User Tag List

Sayfa 365 Toplam 475 Sayfadan BirinciBirinci ... 265315355363364365366367375415465 ... SonuncuSonuncu
Toplam 9018 adet sonuctan sayfa basi 6,917 ile 6,935 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muz Cumhuriyeti

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC @wolkanku,

Aynı şekilde düşündüğümüze baya sevindim, rebel'i de ekleyebiliriz herhalde

Bazen gerçekten şüphe ediyorum çünkü, "yahu sadece ben mi böyle düşünüyorum" diye...

Arkadaş grubunda bile konuşup bişeylerden bahsederken CHP'yi eleştirip bişey söylersem ve AKP bu konuda haklıydı dersem, adamlar sen AKP'lisin moduna geçiyorlar hemen. Eh bunun ileri versiyonunu görüyoruz, birisi bi açıklama yapıyor, adamın twitter'ını, maillerini dolduruyor manyak bi kitle, "vaaaay sen de mi AKP'li oldun, sen de mi yandaş oldun, bundan sonra senin albümünü almam, dizini izlemem" diye.

Yani Aktroll'lere laf atan ama aynı kafada olan karşı troller var. Farkında değiller herhalde, bilemiyorum. Yani aynı yapıyı eleştirirken, aynı beyinsiz kafayı kendilerinin yaşamasına hastayım.

O yüzden ne AKP, ne CHP... Aslında hiçbiri de... Bizdekilerin hepsini kapatıp tamamen yeni vizyonlarla yeni kafalarla parti kurmak lazım da... Kurulan da iş yapamıyor ki, illa FB-GS muhabbeti lazım. "Akılcı, mantıklı" bişeyler söyleyen adamlar kazanamıyorlar. FB-GS'nin yanında Köy Hizmetlerispor gibi kalıyorlar. İlla pislik Türk siyasetine oynayacaksın.

wolkanku'nun dediği gibi, CHP iyice bi patlasın istiyorum ben de, başka türlü akıllanmayacaklar. AKP Kadıköy'e "ODTÜ'lü, Şehir Plancısı, hem de Bayan" gibi süper stratejik bir aday gösterirken, CHP'ninki "PKK destekçisi" diye kendi seçmeninin kafasında soru işareti yaratıyor. Karşı tarafa da kendi eliyle pas veriyor, al da at diye. Ya bu nasıl bi mallıktır arkadaş, ben hala anlamlandıramıyorum.

Ekşi'de yazıyor, sen ben onlar bunlar farkında olacak belki ama Kadıköy'ün adayı seçilecek. Çünkü çoğu kimse bakmıyor bile, gözü kapalı CHP'ye atıp geçecek, kimi seçtiğini bile bilmiyor ki. Aman AKP almasın kafası... Ulan alsın, belki hizmet görürürüz yav

AKP almasına da gerek yok, DSP falan alsın, İYİ parti alsın... Gerçi beyinsiz KK çıkar İyi parti kazandı diye "biz kazandık, ittifakımız kazandı" der, yine terk etmez.

"Onlar da bunu istiyorlar" görüşüne katılmıyorum bu arada. Ben ülkedeki siyaset anlayışından ve ismine "muhalefet" denen salaklar ordusundan hazzetmiyorsam, "onlar da bunu istiyor" olmuyor bu. Ben CHP'den vazgeçip AKP'ye gitmiyorum, hepsine sövüyorum.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    103 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Seçim otobüsleri, minibüsleri...vs'si seçim gününe kadar mı dolaşacaklar yoksa seçimden birkaç gün önce gezip tozmaları yasaklanacak mı? Gerçekten artık hiçbirinin sesini bile duymak istemiyorum. Belki evde dinlenmek istiyorum, belki hastam var, belki bütün gece bebeği uyutamadım sabahladım, belki evde bakıma muhtaç yaşlı var... belediye seçimini dünya meselesi haline getirmiş olanlar ve olmayanlar, bu iş gönül işi veya gönülsüzlük işi diyenler, yani bana hizmet vermek için birbirleriyle yarışanlar bir zahmet önce benim huzurumu, rahatımı sağlasalar nasıl olur?
    Hangisinin sesi çok çıktıysa, hangisinin müziği güzelse, hangisi daha çok ortada dolaşıyorsa gidip ona mı oy vereceğim veya vermeyeceğim. Trafikte zaten bunalmışım, 15 dakikadır yanımdaki minibüs sesi sona getirmiş bana 15 defadır aynı müziği dinletiyor. Sana oy vermeye niyetim varsa bile vazgeçtim zaten.
    Renk ve ses kirliliğinden bıktım. Her seçim öncesi birbirinden farklı desenlerde kaldırım yapmalarından, çukur kapatmalarından, asfalt dökmelerinden de yıldım artık.

Muhtar adayı bile sms atıyor. Düşün, bugüne kadar işim olmamış, yerini yurdunu bile bilmiyorum, ne yapar ne işe yarar onu da bilmiyorum. Mevcut belediye başkanı hergün 5 defa mesaj atıyor, kara listeye alıyorum bir daha sms geliyor. Yıldım artık. Hizmet edeceğim diyenler önce benim sabrımı, huzurumu, ruh sağlığımı...vs'mi bozuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC @Ormanci

kadıköy belediyesi bana ne sunuyor ?

söyleyeyim ;
    yıllar önce ispark meselesi ilk çıktığında , kadıköy belediyesi de bağdat caddesine dik olan sokakları suadiye-caddebostan arası ücretli yapmıştı. baktı iyi rant geliyor, sonrasında paralel sokakları da yaptı, baktı rant çok iyi, caddebostandan göztepeye kadar olan sokakları da ücretli yaptı.

şimdi gelelim zurnanın zortladığı yere,
    eğer benim eleştirdiğim, karşı zihniyetteki adam, ayakkabı kutuları vs. diye para götürüyor dediğim zihniyet bunu yaparken, sen de işin yolunu bulup benim cebimdeki üç kuruşa göz dikersen, ben de senin tahtını kaydırmaya göz dikerim arkadaş.
    sen madem "modern " ve "atatürkçü" zihniyettesin , farklılık yap şöyle çık ortaya , "istanbul'un tüm semtlerinden farklı olarak, ilçemizde tüm sokaklar ücretsiz park alanıdır." de, vizyonlu ol, o zaman beni ve benim gibileri kazanırsın.

ama sen her yeri ücretli yap, yokuş yukarı olan ara sokaklara bile kasis yap, yeni gelen belediye başkanın 5 yıl içinde büyümesini hızla arttırıp caddenin her yerine inşaat diksin, sonra gel benden oy iste.. sana oy yok emmi kusura bakma.

rebelh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    98 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben akpnin ne ankarayı ne de istanbulu kaybetmeyeceğini düşünüyorum ztn matematik de bunu gerektiriyor
    bu söylemler haberler hep seçim sonrasına hazırlık akp seçimsiz yapamaz seçim olmazsa ekonomi konuşulur işsizlik konuşulur pahalılık konuşulur vs. mutlaka bir seçim olmalı demişti dersiniz 1-2 sene içerisinde nur topu gibi bir referandumumuz olacak ya da erken seçim vs reisin kitlesini elinde sıkıca tutması lazım ortamı germesi gerek..
    muhalefet hakkındaki düşüncelerimde hiç değişmedi kimsenin ülke yönetme gibi bir düşüncesi yok herkes alacağı belediyelerden yiyeceği ekmeğin peşinde o yüzden muhalefet vekilleri belediye seçimleri öncesi hep belediyelere talip olurlar muahrremin de istanbula talip olması boşuna değildi kadıköyü vs verseniz anında kabul ederdi ztn

bugün dünyanın en büyük sorunu iklim değişikliği; 16 yaşında norveçli bir kız çocuğunun başlattığı bir eylem dünyanın gelişmiş ülkelerinde dalga dalga yayılırken biz seçim meydanlarında katliam görüntüleri izliyoruz. Benim 2 yaşında bir oğlum var ve oğlum 13-14 yaşlarına geldiğinde içilebilir temiz su sıkıntısı çekmeye başlayacak bugün dünyada 2 milyar insanın içilebilir temiz suya ulaşımı kısıtlı bu sayı 2030larda dünya nüfusunun yarısını bulacak
    küresel ısınmada 2 dereceyi garantiledik önlem alınmazsa 3 derecelere çıkma ihtimali var
    insanoğlu kendi yaşantısına kendisi son verecek önlem alınmazsa ve bunun için ülkede hiç bir gündem yok varsa yoksa kıçı kırık rant belediyeleri..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yoldan hangi seçim arabası geçse fikrim onlara kayıyor çok kararsızım kime oy versem acaba hepsi de yüksek sesle müzik açmış geziyolar. Ama arabayla gezerken müzik açarsan ceza keserler. Belediye otobüslerinden bir duman çıkıyor akıllara zarar ama yazılımlı araçlar men ediliyor. Bi tane gavad var her sabah 7 8 gibi arabayla geçiyor caddeden ama egzozlu arabalara ceza yazılıyor.
    Civic Type-R Loading...

Civic 1.6VTi

EX's; Civic 1.6iES Corsa CDTI , PD300 vRS , Civic 1.4iS

BaRaN_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bugün dünyanın en büyük sorunu iklim değişikliği; 16 yaşında norveçli bir kız çocuğunun başlattığı bir eylem dünyanın gelişmiş ülkelerinde dalga dalga yayılırken biz seçim meydanlarında katliam görüntüleri izliyoruz. Benim 2 yaşında bir oğlum var ve oğlum 13-14 yaşlarına geldiğinde içilebilir temiz su sıkıntısı çekmeye başlayacak bugün dünyada 2 milyar insanın içilebilir temiz suya ulaşımı kısıtlı bu sayı 2030larda dünya nüfusunun yarısını bulacak
    küresel ısınmada 2 dereceyi garantiledik önlem alınmazsa 3 derecelere çıkma ihtimali var
    insanoğlu kendi yaşantısına kendisi son verecek önlem alınmazsa ve bunun için ülkede hiç bir gündem yok varsa yoksa kıçı kırık rant belediyeleri..
    O level'a gelmek içn şifre yazmanız gerekiyor bilginize.
    15' A3 TDI S-line

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekleme; Gavad bir Ford kamyon sürüyor. Önünde 78 tane flaşör var kendince arabasını süslemiş ama kervandan farkı yok, bilmiyor
    Civic Type-R Loading...

Civic 1.6VTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit geri gelsin, kervan değil kerhane yazdım ��
    Civic Type-R Loading...

Civic 1.6VTi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    103 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoldan hangi seçim arabası geçse fikrim onlara kayıyor çok kararsızım kime oy versem acaba hepsi de yüksek sesle müzik açmış geziyolar. Ama arabayla gezerken müzik açarsan ceza keserler. Belediye otobüslerinden bir duman çıkıyor akıllara zarar ama yazılımlı araçlar men ediliyor. Bi tane gavad var her sabah 7 8 gibi arabayla geçiyor caddeden ama egzozlu arabalara ceza yazılıyor.
    Hangisi gün boyu chillout çalarsa bende ona oy vereceğim. Hizmet dediğin böyle olmalı. Oyum chillout partisine

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülke TV'deki programı izledim. Vur patlasın, çal oynasın yayını olmuş resmen. 2 saatlik programda içi dolu olarak konuşulan toplam 10-15 dk sürmedi. Çok net.

Moderatör ayrı tel, İmamoğlu ayrı bağlama çaldı. Boşa geçen bir zaman oldu açıkçası.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    126 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kemal zaten bir kurgu sonucu getirildi,kendisi isteyerek gelmedi yani. Kendisinin Atatürkçü ya da chp'li olmadığını da biliyorum. Demek istediğim şu anlamıyorsunuz,

bu konularda aynı düşünceye sahipiz hepimiz ve bu sevindirici. Neden ? Çünkü sorgulayıcı bir yapımız var,fanatik değiliz. Eğriye eğri doğruya doğru diyebiliyoruz. Yanlış yapıyorsa desteklediğimiz oluşum ''orada dur yanlış yapıyorsun.'' diyebiliyoruz;ama öyle ağırlıkta bir çoğunluk var ki kendi düşüncesi ve fikri olmadan sadece belli haber kesimlerinden kindar kişilerin yaptığı haberleri takip edip onların söyledikleriyle hareket edenler..

işte isterse chp tüm belediyeleri kaybetsin benim de umrumda değil geçtik o günleri . Mücadele edebileceğimiz kimse yok .

oturup izlemeye devam bakalım.

Ne zaman farklı düşüncede olduğumuz kişiler,kendi ideolojisinde ki adamların yaptıkları yanlışa yanlış derler ve eleştirirlerse,ne zaman medya tarafsız olursa minimum şekilde düzelmeye geçebiliriz.
    Kalbimiz airbag açmış , keyfimiz çiziklerden dolayı lokal boyalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @imprezaWRC @Ormanci

kadıköy belediyesi bana ne sunuyor ?

söyleyeyim ;
    yıllar önce ispark meselesi ilk çıktığında , kadıköy belediyesi de bağdat caddesine dik olan sokakları suadiye-caddebostan arası ücretli yapmıştı. baktı iyi rant geliyor, sonrasında paralel sokakları da yaptı, baktı rant çok iyi, caddebostandan göztepeye kadar olan sokakları da ücretli yaptı.

şimdi gelelim zurnanın zortladığı yere,
    eğer benim eleştirdiğim, karşı zihniyetteki adam, ayakkabı kutuları vs. diye para götürüyor dediğim zihniyet bunu yaparken, sen de işin yolunu bulup benim cebimdeki üç kuruşa göz dikersen, ben de senin tahtını kaydırmaya göz dikerim arkadaş.
    sen madem "modern " ve "atatürkçü" zihniyettesin , farklılık yap şöyle çık ortaya , "istanbul'un tüm semtlerinden farklı olarak, ilçemizde tüm sokaklar ücretsiz park alanıdır." de, vizyonlu ol, o zaman beni ve benim gibileri kazanırsın.

ama sen her yeri ücretli yap, yokuş yukarı olan ara sokaklara bile kasis yap, yeni gelen belediye başkanın 5 yıl içinde büyümesini hızla arttırıp caddenin her yerine inşaat diksin, sonra gel benden oy iste.. sana oy yok emmi kusura bakma.
    +111111111111

Kesinlikle katılıyorum. Ya diyorum ya, biz güya belli bi seviyede okumuş etmiş adamlarız, arkadaşlarla akşam yemeğine gidiyoruz, adam ara sokağa park etmiş, İSPARK'a giydiriyor ana avrat... Hacı dedim park ettiğin yere bi daha bak tabelasına, KASDAŞ olmasın? "Nasıl yani?, kasdaş ne be?" dedi. Sövdüğün İSPARK'ın Kadıköy Belediyesi versiyonu dedim. Gözleri açıldı fal taşı gibi...

Valla şu ortamda böyle "düşünebilen"leri görebilmek sevindirici oluyor. Gerçekten şu troll muhabbetleri, fanatiklik muhabbetleri feci yapıyor beni çünkü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemal zaten bir kurgu sonucu getirildi,kendisi isteyerek gelmedi yani. Kendisinin Atatürkçü ya da chp'li olmadığını da biliyorum. Demek istediğim şu anlamıyorsunuz,

bu konularda aynı düşünceye sahipiz hepimiz ve bu sevindirici. Neden ? Çünkü sorgulayıcı bir yapımız var,fanatik değiliz. Eğriye eğri doğruya doğru diyebiliyoruz. Yanlış yapıyorsa desteklediğimiz oluşum ''orada dur yanlış yapıyorsun.'' diyebiliyoruz;ama öyle ağırlıkta bir çoğunluk var ki kendi düşüncesi ve fikri olmadan sadece belli haber kesimlerinden kindar kişilerin yaptığı haberleri takip edip onların söyledikleriyle hareket edenler..

işte isterse chp tüm belediyeleri kaybetsin benim de umrumda değil geçtik o günleri . Mücadele edebileceğimiz kimse yok .

oturup izlemeye devam bakalım.

Ne zaman farklı düşüncede olduğumuz kişiler,kendi ideolojisinde ki adamların yaptıkları yanlışa yanlış derler ve eleştirirlerse,ne zaman medya tarafsız olursa minimum şekilde düzelmeye geçebiliriz.
    Ha evet anladım eyvallah Ya bu KK için "proje" lafına acayip gülüyordum, bi arkadaşım çok dillendiriyordu, ciddi ciddi inanmaya başladım, ula yoksaaa? diye Gidip de ondan sonra akpye söverken bunlara daha fazla sövüp bir de akpye oy atmayıp bunlara atmak hiç içimden gelmedi. Bundan sonra bunlara oy moy yok valla, bikaç seçimdir dayanamayıp yine "bi ihtimal" diye chpye veriyordum ama artık yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O level'a gelmek içn şifre yazmanız gerekiyor bilginize.
    aHaber'deki GTA şifreleri mi hocam :P

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belediyecilik anlayışı hizmet sunmak üzerinedir fakat belediyelerin bağlı olduğu tek şey belediye başkanı değil.

Türkiye'de sanırım bir adet TKP belediye başkanı var o adam dışında ( bir haberde yoksulluk sınırında olduğunu okumuştum) hepsi gerçekten hali vakti o bölgenin veya şehirin büyük insanlarından geliyor yani hiç biri mazlumu oynamamalı.

Fakat muhalefet partilerinin seçildiği belediyelerde her zaman zorlama var büyük projeler büyükşehir belediyesine bağlı o yüzden bir çok şeyi yapamıyorlar.

Ayrıca dünyanın her şehrinde her yerinde yol kenarı park hizmetleri %90 ücretlidir hele Kadıköy gibi yoğun bölgelerde ücretsiz olduğuna denk gelmedim.

Kadıköy de oy kullanacak olsam iyi partiye oy verirdim o ayrı CHP li olmama rağmen.

Fakat hükümeti eleştirip hizmet yapıyorlar CHP ye ders olsun diye o partiye oy verip sonra eleştirmeye devam etmek iki yüzlülük.
    The best or nothing...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    121 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çok yorum okudum.
    İstanbul için bir sorum var.

İstanbul halkı gezmek için nereye gider?

Gittiği yerler genellikle hangi partinin belediye başkanı vardır?

İktidar muhalif belediyelere ödenek vermemesi muhalif partileri kötü yaparmi?

Neden hepimiz İzmir e yerlesme hayali kurariz?

KK bende sevmiyorum.

İmamoğlu ise değişik bir karakter.

Eyüp Sultan da Yasin okuması ile AKP de kendi içinde sorgulama başlattı.

Eğer bir mucize olurda İmamoğlu gelirse KK tahtan iner

Ama ben AKP nin mevcut belediye üstüne daha çok belediye alacağını İzmir de AKP ye geçeceğini düşünüyorum

Bu ülke maalesef duzelmeyecek

1950 lerde ABD bin BOP planına göre Türkiye devam ediyor.

Egitim ile başladı.Aile yapımızın bozulması ile devam etti.Tarim ve hayvancılık bitti.

Yani ABD gerekeni harfiyen yapıyor.

Yorum yazmaniza gerek yok.

Çok bir vakit kalmadı zaten

Keyfini sürün

O kurtuluş savaşı gibide bir durum olmayacak

BOP da savaş yok ekonomikmen teslim ediliyor.

O yüzden geçmiş olsun bu uyuyan halka.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İmamoğlu ise değişik bir karakter.

Eyüp Sultan da Yasin okuması ile AKP de kendi içinde sorgulama başlattı.

Eğer bir mucize olurda İmamoğlu gelirse KK tahtan iner

O yüzden geçmiş olsun bu uyuyan halka.
    Onunda altyapısı hazır, istediği belediyeye çökme hakkı var , ki bahsettiğin senaryo olursa, hemen B planıyla çöküşün hazırlığına girecek ve çökeceklerdir.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kılıçdarın tam anlamıyla Atatürkçü oldugunu ve TÜrkiyeyi sevdigini bende düşünmüyorum...

rtenin Türleri ve Türkiyeyi sevdiginide düşünmüyorum Atatürkü sevgisini söylemiyorum bile

geri kalan siyasetcilerde bunlar gibi rant peşinde ...ülke halkı ve ülkenin gelecegi bunların umrunda degil...

peki kim bunlar bunlar kime hizmet ediyorlar.....

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim sokakta çukur vardı Türk Telekom açmış. Bizden 100mt ileride de her pazartesi pazar oluyor. Sevgili belediyemizin zabıtası ise hiç bir gün geçmese bile Pazartesi günü arabasıyla geçiyor. ve o çukurdan geçiyor. Ama proaktif düşünmeye çalışan bir allahın kulu olmadığı gibi benim twitter'da habire "çukur hala duruyor" dememle o çukur doldurulup asfaltlandığı sürece Arnavut kaldırımlı sokaklarda çukurlardan dolayı arabanın altını sürttüğüm sürece bu belediyelerden bir *** olmaz. Bir de düşünüyorum Maltepe belediyesi çalışanlarına %30 zam yaptı diye haberler çıktı da hiç biri o %30 zammı haketmiyor net.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler