User Tag List

Sayfa 5/31 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
582 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Yurtdışı Kıskanma Favorilerini Paylaş

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler çok konuşuldu tartışıldı ama bu işin tam olurunu kimden yada hangi kurumdan öğrenebiliriz
    20 mayıs sonrası bende bu tarz bir araç düşünüyorum.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neyin oluru tam olarak?

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arabasızadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tr de olsa ederim milyonu geçer sanırım.
    x5 direk..

dar gelirliye kampanya 35 bine 435i..daha fazla bakmıycam..

2014 *BMW* *4 Series* *435i* Liquid Blue Metallic

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galerinin ilalarina bir goz gezdirin cok degisik individual color bmw ler var.

centurywestbmw | eBay

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

centurywestbmw | eBay
    2017 BMW 7-Series 740i | eBay

Şuna bittim abi, pastel mavi çok güzel olmuş. Bizim burada alsalar anca ya beyaz ya siyah, zevksiz herifler

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

centurywestbmw | eBay
    iyi arabalar da boktan renkler en sevdiğim param olsa alırım abi kesin

Boş geçmeyelim: Gtr r34 (japonya'da bile pahalı)☆極上!BNR34スカイラインGT-R V-SPEC!ディーラ... - ヤフオク!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neyin oluru tam olarak?
    Tam olarak kardeşim kuralı kuralına kaçak göçek olmadan.Eşim yabancı uyruklu 20 mayıs nikah var sonrasında ufak bütçeli bir araba düşünüyorum deneme amaçlı max 10,000 usd gibi.Misal Tr den alınca belli bir ücret teminat veriyorsun ama yurtdışından alınca bu teminat ödenmiyor sanırım.Yani benim bilmediğim birçok şeyin açıklamalı bir yazısı vardır.
    1 şu şu şu
    2 bu bu bu
    3 falan filan
    4 yalan dolan gibi gibi belki herşey uyar 1 şey uymaz..Tam olarak okuyabileceğim yada sorabileceğim yetkili bir yer soruyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FOR US BY US

[/CENTER]

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam olarak kardeşim kuralı kuralına kaçak göçek olmadan.Eşim yabancı uyruklu 20 mayıs nikah var sonrasında ufak bütçeli bir araba düşünüyorum deneme amaçlı max 10,000 usd gibi.Misal Tr den alınca belli bir ücret teminat veriyorsun ama yurtdışından alınca bu teminat ödenmiyor sanırım.Yani benim bilmediğim birçok şeyin açıklamalı bir yazısı vardır.
    1 şu şu şu
    2 bu bu bu
    3 falan filan
    4 yalan dolan gibi gibi belki herşey uyar 1 şey uymaz..Tam olarak okuyabileceğim yada sorabileceğim yetkili bir yer soruyorum
    eşiniz şu an yurtdışında mı yaşıyor yoksa Türkiye de mi ? en önemlisi bu.

Türkiye de yaşıyor ise, aracı alsa bile vatandaşı olduğu ülkede yıl içerisinde kaç gün kalmışsa sınır kapısından TR ye girdiğinizde o kadar gün müsade verilir. atıyorum 1 ay kalmıştır 1 ay sonra aracın geri çıkması lazım çıkmazsa günlük ceza yazmaya başlar.

Yurtdışında yaşıyor ise, evlilik nedeni ile Türkiye ye gelecekse sanırım evlilikten dolayı 1 adet araç getirme hakkı var. Fakat bildiğin kadarıyla bu hak, vatandaşı olduğu ülkenin vatandaşlığından çıkarsa veriliyor. Oturum izni ile MA MB MC-MZ plaka araç alacaksanız, aracı getirdiğinizde gümrüğe çekiyorsunuz, gerekli evrakları ve turing teminatını bankaya yatırdıktan sonra plaka basılıyor, aracı gümrükten plaka ile beraber çıkartıyosunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Year One Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Türkiye de yaşıyor ise, aracı alsa bile vatandaşı olduğu ülkede yıl içerisinde kaç gün kalmışsa sınır kapısından TR ye girdiğinizde o kadar gün müsade verilir. atıyorum 1 ay kalmıştır 1 ay sonra aracın geri çıkması lazım çıkmazsa günlük ceza yazmaya başlar.

Yurtdışında yaşıyor ise, evlilik nedeni ile Türkiye ye gelecekse sanırım evlilikten dolayı 1 adet araç getirme hakkı var. Fakat bildiğin kadarıyla bu hak, vatandaşı olduğu ülkenin vatandaşlığından çıkarsa veriliyor. Oturum izni ile MA MB MC-MZ plaka araç alacaksanız, aracı getirdiğinizde gümrüğe çekiyorsunuz, gerekli evrakları ve turing teminatını bankaya yatırdıktan sonra plaka basılıyor, aracı gümrükten plaka ile beraber çıkartıyosunuz.
    Türkiyede yaşıyor öğrenci olarak oturumu var her yıl yeniliyor ama 20 mayıstan sonra evlilik olarak oturum alacak vatan yabancı şubeden randevu aldık işlemler için

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler çok konuşuldu tartışıldı ama bu işin tam olurunu kimden yada hangi kurumdan öğrenebiliriz
    20 mayıs sonrası bende bu tarz bir araç düşünüyorum.
    Eşim ve kızım doğumdan itibaren Alman vatandaşı. Çifte vatandaşlıkları var. Almanya'da oturum olmadığı için ben vatandaşlık alamadım hala (evlilikte 6 yıl bitiyor )

Araç alma konusuna gelince orada belli bir süre oturum olmadığı sürece alma hakkın yok. Ben de araştırdım zamanında. Aldım varsayalım 6 ay'da 1 Almanya'ya gitmem gerekiyor. Eskiden İpsala'dan çık bitti-gitti idi

Uzun ya da meşakkatli bir iş. Uğraşırım dersen sonuna kadar kovala. Belki bi açık vardır.

Nameless34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çalışma izni olmadan alınabiliyor mu? Bende @PiscocuK ile aynı durumdayım ama araştırdığım kadarıyla çalışma izni olmadan bu dediğiniz olmuyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşim ve kızım doğumdan itibaren Alman vatandaşı. Çifte vatandaşlıkları var. Almanya'da oturum olmadığı için ben vatandaşlık alamadım hala (evlilikte 6 yıl bitiyor )

Araç alma konusuna gelince orada belli bir süre oturum olmadığı sürece alma hakkın yok. Ben de araştırdım zamanında. Aldım varsayalım 6 ay'da 1 Almanya'ya gitmem gerekiyor. Eskiden İpsala'dan çık bitti-gitti idi

Uzun ya da meşakkatli bir iş. Uğraşırım dersen sonuna kadar kovala. Belki bi açık vardır.
    Benim niyetim cabrio bir araç alıp yazın onu kullanmaktı.Astarı yüzünü geçerse tabiki okadar uğraşmaya değmez.Eşimin çifte vatandaşlığı yok direk yabancı uyruklu ve yeni kanuna göre sanırım 3 yıldan önce de TC vatandaşlığı ve çalışma izni alamıyor :/

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende çifte vatandaşım. fakat oturum olmadıgı için getiremiyorum. bu oturum denen olay Türkiye kanunları ile alakalı. Yoksa avrupa ülkelerinin hiç umrunda değil aracı istersen güney afrikaya götür istediğin kadar kalsın trafikten düştükten sonra...

oturum veya çalışma izni varsa misafir plaka olarak alabilirsiniz. fakat örnek vermem gerekirse yakın arkadaşım 98 model 316 sedan aldı almanyadan 800 euro ya. turing kurumu 12 bin tl teminat istedi mecburen yatırdı tabiki. tam detayını bilmesemde bu yıllık olarak plaka veriyor sanırım emin değilim. ki zaten misafir plaka almak tr den araba almakla eşdeğer oluyor hemen hemen. bir nebze daha ucuz fakat koşturdugunuz arabayı alıp tr ye kullanarak getirmeniz gümrük işlemleri dosya işlemleri dökümanlar vesaire çıldırtır insanı.

açıkçası bu işlemler sizi öyle bi psikolojik olarak çökertirki ulan bi tane fiesta tdci alsaydım tr plaka en fazla noterde alım satım kuyrugunda beklerdim dersiniz. bu durumda olan bir çok insan var. haliyle herkes el tetikte bekliyor. kolay veya mantıklı bir iş olsaydı herkes getirirdi. bence mantıksız tabi yinede daha detaylı araştırın derim. ben fiesta tdci aldım eşime TR plaka uğraşmıyorum kafam rahat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FOR US BY US

[/CENTER]

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yurtdışı ilanlarına sırf km algısını yıkmak için bile girip bakılır (=

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yurtdışı ilanlarına sırf km algısını yıkmak için bile girip bakılır (=
    Misal olması açısından atıyorum

E46 330Ci

https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/...sPage=lr&pos=2

Audi TT - 2004

https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/...Page=lr&pos=14

kız gibi ve fiyatları da yüksek yani
    FOR US BY US

[/CENTER]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende çifte vatandaşım. fakat oturum olmadıgı için getiremiyorum. bu oturum denen olay Türkiye kanunları ile alakalı. Yoksa avrupa ülkelerinin hiç umrunda değil aracı istersen güney afrikaya götür istediğin kadar kalsın trafikten düştükten sonra...

oturum veya çalışma izni varsa misafir plaka olarak alabilirsiniz. fakat örnek vermem gerekirse yakın arkadaşım 98 model 316 sedan aldı almanyadan 800 euro ya. turing kurumu 12 bin tl teminat istedi mecburen yatırdı tabiki. tam detayını bilmesemde bu yıllık olarak plaka veriyor sanırım emin değilim. ki zaten misafir plaka almak tr den araba almakla eşdeğer oluyor hemen hemen. bir nebze daha ucuz fakat koşturdugunuz arabayı alıp tr ye kullanarak getirmeniz gümrük işlemleri dosya işlemleri dökümanlar vesaire çıldırtır insanı.

açıkçası bu işlemler sizi öyle bi psikolojik olarak çökertirki ulan bi tane fiesta tdci alsaydım tr plaka en fazla noterde alım satım kuyrugunda beklerdim dersiniz. bu durumda olan bir çok insan var. haliyle herkes el tetikte bekliyor. kolay veya mantıklı bir iş olsaydı herkes getirirdi. bence mantıksız tabi yinede daha detaylı araştırın derim. ben fiesta tdci aldım eşime TR plaka uğraşmıyorum kafam rahat
    bahsettiğim durum çifte vatandaşlık değil ama.Direk yabancı uyruklu.Çifte vatandaşlarda durum farklı oluyor.Bu sebeple detayları sorup öğrenebileceğim bir yer soruyorum

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu isi ben de merak etmekte ve arastirmaktayim. Su an yuksek lisans amacli ingilteredeyim. Eylul 2016da donerken 1 yil burada otururum mevcut olmus olacak. Dolayisiyla 2 yil boyunca yabanci plakayla dolasim hakkim oluyor. Herhangi bir illegal durum olmayacak yani. Ama iste sikinti o ulkede kontaga gecilecek dogru kisileri bulmak, islemlein dogru ilerlemesini saglamak, duzgun bir araba bulmak ve en onemli 2 yil sonunda nasil ve kime satacagini belirlemek.

Donuste kendi buromu kurma planlarim oldugundan, masraf zaten fazla olacak. Bi de otomobil isi bizim meslekte toplum acisindan onemli, dolayisiyla ucuza guzel bisey almak fena olmaz
    "Korkmadık, savaştık"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler