User Tag List

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
142 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Fakirim diye küçük göremezsin !

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ankara tuhaf şehir 2 aracımı ordan aldım bir arkadaşada camry almışdık 2006 yada 2007 yılında sadece ordaki bayide vardı sıfır... gittik aldık benzinlilkde pompacı abi niye benzinli aldın bu araba alınırmı çokda para vermişsindir parana yazık etmişsin muhabbetleri etmeye başladı ) arkadaşda iplemez öyle morali bozulucak adam değil ağzının payını verdi para benim zevk benim sen işine bak dedi adamda bozuldu gitti ..

Cidden tuhaf garip memleket o açıdan..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

ayter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kayınpederin spring i park ederken bi motorlu kurye girdi parkedeceğim yere.Park yerinin yarısına girmişim dayı senin yaptığın ayıptır dedim.Bu motor senin arabandan pahalı diye cevap verdi.Cümlesinde anlam ve mantık ararken cevap verememiştim adama.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum sana katılmıyorum ne yazik ki, ben direk yaşadığım iki olayı anlatayım. Amerika'da arkadaşımın 1000 dolarlık tamponu başka kaputu başka renk heryeri kir pas içinde olan 96 model honda civic'i ile porsche bayisine gittik. Üzerimizde short thsirt. Satıcı adam geldi, bize sorduğu sorular;
    -Beyler hoşgeldiniz,
    -Size nasıl yardımcı olabilirim ?
    -Baktığınız özel bir model var mı ?
    Ben baya şaşkınlık içinde teşekkür edip sadece baktığımı söyledim. Peki o zaman birşeye ihtiyacınız olursa muhakkak söyleyin dedi ve gitti.

Yine aynı şekilde ikinci el araç satab bir bayiye gittik, İkinci el bir sti var ona bakıyorum, satıcı koşa koşa geldi, zorla test sürüşü yaptırmaya kalktı, istemiyorum bakıyorum dedikçe, bende en son sadece bakıyordum ama bir baktım evlenmişim falan dedi Neyse güzel bir sohbet ettik ve ayrıldık.
    Bunun gibi kıyafet vs.. mağzalarında da anlılarım var

Sonuç olarak herhalde kapitalizmin beşiği neresi desek, herkes amerika olduğunda hemfikirdir. Ama benim orada ki deneyimim bu şekilde
    Evet abi dediğin gibi verdiğin örnek çok doğru ama inan onun bu konuyla alakası yok , 15e yakın ülke gezdim , bir çoğunda perakende noktaları hep böyle. Tamamen firmanın çizgisi ve inanılmaz disipliniyle alakalı. Turiste satış yapan yerler bu konuda hassas , çünkü turist yeri geliyor parmak arası terlik şort tişört geziyor New yorkta gayet paspal pespaye rolex - gucci - armani vs. vs. bütün mağazaları gezdim 4 dönüyordu adamlar etrafımızda

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ankaradan bir örnek daha veriyim sahibinden de goretex motorsiklet pantalonu bakıyorum tam korumalı falan .. dainese buldum bir tane sıfır fiyatı 1700 tl falandı o zamanlar çocukda 800 tl ye satıyor temiz az giymiş belli resimlerden sıfır gibi ... pazarlık bile etmedim kardeş dedim goretex mi eminmisin tam modeli nedir bir bakarmısın içinde etiketinde küpüründe yazar dedim..

demez olaydım ) aynen şuna benzer bir şey yazmışdı "ohhoo zaten ürünü satıyorum birde bunlarla uğraşamam bir zahmet internetten araştırı ver" )) ....

araştırıyım canım benim araştırayımda neyi araştırıcam ) model yazmamışsın cins yazmamışsın bir şey yazmamışsın dainesin elli bin çeşidi pantalon modeli var hangisidir nerden bilicem ) neyse cevap yazmadım uslüpdan dolayı..

adam altı üstü bir pantalonun içine bakıcak buna erindi üşendi .. ) saniye tutsan 3 saniyesini almaz.. üstüne sanki bedavaya alıyoruz bağış yapıyor sanki paşam.. 800 tl az paramı altı üstü bir pantalon .... ) hala aklıma geldikçe gülüyorum )
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet abi dediğin gibi verdiğin örnek çok doğru ama inan onun bu konuyla alakası yok , 15e yakın ülke gezdim , bir çoğunda perakende noktaları hep böyle. Tamamen firmanın çizgisi ve inanılmaz disipliniyle alakalı. Turiste satış yapan yerler bu konuda hassas , çünkü turist yeri geliyor parmak arası terlik şort tişört geziyor New yorkta gayet paspal pespaye rolex - gucci - armani vs. vs. bütün mağazaları gezdim 4 dönüyordu adamlar etrafımızda
    Amerika, dizilerden, filmlerden ve okuduğumuz, izlediğimiz haberlerden bilindiği üzere tam bir dava manyağı olmuş bir ülke, sen orada bu herifler benimle ilgilenmedi diye dava açarsın diye de ilgilenmiş olabilirler

westalim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    504 vardı 74 kasa paslı bakımsız babamın vefat eden akrabası yıllarca kullanmıştı oda zamanında patronundan almış araç 2 el di yani. okula arada sıcak havalarda onunla giderdim. özellikle de kafaya çekerdim :P ders bitimi dağılırken millet yanımdan geçenler çoçuktaki özgüvene bak ben olsam gelmezdim böyle bi arabayla vs. bi ton konuşuyolardı eğlenceli oluyodu dinlemek

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silivri'de 3-4sene önce arkadaşlarla Garden et lokantasına gidelim dedik..Benim avatar'daki Ford pick-up'la gittik makara olsun diye..Ki gayette toplu;diri bir araçtı..SEvgili vale; şöyle bir yüz silkti ve şu boş alana alabilirsiniz dedi..Bir hafta sonra yine aynı arkadaşın Panamera'sı ile gittik..Aynı vale'ye denk getirdik..Büyük bir hevesle kapıları açtığındaki yüz ifadesini görmeniz gerekirdi..Mayo şort,tshirt ve parmak arasıyla indik,bir önceki hafta yapmış olduğumuz gibi.."Boş yeri biz biliyoruz,sana gerek yok üstad" demiştik..
    Çalıştığım iş nedeniyle dünya kadar parası olupta;2000-2005model araçlara binen,üstü başı normal mağazalardan alınma takımlardan oluşan zenginler tanırım..bu iş dış görünüş yada o an gördüğünüz araç/giyim v.b şeyler ile ölçülmez..
    Kafayı takmaya değmez;bayiye gidip test edin,işi kendiniz halledin
    Aynısını çok severek,stres atma amacıyla alıp tutkuyla bindiğim civic'te yaşadım.Arkadaşta eminim instagramda görse paylaşacağı tipte araba yani.Ama dediğiniz gibi yapıp sırayla 11 adet aracı sadece çay içmek için akşamdan akşama aynı yere götürdüm.Bunların içinde yarım otobüs,tırın kafası,suv,motor falan var.Çekiciye römorku da takacaktım ama akşam vakti yemedi tabi.

Ama yüz ifadesi herşeye değer.

Memlekette bunlar sık yaşanıyor.Hani böyle kallavi mekanlarda falan başına gelse gam yemicem de pilav arabasından hallice yerlerde bile olunca insan dumura uğruyor.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Ck_Redd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu özellikle Motorsiklet ile ilgili bir algı bence. Ben de trafikten bezip 6-7 binlik bi skooter la 36 yaşımdan sonra sewmeme rağmen motora başladım. 4-5 ay sonra ewimin sokağında ben anayoldayken otoparktan yeni bi passatla laps diye cikip havaya ucurdu beni bi tanesi. Sonra ben yerdeyken arabaya bakmalar, kalk kalk hastaneye götiriim SENİ ler, hay allam ya gitti tampon cık cık lar vs. Profil itibari ile o yaptığı hava, sadece 150 - 160 binlik bir arabanın vermiş olduğu özguven fakat yaşı desen tutmuyor, tipi kiyafeti, konusması yerlerde, oturup iki kelime edilecek tip değil. işte böyleleri ile sadece 3-4 dakika yüksek perdeden konusup onlara kim olduğumu anlatmadan edemiyorum. Sonra da 10-15 K tramer için abi, ben motoru senden alayım, hic uğraşmayalim, Abi sen niye American Hastanesine gittin yaa battık walla, abi sen müdür müşsün bizim düğünü senin otelde yapalim vs...
    Yani bazı anguslarda motorsiklete, özellikle ucuz skooter vs ye binenin tamamen gariban olduğu algısı var maalesef. Ayni kazayi şahinle yapsa, bu kadar atar yapmayacağina eminim çünkü arabadan extradan 2 kişi inmesi, haydar vs çıkması gibi suprizler de var..
    Mesela bi kere de Range in aynasına tıkladım hafiften, sonra geri gelip duzeltip ac camı var mı bilşey bakalım dedim. eliyle sigigit cekti! Sonra yumrukla aynayı kırınca da kızıyo! Angus işte!
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cahillikten dolayı cahillik başka bir şey değil.

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2003 sti varken başıma çok gelirdi özel günlerde sağa sola giderken kullanırdım
    bilen park etmek için yalvarırken bilmeyen boş yer tarif ederdi.
    akrabalar sat şu çakal arabasını düzgün bi passat vs al derlerdi.
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Çöllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    qq dediğiniz araba nissan qashqai mi ?

"Abi kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama müsaitseniz bi soru sormak istiyorum " 1.yanlış yaklaşım olmuş. bu tip insanlara efendiliği çıkarıp cebe koyup la dayı bahele buraya demek lazım.
    +1500

onkrktr

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    asagfg jantlı bi e46 vardı coupe çocuğa sordm motoru ne söylemem dedi , kaputu aç olm dedim açmadı arkadaşta olm disklerine baksana bildiğin 3.16 işte ya yaptı çocuk arabasına binip gitti ahadfhd

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu türkiye ye has bir şey değiki , dünyada capitalizmin egemen olduğu hangi ülkeye giderseniz gidin , kılık kıyafetiniz, bindiğiniz araba, taktığınız saat vs. vs. ile yargılanırsınız en başta. Çok sıkıntı yapacak bir durum değil bence , kimse burda inkar da etmesin. hepimiz yapıyoruz zaman zaman. Çünkü doğduk doğalı bunun içinde büyümüşüz. kimse gökten inmedi heralde bugüne başka bir gezegenden ?

Ben bu konuda biraz daha tecrübeliyim , o yüzden pek yaptığım bir şey değil. Tüccar bir babanın oğlu ve küçüklüğümden beri tahtakalede yetişince , parayla imanın kimde olduğunun belli olmadığını çok iyi anlıyorsunuz küçüklükten Tahtakalede öyle adamlar gezerdiki , adamın tipini yürüyüşünü görseniz cebine 5 lira sıkıştırırsınız git amca bir çorba iç benden diye , keza bende öyle sanardım dükkana girer çıkarlardı. Oysaki adamların hanları hamamları dükkanları belki 100 milyon liralık adamlar Bir tanede değil böyle tip çok vardı eskiden. Şimdi çocukları pek öyle değil ama çatır çatır sefasını sürüyorlar onların yemediği paraların
    90'ların sonunda Musevi bir adamın şoförlüğünü yapmaya başladım. Kendisi Sultanhamam tüccarlarından ve eski tefecilerdendi. Büromuz Aşirefendi caddesinde eski bir handaydı. Patronun Nihat isimli bir arkadaşı vardı. İkisi de 70'li yaşlardaydı o zamanlar. Adamın ne iş yaptığını bilmiyordum ( hiç bilemedim zaten ) Fakat çalıştığım 7 sene boyunca hep aynı takım elbiseyle gördüm kendisini.

Günlerden bir gün yanıma geldi, sohbet muhabbet derken konuyu aldığım maaşa getirdi ve öğrendi. İşte sana şu kadar versek kızımın yanında çalışır mısın dedi. Teşekkür edip kabul etmedim. Hanın görevlisi bir abimiz vardı, yanına gittim. - Abi, bu Nihat amcanın durumu nedir, kimdir ki bana iş teklif ediyor dedim. Hatta utanarak söylüyorum ama önce ayağına ayakkabı alsın filan diye saçmalamıştım bile.. Görevli abi yaklaşık 5 saniyede, 10 tane kadar han ve iş merkezi sayıp, Nihat amca onların sahibi demişti

O gün hayatımın en güzel derslerinden birini almıştım. Tahtakale konusu geçince yazmak istedim

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde en pahalı aracım s2000 olmuştu
    Bir kez başka otopark'ta bırakmam gerekti otopark dışında aracı bırakarak içeri girdim fiyat ne 1 gün kalacak misafirim dedim 15 tl dedi tamam dedik anlaştık aracı sordu Honda abi dedim.
    Arabayla içeri girdim adam garip garip bakıyor indim parayı verdim kardeş sen honda dedin ama bu ne yaaa dedi
    abi bunla içeri girsem 50 diyecektin dedim çok uyanıksın doğru diyosun dedi

Yine bir otoparka beyaz partner ile gittik şurası boş oraya al dedi görevli arkadaş.
    Camaro ile gidince buyur abi hoş geldin kapı açmalar aracı ben alırımlar.

Arabayı satmamda ki sebeplerden bir tanesi de aslında bu yaşanılanlardır ya zengin sanılıyorsun ya fakir sanılıyorsun motor aldım ne güzel )))
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşini dostunu arkadaşını tanımak isteyen varsa işleriniz kötüymüş düşmüş gibi yapın

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaşımın hanımı anlattı gecen tam bu konuluk . Polosu var hastaneye kontrole gidiyor acıbadem bakırkoy'e, kendi arabamla gidip valeye verince otoparka indiriyorlar geçen bakımdan dolayı eşimin arabayla gittim (4 GC) doktora cıktım geldim her hafta otoparka inen araba bmw olunca kapıda bekliyodu girişe cekmişler beklemedim diye anlatmıştı
    1881 - 193

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde bir e30'um var shell'de başıma geliyor. bakıyorum pompacı a180'nin camlarını siliyor, benimkinin yüzüne bile bakmıyor. Hatta 3cm spor yay aldım maslakta çok bilinen bir işinin ehli var, o bile montaj öncesi fiyatı söyleyip kabul ediyo musun demişti. Maalesef burası Türkiye, bunlarda milattan önce kalma tipler..

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşini dostunu arkadaşını tanımak isteyen varsa işleriniz kötüymüş düşmüş gibi yapın
    Bir arkadaşım ihtiyacı olmadığı için F10'unu sattı , tamamen keyiften..Ne çocuğun çekleri kaldı , ne iflası

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kere cidden battım o zaman konuştuğum kız mesafe koydu direk şimdi her yerden engelliyim. Bir yerde denk geliriz inşallah tekrardan
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler