User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
124 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İlanlardaki "Kalbini Kırarım" ifadesini tartışalım

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İlanlardaki "Kalbini Kırarım" ifadesini tartışalım

Son 2 gündür ilanlara bakarken şu ....... "kalbini kırarım" ifadesine takıldım.

Takılmamın sebebi de sanırım algıda seçicilik.

Şimdi şunu merak ediyorum adamın bir aracı var ve satmak için ilana çıkmış ama arayan adam eğer

pazarlık yaparsa, saçma sapan teklifte bulunursa (kime göre neye göre) takas teklif ederse vs. vs. kalbini kırarım diye (bana göre)
    tehtid ediyor.

Çok irrite edici buluyorum bu üslubu aracı mükemmel de olsa o ilanı direkt kapatmama sebep oluyor.

Böyle bir ilan açıklaması olan aracı alan / sahibiyle muhatap olan oldu mu ?

Örnekler tesadüfidir. Kalbimiz kırılmasın şimdi forumdan birinin çıkar araç

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Kesinlikle kalp kırılığı içerir.
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Otomobil kategorisinde 55 ilan metninde bu ifade yer alıyormuş.

2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başlık ilanlardaki kalbini kırarım ifadesini tartışalım olacaktı ama olamamış, benim pc ile ilgili sanırım.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bence doğru bir laf sahibinden artık araba ilanı yiğenlere falan verdiriyorum.. sırf şu kalp kırmamak için inanılmaz sinir bozucu mesajlar telefonlar geliyor hiç yokdan durup dururken kavga çıkar zaten sinir noktam çok düşük son zamanlar hiç yokdan mevzu çıkar.. o ruh halini çok iyi anlıyorum ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence cahil kesimin yazmış olduğu birşey aklı başında adam sebep ne olursa olsun kalp kırmaz

İsteyen arar beğenmezsen konuşmasını fiyatını küsura bakmayın bu şekilde olmaz der kapatırsın

Çok paran varsa açma ilan git ver galeri ye 15 dk paranı al cebine

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tolga senin clioya 12-13 bin teklif etseler ne düşünürsün ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga senin clioya 12-13 bin teklif etseler ne düşünürsün ?
    Galerici 22 istediği aracın üstüne 10 lira alırım dedi.

Elini sıktım teşekkür ederim hayırlı işler dedim çıktım gittim.

Ben ilan verirken herkesin vakti kıymetli ne benim ne de kendinizin vaktini çalmayın yazıyorum mesela, bence daha etkili oluyor.

Değişik teklifler geliyor ama kendimi germiyorum ben o tür durumlarda düşünmüyorum tşk ler diyorum geçiyorum.

Bak mesela şu ilana, arayıp 27 olursa alayım desen adam söverim diyor bu nasıl bir ruh halidir satma o zaman

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi adima oyle bir ilan acmam ama millet oyle bir kufur istiyor ki degil kalp kirmak kafasini gozunu kirasin geliyor. Misal 10 lira yazmissin 6 lira olmazmi kiminin duasi kiminin parasi diyor. Yok arkadasim olmaz 6 lik ilan bak diyorsun o melek yerini seytana birakiyor.

Takasin 40.000 cesidini yazip yok diyorum hala xxxx le olurmu diye mesaj geliyor
    Alimda zor satimda bu devirde.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle deme abi ben şahsen sahibinden.com sayesinde bir sürü yeni deyim öğrendim, lugatım gelişti.

Mesela bir kaçı :

Kordonu ip gibi olmak, kordon güzeli olmak, kordon paket olmak, kordonu el kesmek, jilet kordonlu olmak,mermi taklidi yapmak, okumasını bilene kitap sıkmasını bilene mermi olmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence cahil kesimin yazmış olduğu birşey aklı başında adam sebep ne olursa olsun kalp kırmaz

İsteyen arar beğenmezsen konuşmasını fiyatını küsura bakmayın bu şekilde olmaz der kapatırsın

Çok paran varsa açma ilan git ver galeri ye 15 dk paranı al cebine
    yanlış düşünüyorsun sebeb ne olursa olsun diye bir şey yok sebeb olursa kalp kırılır.. basit bir örnek adam devamlı mesaj çekiyor özelden sahibindende yaşadığım bir olay audi a6 mı satarken yok o araba o para etmez yok şöyle aynı adam başkalarını aratıyor belliki alıcak ama istediği fiyat benim satışa koyduğum fiyatın 10 bin altı hep aynı tipler ses tonları kaparsınla bitmiyor ben zaten hiç uzatmayı sevmem telefonda arkadaşlarımla bile az ve öz konuşurum ama karşındaki seni aptal salak yerine koymaya kalkarsa ve bunu biliyorsan kalp bir noktada kırarsın .. devamlı taciz edilirsen bir noktada ne asap kalır ne sinir kalp kırarsın..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlana herşeyi bilip güzelce okuyup ona göre arasınlar diye herşeyini yazıyosun arabanın, arayıp orda yazanların aksine saçma sapan sorular soruyo insanlar, bide üstüne ukalaca yaaaaa çok uzun yazmışsınız okumadım diyor. Pazarda patates soğanmı satıyoruz ? İlan açıklaması çok kısa olan özenmeden açılmış bozuk türkçe kelimeler kullanılmış türkçe bile denmez bu tür ilanlar bile araç sahibi hakkında az çok fikir sahibi yapıyo zaten doğal olarak aracın durumunuda tahmin etmesi zor olmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi adima oyle bir ilan acmam ama millet oyle bir kufur istiyor ki degil kalp kirmak kafasini gozunu kirasin geliyor. Misal 10 lira yazmissin 6 lira olmazmi kiminin duasi kiminin parasi diyor. Yok arkadasim olmaz 6 lik ilan bak diyorsun o melek yerini seytana birakiyor.

Takasin 40.000 cesidini yazip yok diyorum hala xxxx le olurmu diye mesaj geliyor
    Alimda zor satimda bu devirde.
    işte ben bunun sebebini anlamak istiyorum. Mesela adam takas düşünmüyorum yazmış , hala adama uçan halı ile takas olur mu demek için neyin kafasında olmak lazım.

Takas kabul eden araçlara takas önceliği nedir 3K araç var diyorum genelde düşünmüyorum diye cvp geliyor.
    Ama takas olmaz diyen adama da takas yazmam mesela.

Ben bir abiye arabayı anlattım 10 dk. Arka camlarda sorun var mı dedi adam dedim abi araba 3 kapı, aaa dedi ben onu far etmemişim.

abi dedim sen o kadar para vereceğin arabanın fotoğrafına bakmadın mı gerçekten dedim bozuldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlaşılmasın ama ben ilan verdiğimde o cümleyi bende yazacağım. İlana son fiyat 20.000 TL 1 kuruş daha aşağı olmaz diye yazıyorsun. Adam gelmiş 15.000 veriyim diyor. Yada XXX marka model araç dışında takas olmaz diyorsun adam gelip xx marka motorum var takaslayalım diyor. İlana en ince ayrıntısına kadar her şeyi yazıyorsun adam aramış arabada boya değişen var mı diyor. 2 dakikasını ayırıp ilanı okusa aklına takılan her şeyin cevabını bulacak ama okumuyor beyfendi. Adam ilanda yazan fiyatın yarısını teklif ediyor. Bir noktadan sonra artık insanın sabrı taşıyor. Ya bu tarz adamın kalbini kıracan yada tamam olur diyecen yanına geldiğinde kafasını kıracan. Başka seçenek kalmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle fütursuzca konuşan, konuşmasını bilmeyen, üslup nedir bihaber olan insan var ki... Anlatılmaz yaşanır. Bence çok abartılacak bir olay yok ortada. Normal bir yaklaşım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orcun_Simsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlaşılmasın ama ben ilan verdiğimde o cümleyi bende yazacağım. İlana son fiyat 20.000 TL 1 kuruş daha aşağı olmaz diye yazıyorsun. Adam gelmiş 15.000 veriyim diyor. Yada XXX marka model araç dışında takas olmaz diyorsun adam gelip xx marka motorum var takaslayalım diyor. İlana en ince ayrıntısına kadar her şeyi yazıyorsun adam aramış arabada boya değişen var mı diyor. 2 dakikasını ayırıp ilanı okusa aklına takılan her şeyin cevabını bulacak ama okumuyor beyfendi. Adam ilanda yazan fiyatın yarısını teklif ediyor. Bir noktadan sonra artık insanın sabrı taşıyor. Ya bu tarz adamın kalbini kıracan yada tamam olur diyecen yanına geldiğinde kafasını kıracan. Başka seçenek kalmıyor.
    Benim taktik çok işe yarıyor bak tavsiyem olsun. Hocam ilanı okudun mu ? Cevap: yok okumadım.
    Tamam şimdi kapatıyorum oku ilanı düşünürsen sonra ara

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bide bunların 10 bin lik motora 7 liraya verirsen noterde bekliyorum versiyonu var ilginç teklif edenlere kısa kesiyorum

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış düşünüyorsun sebeb ne olursa olsun diye bir şey yok sebeb olursa kalp kırılır.. basit bir örnek adam devamlı mesaj çekiyor özelden sahibindende yaşadığım bir olay audi a6 mı satarken yok o araba o para etmez yok şöyle aynı adam başkalarını aratıyor belliki alıcak ama istediği fiyat benim satışa koyduğum fiyatın 10 bin altı hep aynı tipler ses tonları kaparsınla bitmiyor ben zaten hiç uzatmayı sevmem telefonda arkadaşlarımla bile az ve öz konuşurum ama karşındaki seni aptal salak yerine koymaya kalkarsa ve bunu biliyorsan kalp bir noktada kırarsın .. devamlı taciz edilirsen bir noktada ne asap kalır ne sinir kalp kırarsın..
    abi genel olarak söylediğin doğru birde şöyle düşün adam 20 sene çalışıyor 70-80 bin tl para biriktirip hayalindeki arabayı almak için seni arıyor bilgi almak istiyor fiyat konusunda da belki yardıma ihtiyaç duyuyor maddi gücümüz alacaklı olan arkadaştan fazla diye onu kırmaya hakkımız var mı ? belki bizler al sata alışkınız ama diğer arkadaşın kalbini kırmaya değer mi ? Ben arayan her kim olursa olsun bugüne kadar sattığım araçlar da hep ilgili konuşmaya çalıştım.Mantıksız teklif veren olmadı mı oldu ? kusura bakma o rakama olmaz hocam dedim.Ya işte şurada bu paraya var diyene GİT ORADAN AL BİLE DEMEDİM.Doğrudur abi ama benim istediğim rakam bu dedim.Bence genel olarak hayatta sebep ne olursa olsun agresif olmamak lazım.Ankara da günlük 1 saat motosiklet kullanıyorum.Her canımızı sıkana sert çıkarsak bence yanlış bi hareket olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    değişensiz boyasız aracı beni arayıp abi bu şu servise giren araç değilmi arkadan hasarı var bunun diyen oldu ki o servisin yerini bilmem araç doğuşdan başka servise girmemiş araç yok o değil diyorum.. sen kimden aldın aracı diye hesap sorar gibi konuşuyor .. ben ilk sahibiyim kardeşim sıfır aldım diyorum oo çok para vermişsindir deyip bu seferde geyiğe sarıyor benim vakdim altın vakdim değerli gelde şimdi kalp kırma saydırma herife..

herkesde böyle hikayeler vardır.. biri arayıp boyasız araca ilandada belirtmişim boyasızdır diye resimlerde bel altı boyalı görünüyor dedi resimlerden nasıl anladınız gözlerde ultrason falan mı takılı sizde dedim .. sıkıntılı çok farklı tipler var..

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi de 'ölücüler aramasın' sözü var ahahah
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galerici 22 istediği aracın üstüne 10 lira alırım dedi.

Elini sıktım teşekkür ederim hayırlı işler dedim çıktım gittim.

Ben ilan verirken herkesin vakti kıymetli ne benim ne de kendinizin vaktini çalmayın yazıyorum mesela, bence daha etkili oluyor.

Değişik teklifler geliyor ama kendimi germiyorum ben o tür durumlarda düşünmüyorum tşk ler diyorum geçiyorum.

Bak mesela şu ilana, arayıp 27 olursa alayım desen adam söverim diyor bu nasıl bir ruh halidir satma o zaman

Seni daha çıldırtmamışlar anlaşılan arkadaşımın tiguan o satıyoruz ilanı ben verdim 25 k hasar kaydı var arabada başka bir sorun yok ilk sahibinde araba. Herifin biri arıyor dod a gideriz onlar kaça alıyorsa ben de o paradan alırım diyor. Adamın fiyat kırmasına değil de salak yerine koymasına ayar oluyorum. Çok zorlarlarsa kalpte kırarım kafa da

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler