User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Lenf Kanseri Hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lenf Kanseri Hakkında

Arkadaşlar merhaba,

Çok yakın arkadaşım, lenf kanseri olduğunu öğrendik.. Açıkcası hala durumun şokundayım. Acıbademde bugün parça alıp iyi kötü huylu olmadığına bakacaklar.. Hastalık hakkında doktorlardan biraz bilgi aldık, internetten de araştırdık ancak kötü huylu çıkarsa bizi neler bekliyor, bilen duyan yaşayan atlatan bilgi verebilecek olan arkadaşlar var mı?

Teşekkür eder, iyi haftalar dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Size ilk tavsiyem kesinlikle internette hastalıkla ilgili hiçbirşey okumamanız var okuduysanız da hastaya aktarmamanız. Benim akrabam 2 ay önce atlattı o hastalığı umarım sizin arkadaşınızda atlatır geçmiş olsun.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gecmis olsun

babam lenf kanseri , yaklasik 5. sene olucak teshis koyulali herkes heryerde yaziyor ilk olarak moral cok onemli

hastalik moduna kesinlikle girmemeli hayatina devam etmeli o sekilde tedavi olunmali

tespit edilen cinsine gore belli tedaviler denenir ve bi yol belirlenir , biz herseyimizi capa da hallettik bu zamana kadar hala daha oraya gidiyoruz

bu isin tedaviye cevap alinamayan kisminda ilik nakli devreye giriyor ama daha bu konular icin cok yolunuz var

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazacaklarım için şimdiden üzgünüm ama bilgi istediğin için paylaşma ihtiyacı duydum.

hodgkin yada non hodgkin olarak 2 türü var bildiğim kadarıyla.

Maalesef oldukça zor ve kötü bir kanser türü. Bu hastalıktan 2009 yılında yakın bir arkadaşımı kaybettim.

Tanı konulduktan sonra hızlı ilerledi. Tedavi sonrası 8 ay gibi bir süre sonra kendisini kaybettik.

O günden bu zaman umarım tedavisi gelişmiştir. Arkadaşınıza sağlık diliyorum umarım geçireceği süreci kolay şekilde atlatır.

Umutvar ve pozitif olmak çok önemli. Moralini yüksek tutmak için elinizden geleni yapın.

Burayı incelemişsinizdir diye umuyorum.
    Turk Hematoloji Derneği

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2009 yılında 3 çeşit kansere yakalandığımı öğrendim. Üstelik ilk tespit edilen lenflerden böbreklerimde ve testisimin bir tanesinde bile olduğunu öğrendim. (Sıkıntı yok tabanca dolu Omuriliğime baskı yapan tümör gözümden yaşlar getirecek kadar ağrı yapıyordu. Neyse 1 senelik tedavi 1i küçük 1i 8 saat süren bir ameliyat oldum ve kurtuldum. 7 kür kemoterapi aldım. Üzerinden 7 sene geçti tedavi biteli. Yaşıyorum sıkıntı yok. Hastalık değil tedavi yoruyor insanı maalesef. Grip gibi birşey bu artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun

babam lenf kanseri , yaklasik 5. sene olucak teshis koyulali herkes heryerde yaziyor ilk olarak moral cok onemli

hastalik moduna kesinlikle girmemeli hayatina devam etmeli o sekilde tedavi olunmali

tespit edilen cinsine gore belli tedaviler denenir ve bi yol belirlenir , biz herseyimizi capa da hallettik bu zamana kadar hala daha oraya gidiyoruz

bu isin tedaviye cevap alinamayan kisminda ilik nakli devreye giriyor ama daha bu konular icin cok yolunuz var
    Onur abi teşekkür ederim, şu anlık moral olarak bitik durumda çapa da gittiğiniz doktorun adını gönderir misin?

Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazacaklarım için şimdiden üzgünüm ama bilgi istediğin için paylaşma ihtiyacı duydum.

Maalesef oldukça zor ve kötü bir kanser türü. Bu hastalıktan 2009 yılında yakın bir arkadaşımı kaybettim.

Tanı konulduktan sonra hızlı ilerledi. Tedavi sonrası 8 ay gibi bir süre sonra kendisini kaybettik.

O günden bu zaman umarım tedavisi gelişmiştir. Arkadaşınıza sağlık diliyorum umarım geçireceği süreci kolay şekilde atlatır.

Umutvar ve pozitif olmak çok önemli. Moralini yüksek tutmak için elinizden geleni yapın.

Turk Hematoloji Derneği
    Teşekkür ederim abi, inceledim okudum.. Şuan için alınan parça ile tür belirlenecek ondan sonra sürece artık devam edeceğiz, cevabınız için Allah razı olsun.

Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size ilk tavsiyem kesinlikle internette hastalıkla ilgili hiçbirşey okumamanız var okuduysanız da hastaya aktarmamanız. Benim akrabam 2 ay önce atlattı o hastalığı umarım sizin arkadaşınızda atlatır geçmiş olsun.
    Malesef herkesin ilk yapacağını yapıp bilgi aldıktan sonra internete daldım.. Daha önce kasıkta şişme, kulak arkası beze, son 2 ayda aşırı kilo kaybı ve sigaraya bağladığımız öksürmesi vardı. Zar zor hastaneye gitti ısrarımızla. Kulak arkasında ki bezeyi 6 ay önce aldırmıştı yine aynı yerde tekrar edince ve halsiz de olunca havadan sudandır diye diyip geçiştirdik, aynı yerde çalışıyoruz zar zor ikna edip gönderdik hastaneye.. 3 yaşında kızı 2 yaşında oğlu var eşi desen telefonda konuşamıyor bile ne yapacağımı bilemiyorum ne diyeceğimi bile bilemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2009 yılında 3 çeşit kansere yakalandığımı öğrendim. Üstelik ilk tespit edilen lenflerden böbreklerimde ve testisimin bir tanesinde bile olduğunu öğrendim. (Sıkıntı yok tabanca dolu Omuriliğime baskı yapan tümör gözümden yaşlar getirecek kadar ağrı yapıyordu. Neyse 1 senelik tedavi 1i küçük 1i 8 saat süren bir ameliyat oldum ve kurtuldum. 7 kür kemoterapi aldım. Üzerinden 7 sene geçti tedavi biteli. Yaşıyorum sıkıntı yok. Hastalık değil tedavi yoruyor insanı maalesef. Grip gibi birşey bu artık.
    Büyük geçmiş olsun, Allah kimsenin kapısından bile geçirmesin hastalığı. Sonuca göre artık birşeyler yapacağız. Adamda eşşek inadı var. Eğer iyileşebileceğine inandırırsak yada inanırsa savaşır buna eminim..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ronin_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur abi teşekkür ederim, şu anlık moral olarak bitik durumda çapa da gittiğiniz doktorun adını gönderir misin?
    melih aktan ,ayni zamanda babamin arkadasidirda gercekten farkli biridir arastirdiginizda anlicaksiniz

dedigim gibi hastalik moduna girmesin hem kotu hemde bir okadar tedavi orani yuksek bir hastalik

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böbreklerim yazmışım yanlışlıkla. Bir böbreğim olacak bu arada.
    @burak_2885 haklı internetteki yazılanları okuyan sağlıklı insan bile boş mezar arar. İnşallah kötü huylu çıkmaz.

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    troidle lenf kanseri aynı şeymi?

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun,tedaviye kolay yanıt veren kanser türü diye biliyorum. Foruma üye bir arkadaşımız yanılmıyorsam @serci atlattı bu hastalığı.

zamanında da ankara'dan bir arkadaşımız vefat etmişti .

Çok yayılmaya başladı kanser ve türleri. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Benim de boynumda lenf nodları var ,çok fazla doktora gittim ultrason ile falan bakıldı,zaten boyutu çok küçük . Belli bir boyuttan sonrası büyüme falan yapıyorsa dikkatlice inceletmek lazım.
    imzasız..

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hekiminiz kim acaba?
    şehrinize göre bu konuda başı çeken hekim ismi verebilirim.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Turk Hematoloji Derneği
    Şimdi yanlış anlama ama böyle hassas konular hakkında bilip bilmeden neden yorum yapıyoruz ?

Bildiğim kadarıyla diye cümleye başlayıp , kesin emin bilgiler veriyorsun.

Söylediğin gibi çok zor ağır bir kanser türü falan değil bir kere , Dünya üzerinde tedaviye en çok yanıt veren kanser türüdür Lenfoma,

Evet hodkin ve non hodgin diye iki türü var doğru.

Non hodgkin olan kötü huylu versiyonudur , yayılma eğilimini fazla gösterir.

He bunları nerden mi biliyorum , bende 8 ay tedavi gördüm. Böyle hassas ince konularda post kasmayın allah aşkına.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    troidle lenf kanseri aynı şeymi?
    hayır hiç bir ilgisi yok.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun, anneme de meme kanseri teşhisi kondu 1.5 ay önce. moralini yüksek tutun, kemo sürecinde çok yorulacak iyi bakılması gerek. çok yaygın kanser artık, sanırım bir gün hepimizin hayatına girecek..
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuzenim Non hodgkin evresinde tedavi ile kurtuldu yaklaşık 12-13 yıl önce.2 paket sigara içerek hayatına devam ediyor..

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim de annem meme kanseri geçen hafta ameliyat oldu, göğüs ve koltukaltı lenf bezleri alındı bugün dikişleri alındı moralimiz iyi çok şükür 1-2 hafta sonra pataloji sonucuna göre kemoterapi kısmına karar verilecek. Allah hepimize yardım etsin

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi yanlış anlama ama böyle hassas konular hakkında bilip bilmeden neden yorum yapıyoruz ?

Bildiğim kadarıyla diye cümleye başlayıp , kesin emin bilgiler veriyorsun.

Söylediğin gibi çok zor ağır bir kanser türü falan değil bir kere , Dünya üzerinde tedaviye en çok yanıt veren kanser türüdür Lenfoma,

Evet hodkin ve non hodgin diye iki türü var doğru.

Non hodgkin olan kötü huylu versiyonudur , yayılma eğilimini fazla gösterir.

He bunları nerden mi biliyorum , bende 8 ay tedavi gördüm. Böyle hassas ince konularda post kasmayın allah aşkına.
    Neyi bilmeden yorum yapmışım ? Rahatsızlığı olan arkadaşa daha teşhis konmamış.

O yüzden 2 türü olduğunu söyledim kendi içinde alt dallara ayrılıyor olabilir düşüncesiyle.

Kesin bir bilgi olarak ne yazmışım ? Ben arkadaşımı kaybettim bu hastalıktan çocuk 8 ay içinde vefat etti, ilik nakli olamadan rahmetli oldu.

Sana geçmiş olsun sanırım hassasiyetin var konuyla ilgili ama emin ol post kasmakla hiç işim olmadı olmaz da.

Gereksiz bir mesaj yazmışsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyi bilmeden yorum yapmışım ? Rahatsızlığı olan arkadaşa daha teşhis konmamış.

O yüzden 2 türü olduğunu söyledim kendi içinde alt dallara ayrılıyor olabilir düşüncesiyle.

Kesin bir bilgi olarak ne yazmışım ? Ben arkadaşımı kaybettim bu hastalıktan çocuk 8 ay içinde vefat etti, ilik nakli olamadan rahmetli oldu.

Sana geçmiş olsun sanırım hassasiyetin var konuyla ilgili ama emin ol post kasmakla hiç işim olmadı olmaz da.

Gereksiz bir mesaj yazmışsın.

Keşke cevabımı okuyup yazsaydın.

bak orda neyi yanlış yazıp abarttığını kalın puntolarla tekrar yapıştırdım.

Adamlar sıkıntılı bir durum içerisindeyken kalkıp olmayan şeyi söylemişsin.

Bak belki okursun tekrar yazıyorum buraya ,

Lenfoma senin dediğin gibi oldukça zor ve kötü bir kanser türü değil ,

Aksine tüm dünyada ortalamaya bakıldığında , tedaviye en çok yanıt veren , atlatması en kolay kanser hastalıklarından biri , bunu tabi genelleyemessin , kişiden kişiye ve hastalığın sürecine göre değişir.

Gereksiz bir mesaj yazsaydım başına yanlış bilmiyorsamla başlardım. Burada araba jantı konuşulmuyor , ölümcül bir hastalıktan bahsediliyor , gereksiz yere yanlış yazıp insanlarım moralini bozmanın alemi yok.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler