User Tag List

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
211 sonuçtan 210 ile 211 arası

Konu: Enis Özkan'ı kaybettik

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin geride kalanlarına sabır versin ölene bir şey olduğu yok ama kalan çekiyor tüm acıyı
    yalnız şu forumda bir şey için baskı yapacaksak yöneticilere halka açık 1500-1700 metre bir alan yaptırılması olmalı
    bu bir keyif bir hobi zevk meselesi kabul ama bunun şehir içinde yapılması trafikteki diğer araçlar içinde risk
    ne kadar yasak koyulursa koyulsun bu iş illegal devam edecek bundan eminiz
    ses çıkaracaksak bu tarz yarışların yapılabileceği boş bir alan için ses çıkarmalıyız
    o zaman hem daha profesyonelce olur hem de kitle kontrol edilebileceği için daha güvenli olur trafiği de riske etmemiş oluruz
    Arkadaşlar lafa klişe bir sözle başlamak istemiyorum ama konuyu okudukça kantarın topuzu ne denli kaçmış şahit oluyorum.
    Bakın ''Yarış'' sportif bir faliyettir. Otomobille gazlamak ''Motorsporları'' değildir.
    Bi arsa versinler gazlıyalım dediğinde güvenli mi oluyor ? Halka açık biryerde ... Bu işin yeri Pisttir. Kimse bu ülkede pist yok yada pahalı diyemez diyen adam ya bu işi zırnık bilmiyordur yada gerçekten imkansızlıklarla boğuşuyordur ki o adam da bu imkansızlıklar ile otomobile binip gazlamak için dışarı çıkmaz...

Bunu baştan yazıverin biryerlere, yeni gelen nesle de basa basa anlatın ki illegal olarak kuralsız, düzensiz, emniyetten uzak ve halk için tehlike oluşturarak bu işlerin yapıldığını bilsinler.
    Sanmasınlar ki adına motorspor denildiğinde iş motorsporu oluyor. Pist Günleri de motorsporu değildir ama motorsporları standartlarında güvenlik önlemlerine sahip Tek etkinliktir. Pisti güvenli tutmak adına 189 personelle olası bir kazada müdahale ekipleri, ambulansları, kurtarma ekipleri, itfaiyesi ile güvenli bir etkinliktir. Biz burda bunları konuşurken geçtiğimiz hafta farklı seanslarda 2 otomobil kaza yaptı bir tanesi 200 km civarında 11. virajda birtanesinde ise 8. viraj çıkışında 140km civarında. Neden pist biliyormusunuz o bariyerler yol bayiyeri olsaydı , yada bu kaza temde olsaydı şuan burda 2 konu daha vardı...

Netice ne mi oldu ? Araçlardaki 2 şer kişinin de saçının 1 teline zarar gelmedi. Pistteki seans durduruldu, bölgeye gelen araçlar yavaşlatıldı böylece kaza sadece maddi zararla sonuçlandı. Birde temde başınıza gelecekleri hayal edin bu süratler ile ... Allah korusun...

Boks düşünün 2 adam çıkıp yumrukluyor birbirini ama ringde o noktada dövüşebilmek için lisansı var, ring var, hakem var, doktoru ambulansı var, öncesinde sağlık kontrolleri var, hakem baktıki boksörlerden biri kötüleşiyor hop durdururyor o anda.
    Bu 2 boksör sokakta karşılaşsa başlasalar yumruklaşmaya bunun adı ne olur ? Spor mu ?

Bu ülkede tüm pistlerde birçok organizasyon yaptım ve Tescilli markamız olan pist günleri ile halen yapmaya devam ediyorum.
    Zamanında kendim rolling de yaptım, sahilde ışıktan ışığa kalktım da. Ama ne 1 seferinde emniyet kemerimi takmadan bu işleri yaptım nede kapılarımı söküp folyo ile kapatıp 0,5sn hızlı gitmeyi hedefledim. Ha bu beni haklı mı çıkartır ? Kesinlikle HAYIR. Eşşekliğin, cahilliğin daniskasını yapmışım. Öz eleştirimdir bu.

Ozamanın imkanlarında başka seçenek yoktu da pist günlerini icad ettik, yokluktan doğdu anlayacağınız, birileri ölmesin diye doğdu... Bizi kimse hadi gelin piste çıkalım diye çağırmadığından sokaklarda cahilce işler yaptık ama artık o zaman bu zaman değil imkanlar önünüzde ...

Bakın işin doğrusunu yapmak yada yapmamak sizin elinizde istediğiniz riski de alabilirsiniz. Ehliyetiniz var ise, reşitseniz risk almak sizin elinizde ama yapmayın. Hem kendinizi hem ailenizi hem Allah korusun başka birine verebileceğiniz zararı düşünün.

Vefat eden kardeşimiz artık aramızda yok ne yazsak boş Allah ailesine sabırlar versin çok zordur eminim bunu kabullenebilmek ...

Üstteki satırı sizin için yazmak nasip olmasın hiçbirimize ...

Lütfen ...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

ronay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    malesef degişen hiç bisey yok Ataşhir yine aynı

hadi kavacik yolunu geçtim ama o akfırat yolu cidden çok tehlikeli her hafta ufak çaptada olsa bi kaza muhakkak oluyor biz kötü bi sekilde dersimizi aldık mehmet alp abi enis vs.

ve bi kaç saat önce antalyada yine bi kaza yine bir ölüm Allah rahmet eylesin

bu iş keyif olmaktan çıktı artık herhafta biri öluyor !
    #Ethanol #Methanol #Toluen #pE100 #Nos

https://instagram.com/fuelronay

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler