User Tag List

Sayfa 14/15 İlkİlk ... 412131415 SonSon
284 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: TOSFED Yıldızını Arıyor

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azcik sabir aradığınız Adil, şakacıktan yarışırmış gibi olmayan fırsat bu sezon sizlerle olacak.
    Bunun dışında bana birşey sormayın sadece beklentilerinizin tamamını karşılayacak bunu bilin kafi.
    Abi süper bi haber bu gelişmeleri bekliyorum
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene katılamamıştım içimde kalmıştı. Katılan arkadaşlardan bir fikir alabilir miyim bu sene kısmet olursa başvurmayı düşünüyorum.

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BAT9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene katılamamıştım içimde kalmıştı. Katılan arkadaşlardan bir fikir alabilir miyim bu sene kısmet olursa başvurmayı düşünüyorum.
    hiç yarış aracına binmediysen sırf bunun için bile başvurulur bence.
    '92 Nissan Laurel Altima A31

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eminim seni piste çıkartsalar organizasyona katılırsın ama piste çıkarsan..

son gördüğüm şampiyonada eş dost akraba yoğun şekilde vardı. oradaki organizatörleri tanımadığınızdan olsa gerek kim kimin eşi dostu anlamamış olabilirsiniz.

gene aynı adamların kontrolünde olacaktır diye düşünüyorum. bazı isimleri mecburiyetten çağırıyorlar kalanı ise tamamen yakın ilişkiler.
    katılacaklara kolay gelsin
    #36 da demiştim........
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün biraz okudum ; 31 mart son başvuru.
    lisans sağlık raporu cart curt derkende sanıyorum 1000 lirayı bulur masrafları.

elemeleri geçen totalda 15 kişiyide lisans ücretleri (500TL) iade edilip , ekimanda hediye edilecekmiş...
    médiocrité partout

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende geçenlerde okudum bu organizasyonu. Fakat şimdi yorumları görünce pek katılasım gelmedi. Arkadaşında dediği gibi yakalaşık 1000 TL harcayıp haksızlığa uğrayacaksam 106 GTI la İstanbul Park'ta gazlarım daha iyi.
    Peugeot 106 GTI (S16) - Satıldı
    Citroen C4 (Sedan)

hakan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    500 den fazla bir masraf yok, piste zaten drag olsa trial olsa izlemeye gidiyoruz yol prasını dert edeceğinizi sanmıyarak yorumluyorum. Sağlık raporu ücretsiz aile hekiminde , ek5 veriyorlar, konuyu okuyanlar zaten bilir, tosfedin sitesinde de yazıyor zaten,

Ben bu sene katılıyorum, forumdan bu sene katılanlar kendini belli eder mi sayımızı bilelim.

Bu arada yıkıcı tüm yorumlara katılmıyorum, 100 mü olmasını bekliyorsunuz anlamıyorum, etkinlik amacı yetenekli yarışacak pilotları bulmak, motorsporları malesef zaten masraflı bir iş , şuan 500 verip ilerde on binlerce lira bulmanız gerekebilir bu iş için (sponsor bulamazsanız ) e 500 çok muymuş ? Bence değil. Ek olarak siz de hak verirsiniz ki her elini sallayanın katılamaması gerekli, çünkü insanlarla baş etmek cidden zor, bası şeylerden feragat edebilen gerçekten isteyen içinde olan kişilerin elenmesi lazım ..

Youtubede ‘ anlatan adamlar’ ın videosu var ilk sene çekmişler , katılacak arkadaşlara tavsiye edebilirim,

Son olarak bana saldırmayın lütfen ben bu işler gelişsin, etkinliler artsın istediğim için biraz tepkiliyim, saygılar sevgiler..

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence basvuru acmadan once lisansli pilotlari yarisa almasinlar.adamlar zaten bu isin icinde kendini belli etmis.birakinda imkani olmayanlar bir kesfedilsin.
    Katılım sağlayacak arkadaşlar bu ayrıntıya dikkat etsin.İnşallah bu sene böyle bir döngü ile karşılaşmaz kimse.

@hakan_41 böyle organizasyonlar artmalı buna katılıyorum ama 'Adil' olma şartı ile.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #36 da demiştim........
    Hah, korkarım ki daha uzuuuuuuuuuuuuuuun yıllar değişmeyecek o mesajınızın haklılığı...

10 sene önce de böyleydi, 15 sene önce de böyleydi, 5 sene önce de benzerlerini dedim diye saldıracaklardı, tahmin ettiğim üzere hala da aynı.

Eş, dost, akraba, arkadaş...

Bizde "gerçek" ralli veya yarış pilotu böyle keşifle, "arıyoruz" ediyoruzla çıkmaz, çıkamaz. Ha bilmemkimin oğlu, arkadaşı, akrabası "yetenekli" çıkarsa ne ala.

İngiltere'de ambulans şoförü böyle bir seçme programına katılıp ralli pilotu oluyor, bizde "adamcılık" oynanıyor.
    Her zamanki gibi "Ortadoğu" kafası burada bile işliyor.

"Takım" denen şeylerin de "hikaye"liğini burada görüyoruz. "Pilot" arayıp, sponsor olacak, yarıştıracak, eğitecek, yetiştirecek "takım" yok. Hepsi kendi kendine oynuyor kumda öyle. Paralarla kendini eğlendir, bitti. Paran yoksa yapamazsın bu sporu. Bizde "kariyer" olarak olmaz. Zengin eğlencesi sadece, başka bişey değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet adil olmalı hak veriyorum ama adil olmayan eşit şartlarda olucaz ne de olsa , benim büyük bir iddiam yok sadece ne yapabileceğimi görmek istiyorum , bu hayata , bu yaşa bir kere geliyoruz, yarına çıkacağımızın garantisi yok, ben şuan bu yaşımda pistte bir yarış arabasının içinde olmak istiyorum (ne kadar çakma bir araba da olsa ) neyse bunlar işin duygusal kısımları...

Diğer yandan parası olanın yapabileceği bir spor olduğuna katılıyorum ilk mesajımdada söylemiştim zaten, malesef durum böyle, ilk 45i hedefleyen pistte en azından 3-5 tur da olsa yarış arabasıyla dönmeyi hedefleyen , böyle bir deneyim yaşamak isteyenler için ben hala kaçmayacak fırsat olduğunu düşünüyorum, ����*♂ï¸

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim askerliğe denk geliyor yoksa kaçırılacak bir etkinlik değil.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene katıldım 80 salise ile kaybettim ilk 10 a giren yarış pilotları olmasaydı elemeleri geçmiştim, onlar içinde fırsatmış mış mış...

lavuk golf r ile elemelere geliyor kendi tulumunu ayakkabısını kaskını eldivenini takıyor oradaki herkesi tanıyor millete selam vermekten arabaya binemedi beyfendi karşısındaki rakibi ise ben tamamen yabancı bir ortam ilk defa yarış arabasına binmişim heyecan tavan elinize inşaat eldiveni vermişler bol gelmiş direksiyonu kavrayamıyorız ilk defa çıkmışım arabayı tanımıyorum aramızda 1 saniye bile yok adalet bu mudur?

Burada tecrübeli bir sürü abimiz var arabasını yapmış eğitimini almış bu ortamlarda bulunmuş düzenli yarışan abiler soruyorum size sizce adalet var mı? olan 500 lirasını verip hayal kırıklıkları ile dönen insanlara oluyor hadi benim çok şükür durumum fena değil beni çok etkilemedi ama bir sürü insan vardı herkesin durumu aynı değil belki son parasını verdi belki çok büyük sıkıntıya girdi bilemezsin 1000 kişi katıldı kişi başı 500den 500 bin lira yapar sadece hayırlı işler diyorum...
    katılmak isteyen arkadaşlar bunu okumadan karar vermeyin
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500 den fazla bir masraf yok, piste zaten drag olsa trial olsa izlemeye gidiyoruz yol prasını dert edeceğinizi sanmıyarak yorumluyorum. Sağlık raporu ücretsiz aile hekiminde , ek5 veriyorlar, konuyu okuyanlar zaten bilir, tosfedin sitesinde de yazıyor zaten,

Ben bu sene katılıyorum, forumdan bu sene katılanlar kendini belli eder mi sayımızı bilelim.

Bu arada yıkıcı tüm yorumlara katılmıyorum, 100 mü olmasını bekliyorsunuz anlamıyorum, etkinlik amacı yetenekli yarışacak pilotları bulmak, motorsporları malesef zaten masraflı bir iş , şuan 500 verip ilerde on binlerce lira bulmanız gerekebilir bu iş için (sponsor bulamazsanız ) e 500 çok muymuş ? Bence değil. Ek olarak siz de hak verirsiniz ki her elini sallayanın katılamaması gerekli, çünkü insanlarla baş etmek cidden zor, bası şeylerden feragat edebilen gerçekten isteyen içinde olan kişilerin elenmesi lazım ..

Youtubede ‘ anlatan adamlar’ ın videosu var ilk sene çekmişler , katılacak arkadaşlara tavsiye edebilirim,

Son olarak bana saldırmayın lütfen ben bu işler gelişsin, etkinliler artsın istediğim için biraz tepkiliyim, saygılar sevgiler..
    oradan kim çıkmış ben hatırlamakta zorlanıyorum bir hatırlatırsanız sevinirim
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oradan kim çıkmış ben hatırlamakta zorlanıyorum bir hatırlatırsanız sevinirim
    Ne demek istiyorsunuz? Açık konuşur musunuz biraz?

Kim çıkmış merak ediyorsanız sonuçlara internetten bakabilirsiniz, liste yayınlanıyor.
    Kim çıkmış ordan da sıfırdan ralli pilotu mu olmuş diyorsunuz? İlk senenin kazananlarından biri arkadaşım, egea hb ile yarıştı bir sezon, şuan sponsor arıyoe veya başka bir markanın onu seçmesini bekliyor. Öğrenmek istediğiniz böyle bişeydi sanırım.

Alıntıladığınız mesajımda fiyat üerine bişeyler yazmıştım, sorduğunuz soru ile bağdaştıramadım. Ben orda bu etkinliğin yüde yüz başında belitilen amacına uyduğunu mu savunuyorum? Hayır. Ülke 7 den 70 e saldrma modunda gerçekten ilginç, haa yanlış anladıysam gene kabul ederim yanlışımı, babam yaşındasın sonuçta amcacım, saygılar sevgiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne demek istiyorsunuz? Açık konuşur musunuz biraz?

Kim çıkmış merak ediyorsanız sonuçlara internetten bakabilirsiniz, liste yayınlanıyor.
    Kim çıkmış ordan da sıfırdan ralli pilotu mu olmuş diyorsunuz? İlk senenin kazananlarından biri arkadaşım, egea hb ile yarıştı bir sezon, şuan sponsor arıyoe veya başka bir markanın onu seçmesini bekliyor. Öğrenmek istediğiniz böyle bişeydi sanırım.

Alıntıladığınız mesajımda fiyat üerine bişeyler yazmıştım, sorduğunuz soru ile bağdaştıramadım. Ben orda bu etkinliğin yüde yüz başında belitilen amacına uyduğunu mu savunuyorum? Hayır. Ülke 7 den 70 e saldrma modunda gerçekten ilginç, haa yanlış anladıysam gene kabul ederim yanlışımı, babam yaşındasın sonuçta amcacım, saygılar sevgiler
    Bir : madem amcacım moduna girdin. saygılı ol
    şimdi konumuz amcalar internetten anlamaz siz bir zahmet söyleyin kimi alıp yarışçı yapmışlar. Eş dost akraba dışında.

bu organbizasyonlar hep tanıdık ile işleyen arada meraklıların paraları ve başka sponsorluklar ile yürüyen işler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir : madem amcacım moduna girdin. saygılı ol
    şimdi konumuz amcalar internetten anlamaz siz bir zahmet söyleyin kimi alıp yarışçı yapmışlar. Eş dost akraba dışında.

bu organbizasyonlar hep tanıdık ile işleyen arada meraklıların paraları ve başka sponsorluklar ile yürüyen işler.

Bana emir kipiyle konuşamazsınız, yaşınız itibariyle saygıdan amcacım diyorum, mesajımı sevgi ve saygıyla bitirmeme rağmen böyle bir mesaja çok şaşırdım.
    Konuyu değiştirdiğim falan yok, benim babam da bu forumda , beni tanımadan yorum yapıyorsunuz. konuyu sizin değiştirdiğinizi düşünüyorum 500 lira ile ilgili yorumuma alakasız bir şey sordunuz, benım savunmadığım bir konuyu bana yöneltiyorsunuz.

İyi günler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün bu işlerin nasıl ahbap çavuş ilişkisi olduğunu bu sporda söz sahibi olan ve duayenleri ile konuşuyorduk.
    Zamanında sigaracılar varken bu iÅŸlerin nasıl büyüdüğünü sadece iÅŸlerin para odaklı olduÄŸunu ve hep kendilerinden tabir edilen adamlarla yürütüldüğünü. zaman zaman mecburiyetten de olsa bunları anlatanların o çarklara nasıl dahil olduÄŸunu konuÅŸtuk. Ankara da rallide bir arızanın giderilmesi ile ilgili iÅŸi yapan ekip ayrı, patronlara ben yaptım diyen ayrı. ben buna yalakalık dediÄŸim zaman o iÅŸin adı motive etmek diyenler ayrı. her zaman kendi aralarında oynadıkları bir oyun oldu. ne zaman onların yanındasın tüm iÅŸlerin çözülür. hakkın ile yarış yapar hiç kimseye muhatap olmazsın senin sponsoruna gider ve sen bir arabaya verdin o parayı, ver bana ben tüm arabalarıma yapıştırayım der. sonra sponsor nasıl kaçacağını ÅŸaşırır. Yada sende bitecek bir iÅŸ var. iyi niyetle bu iÅŸi isteyen zaten tanıdık iÅŸin ona verilmesini saÄŸlayayım dersin adama haber verirsin nasıl yapacaksın söyle bende iÅŸi tamamlayayım dersin. cevap olarak sana vereceÄŸi para ile lafa baÅŸlar. Åimdi bu iÅŸi nasıl ona verirsin yada bu iÅŸi o alırsa aradakilerin yüzüne bakınca aklına ne gelir. ya da kalkıp geçersin gider itiraz hatta yarışı iptal etmeye çalışır sebep bu adam beni nasıl geçer. konuÅŸsan bildiÄŸin yumruk yumruÄŸa kavga çıkacak. yada alayına diye girersin yarışa hepsini geçersin. arabanı söktürürler onda da bir ÅŸey bulamazlarsa kuralları deÄŸiÅŸtirirler. her zaman meraklı ve bu iÅŸlerin heveslisini kandırarak iÅŸleri yürüttüler. listelere bak özellikle soy isimlerine yıllardır aynı isimler. bir çekilin dediÄŸinde kötü adam oluyorsun. iÅŸleyiÅŸe gelince tamamen amatör. kendi isteÄŸi ile toplantı yapalım der sonra salı günkü toplantıyı pazartesi günü gece saat 10da mesaj atarak gelemeyeceÄŸim kusura bakma der. baktığın zaman deÄŸiÅŸen bir ÅŸey yok. bu seçmeler yada yarışlar yapıldığında ne ralli parkurlarında ne de pistte yer bulamazdın. sabahın köründe yer kapmak için erkenden giderdin. bir tanesi eÅŸ dost akraba tanıdıklarını parkurlara alıp onca yollardan gelen tanımadıklarını geri gönderdi ve o gün ralli seyircisi bitti. bir de bu iÅŸin medya tarafı var. birisi yıllarca kayıt etti tekel dediler. para alıyor dediler. aldıysa da ticaret yaptı diyerek geçiÅŸtireyim. ama 1970 den bu güne devasa bir arÅŸivi var ve açık isteyen bakıyor. sonra fabrikanın biri iÅŸleri bir aileye verdi. kanalın birisi De sponsor oldu ve deterjancılıktan sonra bu iÅŸlere girdiler. iki yada üç sene bu iÅŸi yaptılar diÄŸerini neredeyse gömdüler. ama o ailenin yaptığı iÅŸlerden tek kare ortada yok. bunlar da motorsporlarına hainlik etmediler mi? ÅŸimdi meraklı hevesli olan kitlenin cebindeki paraya göz diktiler. #36 da dediÄŸim gibi zaten kendi aralarında oynuyorlar bırakın oynasınlar sizi almazlar aralarına.

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eş dost akraba olayına birşey diyemem . Fakat bir önceki seneyi kazanan Taha Küçükkut isimli kardeşimiz bir süredir federasyondan haber bekliyor. Hadi seçimler falan derken gecikti diyelim. Seçim de bitti. İnşallah gerekli destediği sağlarlar . Gelişmeleri paylaşırım

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkcası ben bunun biraz beklentiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Katılma amacınız bu organizasyondan yarış pilotu olarak çıkmak gibi bir şey ise elbette deneyimli arkadaşlarla yarışmak adaletsiz kaçabilir. Ama diyorsanız değişik bir deneyim yaşayayım kendi aracım yok piste çıkamıyorum işte fırsat bence. Bir yarış otomobilinin direksiyonuna oturup o hissi yaşamak için bile yeter diyorum.

Fiyat konusunda yorum yapmak belki doğru değil ama otomobil sporları için fiyatın makul olduğunu düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler