User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
129 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Köprü mü? Feribot mu? İzmit Körfezi en ucuz nasıl geçilir?

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir otoyoluna radar koyuyorlar mı bilen var mı?
    Şimdilik bu zamana kadar allah ne verdiyse durumu hakimdi diyor herkes. Ancak vergi lazım, ceza lazım, para lazım, yatmaya başlarlar gibi yakında. Veya gişelerde ortalama hız muhabbetleri olabilir.

Bu arada otoyolda benzinlikler geçen sene yeni açılıyordu, hah servis alanı diyorsun, bi bakıyorsun inşaat, haydaaa diye 15-20km daha gittiğimiz oldu. Bu sefer kurulu yere giriyorsun ana baba günü, tuvalet sırası vesaire, bişeyler için duran edene eziyet...

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de pahalı olduğunu düşündüğüm için izmir istanbul arası eski yolu kullanmaya karar vermiştim. Yalnız yolun karanlık olması, gece kamyonların birbirini sollama çabası vesaire derken mustafakemalpaşa'dan otobana girdim. Yolun gerisini otobandan çok rahat gittim. Ben özellikle İstanbul tarafından gelecekler için Osmangazi sonrası Bursa batı çıkışına kadar otobanı tavsiye ederim. Toplamda 154 TL gibi bir rakam ödüyorsunuz ancak Pendik-Yalova feribotunun 90 küsür TL olduğunu düşünürsek 50-60 TL ye 1 saat kazanılıyor.

Yolun kalan yarısı ise yine 150 TL ancak çok fazla basmıyorsanız eski yol ile yeni yol arasında yarım saat oynuyor Bursa'dan İzmir'e.

Benim hesaplarım bu yönde. Hesaplar eski yolun trafik durumuna ve çevreyolunda gittiğiniz hıza göre değişecektir.
    E90 330i

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sabah arkadaşım altın oluktan geldi.

tq verisi topspeed 255
    ortalama hızı 168

1-2 haftaya nerde radar var anlarız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaman sorunumuz olmadığı için geçen hafta karadan Bursa - Kurtköy , Kurtköy - Bursa yaptım. Gölcük sahil, Outlet Center ve dönüşte Orhangazi de mola verdim. Gidiş ve dönüş toplam sürem molalarla birlikte 7 saat kadar sürdü. Cebimden çıkan miktar 450*0,32= 144 TL. Yukarıda arkadaşın yazdığı gibi Bursa'dan otobana girip köprüden geçersek 156 TL tutuyor ki bu sadece 1 gidiş.

Köprü büyük kolaylık ancak vaktim varsa ne otoban ne de köprü kullanmamaya çalışıyorum.
    vaybe 90 larda ne gittim geldi o yoldan.

para yoksa depo fullse en mantıklısıydı.

önde kamyon birde sollama muhabbetleri vardı.

şimdilerde daha güzel o yol.hele pazar sabahı 5-6 civarı.tonti tonti misss

MustafaCam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gemlik civari dinlenme tesisi çıkışı denk geldim. Çökmüşlerdi tesis çıkışına.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pendik'te oturmam sebebi ile ben IDO kullanıyorum. Randevulu olduğu için sıra bekleme derdi yok. Bir sefer biletleri ters almışım gidiş yerine dönüş dönüş yerine de gidiş (aklımı seveyim nerdeyse artık) o zaman gişede sorun yaşadım. Yeni bilet alıp devam ettik. Feribot sonrası da eski gemlik yolu üzerinden Bursa'ya varıyorum. Eğer hızlı kullanmıyorsam ki çocuk varken max 100 otoban zaman kazandırmıyor. Eski yoldan da aynı sürede varabiliyoruz.
    Çocuk arabada rahat durmuyor ancak feribotta gez dolaş çocuk parkına götur (korona öncesi) eğleniyor.
    İş için giderken genelde köprü kullanıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta Altınoluk a yazlığa gelmek için saat 18:15 de yola çıktım evden. Körfezi dolaşacaktım 2 hafta izmire giderken dolanmıştım 1 saat uzamıştı ama ucuza gelmişti. Abi saat 19:20 de evin önünden yeniden geçtim. Tem diye yola çıktım tıkalı e5 den gidiim dedim tıkalı sahile döniim Tuzlaya kadar boş dedim sahile dönmek için evin önünden yeniden geçmek zorunda kaldım. 1 saat boşa geçti. Sahilden giderken tam Pendike geldik hanım vapura bakiim dedi 15 dakika var yerde var dedi girdim 90 liraya geçtim Yalovaya. Eski yoldan Bursaya geldim oradan otobana girdim. Yalovadan taa Tavşanlıya gitmeye gerek yok otoban için. Araba az yakıyorsa saatte uygunsa körfezi dolanmak mantıklı araba kullanmakla derdiniz yoksa. Megane 4 dizel saolsun 110la cruise da 3.7lt yakıyor. Ama dediğim gibi İzmitten geçiş ve istanbuldan geçiş saatiniz önemli. Gidiiim diosun istanbuldan çıkamıyorsun.
    IN BOOST WE TRUST

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta Altınoluk a yazlığa gelmek için saat 18:15 de yola çıktım evden. Körfezi dolaşacaktım 2 hafta izmire giderken dolanmıştım 1 saat uzamıştı ama ucuza gelmişti. Abi saat 19:20 de evin önünden yeniden geçtim. Tem diye yola çıktım tıkalı e5 den gidiim dedim tıkalı sahile döniim Tuzlaya kadar boş dedim sahile dönmek için evin önünden yeniden geçmek zorunda kaldım. 1 saat boşa geçti. Sahilden giderken tam Pendike geldik hanım vapura bakiim dedi 15 dakika var yerde var dedi girdim 90 liraya geçtim Yalovaya. Eski yoldan Bursaya geldim oradan otobana girdim. Yalovadan taa Tavşanlıya gitmeye gerek yok otoban için. Araba az yakıyorsa saatte uygunsa körfezi dolanmak mantıklı araba kullanmakla derdiniz yoksa. Megane 4 dizel saolsun 110la cruise da 3.7lt yakıyor. Ama dediğim gibi İzmitten geçiş ve istanbuldan geçiş saatiniz önemli. Gidiiim diosun istanbuldan çıkamıyorsun.
    3.7 mi vay arkadas rakamlara bak benim f20 yi uzun yolda artık rüzgar gücüyle hareket ettiricem nerdeyse yinede kemiksiz 7 yakıyor.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskihisara gidip feribota biniyorum binerken gidiş dönüş alıyorum dönüşü istediğiniz zaman kullanıyorsunuz ücreti 150TL şu an Negmar Denizcilik

sonra eski yoldan 120'ye sabitleyip gidiyorum. izmire 6,5-7 saatte varıyorum genellikle.

valla ankara otobanı fiyatı olsa veya ondan bir tık yüksek olsa neyse de bana çok para abi. aradaki saat farkı kadar meblağı kaybeder durumda para kazanmam gibi bir durum olursa kullanırım.

Balıkesirde öğrenciyken körfezi dolaşarak gidip gelmişliğimde vardır bolca.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel arabalardan çok yakan yol yapmışlar, insanın çok zoruna gidiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fluence buna göre çok yakıyordu. Megane bozuk olması gerekenden az yakıyor. İstanbul izmir 3.7 ortalama ile gittim cruise ile 110 sabit. Ama gerçekten sabırlı olmak lazım yol bitmiyor. Ben sabırlı olmak zorundaydım 2 arabaydık o ben körfez dolaşmam köprüden giderim dedi. Ben erken çıktım aynı saatte İzmirde olalım diye. Ben otoban girişine geldim o aradı biz köprü girişinde oxygendeyiz kahve alıcaz dedi. Hadi bizde otobandan gidelim beraber gideriz dedik yoksa normal yoldan gidecektim. Abi otobana girdim orada da 110 a aldım İzmire kadar yakalayamadılar. Whatsappdan takip attık tam yaklaşıyorlar hop bi yerde duruyorlar ara açılıo. Ben 2 kere WC ihtiyacı için durdum sadece.
    IN BOOST WE TRUST

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otoban ın köprünün ana sıkıntısı insanın o parayı verdiğinde zoruna gitmesi şahsen benim zoruma gidiyor çok daha ucuza gidilebilecekken ona buna peşkeş çekerek soygun yöntemiyle min 10 katı para veriyoruz
    Yoksa tabikide en iyi en rahat yöntem. Kim köprüden geçerek otobanı kullanarak dümdüz yolda İzmire varmak istemez
    Zaten birçoğumuz senede bi kaç kez kullanıyoruz ondada 3-5 e bakacak pek bişey yokta onlar kadar kolay kazanmadığımız için geçerken bi kaç kez düşünülmesi alternatif yön aranması çok normal

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlız bana mı öyle geliyor bilmiyorumda dagların arasından bölünmüs yolda 130 gitmekle yeni otobanda 130 gitmek arasında yakıt acısından fark var gibi. Otobanda arac cok daha fazla yakıyor gibi geliyor bana. Otoban acık alanda oldugu icin cok rüzgar alıyor bence bundan kaynaklanıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    otoban daha uzun birde çok fazla elevasyon var. Bir çıkıyor bir iniyor. onunda etkisi vardır.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaww o otobanı kullansakta kullanmasakta almıyorlarmı parasını.senede 2-3 kere gideceğim yol içinde otobanı tercih ediyorum.

arife günü 3 araba çıkıcaz.7:00 pendik,yalova feribot.sonra otoban,1.shell yakıt fulleme kahve,2 shell dondurma wc kahve ,belki yasada kahvaltı.

full çakılı 1.0cc cebir 5lt yaktı.hızım 80-130arası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 1 kere geçiyor geçelim dedim ama totalde ise izmir 300 tl sadece yol ücreti için cidden çok!
    rüzgar durumuna katılıyorum bazı bölgelerde inanılmaz yan rüzgarlara maruz kaldım yüksek hızda daha hissedilir oldu tabi.

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yeni geldim gittim ruzgar cok fazla 190 ortalamali 8.5 yakti araba
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yılda 2-3 kereden fazla gitmediğim için otobandan gidiyorum genelde. Son gidişim polo 1.0 tsi osmangazide sıfırladım tam 3 saatte 427km gittim ortalamam 9.2 litreydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otobanda gerçekten 1 tane bile radarı bırak polis aracı bile yok.

180-220 arası dip gaz gittim hep otoban tüketimim 8.5 litre civarı oldu. 200 sabit araba anlık tüketimde 11.5 yakıyor öğrenmiş olduk

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler