User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
129 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Köprü mü? Feribot mu? İzmit Körfezi en ucuz nasıl geçilir?

Ozan.E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

Bursaya gidiş için en uygun yol ne güncel durumda? Körfezi dolanmak istemiyorum, yenikapıdan feribot 160-190 tl arası fiyat göstermekte

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maltepede oturuyorum.

arife günü için pendik yalova aldım ailemle 90tl
    2 hafta önce git gel yaptım.feribat 96dı
    yalova inip orhangaziden otobana çıkıyorum.bursaya kadar 20-22tl di galiba.sonrasında balıkesire kadar otoban 63tl. yol muhteşem,boş rahat.shellin kaliteli yakıtı ve kahvesi ile yalova-burhaniye arası CEbirle tam 3 saate gittim.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçen hafta altınoluk'a giderken feribot kullanayım dedim, 80 lira tuttu. Kaybettiğim zaman 1 saate yakın.
    Köprü 120, aradaki farka değmez.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta altınoluk'a giderken feribot kullanayım dedim, 80 lira tuttu. Kaybettiğim zaman 1 saate yakın.
    pendik daha rahat.her saat başı var.isterseniz önceden biletinizi alabiliyorsunuz.zaten direk yalovaya indiriyor

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozan.E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Bursaya gidiş için en uygun yol ne güncel durumda? Körfezi dolanmak istemiyorum, yenikapıdan feribot 160-190 tl arası fiyat göstermekte
    avrupa yakasında oturan için yenikapıdan feribotla geçmek bence en mantıklısı

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsen topçular-seferihisar feribotunu tercih ediyorum. Çok acilse elbette koprü ancak değilse topçular işimi yeterince gorüyor. Hem deniz havasi aliyorum hem de zevkli bir yolculuk yapiyorum. ama tercihler de onemli tabi..
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maltepede oturuyorum.

arife günü için pendik yalova aldım ailemle 90tl
    2 hafta önce git gel yaptım.feribat 96dı
    yalova inip orhangaziden otobana çıkıyorum.bursaya kadar 20-22tl di galiba.sonrasında balıkesire kadar otoban 63tl. yol muhteşem,boş rahat.shellin kaliteli yakıtı ve kahvesi ile yalova-burhaniye arası CEbirle tam 3 saate gittim.
    Feribot için HES kodu modu almak gerekiyor mu? Köprüden de geçsek HES kodu lazım mı? Bilenler yeşillendirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pendik daha rahat.her saat başı var.isterseniz önceden biletinizi alabiliyorsunuz.zaten direk yalovaya indiriyor
    Ona da baktım 88 TL dedi
    15 dk önce orda ol, 45 dk yol, e pendiğe gitmek de 15-20dk, yalovadan otabana bağlama 15 dk..

Ben evden çıktıktan 1 saat sonra bursa'da, 2 saatte Susurlukta, 3. Saatte altınolukta oluyorum. 40 lira için değmez vakit kaybına

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Feribot için HES kodu modu almak gerekiyor mu? Köprüden de geçsek HES kodu lazım mı? Bilenler yeşillendirsin
    sen kontağı açarken de al hes kodu

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

en son köprüden geçtiğimde 156 tl ödedim abi. Yanlış hatırlamıyorsam eğer. Eniştemle geçtik. Bir önceki yolun da ücreti dahil midir bilmiyorum, ama gişeye 156 ödedik.
    Instagram: mutusgarage

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 hafta önce bende feribot kullandım.fiyatı bana yüksek geldi.Sıra bekledik ve gemi hava güzel olmasına rağmen kayık hızında gitti.

Bir sonraki sefer köprü tercih ederim.
    Seat IBIZA FR

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    topcular 45 ama ısın komık yanı dun oylesıne aradık bız de yalova-pendık 40tl imiş, hem de 1 yolcu ıle beraber.
    tabi bılet pek kalmıyormus son saatlere
    Yalova pendik , şoför + 3 yolcu 92 tl
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalova pendik , şoför + 3 yolcu 92 tl
    Kaç senelik mesaja cevap atmışım
    @imprezaWRC ido'dan bilet alırken hes kodunu istiyorlar
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en son köprüden geçtiğimde 156 tl ödedim abi. Yanlış hatırlamıyorsam eğer. Eniştemle geçtik. Bir önceki yolun da ücreti dahil midir bilmiyorum, ama gişeye 156 ödedik.
    Otoban da var o ücretin içinde

sweatcaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle evren abi. Uzun yolda zaman daha on planda benim icinde. Ciddi bir fark yok. Hergun gecilse evet totalde buyuk rakam ama yilda 1 2 gecis icin hic degmez...kopruden devam
    34 KPT 60 e93 M3
    34 KPT 20 Ek4 Vtec VTI (track only)

Passed = KPT 01 Ek4 Vtec VTI / KPT 51 Ap2 s2000 / KPT 60 Ap2 s2000

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yavaş yavaş bu iş İstanbul-Ankara otobanına dönecek. Ona da zamanında "efenim niye yapıldı E5 neye yetmiyordu" diyorlardı, şimdi eski yoldan giden yok. Ha maliyeti bu kadar yüksek miydi tartışılır. Bir de tabi saçma boyutlarda verilen garantiler şunlar bunlar tabi ki tartışma konusu ama ödenen ücretlere nazaran elde edilen vakit ve yorgunluk vs gibi faktörlere bakınca, ödenen paralara da pek acımaz hale geliyorsunuz. Feribot bize Pendik-Yalova babında acayip işe yarıyordu, başka bir şey kullanmam diyordum, köprü tatlı geliyor şimdi, basıp geçiyoruz

Otoyolla beraber İzmir şu kadar tutuyor köprü ile diyorlar, köprü zaten 150 küsür mü, bi o kadar da otoyol. Giriyor mu, giriyor. Ancak senelerce Bursa-Karacabey arasında kaybedilen zamanlar, saçma sapan Bursa trafiği, o yoldaki kazalar sonucu tıkanmalar, şu bu... Başlarım lan deyip oraya da dalıyorsunuz.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavaş yavaş bu iş İstanbul-Ankara otobanına dönecek. Ona da zamanında "efenim niye yapıldı E5 neye yetmiyordu" diyorlardı, şimdi eski yoldan giden yok. Ha maliyeti bu kadar yüksek miydi tartışılır. Bir de tabi saçma boyutlarda verilen garantiler şunlar bunlar tabi ki tartışma konusu ama ödenen ücretlere nazaran elde edilen vakit ve yorgunluk vs gibi faktörlere bakınca, ödenen paralara da pek acımaz hale geliyorsunuz. Feribot bize Pendik-Yalova babında acayip işe yarıyordu, başka bir şey kullanmam diyordum, köprü tatlı geliyor şimdi, basıp geçiyoruz

Otoyolla beraber İzmir şu kadar tutuyor köprü ile diyorlar, köprü zaten 150 küsür mü, bi o kadar da otoyol. Giriyor mu, giriyor. Ancak senelerce Bursa-Karacabey arasında kaybedilen zamanlar, saçma sapan Bursa trafiği, o yoldaki kazalar sonucu tıkanmalar, şu bu... Başlarım lan deyip oraya da dalıyorsunuz.
    Feribot için evden erken çıkman lazım; yetişiriz dersin bir bakarsın iki araç birbirine dokunmuştur trafik kilitlenmiştir veya bir bakarsın yolu kapatmışlar sen başkalarının peşinden sahile gideceğim diye sinir stres olursun. Ki bunların hepsini de yaşadık. Bilet var diye evden sinir stres çıkıyorsun, o sinirle giderken feribota binerken hanımdan o beklenen soru gelir, ocağı kapatmışmıydım ? Nasıl ya?
    Bir sefer evden nasıl çıktıysak daha o zaman çocuk da yok, ben kapıyı kilitleyip anahtarı nereye attığımı hatırlamıyorum; eşimde sabah fırında kurabiye...vs yapmış o da fırını kapatıp kapatmadığını hatırlamıyor ve biz Bandırma feribotundayız, feribot yolun 1/4'nü bitirmiş. Birbirimize bu salak soruları sorup doğru güvenlik görevlisinin yanına gidip derdimizi anlattıktan sonra otomobili didik didik aramıştık, ben anahtarı bulmuştum ama eşim halen ne yaptığını hatırlamıyordu

Otoyolda en azından biryerden küfür kıyamet dönme şansın var. Ben birde bu kafa ile bakıyorum. Ayrıca, bulunduğum yerden otobana bağlanmak 15dk sürüyor. Pendik'e gitmek 45 dk sürüyor. Bir sefer eşimin ısrarı ile bayramda yola çıkmıştık tövbe bir daha asla bayramda yola çıkmam. Karacabey'e geldiğimizde utanmasak kontak kapatacaktık. Sinirden kafamdan dumanlar çıkmaya başlamıştı, anakartımı yakma eşiğine gelmiştim.

4-5 şerit otoban varken eski yoldan gitmenin anlamı yok. Dediğin gibi de pahallı mı evet çok pahalı, her seferinde sinirimi bozuyor ama senede 1 kere Altınoluk'a gideceğim diye de eski yoldan gidip çile çekemeyeceğim. Birde eski yolda nerede kaç km/h ile gitmek gerekiyor belli değil. Radar var muhabbetine de gözün kadranda gitmekte ayrı dert. Laaan o araç bize dönük mü park etmiş, radaaaaarrrr, hayır sanki uça uça gidiyorum; bölünmüş yol diye 110km/h ile gidiyorum ama acaba bu adam orada duruyorsa 80-90 km/h olmasın diye önünden neredeyse park hızında geçiyordum.

Ha ama Yalova-Bursa-Gemlik arasındaki o tatlı virajlar gitti. Benim için o virajlar en büyük eğlenceydi. Ha tabi kamyona denk gelince de iş moka sarıyordu o da ayrı mevzu.

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaman sorunumuz olmadığı için geçen hafta karadan Bursa - Kurtköy , Kurtköy - Bursa yaptım. Gölcük sahil, Outlet Center ve dönüşte Orhangazi de mola verdim. Gidiş ve dönüş toplam sürem molalarla birlikte 7 saat kadar sürdü. Cebimden çıkan miktar 450*0,32= 144 TL. Yukarıda arkadaşın yazdığı gibi Bursa'dan otobana girip köprüden geçersek 156 TL tutuyor ki bu sadece 1 gidiş.

Köprü büyük kolaylık ancak vaktim varsa ne otoban ne de köprü kullanmamaya çalışıyorum.
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir otoyoluna radar koyuyorlar mı bilen var mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler