User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
114 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Alkol yasağı Antalya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin bahsettiğin "çoğu ülke" genelde arap veya 3. dünya ülkeleri oluyor
    Kanada ingiltere irlanda gibi ulkelerde sokakta icki icmek yasak arap olduklarini dusunmuyorum ama 3. dunya ulkeleri olarak degerlendiriyosan bilemicem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kakus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nick'inin hakkını veren arkadaşımız için geliyor;

Saygılar

Bende bir paylaşımda bulunayım;

UYARI: Video küfür içerir(ufak bir kısımda)
    FOR US BY US

[/CENTER]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uqur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogru yerinde karar sunu dusunun sarhos olmuş biri sevgiliniz veya eşiniz le dolanırken sarkıntılık yapsa güzel birşey mi
    Neden böyle düşüneyim?

Birinin birine sarkıntılık yapmasını neden sokakta , parkta alkol almasıyla bağdaştırıyorsunuz hemen? Alkol=Cinsel istismar olmak zorundamı?

Şunu anlayın artık sorun alkolde değil Zihniyette..

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle düşünün.Bence içip sarhoş olanlara ceza kessinler sarhoş olmayanlarada takviye içki versinler bu şekilde yapınca herkez aynı seviyede çakırkeyf olur bende sabaha kadar içmiş az bi masrafla yırtmış olurum azıyla içemeyenler içmemiş olur bu şekilde imza:sünger :P
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sırf ortalık karışsın diye üzerine gidilen bir durum bence

şuan zaten birçok ülkede sokakta birçok noktada alkol içmek yasak ,amsterdama gittiğimde beni uyarmışlardı elinde bira ile sokakta gezmek yasak diye ki ot içmenin serbest olduğu bir memleketten bahsediyoruz

bizim en büyük problemimiz etrafta alkol içmek değil asayişi sağlamak diye düşünüyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su icip icip sarkarlar diyen tipleri de hic anlamam
    En cok taciz tecavuz de icmeyen den cikar ama. Avrupa da sagda solda yasak mekanda ic diye yasak.burada cogu insan mekanda icemiyor diye disarda icer. Ayrica antalya da gece 2 de bile parka gidebilirsin kiz arkadasinla. Antalya da bira =su
    Mekanlarda pahali oldugu icin gelen turistin cogu antalyanin en guzel yerleri olan sahiller de kaleicinde icer. Arta kalan para ile rahat rahat kultur turizmi yapabilsin diye. Bu antalyanin turizmine son darbeyi vurmaktir.bir cok turizm acentasina su ak bu soruyu soruyorlar y.disin da rez iptali icin. 3 5 kultursuz hayvan icince sapitti diye bakacaksak.. icmeden tecavuz edrn taciz eden kucuk cocuklari bademleyenleri ne yapacagiz. ? Arka mahalle sapiklarini turizme mâl edemezsiniz. Icince bilmemnemi taciz ederler diyor kafaya bak adamdaki.. antalya orasi bilader.. konya degil. Sahil kesiminin halkinda oyle seyler olmaz.. senden once linc ederler zaten merak etme. Boyle olaylar olmaz. Duzgun egitim almis cocukken bademlenmemis toplumlar da taciz tecavuz vs yoktur rahat olun.
    antalya konyaaltı sahile yakın evim. yazın iyide kışın özellikle piyasaya çıkan sapıklara hiç denk gelmiyorsunuz demekki. bende alkol kullanıyorum ama sokakta alkol yasağına karşı değilim. akpden de nefret ederim ama yine karşı değilim. sokakta yasaklansın.

he ne zaman beachlerde yasaklamaya kalkarlar gerekirse yürüyüşlere eylemlere bile katılırım. ancak antalyada ciddi oranda sapık şerefsiz haysiyetsi o çocuğu sürüsüyle var. antalya en çok göçü doğu güneydoğudan almıştır. memleketlerinden bir kadınla tokalaşmanın bile ayıp olduğu zihniyetle yetiştiklerinden buraya geldiklerinde sapıtıyorlar. ben antalyayı özellikle kışın daha çok kullanıyorum.

ayrıca şuda var tabiki alkol yasağıyla bunlar çözülemez. özellikle son yıllarda polis devletin saçma sapan dertleriyle uğraşmaktan antalyada günlük işlerini bıraktılar. zaman zaman sokaklarımızda artık şahinci tayfanın gecenin ikisinde son ses tesisat ve gazlamalarıyla uyandığımız bile oluyordu. neyseki 1 yıldı sırbistandayımda bir süredir şahit olmuyorum.

bana sorsalardı alkolle uğraşana kadar özellikle yerel öküzlerimizi tımar etmekle uğraşmalarını tavsiye ederdim. zira o şahin ve şehir eşkiyalığı tayfasının bir kısmı zaten dindarım diye geçiniyor içki içmiyor ot çekiyor. kafalar hep bir karış havada.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her boku siyasete bağlayıp irana dönücez demogojisinden sıkılmadınız mı artık. Bu yasak bir çok ülkede var öyle 3. dünya ülkeside değil. Yalan yere üstüne gidilip büyütülmesine ise şaşırmamak lazım burası Türkiye.

Bende alkol alıyorum ve gayet doğru bir karar. Sokakta elinde bira şarap şişesi olan adamı görünce ben bile rahatsız oluyorum tedirgin oluyorum. Evimin karşısında çocuk parkı var , bazen camda bira içen genç çocuklar görüyorum, gayet rahatsızlık verici bir durum. Azcık empati yapın bir şeyi eleştirirken.

Bi arkadaş da zihniyet meselesi demiş. Alkolun zihniyetle ne alakası var ? Alkolün etkilerini bilmeyen yoktur, kimse bilinç altı ortaya çıkıyor falan demesin alkollü insanda bilinç mi kalıyor ki altı üstü çıksın. Yapmayın allah aşkına.

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende larada ev sahibiyim. O dediginiz kesim kepez ustu sarampol veyahut z.koy tipleri. Onlar larada barinamiyor neden sizce ? Cogu polise sikayet edildi bazilari da gereken cevabi sivil olarak aldi. Ben kiz arkadasimla sahile inebiliyorum icebiliyorum. Ama konyaalti tarafi malesef o dediginiz kesimin cok oldugu bir yer. Sence 3 5 zibidi icin bu yasak normalmi ? Konyaalti sahili bu sene zaten full arap olacak. Onlarinda rahatsiz olmamasi icin bu yasagi uygulayacaklar sikayet cok cunku bu araplardan. Rus turiste yiyecek gibi bakar e haliyle kisi kendinden bilir isi mantigi ile de herkes icip icip benim karima kizima bakar diye paranoya yapar. Konyaalti zaten olmus aglayani yok. Antalya ya gittigim de gecmiyorum bile o tarafa.
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    California eyaletinde yaşadım bir süre. Aynı yasak orada da mevcut oldukça katı bir şekilde uygulanıyor hem de.. lakin adamlarda taciz, tecavüz vb. suçlar da meşru değil takdir edersinizki.

Bu tarz yasakların ülkemizde "Huzuru ve toplum güvenliğini korumak" adı altında yapılmasını samimi bulmuyorum. Ülkede çok daha önemli suçlar meşru iken sokakta alkol almak neden yasaklanır ? Başka derdimiz mi kalmadı ?

Yasağın sebebi çok açık.. üzerine tartışmaya bile lüzum yok. Bugün Antalya yarın İzmir sonra İstanbul vs vs.

Bazı şeylere pozitif yaklaşma olumlu yönünden bakma eşiğini geçeli çok oldu ne yazıkki

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ha bu arada sokakta alkol alınmasını savunmuyorum kesinlikle. ben de alınmamasını tercih ederim. fakat yasağın amacı ve neye hitab ettiği ile ilgili açıklamalar samimi değil tabiki.

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kabahatler kanununa göre, meskun mahallerde, araç içerisinde, ibadethanelerde, mezarlıklarda içki içmek zaten yasak.

Antalya'ya özel bir yaptırım mı geldi

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten uzun zamandır böyle bir karar uygulanıyor,ben de destekliyorum;ancak bu zamana kadar yaptıkları her şeyin altında farklı sebepler olduğu için insanlar doğal olarak art niyet arıyor,ki bunlardan biri de benim.

Çoğu ülkede bu yasak uygulanıyor,biz genelde medeniyet görmemiş insanlar olduğumuz için alkolden sonra farklı boyutlara çıkabiliyoruz. Zaten bunu zamanında gören Peygamber efendimiz (sav) haram kılmış.

Umarım saat 22:00 ve bu kararların sonunda daha farklı boyutlarda şeyler görmeyelim,ilerleyen zamanlarda ki tek korkum evli bile olsan eşinle dışarıda el ele kol kola gezememek. Yapacak potansiyelleri var mı ? VAR.
    imzasız..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende larada ev sahibiyim. O dediginiz kesim kepez ustu sarampol veyahut z.koy tipleri. Onlar larada barinamiyor neden sizce ? Cogu polise sikayet edildi bazilari da gereken cevabi sivil olarak aldi. Ben kiz arkadasimla sahile inebiliyorum icebiliyorum. Ama konyaalti tarafi malesef o dediginiz kesimin cok oldugu bir yer. Sence 3 5 zibidi icin bu yasak normalmi ? Konyaalti sahili bu sene zaten full arap olacak. Onlarinda rahatsiz olmamasi icin bu yasagi uygulayacaklar sikayet cok cunku bu araplardan. Rus turiste yiyecek gibi bakar e haliyle kisi kendinden bilir isi mantigi ile de herkes icip icip benim karima kizima bakar diye paranoya yapar. Konyaalti zaten olmus aglayani yok. Antalya ya gittigim de gecmiyorum bile o tarafa.
    bende isterim larada yaşamak ancak bu tarafta 200bin tl yi zar zor ödedik zaten. açıkcası bu bütçemle ömrümü larada bir eve borç ödeyerek bitirmek istemiyorum. eskiden buralar nezihti. sonradan bu dallama tipler bulaştı. zaten duyduğuma göre bu yaz konya altı suriyeli dolmuş zaten.

yani durup dururken zamanında iyi dediğimiz mahalleden denize girmeye laraya gelicez yada kemere gidicez. garip bir ülke olmaya başladık. kendi mahallemde denize girmek istemiyorum artık. tutunamazlar diye birşeyde yok. larayı son gezdiğimde zengin suriyelilerde orayı gözüne kestirmişti. illaki fakir gelip sonradan zenginleyenlerde bulaşacak zamanla laraya da. önüne geçilmezse antalya mundar olur gider.

tatile mi geldi bu adamlar? niye lap diye şehrin göbeğine her yere bunları yerleştirdiler anlamak mümkün değil ancak müstehak sanırım bu ülkeye artık böyle şeyler.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her boku siyasete bağlayıp irana dönücez demogojisinden sıkılmadınız mı artık. Bu yasak bir çok ülkede var öyle 3. dünya ülkeside değil. Yalan yere üstüne gidilip büyütülmesine ise şaşırmamak lazım burası Türkiye.

Bende alkol alıyorum ve gayet doğru bir karar. Sokakta elinde bira şarap şişesi olan adamı görünce ben bile rahatsız oluyorum tedirgin oluyorum. Evimin karşısında çocuk parkı var , bazen camda bira içen genç çocuklar görüyorum, gayet rahatsızlık verici bir durum. Azcık empati yapın bir şeyi eleştirirken.

Bi arkadaş da zihniyet meselesi demiş. Alkolun zihniyetle ne alakası var ? Alkolün etkilerini bilmeyen yoktur, kimse bilinç altı ortaya çıkıyor falan demesin alkollü insanda bilinç mi kalıyor ki altı üstü çıksın. Yapmayın allah aşkına.
    Zihniyet meselesini alkol alıyolar yolda biri eşinize kız arkadaşınıza sarksa iyimi mesajı ile ilgili yazdım.. Olay alkolün zihniyetle meselesi değil.. Alkol kullanımını bu olaylarla bağdaştırılması aslında..

Lütfedip alıntı yaptığım mesajı okusaydın keşke..

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Disarida Alkol alip insanlari rahatsiz eden varmi vardr illaki
    Adam icip ailesine saldırıyor gibi orneklerde var

Peki alkol sokakta alinincami sorun?
    Bi sonraki versiyonda mekanda icip disarda yuruyemezsinize dönebilir.

Alkol olayi Beni cok ilgilendiren durum degil çunku ben hep 1liralik su iciyorum ama yarin beni ilgilendiren bir konuda da kisitlama gelirmi diye düşünüyorum.

Bir kacgundur antalyadayim inanin turisti buyutecle aradik... sanarsin bagcilarda geziyoruz turistler yoklar gercekten.
    Antalyada bu sira bir kongre turizmi var bu bitince bize doviz getirecek turist gelirmi bilinmez dilerim bu haber ulke dışına farkli servis edilmez..
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

semih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanada ingiltere irlanda gibi ulkelerde sokakta icki icmek yasak arap olduklarini dusunmuyorum ama 3. dunya ulkeleri olarak degerlendiriyosan bilemicem
    kaç kere ingilterede bulundun bilmiyorum ama londraya gelirsen leicester squareda bi ipa ısmarlarım sana..polis manzaralı

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zihniyet meselesini alkol alıyolar yolda biri eşinize kız arkadaşınıza sarksa iyimi mesajı ile ilgili yazdım.. Olay alkolün zihniyetle meselesi değil.. Alkol kullanımını bu olaylarla bağdaştırılması aslında..

Lütfedip alıntı yaptığım mesajı okusaydın keşke..
    Evet lütfedip okuyup cevap verdim zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sokakta alkol içebilecek adabı öğrenecek, arabada son ses "Azer-Cengiz" dinlemeden alkollu araba kullanmayacak, kadar medeni bir toplum olana kadar bu yasakları kesinlikle destekliyorum.
    Bizde hala alkol "erkeklik" simgesi, alkollu araba kullanabilmek "erkeklik gösterisi" bunlar değişmeden, bu tür yasaklara kesinlikle ama kesinlikle katılıyorum.

Not: Sabah kahve yaparken bile azer-cengiz dinleyebilirim,arabeski deli gibi severim. Azer'in orijinal kasetlerinden oluşan koleksiyonum var "Azer-Cengiz" tamlamasından Fazıl Say'ın "arabesk yavşaklığı" tanımınıçıkartacak varsa, denemesin.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sokakta alkol içebilecek adabı öğrenecek, arabada son ses "Azer-Cengiz" dinlemeden alkollu araba kullanmayacak, kadar medeni bir toplum olana kadar bu yasakları kesinlikle destekliyorum.
    Bizde hala alkol "erkeklik" simgesi, alkollu araba kullanabilmek "erkeklik gösterisi" bunlar değişmeden, bu tür yasaklara kesinlikle ama kesinlikle katılıyorum.

Not: Sabah kahve yaparken bile azer-cengiz dinleyebilirim,arabeski deli gibi severim. Azer'in orijinal kasetlerinden oluşan koleksiyonum var "Azer-Cengiz" tamlamasından Fazıl Say'ın "arabesk yavşaklığı" tanımınıçıkartacak varsa, denemesin.
    Hocam bu size göre böyle olabilir fakat sokakta içmeyip ses'ten veya herhangi bir club'tan çıktıktan sonra Azer açıp egsoz bağırtarak insanlar gezebilir yada hiç alkol almadan da bunu yapabilirler. Sokak'ta alkolü yasaklayarak bunun önüne geçemezsiniz bence, alkol alanı takip eden zabıta/polis sapkınlık yapanları zapt etmek ve toplumu düzende tutmak için görevlendirilir ve arkasında durulursa bunun önüne geçebiliriz.
    123d

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler