User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Karavana çevirme

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öf ya bu angara soğuğundan binip gitmek vardı geçenlerde öyle bir video izledim, az kaldı ne var yok satıp gitmeme imrenmemek elde değil..

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mimarsertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki otomobil ruhsatlı eski vw minibüsü karavana çevirip otomobil ruhsatıyla kullanmaya devam edersem başıma nasıl bir sıkıntı alırım?
    Muayeneden geçemezsin başka bir sıkıntı olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu hortlatıyorum yeni konu açmayayım dedim. gelecek sene için expedition karavan projesi düşünüyorum. aklımda sıfır 4 çeker arazi vites opsiyonlu(türkiye'de var mı bu opsiyon bilmiyorum) sprinter almak vardı ancak 5 seneden önce çevrilemiyormuş sanırım. iveco daily 4 çeker kamyonetlerde var Türkiye'de satıldı mı hiç bunlar.

aklımda ki proje bu kadar ekstrem olmasada şuna benzer aslında.

bu kasa iveco 2008 yılında filan üretime başlanmış. kamu ihalelerinde ikinci el denk gelen oldu mu hiç? araç fabrikasyon 3 diff lock ve 3 ayrı arazi vitesiyle geliyor. yurt dışında bolca karavana dönüştürülmüş örnekler mevcut.

bunun dışında her türlü yolda gidebilecek arazi kabiliyeti olan karavan dönüşümüne uygun araç tavsiyelerine açığım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir de şunu sorayım. ticari aracın karavan dönüşümünden sonra ödenecek mtv'si artıyor mu?

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık kendi karavanınızı kendiniz yapamıyorsunuz.
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

JANJ@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim de uzak gelecekte planlarımız arasında
    K.Atatürk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @yesil bahsi geçen araçlardan kamu harici bulman çok zor. Ankarada yannasip ve sec oto satıyordu bir ara. Gerçi fiyatları çok uçuk oluyor onlarda da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık kendi karavanınızı kendiniz yapamıyorsunuz.
    nasıl yani kim yapıyor peki? fabrikadan karavan olarak üretilmiş araç mı almak zorundayım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @yesil bahsi geçen araçlardan kamu harici bulman çok zor. Ankarada yannasip ve sec oto satıyordu bir ara. Gerçi fiyatları çok uçuk oluyor onlarda da
    kamu ihalelerini takip edeyim o halde. onlarda süpriz yumurta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kamu ihalelerini takip edeyim o halde. onlarda süpriz yumurta
    milli emlak ihalelerinde pek çıkmıyor ama ekap üyeliği alıp oradan bakabilirsin

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    daha yasa çıkmadı şu anda yapabilirsin kendi karavanını projeyi almak kaydıyla .. ben öyle biliyorum araştırın tabiki..

ekimde çıkıcak deniyordu yasa ama çıkmadı henüz daha biliyorum.. çıkarsa bundan sonra bu işi yapan firmalara sipariş vericeksiniz yada onlara aracınızı vericeksiniz onlar çeviricek karavana .. bu yasanın nedenide herkes kafasına göre araçları karavana çevirmesin karavanında belli uluslararası standartları var o standartlara uygun olsun diye..

bu yasa çıkarsa karavancılara büyük yara açar çünkü 5 bin tl ye çeviricek adam 20-30 bin tl den aşağı çeviremiycek , 30-40 bin liraya çeviren adam 60-70 binden aşağı çeviremiycek..

Bende hala karavan projesi bakii ama campervandan şu an için vazgeçdim.. çekme karavana çevirdim projeyi 750kilo altı bir şey.. en temizi bu.. ne ruhsat ne vergi ne tüv derdi evrak kürek hiç bir sıkıntısı yok..

campervan şu an için sıkıntılı yaptılar.. vergisi sigortası muayenesi osu busu ayrı bir dert birde yolda polisler bazen ticari sınıfına sokup tartıya çıkartmaya çalışıyorlar falan ..

bu arada ticariyi karavan çevirdiğiniz an güvenliği zayıf olduğu için yani kaza anında güvenlik riski çok düşük olduğu için sigorta şirketleri yüksek primler gösteriyorlar 10 bin tl ye 6 bin tl ye sigorta yaptıranlar vardı zamanında ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten yüksek şirkete karavan yaptırma maliyeti yasadan sonra dahada şişer fiyatlar o zaman. sigorta olayıda kötüymüş bilmiyordum öyle olduğunu. neye heveslensem bir yerinden devlet engeline takılıyorum zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aslında tam aksine düşer fiyatlar çünkü şu anda karavan çeviren yapan şirket beş parmağı geçmiyor.. fiyatlar çok pahalı çünkü.

insanların çoğu kendi yapıyor kimse şirketlere gitmiyor fazla .. yasa çıkdımı mecbur şirketlere yaptırıcaklar araçlarını haliyle arz talep meselesi sektörde büyüme olucaktır bu işe yeni yeni bir sürü firmalar giricektir.. müşteri çekmek için daha uygun yollu ucuz fiyatlar çekiceklerdir.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta olayı, özel amaçlı taşıt geçtiği için ambulanslar ile aynı risk grubuna giriyor bu sebeple trafik sigortaları pahalı çıkıyor.
    Kendim sigortacı olduğum halde babamın karavanı için kasko trafik yıllık 10 bin TL civarında maliyet var.

5 yaşından yeni ticari araçları karavana çevirdiğinizde binek araca çevirmiş gibi ÖTV farkı ödüyorsunuz ciddi rakamlar çıkıyor. Biz 2 sene önce 2010 model 60 bin km de temiz bir uzun şasi Sprinter bulduk ona yaptık. Bu tip araçlarda düşük km düzgün bulmak çok zor oluyor.

2007 ve 2015 yıllarında 2 kez motokaravan yaptırdık sorularınızı yanıtlamaya çalışırım.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turkerrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigorta olayı, özel amaçlı taşıt geçtiği için ambulanslar ile aynı risk grubuna giriyor bu sebeple trafik sigortaları pahalı çıkıyor.
    Kendim sigortacı olduğum halde babamın karavanı için kasko trafik yıllık 10 bin TL civarında maliyet var.

5 yaşından yeni ticari araçları karavana çevirdiğinizde binek araca çevirmiş gibi ÖTV farkı ödüyorsunuz ciddi rakamlar çıkıyor. Biz 2 sene önce 2010 model 60 bin km de temiz bir uzun şasi Sprinter bulduk ona yaptık. Bu tip araçlarda düşük km düzgün bulmak çok zor oluyor.

2007 ve 2015 yıllarında 2 kez motokaravan yaptırdık sorularınızı yanıtlamaya çalışırım.
    mesajınızı yeni farkettim. sigortalar çok yüksek o maliyetleri çektikten sonra karavancılığın çok anlamı kalmıyor zaten. karavanlarda ağırlık sınırı oluyormuş bir de sanırım. 3500 kg üstü araç karavana dönüştürülemiyor mu? bir midibüs tarzı veya unimog tarzı 5000 10000 kg arası bir araç karavan ruhsatı alamıyor mu? bir de mtv nasıl oluyor, karavana dönüşünce mtv otomobil sınıfından mı ödeniyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    mesajınızı yeni farkettim. sigortalar çok yüksek o maliyetleri çektikten sonra karavancılığın çok anlamı kalmıyor zaten. karavanlarda ağırlık sınırı oluyormuş bir de sanırım. 3500 kg üstü araç karavana dönüştürülemiyor mu? bir midibüs tarzı veya unimog tarzı 5000 10000 kg arası bir araç karavan ruhsatı alamıyor mu? bir de mtv nasıl oluyor, karavana dönüşünce mtv otomobil sınıfından mı ödeniyor?
    şu anda bir eski 0302 otobüsü karavana çeviren biri var birde eski çift katlı neoplan alıp karavana çeviricek biri var .. karavancılık eskiden anlamlıydı yeni yasalar yüksek sigorta vergiler zorlaştırdı bu işi. şu anda yapılıcak en mantıklısı ancak çekme karavan ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karavancılığa bakış açısı ucuza tatil yapayım mantığında olursa hayal kırıklığı olabilir, çok güzel ve doğal yerlerde herhangi bir yerleşim veya tesis olmayan yerlerde konaklama imkanı sunuyor çok güzel anılar bırakıyor. zamanı ve ilgisi olanlara tavsiye ederim.

Mtv panelvan ve motorlu karavanlar tipinden ödeniyor 2010 Sprinterın bir taksiti 517 tl.

Karavanınızın toplam ağırlığı, alacağınız aracın istiap haddini geçmemeli genelde kamyonet grubu 3500 kilo oluyor. Yalnız bununda 500 kg + %3,75 gibi bir toleransı var o konuda kolay kolay problem yaşamazsınız.
    ZEY OTOMOTİV

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu anda bir eski 0302 otobüsü karavana çeviren biri var birde eski çift katlı neoplan alıp karavana çeviricek biri var .. karavancılık eskiden anlamlıydı yeni yasalar yüksek sigorta vergiler zorlaştırdı bu işi. şu anda yapılıcak en mantıklısı ancak çekme karavan ..
    3500 kg sınırı b ehliyetle kullanılabilecek karavan sınırı olmalı o zaman. 2009 da değişen kanunla 3500 kg sınırı üstü karavana çevrlemiyor diye okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Alıntı turkerrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karavancılığa bakış açısı ucuza tatil yapayım mantığında olursa hayal kırıklığı olabilir, çok güzel ve doğal yerlerde herhangi bir yerleşim veya tesis olmayan yerlerde konaklama imkanı sunuyor çok güzel anılar bırakıyor. zamanı ve ilgisi olanlara tavsiye ederim.

Mtv panelvan ve motorlu karavanlar tipinden ödeniyor 2010 Sprinterın bir taksiti 517 tl.

Karavanınızın toplam ağırlığı, alacağınız aracın istiap haddini geçmemeli genelde kamyonet grubu 3500 kilo oluyor. Yalnız bununda 500 kg + %3,75 gibi bir toleransı var o konuda kolay kolay problem yaşamazsınız.
    benimde amacım zaten istediğim yere istediğim yola gireyim konaklayayım yurt içi yurt dışı seyahatlere çıkayım istiyorum. 2 çeker karavan gideceğim yerleri kısıtlayacağından dolayı 4 çeker olsun istiyorum. seçenekler çok kısıtlı bu konuda. orta kilitli, arazi vitesli bir van bulsam ihtiyacımı fazlasıyla karşılayacak. bunun dışında unimoglar var karavana çevirilebilirse ama oda çok ekstrem kalıyor. yine de 435 kasa 220 hp civarı olanlar uzun yolda 90 km civarlarında rahatça yol alabiliyormuş. makul fiyata bulabilirsem değerlendireceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3500 kg sınırı b ehliyetle kullanılabilecek karavan sınırı olmalı o zaman. 2009 da değişen kanunla 3500 kg sınırı üstü karavana çevrlemiyor diye okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum.

benimde amacım zaten istediğim yere istediğim yola gireyim konaklayayım yurt içi yurt dışı seyahatlere çıkayım istiyorum. 2 çeker karavan gideceğim yerleri kısıtlayacağından dolayı 4 çeker olsun istiyorum. seçenekler çok kısıtlı bu konuda. orta kilitli, arazi vitesli bir van bulsam ihtiyacımı fazlasıyla karşılayacak. bunun dışında unimoglar var karavana çevirilebilirse ama oda çok ekstrem kalıyor. yine de 435 kasa 220 hp civarı olanlar uzun yolda 90 km civarlarında rahatça yol alabiliyormuş. makul fiyata bulabilirsem değerlendireceğim.
    Kurum çıkması 4x4 sprinterlar var, arada ilanlara düşüyor alınıp revize edilebilir.
    ZEY OTOMOTİV

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler