki durumu kanıtlarsanız, kızınızın kaza sonrası tıbbi raporunu da eklediğiniz takdirde araç sürücüsünün ceza alması hemen hemen kesin gibi. Hadi hepsini geçtim, otoyol harici her tür karayolunda yaya önceliği mevcuttur, sırf bu yüzden bile araç sürücüsü ceza alacaktır.

Tekrardan geçmiş olsun diyorum ve işin peşini bırakmayıp sonuna kadar gitmenizi temenni ediyorum.
    öyle işte.

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok büyük geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. Kazada elbetteki hatası var ama ben bunu görmezden geliyorum. Kaza otoyolda olmadı. Ben yine de tek kelime etmedim. Evet bizi o gün aramış ve ertesi gün de eşimi aramış. Peki sonra? Eğer ki olaydan bugüne kadar olan maddi kaybımızın kuruşunu bile 1 kere dahi düşündüysem Allah benden bin mislini çıkarsın. Evladım sonuçta.

Çocuğuma ve ailemize yaşatılan travmanın bedeli, 3 arama ve 2 bin lira mıdır? '' BEN UĞRAŞAMAM, ARABA VURMUŞ KAÇMIŞ DERSİNİZ'' çıkışı hangi insan evladına yakışır. Bırakın 5 yaşındaki bir çocuğu, her kime böyle ağır bir sıkıntı yaşatmış olsam, kapısından ayrılamazdım.

Bugün itibari ile adli süreç başlıyor zaten. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Saygılar.

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun.Tüm yazdıklarınızı ve tüm yazıları okudum.Gerçekten siz olaya iyi niyetli olarak yaklaşmışsınız fakat çarpan kadının yapmış olduğu gerçekten insanlık dışı.Ben uğraşamam diye bir tabir olamaz bence.Gereken neyse yapılması tarafındayım.
    Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi çok şükür. Tel takıldı kaval kemiğine. 1 hafta sonra alçısı çıkacak inşallah. Sonrasında 1 daha ayağının üzerine basmayacak. Genel durumu iyi, ağrısı yok ve keyfi yerinde. Tek tesellimiz bu zaten. 1 aydan fazla yatağa mahkum kalmış olacak ama bu kadarına da şükür. Teşekkür ederim.
    Kirmiziyla cizdigim kisim insallah dusundugum sey degildir. Cok buyuk gecmis olsun. Akil yasta degil bastadir sozu sanirim burda dogrulugunu kanitliyo. Sabrinizi takdir ettim gercekten sizin yerinize kendimi koyuyorumda yok yani. Sizinki ustun bi basari gibi geliyo bana. Allah beterinden korusun,umarim kiziniz en kisa surede iyilesir tekrardan sokaklarda kosmaya,eglenmeye devam eder. Hukuki yollardan elinizden geleni ardiniza koymamaniz gerektigini dusunuyorum. Tekrardan gecmis olsun.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kirmiziyla cizdigim kisim insallah dusundugum sey degildir. Cok buyuk gecmis olsun. Akil yasta degil bastadir sozu sanirim burda dogrulugunu kanitliyo. Sabrinizi takdir ettim gercekten sizin yerinize kendimi koyuyorumda yok yani. Sizinki ustun bi basari gibi geliyo bana. Allah beterinden korusun,umarim kiziniz en kisa surede iyilesir tekrardan sokaklarda kosmaya,eglenmeye devam eder. Hukuki yollardan elinizden geleni ardiniza koymamaniz gerektigini dusunuyorum. Tekrardan gecmis olsun.
    Özür dilerim, orada 1 kelime eksik yazmışım. 1 hafta daha olacaktı

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun Yavuz abi.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun

halısaha maçına cağırdıgım arkadaşımın aşil tendonu koptu, vicdanen rahatsız oldum darbe v.s. olmaksızın oluşan bir durumdu. elimden geldiğince doktora götürmesinden ameliyat olmasına kadar manevien yapabildiğim herşeyi yaptım iyileşene kadarda hep yanında olmaya çalıştım. arkadaşımda her seferidne senlik bişi değildi olacağı varmış dediği halde ben cok rahatsz oldum o maç sonrası halısaha macını ıptal ettk daha oynamadık.

yeğenimiz sağ salim en büyük dua edilecek durum budur. davanın kazanılması kadının sürünmesi 2.planda kalan şeylerdir ama kadın cok rahatmış ne taktığı yaptı bilmiyorum ama rahatlığı kaza kadar can sıkıcı...

sizi rahatlatıcak şey hukuken dava başlatmakmış onu yapmışsınız hayırlısı neyse o olsun.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özür dilerim, orada 1 kelime eksik yazmışım. 1 hafta daha olacaktı
    Iste simdi sevindim,insallah eskisindende saglikli olur abi. Tekrar tekrar gecmis olsun
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    resmen kaşınmış verin mahkemeye uğraşsın dursun

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de o yaşlarda kızım var. Yazdıklarınızı okuyunca ben de ilk etapta şikayetçi olmazdım. Ta ki ben uğraşamam o işlerle lafından sonra. Tazminat felan alırsanız şayet lösev veya başka bir vakıfa bağışlanabilir.

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit: Çok büyük geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

i love jdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah beterlerinden saklasın, ne diyelim. Büyük geçmiş olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler