User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 20 ile 28 arası

Konu: Tüketici Hakem Heyeti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bolkar1st Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi genel merkezden cevap bekliyorum umarım iade alırlar hediye çeki verirler bende gider msi felan alırım yada başka bir marka şuan en çok lazım olduğu zaman leptopum yok. Birdaha toshibamı asla!!
    umarım çabukcak düzelir sorununuz can sıkıcı bir durum olmuş yepyeni pc için, belki aynı şey değil ama apple marka bilgisayarım neredeyse 3.5 sene oluyor tek bir sıkıntısı olmadı üzerine çoğu şey döküldüğü halde (***** yurt hayatı )kriterlerinize uyuyorsa bakmanızı tavsiye ederim

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servisiyle alakalı durum için bir şey diyemicem, her zamanki gibi çirkeflik yapmışlar ama aldığınız pc zaten gamingbook değil. U işlemci ile oyun kastırılmaz. Evet nvidia ekran kartı var üzerinde ama gtx950m zaten eski bir kart. Üstündeki hdd 5200 rpm ve ssd de hybrid. Ram yine oyun kastırmak için giriş seviyesinde. Yanlış anlaşılma olmasın makinayı boklamak ya da toshibayı savunmak için yazmıyorum ama her makinanın bir amacı vardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı sorun monster marka laptopumda vardı. İlk başta sizin gibi temizlik macun yenileyip gönderdiler. Şimdi yapacklarınız şunlar öncelikle bilgisayarınızda thermal theottling denen yani işlemci aşırı ısınınca frekansını düşüren bir durum var. Bu durum aynı zamanda işlemcinizin turbo boost teknolojisini kullanmanıza da engel oluyor. Bunu kanıtlamak için intel extreme tuning utility adlı intelin kendi geliştirdiği programı indirin. Burada işlemcinize stress test yapın. Bir süre sonra grafikte 90-100 arası sıcaklıklar göreceksiniz ayrıca thermal throttling çizgisi de belli olacak. Sonra bunların ekran görüntüsünü alıp hakem heyetine gideceksiniz. Ben de buna gerek kalmadı direkt olarak oara iadesi aldım ama sizinkiler pislik çıkmış.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seni ilgilendiren madde budur tüketicinin korunması hakkında kanun metninde.

Hakem heyetine gittiğinde seni yönlendirecekler, arkadaşın dediği gibi ispatlayıcı görselleri de eklemen lehine olur.

Bunu firmaya bildirirsen belki iş oraya varmadan sana uygun bir çözüm sunarlar.

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

(2) Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en son yıllar önce toshiba aldığımda benzer şeyler başıma geldi . Yepyeni bilgisayar servise gitti geldi yine rezalet yine donmalar vs. Gittim aldığım fiyatın 500-600 lira aşağısına satıp sıfır asus aldım. Demekki 5 sene aradan sonra hiç bir gelişme değişme yok. Bende tavsiye etmiyorum satın almayın derim.

Tavsiye edeceğim ürün ise asustur. 2. laptopumu aldım ilk aldığımıda şirkette başka bir yere kaydırdım hepsinden çok memnunum
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiyelerinizi dinlicegim çok teşekkür ederim. Bekliyorum şimdi bilgisayar genel merkezde bakalım nasıl sonuçlanacak eğer bir sonuç çıkmazsa bende satmayı düşünüyorum

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektronik cihaz biraz şans işi , size kötü bir cihaz gelmiş olabilir belki. Tüketici hakem heyeti mevzusunun üzerine gidin sonuç alırsınız kesinlikle. Bende yıllardır toshiba kullanırım , önceki evlat 8 sene hizmet etmişti , en son evde kafam iyiyken gece kilime takılıp düşürmüştüm ekran cortlamıştı. Hali hazırdada toshiba kullanmaktayım. Geçen sene aldım , düşük bir model , hiçbir sorun yok. Ama toshibanın servislerine yıllardır iyi diyen duymadım ben.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

eren53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende dell önerebilirim garantisi varken telefondan size bi kaç yönlendirme yapıyorlar sorunu bulup gelip evde yapıyorlar.teknik servise getir götür olayı yoktu.hala öyle mi bilmiyorum. yaklaşık 4-5 senedir her akşam düzenli yatakta uyuya kalırken üzerimden yere düşer maşallah hala tıkır tıkır

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece Işın'la ve kasma sorumu olan bilgisayarım geldiğinde batarya sorunu ile geldi 100 dolu olan bataryam 30 dakika demeden bitti servise gönderdim tekrar ve sonuç batarya siparişi vermişler. Baya bi gürültülü tartışma yaptık bakalım sonuç ne olucak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler