User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
45 sonuçtan 39 ile 45 arası

Konu: Kuzey Kore Savaþ Durumuna Geçti

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebelh
    Ne diyeyim abi dilediğine inan tabi, çeşitli paktlarda görev almış bir Rus subayı da Defencetalk'ta mesaj gönderiyor.Vaktin olduğunda incele, ben onların yorumlarını da okudum, başka kaynaklardan da faydalandım, o yüzden Wikipedia'yı kaynak göstermekte beis görmedim, benim bahsettiğim kısımları(hepsini incelemedim) kesinlikle doğru bilgiler, diğerleriyle karşılaştırınca.Bu gün uydudan bile görüntü alınabilen bir memlekette bir ülkenin içinde görüntü alabilen bir şey olmasına gerek yok, istihbarat elbet alınır bir şekilde, bizim bilmediğimiz neler biliniyordur devletlerce.Gsmh'nin belirleyici olmadığı tamamen ideolojik görüşle alakalı.Bana göre ülke içindeki paranın yurttaşlara bölünmesi bir kıstas, kapitalist de değilim, sosyalist de, ama ortadaki kabul edilmiş doğruları yansıttım.Yoksa detayına inersek Gsmh'nin dağılımında eşitlik vs konunun içinden çıkamayız.İkili tartışmaya gerek yok, ben eldeki her veriyi birleştirip bir sonuca ulaşmaya çalışıyorum, sen verilerin güvenilirliğine inanmıyorsun, baştan bir sıkıntı var abi.Bu durumda ne ben sana laf anlatabilirim, ne de sen bir bilgi getirip önüme koyabilirsin, kısır döngü, tartışmak yersiz.

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÇALIŞKAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    savaş çıksın bir birlerini yesinler biz inşaat sektöründe iyiyiz yıkılan yapıların ihalesini alırız
    İnşaat lazım abi iş lazım iş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Afganistanda da bişey yoktu güya, oraya neden girdi Sam Amca? Madenleri olabilir mi?
    Uyusturucu vardi Afganistanda, afyon, kenevir. Hic bitmeyecek, surekli, duzenli gelir kaynagi.

flexamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    moskova hava alanında kuzey kore askerlerini görmüştüm ellerinde 큰 전투 (büyük taarruz) adlı askeri raporlar görmüştüm. Geçmişten günümüze kadar Çin ve Rusya Kuzey Kore'yi destekledi hala da destekliyorlar. Kuzey Kore çok sıkıntılı bir yer. Sürekli nükleer ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Ama şu da bvar nükleer bir savaş başlatmak bana göre çok zor. Kuzey Kore anca hırlar, havlar çin ve rusya, amerika vs gibi ülkelerle savaş çıkmasını kesinlikle istemez nedeni ise ticaretlerinin kesilecek olmasıdır.
    Rs Racing Garage
    MK2 Ford Focus Silver Bullet
    BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri

blackeagle3434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rebelh in yorumlarına katılıyorum. Google, Wikipedia tarzı sitelerden bu ülkenin askeri ve nükleer gücü hakkında yorumlarda bulunmak çok manasız. Biraz derin düşünmek lazım bu tip konularda. Herşey gördüklerimizden veya okuduklarımızdan ibaret olmayabilir! Abd nin ülkesinden 6.000 mil ötedeki yerlere demokrasi götürme safsatalarından herkes bıkmış durumdayken, girip çıktıkları yerlerde ölüm, acı, hastalık, bombalı saldırılar, uyuşturucu ticareti, silah ticareti pik yapıyorken aklını kullanabilen herkesin bunları düşünüp yorumlayabilmesi gerekir. Güney Korenin durduk yerde kimseye kafa tuttuğunu düşünmüyorum, Abd nin Çin ve Japonya ile ilişkilerini güçlendirip kendisine tehdit oluşturan Kuzey Koreyi zayıflatma düşüncesi var. Kuzey Kore bu hamlelere karşı duruşunu sergiliyor. Elinde nükleer güç var, ve tehdit oluşturuyor. Böyle olmasa Abd neden uğraşsın "kıytırık denilen" Koreyle??

flexamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle söyleyeyim Güney Kore'yi savaştan itibaren başta Amerika olmak üzere bir çok ülke destekledi tabi en çok Amerika destekledi. Kore'ye kıytırık demeleri bence çok saçma nedeni ise şuan elektronik, mekanik, raylı sistemler vb gibi alanda dünya'da ilk sıralarda. LG, Hyundai (otomotiv, raylı sistemler, askeri sistemler), Samsung vb gibi bir çok markası var (iş hacmi , ihracatı, yatırımları vs çok büyük oranda) hatta Sony'nin elektronik kısmını Samsung aldı. Japonlar'da sadece entertainment kısmı kaldı. Gelelim Kuzey Kore'ye;
    Kore'de uzun süre yaşadım (hem devlet görevlisi olarak hemde master ve doktora için). yan dairemde doktor bir arkadaşım vardı savaştan ailesi güneye kaçamamış doktor arkadaşımı kaçırmıştı. ayda bir demir parmaklıklar arkasında görüşebiliyordu. Kuzey Kore'de evlerde yapılan denetlemelerde genralin fotoğrafı olmadığı takdir de o evdekileri kurşuna diziyorlarmış (Anne ve babasının söylediği) halkı fakir (general tüm parayı nükleer araştırmalarına ve kendi ihtiyaçlarına harcıyor. Önceki postumda da dediğim gibi Kuzey Koreyi Rusya ve Çin desteklemekte. Amerika'da göz dağı verme çabasında. Geçen gün cctv (Çin kanalı) 'nin haberlerinde Çin'deki dokuzlular Kuzey Kore'ye herhangi bir saldırı anında başta Amerika olmak üzere bir çok ülke ile ticaretimizi bitirir ve Kuzey Kore'nin yanında savaşırız diye açıklama yaptı. Çin'in Amerika ve diğer ülkeler ile ticaretini bitirmesi demek söz konusu ülkelerin ekonomisinin güme gitmesi demek. Bunu da hiçbir ülke göze alamaz.
    Rs Racing Garage
    MK2 Ford Focus Silver Bullet
    BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler