User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
81 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kamp Hakkında Herşey (Sorular&Sorunlar)

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hanım çiçekten böcekten korkmasa çadıra bile gerek yok explorerın arka koltuk yatınca çift kişilik yatak oluyor kocaman, vallahi hanımlarıyla hobby leri benzer olanlara imrenmiyor değilim
    dimi dimi dimi bide aşıyı küçükten verdiklerimiz var

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dimi dimi dimi bide aşıyı küçükten verdiklerimiz var
    hastayım zaten sizin aileye
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

MertS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle sağanak yağmur sonrası

Mert Songül ART
    Try to use your imagination

mustafa-u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Draniela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet eminim benim gibi bir çok acemi kampçının yanında tecrübeli kampçı arkadaşlarımız kardeşlerimiz abilerimiz de vardır. Genel bir paylaşım konusu altında fikir alışverişi yapabiliriz diye düşündüm.

Ben şu an acemilik evresindeyim.

Burada hem ekipman hem de yaptığımız güzel kamp tecrübelerini paylaşırsak bence çok faydalı olur

Artık tenere'm , çadırım ve ben çok yer göreceğiz diye düşünüyorum

Keyifli forumlar
    merhaba
    motorcu olduğuna göre kamplara da motor ile gideceğini varsayıyorum ..
    buna göre kamp malzemelerin mümkün olduğu kadar az yer kaplayan ufak hafif ve işlevsel malzemeler olmalı ..
    3 ana malzeme olarak çadır da husky burton
    uyku tulumu evolite ultralight
    mat olarak ferrino 5 cm şişme mat tavsiye derim
    bunların haricindeki kamp ve mutfak malzemelerini ihtiyaç ve görsel zevkine göre seçebilirsin ..

mustafa-u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceki yazdıklarımı düzeltip ekleme yapamadığım için buradan devam edeyim
    enduro ve biraz ağır bir motor ile tek başına dağ tepe dolanıp kamp yapmamaya bak ( yanında 2.ci bir motorlu olması iyidir allah göstermesin olumsuz bir durum karşısında yardım etmeli yardım getirebilmeli )
    tenere için yanında lastik tamir kiti olup levyelerinden tut ön arka teker ve lastikleri sökebilecek zinciri ekleyebilecek ekipmanlarla birlikte tecrübe sahibide olmalısın
    motosiklet için minimize edilmiş ilkyardım çantası
    fener
    düdük ( acil durumlarda sesini duyurabilmen için )
    ufak kazma kürek çekiç takımı
    akıllı telefonlar için çevrimdışı çalışabilen harita uygulamaları ( 2-3 tane farklı uygulama olursa iyi olur )

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet öğrenilmiş ders olarak anlatmaya başlıyorum

Armut gibi şişme yatak ve battaniye ile gittik. Bir ara sabah olmayacak diye çok korktum (Kamp yeri Erdek'te Kapıdağ Camping. Yeri çok beğendim)

Arpenaz 3+ çadır var bende baya havadarmış böyle nereden estiğini çözemedim....

Matım vardı şu 10 liralık olanlardan decathlondan almıştım zamanında onları yanıma almayı unuttum varan 1
    Tulumumuz yoktu polar battaniye götürdük yetmedi. Zaten mat yok diye betonda yatmış gibi hissettim şişme yatak yerdeki soğuktan hiç korumuyor. Sabah fön makinasıyla ısındım neredeyse içime sokacaktım

Şimdi ilk önceliğim tulum almak. Kaç derecelik olandan alalım? Hesaplı bir önerisi olan var mı?
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 kere yazdım 3 kere aksilikler çıktı, yazı biraz uzun baştan söyliyeyim.
    Çok güzel bir yazı olmuş epey bilgilendirici oldu aslında ben de camping alanı düşünmüyorum ama günlük duş olayına alışmışım ya uyuyup uyandığımda uyuz it gibi hissediyorum kendimi. Yani en azından takım taklavat kısmı temizlik kısmı önemli gibi geliyor ya da ben alıştım ondan mı bana yıkanmayınca kötü hissettiriyor...

Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde hevesim vardı geçen yaz çadırı aldık şile diye çıktık 3 kişi sonra dedik değişiklik olsun erdeğe gittik neyse yedik içtik gece oldu uyucaz sadece çadır var yere sermeye bişey yok yastık yok üst örtmeye bişey yok zor bela uyuduk ama perişan olduk ordan bi gazla bastık fethiyeye gittik sadık kardeşimiz ağırladı bizi sağolsun yoksa perişan olurduk
    O anı hayal ettim okurken resmen sesli haykırdım şişme yatak üstünde yattım mat falan yok üstte polar battaniye ağzımıza edildi dümdüz yattığımı hayal ettim denizin içine girip otursam daha sıcak olurdu herhalde

Alıntı mustafa-u Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceki yazdıklarımı düzeltip ekleme yapamadığım için buradan devam edeyim
    enduro ve biraz ağır bir motor ile tek başına dağ tepe dolanıp kamp yapmamaya bak ( yanında 2.ci bir motorlu olması iyidir allah göstermesin olumsuz bir durum karşısında yardım etmeli yardım getirebilmeli )
    tenere için yanında lastik tamir kiti olup levyelerinden tut ön arka teker ve lastikleri sökebilecek zinciri ekleyebilecek ekipmanlarla birlikte tecrübe sahibide olmalısın
    motosiklet için minimize edilmiş ilkyardım çantası
    fener
    düdük ( acil durumlarda sesini duyurabilmen için )
    ufak kazma kürek çekiç takımı
    akıllı telefonlar için çevrimdışı çalışabilen harita uygulamaları ( 2-3 tane farklı uygulama olursa iyi olur )
    Mustafa abi öncelikle merhaba

Ekipmanın iyisi olayını ancak yaz sonu toplayabilirim. Ama tulumun ne derece önemli olduğunu bu haftasonu öğrendim. Öldürdü bizi yahu En son haykırarak gülüyorduk sinirlerimiz bozuldu

Tenere ile gidiyorum evet hatta heidenau 60 kscout offroad lastiklerini de koyacağım. Tek motor yola çıkarım fakat tek kişi çıkmam motor devrilince vallahi tek kalkmıyor taktiği bildiğim halde (Fıtık var) o yüzden genelde 2 kişi.

Dediğin ürünleri inceleyeceğim mat konusunda bilgim yok ama dediğin doğru en ufak ürünler olmalı. Cidden motorla eşya taşıma olayı çok sıkıntı sanırım her kampta yeni bir tecrübe kazanacağız...

10 bin bakımında motora bakım yaptırırken orada komple söküp takmayı düşünüyorum bir göreyim ne olur ne olmaz lazım eder belki bir gün
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    keşke bizde bu tip festivaller yapılsa burning man gibi ıssız mahrumiyet alanı olan geniş bir yer seçilicek ünlülerle sanatçılarla anlaşılıcak orayada sadece karavan yada camping yapıcak insanlar öyle arabayla minübüsle falan giremiycek sokulmıycak.. adam minübüsü karavana çevirmişdir içne bakılıcak bir ekip kontrol edicek öyle sokulucak..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @drainela Sabah ise gitmeden, aksam isten geldikten sonra dus alan birisi olarak soyluyorum dusu cok aramayacaksiniz eger kaynak suyu varsa. )

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır kafamda var olan bir şey ticariden çıkma bir minübüs vari bir şey alıp basit bir mobil karavana çevirmek..
    çok ağır duşuydu tuvaletiydi olmasada olur.. basit bir mutfak oturma yeri oarkada açdınmı gece yatak olucak tamamdır.. iş görmelik yani..
    O işle ilgili ilginç bir anım var.Yaşından dolayı eğitimde ve sınavda kullanamayacağımız İveco yarım otobüsümüzü satıyorduk.Yaşlıca bir adam gelip kredi kartıyla almıştı sırf sizin dediğiniz gibi bir şeye dönüştürmek için.

Bence fiatın veya vw'nin ufak minibüslerine nazaran böyle bir seçim daha ideal olabilir.
    Nedenleri ise ;

- Fiyatları daha uygun.
    - Daha geniş alan.Mutfak,wc,yatak odası ve duş yeri için ideal.Hatta alttaki bagaja su tankı koyup basit bir sistemle suyu yukarı bile basabilirsiniz bu da içeride hem kullanmak için hem de duş için su sağlar.
    - Daha büyük tavan olması dolayısıyla güneş paneli ile sıcak su sağlanabilir.(tamam bu biraz zor ve abartı)
    - Kapılarının yanda olması nedeniyle daha çok kullanılabilir alan sağlar.Kısacası kokpit hariç her yeri verimli kullanmak mümkün.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ILongBoardDude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O işle ilgili ilginç bir anım var.Yaşından dolayı eğitimde ve sınavda kullanamayacağımız İveco yarım otobüsümüzü satıyorduk.Yaşlıca bir adam gelip kredi kartıyla almıştı sırf sizin dediğiniz gibi bir şeye dönüştürmek için.

Bence fiatın veya vw'nin ufak minibüslerine nazaran böyle bir seçim daha ideal olabilir.
    Nedenleri ise ;

- Fiyatları daha uygun.
    - Daha geniş alan.Mutfak,wc,yatak odası ve duş yeri için ideal.Hatta alttaki bagaja su tankı koyup basit bir sistemle suyu yukarı bile basabilirsiniz bu da içeride hem kullanmak için hem de duş için su sağlar.
    - Daha büyük tavan olması dolayısıyla güneş paneli ile sıcak su sağlanabilir.(tamam bu biraz zor ve abartı)
    - Kapılarının yanda olması nedeniyle daha çok kullanılabilir alan sağlar.Kısacası kokpit hariç her yeri verimli kullanmak mümkün.
    onlar çok çok ucuz onların ısuzu versiyonları bmc versiyonları falanda var .. şaka gibi rakamları var özellikle servisden yada minübüs hattından çıkmaysa 3 bin tl 5 bin tl gibi artık satalımda kurtulalım tarzı rakamları var..

onlar enlemesine geniş o büyük avantaj karavan açısından yürüme oturma ferah ortam açısından iyi fakat tek eksisi çok yakmaları .. birde ehliyet olayıda var b sınıfı kapsamında bir şey almak lazım sonra bir daha git gir sınava falan olmasın diye..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @drainela Sabah ise gitmeden, aksam isten geldikten sonra dus alan birisi olarak soyluyorum dusu cok aramayacaksiniz eger kaynak suyu varsa. )
    O olay nasıl oluyor beni aydınlatır mısın ? Çok merak ettim
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Draniela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O olay nasıl oluyor beni aydınlatır mısın ? Çok merak ettim
    Çok basit, kamp yerinde neden kirleniyorsun;

Ya is kokuyorsun ya da çok terliyorsun, çok sıcak kamp yerine gittiysen zaten deniz vs. olmuş oluyor etrafında su kaynağından üzerinde ki tuzu atarken temizleniyorsun.

İs kokma mevzusu tamamen ateş yakabilme kabiliyeti ile geliyor, rüzgara göre ve düzgün bir ateş taslağı hazırlayarak sadece kibriti çakıp uzaklaşıyorsun. Elini, ayağını yüzünü o kaynak sudan gelen mis gibi su ile yıkayınca cidden vücüdünda hiç bir pislik ya da bana has bir özellik doğada o "uyuz it" hissiyatı kalmıyor.

Terleyemediğim için de olabilir kamptayken.

Diğer bütün uyarıları gitmeden yapmıştım ben sanırım üşüme mevzusu ve ekipmanın önemini.. Bunlar ama güzel tecrübeler o zehiri aldınız artık iflah olmazsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok basit, kamp yerinde neden kirleniyorsun;

Ya is kokuyorsun ya da çok terliyorsun, çok sıcak kamp yerine gittiysen zaten deniz vs. olmuş oluyor etrafında su kaynağından üzerinde ki tuzu atarken temizleniyorsun.

İs kokma mevzusu tamamen ateş yakabilme kabiliyeti ile geliyor, rüzgara göre ve düzgün bir ateş taslağı hazırlayarak sadece kibriti çakıp uzaklaşıyorsun. Elini, ayağını yüzünü o kaynak sudan gelen mis gibi su ile yıkayınca cidden vücüdünda hiç bir pislik ya da bana has bir özellik doğada o "uyuz it" hissiyatı kalmıyor.

Terleyemediğim için de olabilir kamptayken.

Diğer bütün uyarıları gitmeden yapmıştım ben sanırım üşüme mevzusu ve ekipmanın önemini.. Bunlar ama güzel tecrübeler o zehiri aldınız artık iflah olmazsınız.

ben seti dizeceğim ya o değil de şu dağda yaşayan karı koca vardı deli gibi para kazanıyorlarken bırakıp gitmişler epey zaman oldu izledim ama isimleri neydi hatırlayamadım. Ben o yolda gidiyorum zaten kırdım kafayı tam kırmaya çok az kaldı
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haftasonu hava mükemmeldi zamanı doğada geçiren yokmu ?

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz dogada degildik ama seni istanbul yolunda donuste gorduk sanirim. Bizim forester alirsa yakindir artik isi gucu birakip cikmamiz
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler şu tarz bir şey Türkiye`de bulamaz mıyım?

Fıstık gibi, giriş çıkışları mıknatıslı otomatik kapanıyor sineklikleri.

Amazon.com: Tailgaterz Magnetic Screen House: Sports & Outdoors

It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burak bu facede bir grup mu?Böyle organizasyonlara bende katılmak isterim
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burak bu facede bir grup mu?Böyle organizasyonlara bende katılmak isterim
    aynen abi Noname offroad diye bir grup kurmuştuk 5 kişi şimdi olduk 60 kişi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler