User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
124 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: İlanlardaki "Kalbini Kırarım" ifadesini tartışalım

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden 12'ye aldığın arabayı 11-12'ye satamazdın, eskiden milyardı tabii, 10 milyarlık bir araba, her yıl minimum 1 milyar değer kaybederdi, yani araç bedelinin %10'u kadar yıllık minimum değer kaybı olurdu,

daha fazla kayıplarda, kazaya, değişene, boyaya, motor durumuna, iç kondisyona vs.. göre olurdu,

ama o zamanlar şimdiki gibi her yıl ytv ye zaman, ztv ye zaman, ona zam buna zam olmazdı,

birde döviz etkisi var tabii, nerdeyse 2 yıl olmadan dolar 2 tl'den 3 tl'ye yükseldi, %50 artış çok büyük bir fark
    Yani rakamlar farazi ama 206 almıştık 14 e tertemizdi yine aynı şekilde 2 sene sonra 13 e satmıştık bu dediğim sene 2007 ya da 2008. Ama dediğin gibi geçmiş dönemde arabalar pahalanmaz değeri düşerdi kullanımdan dolayı şimdi her sene araçlar yıpransa da fiyatları artıyor. Bunun sebebi de herkesin araçlara ticari gözle bakması.

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    58.750'ye araba satıyorum, adam bana 51.000 olur mu diye mesaj atıyor. Hayır diyorum, son kaç diyor. 57.000 olur diyorum. Bu sefer aradaki 7bin liraya bi araba daha alınır çok uzağız diye geri mesaj atıyor. Bende senin mantığınla 51.000 liranla 7 tane araba al o zaman diyorum cevap yok. Bazı alıcılar sahiden taştaş geçme kafasındalar o yüzden hakediyolar
    .

bomberr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse çek senet teklif edenlerden dert yanmamış
    Bir tek bana mı denk geliyor her seferinde 2 ay sonra ödemeli 2 çekim var diye mesajlar.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu ana kadar ki tüm araçlarımı ***** siteden sattım. En komik, en sinir bozucu diyalogları 1.7 dizeli satarken yaşadım. Aracına göre değişiyor bu tipler, 1.7 dizeli arayanlar hep bitirim, mahalle ağzı, abicilik oynayan daha ehliyetini yeni almış toylardı. Artık bağışıklık kazanmıştım gülüp geçiyodum. Ne bitirim mesajlar geliyodu saklasam arşiv olurdu Her ne kadar itici gelsede ben ona o lafı yazdıranda, dedirtende bizim nadide insanımız olduğu düşüncesindeyim.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomberr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse çek senet teklif edenlerden dert yanmamış
    Bir tek bana mı denk geliyor her seferinde 2 ay sonra ödemeli 2 çekim var diye mesajlar.
    Banada geldi iki ayrı kişiden ama mesaj aynı abi . Hatta çok nazikce düşünürmüsünüz beyefendi saygılar falan filan yazmışlar hadi biz uyanıgızda denk getirdiklerini nazikçe s....ler

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Böyle biri aradı beni, bırakın kalp kırmayı gülmekten bişey bile diyemedim, tutuldum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banada geldi iki ayrı kişiden ama mesaj aynı abi . Hatta çok nazikce düşünürmüsünüz beyefendi saygılar falan filan yazmışlar hadi biz uyanıgızda denk getirdiklerini nazikçe s....ler
    nazikçe s...ler ahahahah çok iyi ya

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba alacak adam ilanı sonuna kadar okur öyle arar. Mesajla araba alınmaz. Mesaj en fazla teklif edeceği meblayı içerir gerisi boş muhabbet. O tekliflere de sinirleniyorsanız kapatın mesaj sekmesini olsun bitsin.

Beni de öyle arayan çok oluyor telefondan girdim okuyamadım diyor , bende okuyun öyle arayın diyip kapatıyorum.

Kalp kırarım ifadesi bana da çok komik geliyor açıkçası.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

youssef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar ki tüm araçlarımı ***** siteden sattım. En komik, en sinir bozucu diyalogları 1.7 dizeli satarken yaşadım. Aracına göre değişiyor bu tipler, 1.7 dizeli arayanlar hep bitirim, mahalle ağzı, abicilik oynayan daha ehliyetini yeni almış toylardı. Artık bağışıklık kazanmıştım gülüp geçiyodum. Ne bitirim mesajlar geliyodu saklasam arşiv olurdu Her ne kadar itici gelsede ben ona o lafı yazdıranda, dedirtende bizim nadide insanımız olduğu düşüncesindeyim.
    Kesinlikle katılıyorum size. 1.7 dti corsa sattım. perişan oldum saçma sapan millet ile uğraşmaktan. ne kadar çakal var ise aradı. görüştük. sattıktan sonra bile uğraştım.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beni de biri aramıştı o noterde bekliyorumculardan. çok komik oluyorlar. abi param hazır 25e veriyorsan noterde bekliyorum dedi adam arabanın fiyatı 30. ayrıca expertizde yapmıcak gel sat

dolandırıcı oldukları ne kadarda belli oluyor.
    .
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasa öyle bir hale geldi ki herkes al-satçı oldu özellikle araç konusunda. Aslında ilginç bir milletiz iş araca gelince her tarafını inceleriz 15yıllık araçta aaa bu boyalıymış deriz , 300-500binlik daire almaya gelince kimse sormaz boyası,sıvası,laminantın,tuğlanın vs. hangi marka olduğunu. Araç al-sat işini bireysel yapan birkaç kişi ile konuştum sermayesi 100 bin lira yoktur. Ayda ortalama 2 araç alıp satıyorum diyor ki bu dönemde. Söylediğine göre maaşlı çalışan gibi kazanç sağlıyorlar zaten gelir kaynakları da bu. İşin ilginç olan tarafı ülke bu haldeyken bu araçları elinden çıkartabilmesi. Galericiler hariç araç almayı ve satmayı tamamen ticaret olarak benimsemiş bir kitle olduğu sürece; bizde de ayranım yok içmeye faytonla giderim ***** kültürünü benimsediğimiz sürece ilanlar böyle devam eder, ticaret ahlakı diye de birşey kalmaz.
    Hurdaya yakın araba bul ölü fiyatına düşür, alınca km düşür, jant+çıkma lastik tak, yayları kes, film yap, pasta cila, bebekler bebeği amcanın gözünün nuru diye sosyal medyada arabayı gazlıycak 3 5 arkadaşını bul, 15 yaş grubundan hayranlar topla, hatta arkadaş çevresi olarak aynı model arabaların hepsini toplayıp bu şekilde +20bin koyarak piyasayı yükselt. yeni mesleğiniz hayırlı olsun

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kolayı var telefon numarası yazmazsınız kimse aramaz ciddi alıcısı mesaj atar ve görüşmek ister.

Nasıl amca dede arabası ciğerli araba ayaklarıyla iki roll koyup hemen ardından +10-20 bin lira ile ilan koyan tayfa olduğu gibi bu tayfada fiyatı öldürmekle meşgul. Hani atar yapılıyor ya mal benim malım istediğim fiyata satarım diye, o da istediği fiyatı teklif eder.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    120 yazdıgım arabaya 80 de tekif ettiler ama kimsenin "kalbini kırmadım". Toplum şiddet yanlısı olunca böyle durumlar normal.

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazana da arayıp saçma tekliflerde bulunana da çok takılmamak lazım. Numaranızı kamuya açık hale getirdikten sonra her türlü şeyin başa geleceğini düşünmek lazım. Ticaret sabır istiyor ne yazıkki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yerine göre hak ediyor bazı insanlar, 2012-2013 yıllarında 1 yıl satısta kalan bir aracın sahibi olarak karsılastıgım tipleri tarif etsem kıcınızla gulersınız.

200 hp arabayı 8 lira istiyorum 4-5 lira teklif ediyorlar hadi neyse onlar, arayıp abi tüp takılır mı abi kac bastın en fazla kac kisiye sana gelmez bu araba kapat arama beni bidaha dediğimi ben hatırlamıyorum.

bitanesi hala yazıyor facebook profil bilgilerimi bulmus gecen hafta arac duruyor mu diye mesaj atmıs bu herife sovmuslugum vardı net hatırlıyorum yuzsuz lugun bini bir para.

1.8 turbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kalp kıranlar bır yerde de haklı. aracım su an ılanda 105 bın ıstıyorum. "70 bınımız var oluyosa gelelım" dıye mesaj geldı. gelde kalp kırma. daha bu sadece bır ornek o kadar sacma telefonlar ve mesajlar gelıyor kı
    E30 M50 TURBO & F30 320i ED

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 1.8 turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kalp kıranlar bır yerde de haklı. aracım su an ılanda 105 bın ıstıyorum. "70 bınımız var oluyosa gelelım" dıye mesaj geldı. gelde kalp kırma. daha bu sadece bır ornek o kadar sacma telefonlar ve mesajlar gelıyor kı
    onun kalbinin aort damarına ****************** girsin
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Ers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kel başa şimşir tarak, adamla adam gibi teklifte bulunmuyor ki üstüne para verecek satıcı. iyice zıvanadan çıkmış herkes.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi emmi var tanıdık, panelvanı vardı binemiyor yaşlılıktan. Ben açtım ilanı haliyle. Araba bitik piyasası 10 bin 5500 fiyat yazdım. İlan başlığı "İHTİYAÇTAN SATILIK". Adam bana 2010 a4 (pert) le takas olur mu diyo.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler