User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Karavana çevirme

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Karavana çevirme

Selam ilanlarda 14+1 opel novano araç buldum bunu karavana çevirmek istiyorum karavanın iç dizaynını kendim yapacam ancak karavan için proje işleri nasıl oluyor normalde minibüs ruhsatlı karavana çevirebiliyormuyuz bide masrafı tahmini ne gidiyor.internetten araştırdım ancak açıklayıcı bi bilgi bulamadım konuyla ilgili bilgisi tecrübesi olanlardan cevap bekliyorum tşk.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi bilen bilgisi olan yokmu yaw
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın 5 yaşından büyük olması gerekiyor, aksi takdirde ÖTV farkı çıkıyor.

Mühendis projesi ile karavan dönüşüm işlemi yapılıyor, minibüsü çevirmek çok zor değil iş takipçi ve mühendis ile halledebilirsiniz.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sil baştan proje çizileceği için aracın kapalı kasa van veya camlı koltuklu olması bir şey fark ettirmiyor sanırım değil mi?

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sil baştan proje çizileceği için aracın kapalı kasa van veya camlı koltuklu olması bir şey fark ettirmiyor sanırım değil mi?
    Aynen ruhsatta cins değişikliği olacağı için farketmez.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman en ekonomik ve güzeli 2011 Mercedes uzun şasi okul servisi sprinter almak. 12/220V ve LPGli dolap, ocak, wc malzemeleri alıp kendi karavanınızı kendimiz yapmak.

Araç orj. den tavandan klima tesisatlı, çift camlı ve webastolu olduğundan avantajlı olur.

Motokaravanda kg sınırı aracın orj. ruhsatında yazan kendi kg+istihap haddi mi?

Çekme karavanlarda 750kg altı ruhsatsız, üstü ruhsatlı gibi bir ince noktası var mı?

Motokaravan muayenesi 2 yılda 1 mi? B sınıfı yeterli mi?

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O zaman en ekonomik ve güzeli 2011 Mercedes uzun şasi okul servisi sprinter almak. 12/220V ve LPGli dolap, ocak, wc malzemeleri alıp kendi karavanınızı kendimiz yapmak.

Araç orj. den tavandan klima tesisatlı, çift camlı ve webastolu olduğundan avantajlı olur.

Motokaravanda kg sınırı aracın orj. ruhsatında yazan kendi kg+istihap haddi mi?

Çekme karavanlarda 750kg altı ruhsatsız, üstü ruhsatlı gibi bir ince noktası var mı?

Motokaravan muayenesi 2 yılda 1 mi? B sınıfı yeterli mi?
    Emeklilik planlarım içinde olan bir proje kesinlikle yapıcam benimde beklentim yüksek değil öyle çok prof mutfağı olsun banyosu duşu olsun falan değil iş görmelik basit bir mutfak sanırım bu tekne tuvaletlerini uyduruyorlarmış basit pompalı olanları sadece kücük tuvalet için ondan yeterli olur .. diğer duş falan ihtiyaçları gidilen yerlerdeki beach,otel,hamam gibi yerlerden giderilir..

benimde araştırmam ducato, iveco daily gibi araçların daha çok rahat çevrildiği yönünde .. bir iç izalasyon gerisi marangoz tasarım işi.. benim iç mimar arkadaşımda meslekden dolayı çokça var onlara bedava projede çizdiririm en yakışıklısından gerisi sanırım bir marangoza bakar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu arada aracıda ticariden bozma kelepir bir şey alıcam çekme belgesiyle çekip karavana çevirdikden sonra gerekli prosedörülerinide halledip geri trafiğe katma gibi bir planım var..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklilik planlarım içinde olan bir proje kesinlikle yapıcam benimde beklentim yüksek değil öyle çok prof mutfağı olsun banyosu duşu olsun falan değil iş görmelik basit bir mutfak sanırım bu tekne tuvaletlerini uyduruyorlarmış basit pompalı olanları sadece kücük tuvalet için ondan yeterli olur .. diğer duş falan ihtiyaçları gidilen yerlerdeki beach,otel,hamam gibi yerlerden giderilir..

benimde araştırmam ducato, iveco daily gibi araçların daha çok rahat çevrildiği yönünde .. bir iç izalasyon gerisi marangoz tasarım işi.. benim iç mimar arkadaşımda meslekden dolayı çokça var onlara bedava projede çizdiririm en yakışıklısından gerisi sanırım bir marangoza bakar..
    Emeklilik planlarımız aynı hemen hemen

Tek fark ben daha prof. düşünüyorum çünkü sağlık müsade ederse o karavan ile dünya turu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zalımsın!! Eşim görmesin şimdiden başlar, emekliliği falan beklemez ��

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ya sokmayın kafamıza böyle şeyler arkadaş
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi soru sorduk milletin yarasına basmışız. o zaman bu bilgilere dayanarak aracı alayım madem zaten 9.5 yazmışlardı 8.5 düşmüşler irtibata geçeyim bizede bi meşgale çıkar bilgi veren herkese teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Zalımsın!! Eşim görmesin şimdiden başlar, emekliliği falan beklemez ��
    işte dünya turu atıcaksan ki Allah ömür verirse sağlıklıda olursak benimde planlarım dahilinde aslında motorsikletti ama yaş ilerledikçe oda uzaklaşıyor.. durucağın yerler camping placeler olucak zaten gezi haritanı çoğunlukla ona göre çiziceksin çünkü karavan için her tür ihtiyaç akülerin şarjı, vidanjör atık atma, su depolarının dolumu falan buralarda oluyor zaten bu tip yerlerin içinde her tür otel tarzı duj sauna her şey oluyor ondan o kadar prof düşünmedim..

benim hayelimdede bu tip bir şey var aslında zor değil basitte bakalım işte ..

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçenlerde şöyle bir şeye denk geldim

4 COCUK VE 1928 MODEL BİR ARABAYLA 16 YILDIR DUNYAYI GEZEN ZAPP AİLESİ TURKİYE'DE!!! | Biz Evde Yokuz

Bunlar durumu abartmışlar ama fotoğrafları falan görünce çok özendimdim

Sonra ardından şunlara denk geldim. Cidden her şeyi bir kenara koyup en iyi kararı vermişler. Türkiyede şaşırılacak bir şey biraz.

Her Şeyi Geride Bırakıp, Muhteşem Bir Dunya Turuna Cıkan Ayten ve Onur ile Tanışın! - onedio.com

Şunlarda eski vosvosu restore edip fırlamışlar yola.

Gunde Sadece 8 Dolar Harcayarak Karavanla 50'den Fazla Ulke Gezen Polonyalı Cift - onedio.com

İnstagramda takip ettiğim bir kaç böyle arkadaş daha var. Arabayla dünyayı gezmeye çıkmış olan.

Şuan o kadar stresli bir hayatın içindeyim ki bazen benimde böyle gidip gezesim geride dönmeyesim geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @darkmoon

Nispeten haklısın. En fazla kamp dışı 1 gün bilemedin 2 gün dayanabilirsin. Eu da karavancılık çılgın boyutta olduğundan o kısıma pek önem vermemiştim.

Prof düşünmüyorum diyorsun ama maşallah hayaller salon salomanje

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    seyyahlık başka bir kültür .. benim diş hekimi arkadaşım gençken dünyayı gezdi israilinden tut kamboçyaya kadar gitmediği yer kalmadı.. az parayla gezdi yeri gelmiş tren istasyonunda yatmış yeri gelmiş kimsesizlere tahsis edilen yerler varmış bazı ülkelerde koğş tarzı ranzalar falan onlarla yatmış tabi onun gibi başka gezginlerde oluyormuş yeri gelmiş gaspa uğramış darp edilmiş.. anlatır hep bize zaten aramızdaki adı lufthansa serkan ..

gezmek var gezmek var birde turla gidersin sağınızda falanca katedrali solunuzda falanca meydanı şurası bilmem kimin yaptırdığı şato falan birde böyel gezöek var işte sırtına çantayı alıp her yeri adım adım gezmek..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @darkmoon

Nispeten haklısın. En fazla kamp dışı 1 gün bilemedin 2 gün dayanabilirsin. Eu da karavancılık çılgın boyutta olduğundan o kısıma pek önem vermemiştim.

Prof düşünmüyorum diyorsun ama maşallah hayaller salon salomanje
    o resimlerdeki tasarım çok kolay benim marangozcu ustaya göstersem adam urfalı ama gördüğünün birebir aynısını çıkartıyor dersin italyadan mı getirdiniz marangozcuyu öyle bir adam..

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki otomobil ruhsatlı eski vw minibüsü karavana çevirip otomobil ruhsatıyla kullanmaya devam edersem başıma nasıl bir sıkıntı alırım?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler