User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Anlatan Adamlar (anlatamayan adamlar, yada anlamayan adamlar siz karar verin)

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anlatan Adamlar (anlatamayan adamlar, yada anlamayan adamlar siz karar verin)

Arkadaslar son zamanlarda youtube'da gozume bir kanal takilip duruyor, bir iki videolarini inceledikten sonra ''ne diyo yahu bu degisikler'' dedim kendi kendime ve bir cok videolarini bikmadan izledim, inanin izlerken bazý durumlarda ekrana kafa atmamak icin kendimi zor tutuyorum... simdi isi ozetliyecek olursak, bu arkadaslar iyi niyetle biseyler yapma calisiyor olabilir eyvallah, peki anlattiklari konular hakkinda hicbirsey bilmeyen insanlari yanlis bilgilendirmek insanlara hatali ve eksik bilgiler sunmak nekadar dogru sizlere sorarim? bu forumda fazlasiyla bilgi sahibi arkadaslar videolari izlemeye basladiklarinda zaten ne demek istedigimi hemen anlayacaklardir...

kanalin linki bu...
    Anlatan Adamlar
    - YouTube

en cok sacmaladiklari konulardan birisi assadaki videoda, yazdigim yorumlari okuyabilirsiniz, en basitinden adamlar oksijen sensorunden dahi bahsetmeden enjeksiyon sistemi anlatiyorlar, dahasi ecunun motorun nekadar guce ihtiyaci oldugunu hesaplayip onagore guc urettigini falan saniyorlar... vuruntu sensorune crank aci sensoru diyorlar...
    Ne Nedir? | Enjeksiyon Sistemleri ve Common Rail - YouTube

bir baska videoda wastegate'den elektronik parca diye bahsediyorlar...

vtec in mekanik olarak nasil calistigini gayet duzgun bi sekilde anlattiktan sonra malesef isin esas pratigini cok yanlis bi sekilde anlatiyorlar, adamlar performans tip dereceli egzantriklerin ve normal standart egzantriklerin prensiplerini dahi bilmiyorlar, bu yuzden bu konu hakkindada zir cahiller ve insanlari hatali bi sekilde bilgilendiriyorlar,

baska bir videoda emniyet kemeri takilmadigi taktirde airbag acilmaz diyor...(bir sehir efsanesidir)

son videolarindan birtenesinde evo ile sti karsilastirmasi olmus, ve iki aracinda cekis sistemleri hakkinda atip atip tutmuslar... hepsinin dogrusunu videonun altina yorum olarak yazdim... buyrun linki assada
    Mitsubishi EVO vs Subaru WRX STI | Benzerlikler ve Farklılıklar - YouTube

vaktiniz bolsa, sinir krizi gecirmem diyorsaniz videolari inceleyebilirsiniz, bende biraz inceleme yapip videolara yaptigim yorumlari ve videolarin linklerini tek tek burada paylasirim...

forumda bi sorun var anladigim kadariyla, turkce karakterleri kabul etmedigi icin hepsini ingilizce karakterlerle yazmak zorunda kaldim, adminlerden vi cozum rica ediyorum uzun zamanadir ayni hata var...

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya bu tarz kanallar 14-15 yaşlarındaki çocuklar üzerinden rating yapıp ekmeğine bakan kanallar Gelen yorumlardan bunu görebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Adamlara fluids mec. dersine girip girmediğini sordum ona bile cevap vermediler.
    Düzeyli şekilde tartışmaya gelemiyo elemenlar. TDK'dan alıntı yaparak cevap veriyolar

ozyt1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo sti karşılaştırmasının ilk 1 dk sını izleyebildim, yoruma gerek yok bence

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    üzüldüğüm şey şu

görüntüleme sayısını bir arttırdım

çok koydu be bana lanet olsun
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne Nedir? | Chip Tuning (Yazılım) - YouTube
    misal şu videoda 3.18. saniyeden itibaren wastegate den bahsediyor arkadaş, bu videoyu izleyen kişi wastegate i ecuya entegre bi devre falan sanar....

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @ygtrn Bütün bunları yalayıp yutmuşsun ne diye gidip böyle videolar izliyorsun

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne Nedir? | Chip Tuning (Yazılım) - YouTube
    misal şu videoda 3.18. saniyeden itibaren wastegate den bahsediyor arkadaş, bu videoyu izleyen kişi wastegate i ecuya entegre bi devre falan sanar....
    @Ranthor , Ozan'ım bak aynen senin Soft99 Spoomo videondaki gibi adamlar kendini çekip waste gate, ecu,...vs anlatmış

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @ygtrn Kanal kur abonen olalım reis auhahhahah
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo cekis sistemi ile ilgili verdigi hemen hemen tum bilgiler yanlis. Evo 50/50 torque splite sahip bir aractir ve bunu bir dugmeye basarak 20/80 40/60 yapamazsiniz.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videonun altına yorum olarak hepsini bir bir anlattım güneş abi ama ne diyimki işte anlayana
    adamlar benim yorumlarımı okuya okuya bıkmadı hala hunharca video çekip yayınlıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hüloooğğ da diyecenizmi lan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ygtrn Kanal kur abonen olalım reis auhahhahah
    hülooğğğ da diyecenizmi lan

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabasını ön çeker mi arkadan iter mi olduğunu bilmeyenler için yararlı bir kanal. Maslakta dükkan açacak kadar bilgi sahibi olsalardı youtube kanalı değil dükkan açarlardı heralde. Merak ettiğim konularını açıyorum izliyorum, google'a yazıyorum sağlamasını yapıyorum. Düpe düz saçmaladıkları konu yok bence. 14 yaşındaki çocuğun dahi anlayabileceği bir dille anlatmaya çalışıyorlar. Benimde yakaladığım bir kaç hatalı cümle var fakat "hmm aslında şunu demek istiyor" tarzında yapıcı eliştiriler yapıyorum yoruma yazıyorum. Mesela westgate in elektronik bir parça olduğunu sende biliyorsun sonuçta manuel olarak açıp kapanmıyor. Aynı şekilde vuruntu sensörüne bir nevi crank sensörü diyebiliriz. Yani düpedüz saçmalık değil dedikleri. En azından bu tarz bir konu açacak kadar değiller. Şahsi görüşüm çok faydalı bir kanal. Dediğim gibi kullandığı arabayı bilmeyen, bilgisayar oyunu olduğunu zanneden çok büyük bir çoğunluk var. Anlattıklarını üniversitede ders olarak veriliyor ve binlerce para ödeniyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabasını ön çeker mi arkadan iter mi olduğunu bilmeyenler için yararlı bir kanal. Maslakta dükkan açacak kadar bilgi sahibi olsalardı youtube kanalı değil dükkan açarlardı heralde. Merak ettiğim konularını açıyorum izliyorum, google'a yazıyorum sağlamasını yapıyorum. Düpe düz saçmaladıkları konu yok bence. 14 yaşındaki çocuğun dahi anlayabileceği bir dille anlatmaya çalışıyorlar. Benimde yakaladığım bir kaç hatalı cümle var fakat "hmm aslında şunu demek istiyor" tarzında yapıcı eliştiriler yapıyorum yoruma yazıyorum. Mesela westgate in elektronik bir parça olduğunu sende biliyorsun sonuçta manuel olarak açıp kapanmıyor. Aynı şekilde vuruntu sensörüne bir nevi crank sensörü diyebiliriz. Yani düpedüz saçmalık değil dedikleri. En azından bu tarz bir konu açacak kadar değiller. Şahsi görüşüm çok faydalı bir kanal. Dediğim gibi kullandığı arabayı bilmeyen, bilgisayar oyunu olduğunu zanneden çok büyük bir çoğunluk var. Anlattıklarını üniversitede ders olarak veriliyor ve binlerce para ödeniyor.
    dostum vuruntu sensörü aslında nasıl bi vrank sensörü bi açıklarmısın? birbirleriyle zerre kadar alakası olmayan, çok ayrı dünyalarda ölçüm yapan parçalardan bahsediyoruz... ayrıca wastegate tamamen mekanik bi parçadır, pnomatik sistemle elektronik olarak kontrol edilir, hatta arabanı yüklemiş external wastegate takmışsan elektronik kontrol etmene bile gerek kalmayabilir. hataları şu, bu kanalı izleyen wastegatein ne olduğunu bilmeyen adam, wastegatein elektronik bi parça olduğunu zannedecek, merak etme bende aklımı ilkokul seviyesine indirip izliyorum videoları, aksi taktirde normal kafayla dinlesem ne demeye çalıştıklarını çok rahat anlıyorum... ama aralarındanda çok büyük hatalar çıkıyor işte, misal evonun ve subarunun çekiş sistemlerini hunharca anlatmaları çok isabetsiz olmuş... bir tek kelam dahi doğru değil anlattıklarından...

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hülooğğğ da diyecenizmi lan
    Her ay düzenli makarna ve kömür vereceksen seninle ölüme bile gelirim reissss hahhhah
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bikac konuda bilgiye ihtiyacim vardi uzun uzadiya yabanci utuberlari izlemek istemedim bu arkadaşların bikac videosuna baktim bilmek istediklerimi de karman çorman ettiler bariz hatali bilgileri oldugu bir gercek. Anlatiminda tutukluk yasamasindan da anlasiliyor aslinda. Yine de iyi niyetle çektiklerini ve hic olmazsa blof (!) un vites değiştirirken ses cikarmaya yaramaktan baska bi amaci olmadığını dusunenler icin baslangic seviyesinde de olsa bilgi veriyorlar.

Daha net cevaplar icin yabancı vloglari izlemeyi tercih edin derim. Özellikle bütçe ve imkanlarin da el vermesiyle adamlar neredeyse laboratuvar koşullarında kontrollü test yapip neden sonuç iliskisiyle cevap veriyorlar.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

cuneytturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi çok fazla çoluk çocukla muhattap olmuşsun daha ikna edici konuşsan daha iyi olurdu gibi geliyo bana

SmT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videolardan ziyade ben alttaki yorumlara takılıyorum,bütün otomobil kanalları için geçerli bu; çok salak bi nesil yetişiyor, daha beteri olamaz yani..Günümüzde merak ettiğin bilgiye ulaşmak gayet kolayken bu veletler arkadaş ortamında bilgiyi kendileri yaratıyor..Tek merakları da yanlama ve beygir sayısı..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler