User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
43 sonuçtan 39 ile 43 arası

Konu: Go kart / Drift

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arsanın ada pafta nosundan imar durumuna baktın mı?
    Emsal değeri , nizamlardan kaç metre çekmen lazım? Bunların sonunda oturum alanın ne oluyor?

İmar durumun nedir?
    Konut dışı kentsel çalışma alanı mı? 2B mi? Ticari İskan mı?
    Pistin operasyonel giderlerinde sigorta kalemini hesaba kattın mı?
    Betonarme mi Asfalt satıh mı nasil bir malzemeden yol yapacaksın?
    Epoksi kaplamalı zemin de yapabilirsin, sürtünme katsayısını çok fazla düşürürsün.
    Yani asfalt zemin ucuza mal edilir ancak bakım giderleri yüksektir.
    Betonarme daha pahalıya mal olur ancak bakım giderleri ve dayanımı daha yüksektir.

Benim arsam var, istediğimi yaparım diye düşünme.
    Bu işten yaptığın yatırımı çıkartabilme şansın yok hele ki böyle bir piyasada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arsanın ada pafta nosundan imar durumuna baktın mı?
    Emsal değeri , nizamlardan kaç metre çekmen lazım? Bunların sonunda oturum alanın ne oluyor?

İmar durumun nedir?
    Konut dışı kentsel çalışma alanı mı? 2B mi? Ticari İskan mı?
    Pistin operasyonel giderlerinde sigorta kalemini hesaba kattın mı?
    Betonarme mi Asfalt satıh mı nasil bir malzemeden yol yapacaksın?
    Epoksi kaplamalı zemin de yapabilirsin, sürtünme katsayısını çok fazla düşürürsün.
    Yani asfalt zemin ucuza mal edilir ancak bakım giderleri yüksektir.
    Betonarme daha pahalıya mal olur ancak bakım giderleri ve dayanımı daha yüksektir.

Benim arsam var, istediğimi yaparım diye düşünme.
    Bu işten yaptığın yatırımı çıkartabilme şansın yok hele ki böyle bir piyasada.
    Merhaba. Imar durumuna tabii baktim. Ticari izin var. Belediyeyle zaten konustuk yol projesinden sonra onay verilecek. Zemini beton dusunuyoruz. Tum proje cizildikten sonra sigorta vs diger giderleri de tabii hesaba katacagim. Arsa ticaretiyle ugrastigimiz icin zaten benim arsam var istedigimi yaparim diye bir giriskenlik gostermedim. Daha fazla bilgi ve fkkir verirseniz sevinirim.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu başından beri takip ediyorum nacizane yazayım.

1-) düzgün bir fizibilite yap önce. Benzer mekanlara git hatta yanında güvendiğin insanlar da olsun, farklı gözle bak incele.
    Eksik olan ne / değişmesi gereken geliştirilmesi gereken ne onları irdele.
    2-) Fiziksel alan için bir maliyet çıkar, çıkardığına da en az %20 ekstra ekle.
    3-) Açacağın yer için kuruluş ve örgütlenme gideri + finansal giderler için bir bütçe belirle.
    4-) Alacağın araçları / yedek parçalarını / bakım onarım işlemleri hakkında bilgi edin. (Örn lastik)
    5-) Drift amaçlı olduğu için zemin çok prüzsüz olmalı. Epoksi zemin oldukça maliyetli bir iş altı da düz olmalı.
    Yani beton + zemin en büyük giderin olabilir.
    6-) Işıklandırma çevre düzeni vs için bir bütçe + tüketim hesapla.
    7-) Kaç personel olmalı - aylık gideri ( 1 güvenlik - 1 ön kabul - 1 kantin vs gibi)

Bunlar benim dikkat et diyeceklerim, en az bu kadar daha çıkar. Unutma bu işler çoğuz zaman ayrılan bütçe ile bitmez. (yasal izinler mesela)

Maddi getiri ile yapıyorsan eğer pek umutvar olma derim. Muhtemelen bahsettiğin arsa 1 yılda bu mekandan elde edeceğin gelirden daha fazla değer kazanır.

Ama düşünceni taktir ettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu başından beri takip ediyorum nacizane yazayım.

1-) düzgün bir fizibilite yap önce. Benzer mekanlara git hatta yanında güvendiğin insanlar da olsun, farklı gözle bak incele.
    Eksik olan ne / değişmesi gereken geliştirilmesi gereken ne onları irdele.
    2-) Fiziksel alan için bir maliyet çıkar, çıkardığına da en az %20 ekstra ekle.
    3-) Açacağın yer için kuruluş ve örgütlenme gideri + finansal giderler için bir bütçe belirle.
    4-) Alacağın araçları / yedek parçalarını / bakım onarım işlemleri hakkında bilgi edin. (Örn lastik)
    5-) Drift amaçlı olduğu için zemin çok prüzsüz olmalı. Epoksi zemin oldukça maliyetli bir iş altı da düz olmalı.
    Yani beton + zemin en büyük giderin olabilir.
    6-) Işıklandırma çevre düzeni vs için bir bütçe + tüketim hesapla.
    7-) Kaç personel olmalı - aylık gideri ( 1 güvenlik - 1 ön kabul - 1 kantin vs gibi)

Bunlar benim dikkat et diyeceklerim, en az bu kadar daha çıkar. Unutma bu işler çoğuz zaman ayrılan bütçe ile bitmez. (yasal izinler mesela)

Maddi getiri ile yapıyorsan eğer pek umutvar olma derim. Muhtemelen bahsettiğin arsa 1 yılda bu mekandan elde edeceğin gelirden daha fazla değer kazanır.

Ama düşünceni taktir ettim.
    Merhaba. Ince dusunceler icin cok tesekkur ederim. Soylediklerinizi dikkate alacagim. Degerlenme konusunda; arsa cok uzun zamandir bizde ve satmak istemiyoruz. Kendi yararimiza kullanmak istiyoruz. Getirisi daha onceden soyledigim gibi onemli degil. Farkli gelir kaynaklarimiz var. Sadece bizi gibi insanlarin vakit gecirebilecegi biryer yapmak amacim. Tekrar tesekkur ederim.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam ne guzep biseye cabaliyo. Istanbulda olsam elimden gelen yardimi yapardim vallahi. Para pul gelir beklemeden hep birlikte eglenebilirmiyiz bizde derdine dusmus adam. Valla helal olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler