User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Aramızda TSK Personeli var mı ? (OYAK'la ilgili...)

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Aramızda TSK Personeli var mı ? (OYAK'la ilgili...)

İyi günler. Allah nasip ederse Hava Kuvvetlerinde rütbeli personel oluyorum. Şu an eğitimdeyim.

OYAK (Ordu Yardımlaşma)'la ilgili birkaç sorum olucak...

OYAK Bireysele kayıt yaptırdım. Maaşımdan aylık 180-200tl arası bir kesinti yaparak birikecek. OYAK Konut'a üye olmadım. Çok farklı söylemler var bununla ilgili.

Özellikle getirisi zamana dayalı, yani öyle her kestiginde üstüne pay koymuyormuş ilk 10 sene. Sonrasında katlayarak artıyormuş. Buna üye olmak mantıklı mıdır ?

Bankaların yaptığı bireysel bana daha mantıklı geliyor ama onda da büyük oynamak lazım (Örn: 500tl kessin 250tl üstüne koyar) Tabi bu seferde ele geçen paranın miktarı azalacak.

Kafam karışık. Bu işlerle ilgilenen bankacı olur, TSK Personeli olur yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler şimdiden
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana sorarsan en temizi oyak.. dedigin gibi ilk 10 yil nemalanmiyor ama sonra guzel paralar donuyor. askeri personel olarak kalmaya devam ediceksen hic durma
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Emekli olacak isen

Renault yeter zaten

Oyak her türlü dal derim

Bizim emekli albay kadjar biniyi enteresan birde ev almış

İnsanın subay olası geliyorda geç kaldık yanlış ata oynadık zamanında
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stres yapma hocam mesleğe başlar başlamaz akıl veren çok olur tüm soruların cevap bulur

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subaylar emekli oldumu hayvansı miktarda paralar alıyolar

TSK'dan 250.000civarı + OYAK'tan hemen hemen 200binlere yakın bi para + OYAK Konut'tan da aşagı yukarı 200k + (extra) Bireysel varsa ordanda geliyor 200-300bişeyler ( Yarbaydan biliyorum, yeter bu kadar para bana diyodu )
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Subaylar emekli oldumu hayvansı miktarda paralar alıyolar

TSK'dan 250.000civarı + OYAK'tan hemen hemen 200binlere yakın bi para + OYAK Konut'tan da aşagı yukarı 200k + (extra) Bireysel varsa ordanda geliyor 200-300bişeyler ( Yarbaydan biliyorum, yeter bu kadar para bana diyodu )
    Bu fetöden sebep daha da verirler bence uslu dursunlar diye
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gercekten mukemmel sartlar var subaylikta, hele para ? girla gidiyor oyle boyle degil.

ben denizciyim. gelin derler postacilar bize beyaz giyiniyoruz diye sartlarimiz kara havacilara gore daha iyi sayilir. daha iyi tabi. yeri gelir denizaltida yeri gelir mayin ya da cikarma gemisinde calismak kadar kolay bisey var mi? chiller sistemi bozulur gemi zaten 60 model 50" sicaklik makinanin emis sistemine yakin durursun bedenin biraz nefes alsin diye ruzgardan. cok kolay yahu. 7 24 mesai sayilir oyle 5te cikmak hayal. bi ariza cikar gunlerce haftalarca gemide kalirsin kendi limanindan uzak.
    dogan cocugunu olenini kalanini goremessin muhtemel.
    karaya tayin cikar. onlarca askerle ugrasirsin. sivilde biseye karissa da sana girer ,sana bisey yapsa da. hele suan ki vaziyette? gorevini layikiyla yapma sansin yok , yapinca .otunu saglama alma sansin yok. ne kurum ne insanlar arkanda durmuyor .

oyle atip tutacaginiza .otum yemedi ya da beceremedim diyin gecin. komik komik seyler yazmayin.
    herkesin harci degil subay olmak, o paralara da yapilacak meslek degil .
    ben 98 de girdigimde serefli bir meslege sahiptim diye dolasiyordum. mahalleye girdigimde saygi duyulurdu. olanaklar , maastan cok bunlardi guzel olan. simdi cikin bakalim sokaga ne oluyor.
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gercekten mukemmel sartlar var subaylikta, hele para ? girla gidiyor oyle boyle degil.

ben denizciyim. gelin derler postacilar bize beyaz giyiniyoruz diye sartlarimiz kara havacilara gore daha iyi sayilir. daha iyi tabi. yeri gelir denizaltida yeri gelir mayin ya da cikarma gemisinde calismak kadar kolay bisey var mi? chiller sistemi bozulur gemi zaten 60 model 50" sicaklik makinanin emis sistemine yakin durursun bedenin biraz nefes alsin diye ruzgardan. cok kolay yahu. 7 24 mesai sayilir oyle 5te cikmak hayal. bi ariza cikar gunlerce haftalarca gemide kalirsin kendi limanindan uzak.
    dogan cocugunu olenini kalanini goremessin muhtemel.
    karaya tayin cikar. onlarca askerle ugrasirsin. sivilde biseye karissa da sana girer ,sana bisey yapsa da. hele suan ki vaziyette? gorevini layikiyla yapma sansin yok , yapinca .otunu saglama alma sansin yok. ne kurum ne insanlar arkanda durmuyor .

oyle atip tutacaginiza .otum yemedi ya da beceremedim diyin gecin. komik komik seyler yazmayin.
    herkesin harci degil subay olmak, o paralara da yapilacak meslek degil .
    ben 98 de girdigimde serefli bir meslege sahiptim diye dolasiyordum. mahalleye girdigimde saygi duyulurdu. olanaklar , maastan cok bunlardi guzel olan. simdi cikin bakalim sokaga ne oluyor.
    ,

Ben de denizciydim özel sektörde daha halen uzakyol yeterliliğim var. Askerliğimi de bahriyeli olarak yaptım kısada olsa gemilerinde de bulundum. Evet TSK' nın gemileri eski ve özellikle barınma şartları özel sektördeki gemilere göre kötü ama belirtmiş olduğunuz şartları ben özel sektörde de yaşadım. Benim şanslı olduğum konu gemilerin yeni sayılabilecek durumda 2000 li yıllarda yapılmış olmasıydı buna rağmen ana makina hariç hemen hemen her makinanın overhoulüne katıldım. Diğer arkadaşlarımdan 70li yıllara ait gemilerde çalışanlar da oldu; ana makinanın yanında 90db ses altında sacın üstünde yorgunluktan uyuyanı oldu. 25000kw ana makinesi bulunan makina dairesinde biz toplam 3mühendis 3yardımcı ile bu işleri yapıyorduk. Her sefere çıktığımda 15kilo vererek geri döndüm, 3-4 tulum parçaladım , vücudumda buhar yanıkları, kesikler, ellerde nasırlar ki teknik üniden mühendis kökenliyim. TSK'dan istifa edip gelmiş personellerde oldu çalışma şartları çok ağır diyerek çalıştığım şirketin kara personeli olmaya çalıştılar , yüksek maaşlara düşünüp istifa ederek hata yapmışım diyeni de oldu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler