User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: iPhone şarj Kablosu Koruyucusu?

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektirikcilerde vardır sanırım.

İstanbulda bizim arkadaşlar perpadan alıyordu bende ofiste onlardan aldım.

Şimdi internete yazdım şeffaf yapmışlar.

6.4mm Şeffaf Isı İle Daralan Makaron Kablo - 1 Metre - n11.com
    Seat IBIZA FR

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makaron nalburda yapı marketlerinde satılır. Kalınlarını alırsanız ısıtıp sıkılaştırana kadar canınız çıkar boyutları var makaronların şarj aletinin girişne uygun olacak şekilde alın.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 tlye şarz+kablosunu aldım 2 sene önce şarz adaptörü patladı kablosu daha çalışıyo benimki ne malıydı acaba
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Ers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben özel ilgi göstermiyorum. Kıymet veriyorum sadece.. Sahip olduğum herşey gibi ona da kıymet veriyorum. O yüzden de yeni gibi dururlar her zaman.. Bunun için ayrıca uğraşmıyorum, bir gayret sarfetmiyorum.. Alışkanlık..
    Bizde kıymet veriyoruz , tabi ki. katlamadan , kablodan çekmeden çıkararak kullanıyoruz.
    Sizin başınıza gelmemesi bu genel problemin olmadığı anlamına gelmez.
    Uzun süre çekmecede bekleyen kablonun yüzeyi bile yapış yapış oluyor.
    Bu kabloların malzemesinden kaynaklanıyor zaten yumuşaklık hissinden belli oluyor.
    Demiyorum ki kablo dandik, ama böylede bir sorunu var.
    Yanılmıyorsam apple da veya apple ortak bir kuruluşta çalışıyordunuz. Bu tarz şikayetleri zaten bizden iyi biliyorsunuzdur.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Runo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bunlara hiç para vermenize gerek yok. Basmalı tükenmez kalemin yayını çıkarıp kablonun uç kısmına döndüre döndüre sardığınızda kablo kırılma yapmaz
    Valla onu yaptım kutudan çıkan kabloya hiç birşey olmuyor

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    makaron diyosunuzda nerde satılır bu makaron beyaz makaron iş görür sanırım
    Fotolarda görünen makaron değil, daralan makaron. Normal makaron işinizi görmez.

Elektronik malz. satan yerlerde bulabilirsiniz. Elektronik malzemeden kastım Teknosa gibi yerler değil. Direnç, transistör gibi malzeme satan yerler.

Makaronu kabloya geçirip, çakmakla ısıtarak daralmasını sağlayacaksınız

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 den beri kopartamadım ben. biraz az hırpalamak lazım

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alla alla öncede iphone kullandım yıllarca şimdide tablet kullanıyorum daha 1 tane iphone/ipad kablom kopmadı veya aşınmadı.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lightning - Micro USB Adaptoru - Apple (TR)

Şu adaptör + nokia'nın micro usb kablolarından kullanıyorum. Eski kablolar çok sağlam gerçekten. Her türlü olumsuz şartlara dayanıyor.

Hatta adaptörü üstünde olan samsung kabloları var onlar daha iyi oluyor. Hem kabloları daha uzun.

Ayrıca linkini attığım ufacık adaptör 90 lira olmuş ama piyasadaki 5-10 liralıklar gibi değil. Taş gibi cidden. Ben 49 lirayken almıştım. Tek sıkıntı çok ufak, askı aparatı yok. O yüzden kaybetme riski yüksek

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla HTC M7 den kalma bir kablom var 2013 demı ne almıştım o telefonuda telefon bozuldu garantıden m8 verdiler hala daha aynı kabloyu kullanırım nokta sorunu yok harbi apple ınmı dandıklıgı bu dıcem annemın ıp5 inin kablosundada sorun yok bence farkında olmadan hor kullanıyor olabilirmisiniz
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde kıymet veriyoruz , tabi ki. katlamadan , kablodan çekmeden çıkararak kullanıyoruz.
    Sizin başınıza gelmemesi bu genel problemin olmadığı anlamına gelmez.
    Uzun süre çekmecede bekleyen kablonun yüzeyi bile yapış yapış oluyor.
    Bu kabloların malzemesinden kaynaklanıyor zaten yumuşaklık hissinden belli oluyor.
    Demiyorum ki kablo dandik, ama böylede bir sorunu var.
    Yanılmıyorsam apple da veya apple ortak bir kuruluşta çalışıyordunuz. Bu tarz şikayetleri zaten bizden iyi biliyorsunuzdur.
    Şikayet konusunda haklısınız evet ama ben bu konuyu kıymet vermemek olarak görüyorum. Apple ne bana özel ne eşime özel ne de bir kaç sorun yaşamayan arkadaşıma özel kablo üretiyor. Bizim kullandığımız kablolarda sorun yoksa o zaman olay tamamen kullanımla alakalı. Kablo dandik olsa 4-5 yıldır aynı kabloyu nasıl kullanabiliriz biz yıllarca? Hor kullanım sonucu her ürün yıpranır. Bu benim kullandığım her cihaz ile alakalı. Bakın bu forumda kullanıp da daha sonra kendilerine sattığım çok insan var. Onlara gönderdiğim cihazların ürünlerin ne durumda olduklarını sorun. Sıfıra yakındır hepsi de. Hor kullanmamakla alakalı dediğim bu işte.
    Artık tüketim toplumu olan bir dünyada yaşıyoruz. Apple kabloyu 25 tl den satsaydı burada şikayet eder miydiniz, hayır. Atıp yenisini alırdınız hiç şikayet etmeden. Ama biraz fazla rakam görünce ürün dandik oluyor. Enteresan.
    Ha apple konusu ise; ben apple a iş yaparım paramı alırım bu kadar basit. Babamın oğlu değil adamlar.

morgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Görülüyor ki +30 yaş abilerin kabloları kopmuyor
    Ben orjinal kabloyu elektrik bandı ile çevrelememe rağmen koptu.Gittim Ttec kablo aldım 1 senedir bana mısın bile demedi.
    '12 Astra H
    ///M

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şikayet konusunda haklısınız evet ama ben bu konuyu kıymet vermemek olarak görüyorum. Apple ne bana özel ne eşime özel ne de bir kaç sorun yaşamayan arkadaşıma özel kablo üretiyor. Bizim kullandığımız kablolarda sorun yoksa o zaman olay tamamen kullanımla alakalı. Kablo dandik olsa 4-5 yıldır aynı kabloyu nasıl kullanabiliriz biz yıllarca? Hor kullanım sonucu her ürün yıpranır. Bu benim kullandığım her cihaz ile alakalı. Bakın bu forumda kullanıp da daha sonra kendilerine sattığım çok insan var. Onlara gönderdiğim cihazların ürünlerin ne durumda olduklarını sorun. Sıfıra yakındır hepsi de. Hor kullanmamakla alakalı dediğim bu işte.
    Artık tüketim toplumu olan bir dünyada yaşıyoruz. Apple kabloyu 25 tl den satsaydı burada şikayet eder miydiniz, hayır. Atıp yenisini alırdınız hiç şikayet etmeden. Ama biraz fazla rakam görünce ürün dandik oluyor. Enteresan.
    Ha apple konusu ise; ben apple a iş yaparım paramı alırım bu kadar basit. Babamın oğlu değil adamlar.
    Tamam haklısınız biz telefon kullanmayı bilmiyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı morgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben orjinal kabloyu elektrik bandı ile çevrelememe rağmen koptu.Gittim Ttec kablo aldım 1 senedir bana mısın bile demedi.
    heh işte bende onu diyorum , aldığımız yan sanayi markalı bir kablo ömürlük ancak apple ın kablosu kesinlikle değil.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apple malzemeye dokununca hissiyatı iyi olsun kaliteli görünsün derken sağlamlıktan ödün vermiş.
    Alternatiflere yönelin. Daha önce yazdığım gibi Aukey aldım Aliexpress'ten. 1 yıldır sorunsuz çok şükür.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hanimla ortak kullaniyorum max 3 4 ayda kopuyor. 1 2 ayda kesip bicip bantlayip idare ediyorum sonrasi cop. Sarjda takiliyken tlfn kullananlarin daha cabuk patliyor galiba. Dukkandaki sarj aletime tukenmez kalem yayi takmistim halen saglam. Ben yayi takarken kolaya kactim. Sokabildigimi sokup dista kalan kismi kesmistim. O kestigim yer heryerimi delik desik etti. Butun kazaklarima takildi. Aman siz siz olun kesmeyin makaron iyide satan yer bulamadik. Netten baktim kargosu vs nerdeyse kablo parasi. Bulup elden almak lazim.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikçilerde bulabilirsiniz. Sizin alacağınız miktara para bile almaz.

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı morgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de koparamıyorum.
    Düz adam___

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaştan ziyade telefon kullanımıyla alakalı bence, burada polemik yaratmaya gerek yok herkesin kullanım tarzı farklı.

Ben telefonumda oyun oynamam, telefonu kullanmayacağım esnada şarja bırakırım ama kardeşim tabletten sürekli oyun oynar şarjdayken bile, tablete 4. kabloyu aldık mesela.Benim eski 5s'in kablosu ise sıfır gibiydi, sadece rengi soldu.

Orijinal kablo dışında almanızı tavsiye etmem biz Ttec falan da kullandık, kalın kablolardan falan da denedik, en son yine oem kabloya döndük.Sebebine gelince, oem kabloyu kıracak kadar aktif kullanıyorsanız cihazı, 3. parti bir kabloyu kırmanız bence daha kolay oluyor.Hem kablo şarj vasfını yitirmese bile cihazı şarja bıraktıktan bir süre sonra şarj etmeyi bırakıyor, veya bazen 4-5 kez tak-çıkar yapıyorsunuz, içerisinde tellerden birisi kırılıyor diye böyle oluyor ama kablo çalışıyor kısmen, cihaz bazen kabloyu görmüyor ama tellerde kırık olursa, neden anlamadım.Ttec'lerin siyah kabloları vardı, telefona doğru olan plastik kısım açılmıştı, sonra hemen koptu zaten.İçeriden tel kırıldığında gece telefonu bırakıyorsunuz, sabah %50 batarya ile telefonu elinize alıyorsunuz, bazen cihaz kabloyu görsün diye sağıyla soluyla oynuyorsunuz, adamı deli ediyor.

Son çare şu siyah makaronla komple kabloyu sardım ben.Düzgünce daralttım ısıtarak, şuan problemsiz kullanıyor kardeşim en uzun giden kablo yine bu oldu.Size tavsiyem özellikle kablo uçlarının her iki tarafını da iyice sağlamlaştırın, kabloların en zayıf yeri burası ve siz telefonu şarjda kullandığınızda, hareketten en çok etkilenen yerler burası oluyor, kablonun dış kauçuğu katlanıp telleri kırıyor vs.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler