User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
84 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Sebze Ve Meyve Fiyatları Hakkında Bilgilendirme

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin,yazacak çok şey var ama saldım çayıra mevlam kayıra .

Bursa'da ya da gemlik'de ikametgah eden üyelerimiz varsa,hayrına güzel bi siyah zeytin yollasın da yiyelim
    imzasız..

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki guzel kardesim bir sene kendinizi zorlasanizda yerli uretim tohumla pazarlama yapsaniz. Sonucta israilden alinan bitkinin genetiginden supheliyim.(kendi gozlerimle rizede yaylada tohum toplarken gordum ben bu itleri)

Demek istedigim "dogal ve yerli uretim" adi altinda internet uzerinde ve kargo ile anlsarak kendinize bir kanal acip komisyoncuyu cikarsaniz aradan? Sen 22 yasindasin enerjin ve girisimci ruhun varsa birazda anayi babayi razi edersen olur bu is.

Yumurta et ve sut urunlerinde millet artik bu sekilde tercih ediyor.
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim şu aracıları komisyoncuları çıkartın aradan, çiftçi arkadaşlarım var aileden çok büyük 10.000-20.000 dönüm bağları olan onların bile yaşadığı zorlukları biliyorum küçük çiftçiyi bitiren komisyoncu ve aracılardır. Tepkinizi koyun tek yumruk halinde örgütlenin.
    Ekim ayında hali kapattık hocam mal getireni dövücektik o derece koca antalya halini bildigin kapattık haberlere bile cıktı hatta . Sonuç mu toma lar polis ler geldi sayın ***** partiden kimse gelmedi bile cünkü var onlarında bi çıkarı . Eskidende vardı aracı komisyoncu ama herkez kazanıyodu millet ucuz yiyodu . El attıkları herşey kurudu bu başımızdakilerin .

Alıntı merdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin bu anlattığınız kış tarımı.Eskiden olduğu gibi kışın pahalı ve tatsız olsun anlarım bi nebze. Ama yazın da pahalı bu meret. Ben sanmıyorum yaz boyu 5 liranın altına düşsün. Yaz domatesi yetiştirmek anlattığınız kadar zor bir şey değil. Hatta yine haberlerde görücez birilerinin domatesi tarlada çürürken, birileri domatesi inatla 5 - 6 liradan satacak. Çünkü biz eşşeğiz semer vuranımız eksik olmaz.
    Aynen düzen bozuk tarla domatesi masrafsızdır nispeten ama sera cılık çok zor ve masraflı .

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Neden domatesten tohum alınamıyor
    Aslında alınıyor ama verim eskisi kadar olmuyor nedeni HİBRİT tohum kullanımı
    Endüstriyel tarımda diğer endüstri dalları gibi verim ve ürün kalitesi üzerine yoğunlaşıyor
    Biçok ürün var uzun yola göndereceksen kalın kabuklu vs tür seçersin
    Salcalık çalışacaksan suyu az kuru maddesi yogun vs tür çecersin
    İç pazar pembe domates ince kabuk sever ona göre tür seçersin vs.
    Ama bunların hepsi çaprazlama sonucu oluşturulmuş yüksek verim HİBRİT türlerdir
    Bu nedenle tohum alıp ürettiğinde farklı domatesler üretirsin ve verim düşer.
    Yerli ve eski türler kullanmak zarar ettirir. Her ne kadar organik işi gündemde de olsa kimse marketten farklı boy ya da görünümde ecis bücüs domatesleri ve ya diğer ürünleri almıyor hepsi aynı renk ve boyda olsun isteniyor.
    Fide üretimi ayrı bir iştir bunu yapan seracılar var ve onlardan almak daha ucuza gelir çünkü üretim kapasitesi yüksek konunun uzamanı vs.
    tarımda asıl sıkıntı arkaşımında dediği aracılar ve marketler
    parayı cebine koyan çiftiçiye çöküyor neredeyse maiyetine malı alıyor
    Devletin uzun zamandır üretiviyi korumak gibi bi derdi yok bu nedenle et pahalı
    Çünkü bu iş artık bir endüstri girdiler artarken maliyet yükselirken ürünün fiyatının düşürmeye çalışmak en iyi tabirle saflıktır.
    Populist bir politika tercih eden devlet yüksek fiyatlara karşı hep ithalat silahını çekiyor bakınız mercimek nohut fasulye ve marul
    Tarımın girdisi nedir

Akaryakıt
    Gübre
    Tohum
    Arazi
    İşgücü
    Yem
    Su
    Nakliye vs.

Şu an destekler var ama hiçbiri ürüne değil ve destekler genelde yerel politikacıların güdümünde istediklerini yararlandırıyorlar.
    Kendi Sektörümden örnek vereyim
    Kırmız et neden pahalı
    Çünkü yem pahalı bakın cevap ne kadar basit peki ne yapmalı yemi ucuzlatmak için yem hammaddesini ucuzlatmalı peki nasıl yem hammaddesi üretimi desteklenmeli
    Sonuç ucuz yem ve daha çok besici
    besici ve tarım ile uğraşan para kazanacak sonuç arz artınca fiyat otomatiman düşeçek ve bu düşüş uzun sürecek yani dalgalı döviz kuru gibi olmayacak
    Peki biz ne yapıyoruz
    hayvan ithal ediyoruz
    Kim kazanıyor Senagalli
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden domatesten tohum alınamıyor
    Aslında alınıyor ama verim eskisi kadar olmuyor nedeni HİBRİT tohum kullanımı
    Endüstriyel tarımda diğer endüstri dalları gibi verim ve ürün kalitesi üzerine yoğunlaşıyor
    Biçok ürün var uzun yola göndereceksen kalın kabuklu vs tür seçersin
    Salcalık çalışacaksan suyu az kuru maddesi yogun vs tür çecersin
    İç pazar pembe domates ince kabuk sever ona göre tür seçersin vs.
    Ama bunların hepsi çaprazlama sonucu oluşturulmuş yüksek verim HİBRİT türlerdir
    Bu nedenle tohum alıp ürettiğinde farklı domatesler üretirsin ve verim düşer.
    Yerli ve eski türler kullanmak zarar ettirir. Her ne kadar organik işi gündemde de olsa kimse marketten farklı boy ya da görünümde ecis bücüs domatesleri ve ya diğer ürünleri almıyor hepsi aynı renk ve boyda olsun isteniyor.
    Fide üretimi ayrı bir iştir bunu yapan seracılar var ve onlardan almak daha ucuza gelir çünkü üretim kapasitesi yüksek konunun uzamanı vs.
    tarımda asıl sıkıntı arkaşımında dediği aracılar ve marketler
    parayı cebine koyan çiftiçiye çöküyor neredeyse maiyetine malı alıyor
    Devletin uzun zamandır üretiviyi korumak gibi bi derdi yok bu nedenle et pahalı
    Çünkü bu iş artık bir endüstri girdiler artarken maliyet yükselirken ürünün fiyatının düşürmeye çalışmak en iyi tabirle saflıktır.
    Populist bir politika tercih eden devlet yüksek fiyatlara karşı hep ithalat silahını çekiyor bakınız mercimek nohut fasulye ve marul
    Tarımın girdisi nedir

Akaryakıt
    Gübre
    Tohum
    Arazi
    İşgücü
    Yem
    Su
    Nakliye vs.

Şu an destekler var ama hiçbiri ürüne değil ve destekler genelde yerel politikacıların güdümünde istediklerini yararlandırıyorlar.
    Kendi Sektörümden örnek vereyim
    Kırmız et neden pahalı
    Çünkü yem pahalı bakın cevap ne kadar basit peki ne yapmalı yemi ucuzlatmak için yem hammaddesini ucuzlatmalı peki nasıl yem hammaddesi üretimi desteklenmeli
    Sonuç ucuz yem ve daha çok besici
    besici ve tarım ile uğraşan para kazanacak sonuç arz artınca fiyat otomatiman düşeçek ve bu düşüş uzun sürecek yani dalgalı döviz kuru gibi olmayacak
    Peki biz ne yapıyoruz
    hayvan ithal ediyoruz
    Kim kazanıyor Senagalli
    Senegalli de değil, ithal edenler kazanıyor bence Vw' i üreten almandan daha çok para kazanan devletimiz gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu günün piyasa fiyatları buyrunuz 50 kuruş düşürmüşler gene muhtemelen 1 hafta sonra alayı 1 liranın altına düşücek sadece kapya pahalı fakat ondada tonaj az ve çok fazla agaç ölüyo serada .zaten cok tüketilen bi sebze digil .

@Orhan Eline saglık abi güzel yazmıssın .

Biz ne yapabiliriz diyen arkadaşlar/abiler için pazarda arayın gezin malın kalitelisini alın biliyorum pahalı ama bozuk malda tüccar lar daha çok kazanıyo .

Yukardaki fiyatlar tavan rakam . Yani 2.50 yazanın 2 ye de satıldığı olur .

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mecbur degilsin aslinda. Alistirilan seye uyuyor herkes. 28.000tl ne demek ya? Genetigi degistirilmemis tohum hala bulunabiliyor bulunmaz hint kumasi degil. Fazla tonaj alacagim az ugrasacagimin karsiligi 28.000tl. Orjinal tohum ekerim kiymetini bilene satarim...

Israil tohumunun zorunlulugu var. Kafana gore davranirsan biryere birsey satamazsin. Bunu bilmen lazim.. malesef durum bu kadar aci.
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya saman ithal ediyoruz saman
    Allah üreticilere yardım etsin bu devlet politikaları ile bu ülkede geçinmek zor.
    köy enstitüleri'ni kapatan hainleri gördü bu millet. Üretmeyen 6. sınıf bir toplum olup çıktık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsrail'liler bizi kanser edip öldürmek istiyor,ama milliyetçi ve vatansever,devletin bekasını düşünen devletimiz buna müsade ediyor öyle mi ?

hadi ordan vardır bir bildiği devletimin.
    imzasız..

jokey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sebze Meyve piyasası da 106 ve vti piyasası gibi
    98 106 GTI 34 TJ 1247

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    dünyadaki en büyük tohum argesi ve hybrit tohum denilen tohumlar israilde .. türkiyenin bir ara bende öyle hatırlıyorum israilden alma zorunluluğu vardı .. hatta ona rakip yerli tohum bankamızı kuralım falan demişlerdi ne oldu bilmiyorum..

tohum işi başlı başına bir gizli bir savaş nationalda bunla ilgili belgesel vardı .. bilim adamları doğal kendi kendine üreyebilen yani tamamen doğanın yarattığı ürettiği buğday peşine düşmüşlerdi adamlar afganistanın el değmemiş dağlarında bulmuşlardı falan ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @i-vtec07 çakallar bide dernek açmış 'komisyoncular derneği' derneğiniz batsın.

Üreticilerin yerinde olsam 'hale' mal vermem giderim depolarım yada gidip salça'cıya veririm hayrına dağıtırım, domatesin kilosuna 1.5 tl ne lan ben bur da 9 tl veriyorum kötü domates bile 6 tl'ye satıyorlar
    Üreticilerin yapması gereken birleşip kendi hallerini kurmaktır pazarcıya direk kendileri mal satmaları lazım yoksa bu devran böyle devam eder. Devlette bir *** yapmaz çünkü eminim kendileri de bir kazanç sağlıyordur.

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsrail'liler bizi kanser edip öldürmek istiyor,ama milliyetçi ve vatansever,devletin bekasını düşünen devletimiz buna müsade ediyor öyle mi ?

hadi ordan vardır bir bildiği devletimin.
    Sarayda organik yumurta sebze meyve yetişiyor .Devlet başına zarar gelmiyor ya gerisi önemli değil....
    TeKS@S

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kastamonu Taşköprülü olarak sarımsak üreten amcamın dediği gibi adamlar Çin den gelen sarımsak ekiyorlar, Çin den gelen tohum yerliden daha ucuz , çiftçi ne yapsın mazotun pahalı olması yüzünden zararı oradan buradan keserek çıkartıyor.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milletvekilleri maaşlarını yarı yarıya indirse ülke kalkınır. O kadar çok boş beleş israf ediyorlar ki. Ama sorsan hepsi müslüman.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kimse kusura bakmasın ama zerre acımıyorum ben artık çiftçiye..

Arkadaşım aracı denen kavramı insani seviyelere çekmesi gereken kim? Devlet..
    Tohum konusunda sana destek olması gereken kim? Devlet..
    Girdi desteği konusunda sana destek olması gereken kim? Devlet..

Devlet bunları yapmıyor diye ağlıyorsun, ama gidip bunları yapmayan devleti desteklemeye devam ediyorsun.. E mübah sana o zaman yaşadıkların, hiç ağlama..

Soma'da yüzlerce insan can verdi.. Kendimizi yırttık biz burada. Yaşam odalarına hayır eli kaldıranlara sövdük sesimiz kısılana kadar.. Ama soma ne yaptı? Yaşam odalarına hayır diyeni tepesinde tutmaya devam etti.. E o zaman kusura da bakmayacaksın ben sana üzülmüyorum diye..
    Keza Fındık üreticisi de aynı durumda.. Sövüyor da sövüyor yapılanlara, yapılmayanlara, malının 3 kuruşa gitmesine.. Tarlada sövüp sonrasında sövdüklerini tepende tutarsan ağlamayacaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse kusura bakmasın ama zerre acımıyorum ben artık çiftçiye..

Arkadaşım aracı denen kavramı insani seviyelere çekmesi gereken kim? Devlet..
    Tohum konusunda sana destek olması gereken kim? Devlet..
    Girdi desteği konusunda sana destek olması gereken kim? Devlet..

Devlet bunları yapmıyor diye ağlıyorsun, ama gidip bunları yapmayan devleti desteklemeye devam ediyorsun.. E mübah sana o zaman yaşadıkların, hiç ağlama..

Soma'da yüzlerce insan can verdi.. Kendimizi yırttık biz burada. Yaşam odalarına hayır eli kaldıranlara sövdük sesimiz kısılana kadar.. Ama soma ne yaptı? Yaşam odalarına hayır diyeni tepesinde tutmaya devam etti.. E o zaman kusura da bakmayacaksın ben sana üzülmüyorum diye..
    Keza Fındık üreticisi de aynı durumda.. Sövüyor da sövüyor yapılanlara, yapılmayanlara, malının 3 kuruşa gitmesine.. Tarlada sövüp sonrasında sövdüklerini tepende tutarsan ağlamayacaksın..
    Benim görüşümü az cok biliyosundur abi forumdaki yazılıramdan vs yani vicdanım rahat bu konuda ama dediğinde haklısın kimse memnun değil hayla baş üstünde tutuyolar bende bunu anlamıyorum ve işin garibi diger sektörler 10 etkileniyosa çiftçiler 100 etkileniyo . Karadeniz tarafına diyecek bişey yok zaten ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylediğim yanlış bir cümleden dolayı ''uygarr'' kullanıcı isimli arkadaşımız eksilemiş beni,özürdilerim.

inadına israil tohumu,inadına kanser,inadına kemoterapi,inadına ithal ürünler.

Güçlü bir Türkiye için ben de varım.
    imzasız..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence hak ediyoruz.

bakın ben daha dün etin kalitelisini 17 tl ye aldım. kemiksiz bildiğin biftek yani. miss gibi.

aynı eti 2 ay önce trye geldiğimde 65 tl istedi kasap. 65 tl ne lan! 1 kilo et lan bu. üstelik benim aldığım dana eti 1 yaşını aşmamış hayvan türkiyedekiler burda 2nci kalite denen (teleça) yani yaşından büyük hayvanlar.

yani düşünün nasıl geçiriyorlar.

ulan fransada bile eti türkiyeden ucuza aldım.

ama müstehak bu millete. halkımız çok zengin geçirmek lazım.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler