User Tag List

Sayfa 18/31 İlkİlk ... 8161718192028 ... SonSon
582 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Yurtdışı Kıskanma Favorilerini Paylaş

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu sırptan vatandaşlık gelsin basar giderim o tarafa.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Automobili | AutoDiler.ME Crna Gora | Auto Oglasi | SMS Oglasi | Adresar | Auto Vijesti - CRNA GORA

Bu araca niyetlendik.
    3.0tdi quattro tipt. / daha önce audi 3,0tdi kullanan varssa tecrübelerini aktarabilir mi?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3000 milde Subaru Impreza GT (gerçi satılmış ama yine de paylaşmak sitedim.) Ulan millet ne hayatlar yaşıyor biz burada...
    Incredible Subaru Impreza UK Turbo 2000 - 3K Miles & One Owner From New! *SOLD* | eBay

1998 Remarkable Unmolested Example For Sale | Car And Classic

1997 SUBARU IMPREZA TURBO 2000 AWD WAGON For Sale | Car And Classic

Bir daha dünyaya gelme şansım olursa bu sefer ülkeyi ve aileyi ben seçeceğim (ingiltere'yi seçip fakir olmakta var )
    Konu imprezaWRC tarafından (12-03-2019 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3000 milde Subaru Impreza GT (gerçi satılmış ama yine de paylaşmak sitedim.) Ulan millet ne hayatlar yaşıyor biz burada...
    Incredible Subaru Impreza UK Turbo 2000 - 3K Miles & One Owner From New! *SOLD* | eBay

1998 Remarkable Unmolested Example For Sale | Car And Classic

1997 SUBARU IMPREZA TURBO 2000 AWD WAGON For Sale | Car And Classic

Bir daha dünyaya gelme şansım olursa bu sefer ülkeyi ve aileyi ben seçeceğim (ingiltere'yi seçip fakir olmakta var )
    sigortası çoktur bunların

ama şunlar iyimiş

1993 TOYOTA SUPRA TWIN TURBO AUTO IN RED STUNNING!!!! For Sale | Car And Classic

1993 Reluctant sale For Sale | Car And Classic

https://www.carandclassic.co.uk/car/C1071270

https://www.carandclassic.co.uk/car/C933508

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sigortası çoksa iyi, ben herşeyi tek sigortaya bağladım o da uzun zaman önce attı gitti Yemişim sigortasını, öyle birşey alsam zaten binmek için değil binmemek için alırım Koyarım garaja arada çalıştırır sesini duyarım. Mahallede bir tur atar yerine koyarım

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çifte vatandaşla alamıyor dimi bunların hiç birini
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çifte vatandaşla alamıyor dimi bunların hiç birini
    TR plaka takamazsınız. Gir-Çık lı kullanırsınız.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TR plaka takamazsınız. Gir-Çık lı kullanırsınız.
    TR plaka olmasın zaten yabancı olsun hiç dert değil.Eşim TC değil zaten bende 1,5 sene sonra çift pasaportlu oluyorum
    tembelliği bırakıp araştırmam gerek aslında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alabilirsiniz o zaman ama mevzuatları var güzelce araştırın, hem siz hem de eşiniz alabilir.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TR plaka olmasın zaten yabancı olsun hiç dert değil.Eşim TC değil zaten bende 1,5 sene sonra çift pasaportlu oluyorum
    tembelliği bırakıp araştırmam gerek aslında
    çift pasaportla hiçbir araç alamazsınız. ancak 6 ay yurt dışında yaşarsan, Türkiye de 2 yıl binebilir sonrasında geri yurtdışına götürüp satabilirsin. Götürmezsen gümrüğe bırakmak zorunda kalırsın.

Eşin Türk vatandaşlığına geçmediği sürece, yabancıdan yabancıya satılan tr deki ucuz arabaları alabilir.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alabilirsiniz o zaman ama mevzuatları var güzelce araştırın, hem siz hem de eşiniz alabilir.
    Bence bu konuda yanlış bilinen birşeyler var. Sadece yabancılar vergisiz araç alabilir Türkiye`de. Türk vatandaşlığını aldığınız an bu hakkınız düşüyor. İsterse değil çift 15 ayrı ülkenin vatandaşı olsun. Madem artık Türksün, vergini öde de alem ürksün politikası var.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu konuda yanlış bilinen birşeyler var. Sadece yabancılar vergisiz araç alabilir Türkiye`de. Türk vatandaşlığını aldığınız an bu hakkınız düşüyor. İsterse değil çift 15 ayrı ülkenin vatandaşı olsun. Madem artık Türksün, vergini öde de alem ürksün politikası var.
    Yukarıda belirttim, çifte vatandaşlar vergisiz TR plaka takamaz diye.

Yabancı vatandaş çalışma izni emeklilik vs gibi durumlara göre farklı mevzuatlarla TR plaka alabiliyor. Çifte vatandaş ise yabancı plakası ile belirli süre girişli çıkışlı kullanabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıda belirttim, çifte vatandaşlar vergisiz TR plaka takamaz diye.

Yabancı vatandaş çalışma izni emeklilik vs gibi durumlara göre farklı mevzuatlarla TR plaka alabiliyor. Çifte vatandaş ise yabancı plakası ile belirli süre girişli çıkışlı kullanabilir.
    evet önceki postda yazmışsın.

ben başıma geldiğinden detayını da vereyim. örneğin sofuoğlu, eşi yabancı olarak aracı aldı ve birinci derece yakını olduğundan sofuoğluna kullanma yetkisi verdiği için binebiliyor.

ancak çift 3 5 veya tek vatandaşlık fark etmeden, yurtdışında 181 gün kalan kişiler tr ye gelirken yanlarında 1 araç getirip onu 2 yıl boyunca kullanabilirler. bu 2 yıl içinde arada bir araçsız, uçak tren v.s ile bir yerlere giderseler, aracı ya gümrük otoparkına park etmek zorundalar, yada gümrüğe ben yokken kimse kullanmayacak diye taahhüt vermek zorundalar.

ben durumu bildiğimden ceza yemedim. ancak arkadaşım rusyadan 6,30 ile antalyaya geldi. oradan da uçak ile irana geçti. irandan döndüğünde aracına binip tekrar rusyaya dönmeye kalktı ve gümrüğe haber taahhüt v.s vermediğinden paşa paşa cezasını yedi.
    -------------

onun dışında dediğiniz gibi başka olanaklar var kolay değil. örneğin gurbetçiler emekli olanlar için geçerli, tr ye kesin dönüş ve varlıklarını taşıma sözü verdiklerinde 1 adet sıfır veya 3 yaşını doldurmamış araç yanlarında getirip vergi ödemeden ülkeye sokabiliyorlar.

Sonuç olarak, bu ülkede yaşayıp türk pasaportuna sahip olup, yabancı eşinde yok ise, yabancı araç çok ama çok zor. bir arada bir rüzgar esti, gürcüden ucuz ucuz arabalar getirdiler, göstermelik şirket kurup v.s şeklinde gtr gibi pahalı arabalar geldi. Ancak işin sonunda hepsi illegal çıktı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet önceki postda yazmışsın.

ben başıma geldiğinden detayını da vereyim. örneğin sofuoğlu, eşi yabancı olarak aracı aldı ve birinci derece yakını olduğundan sofuoğluna kullanma yetkisi verdiği için binebiliyor.

ancak çift 3 5 veya tek vatandaşlık fark etmeden, yurtdışında 181 gün kalan kişiler tr ye gelirken yanlarında 1 araç getirip onu 2 yıl boyunca kullanabilirler. bu 2 yıl içinde arada bir araçsız, uçak tren v.s ile bir yerlere giderseler, aracı ya gümrük otoparkına park etmek zorundalar, yada gümrüğe ben yokken kimse kullanmayacak diye taahhüt vermek zorundalar.

ben durumu bildiğimden ceza yemedim. ancak arkadaşım rusyadan 6,30 ile antalyaya geldi. oradan da uçak ile irana geçti. irandan döndüğünde aracına binip tekrar rusyaya dönmeye kalktı ve gümrüğe haber taahhüt v.s vermediğinden paşa paşa cezasını yedi.
    -------------

onun dışında dediğiniz gibi başka olanaklar var kolay değil. örneğin gurbetçiler emekli olanlar için geçerli, tr ye kesin dönüş ve varlıklarını taşıma sözü verdiklerinde 1 adet sıfır veya 3 yaşını doldurmamış araç yanlarında getirip vergi ödemeden ülkeye sokabiliyorlar.

Sonuç olarak, bu ülkede yaşayıp türk pasaportuna sahip olup, yabancı eşinde yok ise, yabancı araç çok ama çok zor. bir arada bir rüzgar esti, gürcüden ucuz ucuz arabalar getirdiler, göstermelik şirket kurup v.s şeklinde gtr gibi pahalı arabalar geldi. Ancak işin sonunda hepsi illegal çıktı.
    Bu durum çok ciddiymiş.iş için yada keyfi yıl içinde birden fazla yurtdışı seyehatlerim oluyor.Demekki bu iş öyle yaptım oldu kadar basit değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu durum çok ciddiymiş.iş için yada keyfi yıl içinde birden fazla yurtdışı seyehatlerim oluyor.Demekki bu iş öyle yaptım oldu kadar basit değil
    ya bizimkilerin klasik taktiği, sana buyur gel diyor. ama sonra detaylı bilgi vermiyor. araştırsaydın kanunu diyor. aslında basit bir sistem. gümrük muhafazaya ben aracımı otoparka kitledim, uçakla yurtdışına gidip geleceğim sorumluluk bende anlamında form doldurup veriyorsun.

ancak dediğim gibi kimse bu durumu bilmediğinden bol bol devlete para kazandırıyorlar.

benim olayım gibi, mahkemeden bana kağıt gelmedi. sonra öğrenince çıktım mahkemeye ama hakime sağolsun niye gelmedin diyor. dedim kağıt ulaşmadı. edevlet var oradan baksaydın bana ne dedi trip attı resmen. beraat ettiğim davada masrafları ceza olarak bana kitledi kadın çağırdım gelmedim tribi resmen. yani bu kadar garip ve karmaşık hukuklu veya hukuksuz olayları zaten bizde yaşarsın anca. düşünsene, suçsuzsun ama parasalda olsa resmen cezalandırılıyorsun, sanki herkes gün aşırı edevlete bakmak zorunda. bir an karım bana niye eve geç geldin diye trip atmış gibi hissettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya bizimkilerin klasik taktiği, sana buyur gel diyor. ama sonra detaylı bilgi vermiyor. araştırsaydın kanunu diyor. aslında basit bir sistem. gümrük muhafazaya ben aracımı otoparka kitledim, uçakla yurtdışına gidip geleceğim sorumluluk bende anlamında form doldurup veriyorsun.

ancak dediğim gibi kimse bu durumu bilmediğinden bol bol devlete para kazandırıyorlar.

benim olayım gibi, mahkemeden bana kağıt gelmedi. sonra öğrenince çıktım mahkemeye ama hakime sağolsun niye gelmedin diyor. dedim kağıt ulaşmadı. edevlet var oradan baksaydın bana ne dedi trip attı resmen. beraat ettiğim davada masrafları ceza olarak bana kitledi kadın çağırdım gelmedim tribi resmen. yani bu kadar garip ve karmaşık hukuklu veya hukuksuz olayları zaten bizde yaşarsın anca. düşünsene, suçsuzsun ama parasalda olsa resmen cezalandırılıyorsun, sanki herkes gün aşırı edevlete bakmak zorunda. bir an karım bana niye eve geç geldin diye trip atmış gibi hissettim.
    Erkeklerin tribi daha fena
    aslında deneme amaçlı 3000-5000 euro civarı güzel bir araç alınabilir gibi

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bunlara ek olarak sadece 6 ay değil arabayı aldığın yerde oturumunda olması gerekiyor. Vizeyle gidip gelip 6 ay geçirirsen yine olmuyor.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bunlara ek olarak sadece 6 ay değil arabayı aldığın yerde oturumunda olması gerekiyor. Vizeyle gidip gelip 6 ay geçirirsen yine olmuyor.
    valla 6 ay oturumsuz nasıl gidilip geliniyor konusunu ben pek bilmiyorum. bir yerde uzun süre kalıyorsam otomatikman oturumum oluyor zaten, en kötü registrasyon yapıyorum. tr ye gidip geliyorum araçlarla filan hiç sıkıntı olmadı. kasıt eğer hani her ülkeden kısa kısa turist vizesi alıp 6 ay tamamlayanlar ise olabilir. ancak oturumun olmadan başka ülkede vizeyle nasıl 6 ay kalındığını bilmediğimden yorum yapamayacağım. bazı ülkelerin vizesi zaten aynı zamanda oturumdur. bazılarında registrasyon denen bişi var. bazılarında daha farklı tam bilemiyorum. ancak ben hep uzun kaldığımdan problem yok. zaten araçla ülke gezerken bir ton kontrol yaşadığım tek ülkede kendi ülkem. elin gavuru bizimkiler kadar evrak sormadı benden.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler