User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
129 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Köprü mü? Feribot mu? İzmit Körfezi en ucuz nasıl geçilir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben geçen hafta istanbula gittim, bursa çevre yoluna bağlanmış artık, otoban + köprü 83.xx TL.

Köprü açıldığından beri feribot kullanmıyorum maliyet artıyor ama rahat rahat gidiyorsun

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anadolu yakasında oturanlar için köprü mantıklı. Ama Avrupa yakasının Bahçeşehir gibi nadide bir yerinde oturan biri olarak

YeniKapı - Yalova

Yalova - Yenikapı 1 Şoför + 4 Yolcu

Gidiş geliş toplam 150 TL tuttu. Ortalama 8.5 yakıt tuketimimi göz önüne alınca rakam bedava çıkıyor her halükarda. Ona göre hesabınızı yapın İDO ' da kampanya vardı şoför+araç 39 TL. Sanırım hala devam ediyor.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Feribotta kampanya var arkadaşlar.
    cuma ctesi pazar gidiş dönüş alırsanız 70Tl.
    ben Bursa'ya giderken işim çok acilse köprüden gidiyorum. Ama ekonomi olarak en güzeli topçular eskihisar feribotu.
    Eko+rahatlık içinse feribottan inip otobana bağlanıyorum. 17tl ye 30dk erken Bursa'ya varıyorum.
    yaz sonuna kadar devam edecek sanırım kampanya. Bu kampanya dahilinde pendik-yalova feribotu da 41tl 1 yolcu ile beraber.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    En rahatı ve ekonomiği aslında Bandırma vapuru.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    topcularda feribottan inip ters istikamette giderek altınova giselerinden otobana baglanmak mı daha mantıklı yoksa yalova-orhangazi üzerinden gidip gemlik giselerinden mi otobana baglanmak mı?

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ücretler zaten belli de , bana istanbul trafiğinden çıktıktan sonra o feribotta geçen süre dinlenme gibi pldugu için feribot kullanmaya devam ediyorum
    Livestrong

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cumartesi sabah İstanbul izmir yaptım körfezi dolaştım Bursa Kemalpaşa üzerinden gittim gayette iyiydi yol ortalama 5 saatte gittim geneldede bu şekilde gidiyorum

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceki hafta bursaya gittim otobandan dolaşarak 100 tl masrafım oldu. geçen hafta yalova kaplıcalara gittim. 75 köprü + 100 tl yakıt. zamanın varsa ailenle dolaşarak otobanı dolaşmak en keyiflisi

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gece veya sabaha karşı yola çıkarım.geçen seneye kadar pendik-yalova feribotunu kullanır,biletimi gidiş dönüş 1 ay önceden alırdım.

şubat ayında topçular -eskihisarı kullandım.gidiş dönüş 80tl ekstra yolcu parasıda almıyorlar.dönüşüde ne gün nede saat mecburiyeti olmadıgı için işime geliyor.

zaten acelemde yok tonti tonti geze geze giderim.dönüş yolumdada kesinlikle ve kesinlikle Uzan Et Mangal - Steak, Et Mangal, Izgara Kofte e ugrarım

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FatihDemirel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köprü 65 TL, köprüden sonra otobandan Bursa çıkışına kadar devam ederseniz 17 TL daha kesiyor.
    Sanırım zam yaptılar. Dün Orhangazi'den girip Bursa çıkışından çıktım 18.5 kesti.

Alıntı alihan11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar haziranda cundaya ufak bir tatil planı yaptık şimdi ise yol planları yapılıyor. Kararsız kalarak tecrübelerinizi duymak istiyorum. Aracım lpg li 25-30 krş yakıyor. Köprü 65 tl diyorlar ekstra bi ücret kesiyolarmı bilen varmı ? Gizli vergi gibi gidince 65+bişey çıkmasın. Veya eskihisar topçular veya körfez diyorum. topçular 40 tl olmuş. Arabada 2 kişi olucaz toplam. Çok ışıkda durkalk yapmakda istemiyorum. Siz neler yaptınız 65 tl verilirmi yoksa başka seçeneklermi seçilir?
    Arakdaşım sen de hiç düşünme Pendik/Yalova hızlı feribotuyla geç. Fiyatları sabitlemişler 39 TL. Araç içindeki her yolcu +1 TL. Şu şartlarda en mantıklı seçim Pendik/Yalova hızlı feribot olacaktır. Başın ağrımaz, enerjin sana kalır.
    M50b30 - Bumblebee...

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EDİT:

Aracım LPG'li ve sıkıntı olmuyor. LPG kabul etmeyen sadece 1 feribot varmış O da yedek olarak bazen çıkıyormuş. Bilet almadan önce müşteri hizmetlerini aradım sordum, seçtiğim feribot LPG'li araç alıyormuş. Bindim gittim Sizin seçtiğiniz saatteki feribot almasa bile bir önceki yada sonraki sefere bilet alırsınız olur biter.
    M50b30 - Bumblebee...

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100 km yi 20 tl mazotla gidebildiğim için hep karadan gidiyodum geçen sene meraktan köprüyü kullandım birazda yanlışlıkla oldu baya işimize geldi 3 arkadaştık vakit sıkıntımızda vardı dönüşte para pul yok giremedik ama hayatım s...di o yorgunlukla fethiyeden dönüyoduk zaten bitiktim 4 saat sürdü ordan maltepeye gelmem ama biz giderken köprü 90 otoban 10 tl idi şimdi biraz köprüden indirip otobandan bindirmişler

vakit varsa arkadaşlarla gezme amaçlı gidiliosa tıngır mıngır karadan gidilir bence gece geç saatlerde

alihan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    topcularda feribottan inip ters istikamette giderek altınova giselerinden otobana baglanmak mı daha mantıklı yoksa yalova-orhangazi üzerinden gidip gemlik giselerinden mi otobana baglanmak mı?
    +1 ben bunun yalova dan inince altınovaya gidip 18 tl vermek ile orhangazı gemlik den ilerlemekmi daha mantıklı ? kaç dk kazandırıyor çok ışık varsa 18 tl ye değiceğini düşünüyorum ama yalovadan altınovayada bir mesafe var

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Vaktin çoksa yorgunluk çekmem dersen körfezi geç üdeal ortalama hızda en ucuzu odur.. tek yakıt masrafın olur..

ikincisi ido dur.. hangisini seçersen seç idonun avantajlı..

en son köprüdür.. köprüde hem yol yaparsın gene araç sürersin gene yorgunluk çekersin üstüne o yorgunluğa para verirsin..

ido dada gene dinlenirsin deniz havası alırsın hemde ucuz ve ekonomik olur.. sadece olayı para olarak değerlendirmemek lazım dinlemek o manzaraya bakıp rahatlamak deniz havası almak denizi izlemek bile ayrı bir meditasyon rahatlık...
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    feribottan inince altınova veya kılıç gişelerden bağlanırsanız daha iyi olur otobandan bursaya çok kısa sürüyor. Gemlikten sonra pek bir şey kalmıyor zaten

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leon45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    feribottan inince altınova veya kılıç gişelerden bağlanırsanız daha iyi olur otobandan bursaya çok kısa sürüyor. Gemlikten sonra pek bir şey kalmıyor zaten
    kılıç gişeler mantıklıymış orayı bilmiyodum sagolun tavsiye için

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köprünün açık ara en rahat hızlı ve kolay yöntem olduğu ama aynı zamanda açık ara en pahalı seçim olduğu kesin

Şahsen acelem yoksa kesinlikle eskihisar-topçular feribotunu kullanıp ordan sonrada otobanı kullanırım benim için ana sebep deniz havası almak tost falan yemek o kadar haftasonu gidiş dönüş 70 TL şu an bi hayli uygun otobanda bursadan yalovaya kadar 2 hafta önce 16.5 TL idi otobana girilmezse gidiş dönüş 70 TL
    Gidiş-Dönüş feribotla 70 TL iken körfezi dolaşmak sadece hata olur 5-10 TL kar etmeye de değmez kesinlikle
    Aslında seçim o anki duruma göre değişir gezmeye gitmiyorsam işim varsa köprüden geçerim ama her geçtiğimde çok ağır küfür ederim ben böyle hizmetin diye
    Bu şekilde devam ederse İstanbul İzmir arası Gidiş dönüş sadece otoban -köprü ücreti 250 TL yi bulur ee benzininde 6-7 TL olacağını düşünürsek alın size dev hizmet..

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    iş için demiyorum ancak iş için ben şahsen izmire gidicek olsam mümkün mertebe uçak kullanıyorum .. ama arabayla çıkmışsam yüksek oranda tatil için çıkmışımdır ben feribotu tercih ederim ..

şimdi fiyatlar nedir bilmiyorum eskihisar topçular 45 tl tek taraflı açık bilet alınırsa gidiş dönüş 40 tl idi en son.. yanında tost çay falanda bedava idi ..

osman gaziyi 65 tl yaptılar gidiş dönüş sadece köprü 130 tl eder bunun otobanınıda kat 18 tl otoban de yuvarlak hesap gidiş dönüş de 40 tl otoban de .. etti sana toplamda 170 tl sadece köprü git gel..

köprü ile ido arasında ortalama bu bağlamda 90 tl oynar.. 90 tl de 1.4 -1.6 arası dizel bir araç ile baya baya uzun yolda bir yol yapmak demekdir..

içlerinde en avantajlısı ben 1.4-1.6 dizel mantığında bakıyorum türkiyede en çok satan onlar olduğu için en avantajlısı körfezi sürerek geçmek sabir bir hızda .. tek masraf yakıt olur oda çok bir şey olmaz.. ama yorgunluğu hammallığı çok dur sür babaa sür dön baba dön .. şahsen en son tercihim olur..

en avantajlısı bence koşulsuz feribot yola çıkmadanda kendini ayarlarsan feribotun saatine göre acelen bile varsa bir sıkıntı olmaz.. zaten her şey bir yana para pul feribottan denizi izleyip manzaraya bakmak bir çay içmek ap ayrı bir zevk ve keyif bence o yolun bir parçası o ritüel olmassa olmazı.. her şey parada değil..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En rahatı ve ekonomiği aslında Bandırma vapuru.
    İskelenin karşısındaki gözlemecilerden gözleme, meydandaki köfteciden köfte en son olarakda höşmerim yedin mi işlem tamam ama böyle yaparsanda ekonomi diye birşey kalmıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler