User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
129 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Köprü mü? Feribot mu? İzmit Körfezi en ucuz nasıl geçilir?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pendık yalova mı yoksa eskıhısar mı?
    Hem hız hem de fıyat olarak?
    Ayrıca kopru 120 tl mı oldu yenıden?

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskihisar ın en büyük avantajı zaman saat sıkıntısı olmaması
    Pendik yalova da yok vapur kaçtı yok saat tutmadı bla bla..
    Dolmuş gibi doldumu kalkar temiz temiz

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İskelenin karşısındaki gözlemecilerden gözleme, meydandaki köfteciden köfte en son olarakda höşmerim yedin mi işlem tamam ama böyle yaparsanda ekonomi diye birşey kalmıyor
    bandırma vapuru ben en son 2 sene önce hesap kitap yaptığımda baya pahalıya geliyordu şöför yanında 3 kişi yani toplam 4 kişi.. birde sanırım yanlışım yoksa köpekde almıyorlar .. lpg de olmuyor..

yani bence bandırma en güzeli kim için fazla araba sürmek istemeyen emekli amcalar çiftler için yada çok parası olan yol parasını hiç bir şekil umursamıycak insanlar için..

hesap kitap yapan adama tuzlu gelir..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    zaten anlamadığım niye istanbul izmir direk sefer olmaz.. sanırım yıllar önce eskiden varmış..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bandırma vapuru ben en son 2 sene önce hesap kitap yaptığımda baya pahalıya geliyordu şöför yanında 3 kişi yani toplam 4 kişi.. birde sanırım yanlışım yoksa köpekde almıyorlar .. lpg de olmuyor..

yani bence bandırma en güzeli kim için fazla araba sürmek istemeyen emekli amcalar çiftler için yada çok parası olan yol parasını hiç bir şekil umursamıycak insanlar için..

hesap kitap yapan adama tuzlu gelir..
    Bir kere Bandırma limanında işim vardı ben öyle sabah rahat rahat gideyim diye feribotla gitmiştim. Sonrasında, Bursa'ya Cemil&Cemal İskender'e uğradım öyle daha eğlenceli oldu
    Şahsen, sadece Bandırma ve Kapıdağ yarımadasında bir yere gideceksem feribota binerim yoksa Bandırma feribotuna binmeyeli sanırım rahat 6 yıl olmuştur.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskihisar ın en büyük avantajı zaman saat sıkıntısı olmaması
    Pendik yalova da yok vapur kaçtı yok saat tutmadı bla bla..
    Dolmuş gibi doldumu kalkar temiz temiz
    Olm o vapurda çok dengesiz yerleştiriyorlar benim gibi takıntılı adama gelmez o işler, yandaki fazla yanaştı, aha kamyon geldi, evladım o aradan geçme geçmeee ah az kaldı çiziliyordu.
    Yalova-Pendik feribotunda da yazın tam feribotun ortasına denk getirmeye çalışıyorum. Yapabiliyorsam da en az sıkışık saatleri seçiyorum ki geniş geniş park edeyim, kapı vuruğu olmasın. Bir dakika doktor geldi, bir sonraki internet saati ....

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten anlamadığım niye istanbul izmir direk sefer olmaz.. sanırım yıllar önce eskiden varmış..
    97 senesinde tdi de stajy yaparken istanbul izmir çalıştık 17-18 saat sürüyordu yanılmıyorsam, hızlı feribot olmadığı sürece yolculuk süresinden dolayı kimse tercih etmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    topçular eskihisarda benimde şansıma hep en sona o kapanan kapının önüne ben kalıyorum daha çok şükür bir sıkıntı olmadı .. bir keresinde bir doğanın tamponu o kapı kapanırken kırdı onu gördüm ama sanırım ayarı iyi alamadılar ama bu dediğimde 10 sene önce..

şimdi çok daha prof olmuşlar mesela gemileri ufaltmışlar sanırım daha sık sefer olsun ve hızlı olsun diye birde gemilerde artık ellerinde telsizle araçları yönlendiren ortacılar var yanlış falan parkedersen düzeltiyorlar gerekirse durduruyorlar araç binişini falan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    97 senesinde tdi de stajy yaparken istanbul izmir çalıştık 17-18 saat sürüyordu yanılmıyorsam, hızlı feribot olmadığı sürece yolculuk süresinden dolayı kimse tercih etmez.
    şimdi aradan 20 küsur sene geçmiş sende yaşlanmışsın çökmüşsün bak teknoloji gelişdi araçlar değişdi 10 saat olsa gene iyi .. sabah 6 da binsen ..öğlen izmirdesin arabanla .. mis gibi tertemiz.. az ama öz sefer yapılırsa günde misal iki sefer gidiş sabah ve akşam iki seferde haliyle dönüş fiyatlarda uygun olsa bence çok tercih edilebilinir..

mur_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzin başlangıcı ise geze geze giderim Feribot yada körfezi dönerim tamamen keyfi..
    İzin dönüşü direk Osmangazi köprüsünü kullanırım..
    Asıl sancı uyandığında..

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden yani ülkemizin kendine ait deniz işletmeleri varken; İstanbul izmir ve Marmarise gemi ve feribot seferleri vardı. Bu arada birde gezi gemimiz vardı Ankara adında. Amerikadan alınmış ve yıllarca hizmet etmiş hac seferinden dünya turuna kadar yapmış bir gemi idi.
    İstanbul karaköy rıhtımdan saat 14 de kalkan feribot ertesi gün sabah 9 da İzmir limanına yanaşırdı. Zamanında çok tercih edilen bir yoldu. Kamara dan güvertede yatmaya kadar bilet seçeneği vardı. sonra durum ortada ver mehteri.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden yani ülkemizin kendine ait deniz işletmeleri varken; İstanbul izmir ve Marmarise gemi ve feribot seferleri vardı. Bu arada birde gezi gemimiz vardı Ankara adında. Amerikadan alınmış ve yıllarca hizmet etmiş hac seferinden dünya turuna kadar yapmış bir gemi idi.
    İstanbul karaköy rıhtımdan saat 14 de kalkan feribot ertesi gün sabah 9 da İzmir limanına yanaşırdı. Zamanında çok tercih edilen bir yoldu. Kamara dan güvertede yatmaya kadar bilet seçeneği vardı. sonra durum ortada ver mehteri.
    Bu senede marmarise gideceğim

Bu mesajı yazmasaydım

Sabah sabah küfür ettim yine bu hizmeti vermeyenlere
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [IMG][/IMG]

Ankara gemisi bu idi lakabı ise hamam tası. zamanında gemide yapılan eğlenceler ve gemi yolcuları efsane olmuş kişiler ve devlet adamları idi. (yabancı devlet adamları çoğunlukta. )
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    istanbul izmir bugünün motor ve gemi teknolojisinide katarsak arabayla gitmek isteyenler için hem daha ekonomik hem daha yorgunsuz olucaktır vakti bol olanlar yada vaktini önceden ayarlıycaklar için en güzel tercih 5-6 saat direksiyon sallamakdansa 7-8 saatte arabanıda yormadan kendinide yormadan yakıt ve bakım maliyetlerindende büyük tasarruf ederek çok güzel bir çözüm olurmuş..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    187 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baba tarafIM İstanbullu, aile ve ben İzmirde yaşıyoruz. Dedem bu feribotlarla gider gelirdi arabasıyla ben çocukken. 3-4 kere binmişliğim vardır, kamarada kalmıştım

Hatta dedem sene kaç bilmiyorum VW Variant yeni almış ve Feribotla gelirken yangın mı ne çıkıyor batıyor tam bilmiyorum detayını araba gitmiş babam anlatırdı

23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baba tarafIM İstanbullu, aile ve ben İzmirde yaşıyoruz. Dedem bu feribotlarla gider gelirdi arabasıyla ben çocukken. 3-4 kere binmişliğim vardır, kamarada kalmıştım

Hatta dedem sene kaç bilmiyorum VW Variant yeni almış ve Feribotla gelirken yangın mı ne çıkıyor batıyor tam bilmiyorum detayını araba gitmiş babam anlatırdı

bu resimdeki yeni olan gemi yani yanan ve söndürürlerken batırmaya çalıştıkları gemi.
    benim dediğim ise : http://www.sualtigazetesi.com/wp-con...IANKARA7GH.jpg

yanma işi ise tamamen bir enayilik. içeride bir sürü araba sıkılan sulardan zarar gördü.
    gemini sarayburnuna yanaşmıştı. olan sadece arabalara oldu. bizim arabalar da içerisindeydi.
    sigorta şirketi kim neyim gitti dediyse ödemişti.
    meşhur bir sanatçının arabası da varmış içeride. araba reno 9 kadın ekspere söylüyor. torpidoda 500.000 dolar 300.000 mark bir sürü mücevherat anlatıyor eksper yazıyor. bu arada eksper diyor ki (kısık sesle ) at nasıl olsa yandı her şey. sonra kapak açılıyor. bizim arabalar römorkların üzerinde olduğu için eksper ve biz paçayı kurtardık derken eksper meşhur sanatçının arabasını buluyor. onun araba da tertemiz. hemen bakıyorlar arabaya kaybolan bir şey varmı bahanesi ile. kadını ne söylediyse en az iki misli fazlası çıktı arabasından.
    zamanında duble yollarımız yokken bu çok kullanılan bir ulaşım şekli idi. gene mehter çağrıştırdı. bana ne olduysa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    böyle bir şey şimdi olsa araba başı 150 tl deseler .. saat sabah 6 da değilde 4 de kalksa 2 saat günden kazanır 12-1 gibi izmirde olur..

yorgunluk sıfır , arabanın yorgunluğu sıfır arıza yapma faktörü kaza yapma faktörün sıfır .. genelde uzun yoldan önce uzun yol bakımı yapılır onada gerek yok.. o paranda cebinde..

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

97 senesinde ben stajyerken ankara-Samsun-İskenderun gemileri İtalya - Türkiye arası yolcu ve araç taşıyordu. Sadece yaz sezonu çalışıyorlardı ve gayet dolu gidip dönüyorduk. ***** sebeplerle gemiler Yok pahasına satıldı gitti.

sweatcaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pendik yalova erkenden alinca 19 tl ye dustu + sofor haric kisi basi 7 tl oduyorsun mis
    34 KPT 60 e93 M3
    34 KPT 20 Ek4 Vtec VTI (track only)

Passed = KPT 01 Ek4 Vtec VTI / KPT 51 Ap2 s2000 / KPT 60 Ap2 s2000

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler