User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
84 sonuçtan 77 ile 84 arası

Konu: Sebze Ve Meyve Fiyatları Hakkında Bilgilendirme

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İbretlik oran, Karasu'ya bakın özellikle. Bu ilçenin çok büyük bölümü ekmeğini fındıktan kazanır.

Daha dalındaki fındığı satar tüccara sonra gider kahvede karıda kızda yer.

Sonra çoğu da bütün gün kahve köşesinde vay ....mk fındık bi yükselmedi, öyle oldu böyle oldu.

@evronoz'e katılıyorum ben de acımıyorum hak edildiği şekilde yönetiliyorlar. Bizde arada kaynıyoruz.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet dün haldeydim bilin bakalım noldu mallar satılmadı

Sebebmi çok akıllı ve ileri görüşlü tarım bakanımız ihracatın kapatılmasını talep etmiş ve bi kaç gündür ihracat sıfır .

Yani sadece dışarıya kendimiz üretip satabildiğimiz bi kaç tarım ürünü vardı onuda satamıyoruz.( kendi isteğimizle) adamlar fiyatı düşürmek için ihracatı kapattı bak sen süper fikir halbuki aracıları bi denetlese hem pazar fiyatı düşücek hemde ihracat yapıcaz ama onlar dogrusunu bilirler ..

Peki ne olucak şimdi; pazardan domatesi daha ucuza alıcaz ama burdan kâr yaptım sanarken misli misli başka şeylerden cıkıcak bu paralar bizlerin cebinden . Ithalatın ihracıtı karşılama oranı düşünce olacaklar ortada . Hadi bakalım istikrarlı bir türkiye güçlü bir türkiye bizleri bekler , domates te ucuz salçalı ekmek leri ezelimmm

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şunu da buraya ekleyeyim de Türk malı sanmayın.

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen yeşil mercimek aldım arkasında kanada yazıyordu. Yeşil mercimek yahu nesini üretemez de ithal edersin. İşin komik tarafı zamanında adamlar tohumunu da bizden almışlar Ve tabiki de dünya bizi kıskanıyor

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu da buraya ekleyeyim de Türk malı sanmayın.
    İşte ne kadar güzel büyük, global bir ülke olduk.. Her ürünü rahatça getirebiliyoruz. Dünyanın neresi olursa olsun büyük ve haşmetli ülkemiz sofralarımza kadar getirtebiliyor..

Önceden böyle miydi anca şehrindeki tarlalardan gelebiliyordu en kötü komşu şehirlerden.. Ama şimdiiiii dünyanın öbür ucundaki ürünler soframızda..

Mrb yeni Tükiye..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babam emekli olduktan sonra memleketimiz Anamur'a geri döndü... evet meşhuuuuur Anamur muzunun vatanı... çok şükür dededen kalma yerlerimiz vardı, babam ve annem hayatta boş duramaz, hayat kaynakları çalışmak, önce çilek yapalım dediler 5-6 sene çilek yaptılar sonra Anamur ve civarında yetişen o kıpkırmızı şeker gerektirmeyen büyük büyük çileklere 'hormonlu' dediler... hormon meyveye enjekte edilir arkadaşlar, o gördüğünüz ve hormonsuz dediğiniz çilekler genelde İçanadoluda yetişir, Akdenizde yetişenler iri kırmızı ve tatlı olur, neyse en son 1,5 liradan satılıyordu kilosu emeği çok toplaması zor, dediler ki muza dönelim, muz denilince mecburen sera yapacaksınız, zaten konuyu açan arkadaşımız maliyetleri çok güzel anlatmış, şimdi muzu senelik toptancıya veriyorlar, avans alıyorlar kendileri gelip kesiyor ödemesini 1 hafta içinde yapıyorlar, peki muzu kaçtan alıyorlar? 2-2,2 tl/kg... memlekete çikita adı altında saman gibi melez bir meyveyi sokarak bitirdiler, senede 20-30 bin tl kazanıyorlar ama senenin 9 ayı bilfiil çalışıyorlar, ben yapmayın değmez diyorum nerdeyse 3 aylık emekli maaşı kadar kazanç var senede ama onlar çalışmak için resmen debeleniyorlar... tarım olmazsa nasıl besleneceğiz? her şey ticaret değil, sen şimdi 3 ay lüks kiralık aracı mı tercih edersin yoksa seni 12 ay götürecek yerli aracı mı? bakliyattan pirince, mısırdan çikita muza kadar her şey ithal, bakın yarın savaş çıksa, limanlara mal gelmese aç kalacağız farkında mısınız? bu nasıl bir tarım politikasıdır???
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babam emekli olduktan sonra memleketimiz Anamur'a geri döndü... evet meşhuuuuur Anamur muzunun vatanı... çok şükür dededen kalma yerlerimiz vardı, babam ve annem hayatta boş duramaz, hayat kaynakları çalışmak, önce çilek yapalım dediler 5-6 sene çilek yaptılar sonra Anamur ve civarında yetişen o kıpkırmızı şeker gerektirmeyen büyük büyük çileklere 'hormonlu' dediler... hormon meyveye enjekte edilir arkadaşlar, o gördüğünüz ve hormonsuz dediğiniz çilekler genelde İçanadoluda yetişir, Akdenizde yetişenler iri kırmızı ve tatlı olur, neyse en son 1,5 liradan satılıyordu kilosu emeği çok toplaması zor, dediler ki muza dönelim, muz denilince mecburen sera yapacaksınız, zaten konuyu açan arkadaşımız maliyetleri çok güzel anlatmış, şimdi muzu senelik toptancıya veriyorlar, avans alıyorlar kendileri gelip kesiyor ödemesini 1 hafta içinde yapıyorlar, peki muzu kaçtan alıyorlar? 2-2,2 tl/kg... memlekete çikita adı altında saman gibi melez bir meyveyi sokarak bitirdiler, senede 20-30 bin tl kazanıyorlar ama senenin 9 ayı bilfiil çalışıyorlar, ben yapmayın değmez diyorum nerdeyse 3 aylık emekli maaşı kadar kazanç var senede ama onlar çalışmak için resmen debeleniyorlar... tarım olmazsa nasıl besleneceğiz? her şey ticaret değil, sen şimdi 3 ay lüks kiralık aracı mı tercih edersin yoksa seni 12 ay götürecek yerli aracı mı? bakliyattan pirince, mısırdan çikita muza kadar her şey ithal, bakın yarın savaş çıksa, limanlara mal gelmese aç kalacağız farkında mısınız? bu nasıl bir tarım politikasıdır???
    Bunların bir yere gitmeye de niyetleri yok yönetim konusunda, e arkadaş madem gidici değilsin o zaman niye uzun vadede mantıklı işler yapmıyosunuz. Kısa vadede yapılan işler gün gelip kendilerini de vuracak farkında değiller.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün kaliteli domates 30-40 kuruş arası satıldı hal de zar zor.

Biz bitirdik üretimi sadece kokteyl kaldı biraz oda bitti biticek çalışanlarımız toplama yapıyo şuan . Birazdan giderim hal e

Güncel cekeyim dedim

Ha bu arada araplara biraz ihracat vardı şuan sıfır .

Egonomi çok eyii bildiginiz gibi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler