User Tag List

Sayfa 477 Toplam 484 Sayfadan BirinciBirinci ... 377427467475476477478479 ... SonuncuSonuncu
Toplam 9183 adet sonuctan sayfa basi 9,045 ile 9,063 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muz Cumhuriyeti

Quantum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni gelir kapısı önerisini tekrar veriyorum.. (Hatırlatma!)

Cami girişlerine turnike koysunlar, girişler paralı olsun. Öyle devasa camiler yaptırmak yok.. Cemaati görelim azıcık..

Diyanet işleri gelirini buradan karşılar, devlet diyanet işlerinin ödeneğini iptal eder böylelikle. Al sana tasarruf..

Hayırlı cumalar ekibi taşlamaya başlayabilir.

tolga_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    61 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni gelir kapısı önerisini tekrar veriyorum.. (Hatırlatma!)

Cami girişlerine turnike koysunlar, girişler paralı olsun. Öyle devasa camiler yaptırmak yok.. Cemaati görelim azıcık..

Diyanet işleri gelirini buradan karşılar, devlet diyanet işlerinin ödeneğini iptal eder böylelikle. Al sana tasarruf..

Hayırlı cumalar ekibi taşlamaya başlayabilir.
    Biz hep evde kılıyoruzcular cami yerine evden story atar artık.

Görüyorum ve arttırıyorum,

cami önü selfie parası da alınmalı bence
    Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
    Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.'
    ' Hz. Mevlana

rebelh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    102 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    din vergisi gelsin de kim müslüman kim ateist öğrenelim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam da böyle bir teste ihtiyacımız olduğu zamanlar.
    Kim kime ne için ve ne kadar inanıyor görelim bakalım hodri meydan demek lazım!!!
    Bilmeyenlerin okumasını tavsiye ederim.
    İbretlik...
    Osmanlı Devleti: HACI BAYRAM VELİ'NİN SAMİMİYET TESTİ VE MEYDANI BOŞALTAN MURİTLERİ

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dijital hizmet vergisi baya ilginçmiş. Siteleri erişime kapatacaklar ödemezlerse Çin'i sollayacağız yakında yasaklar konusunda

Dijital Hizmet Vergisi’nin mükellefi, dijital hizmet sağlayıcıları olacak. Dijital hizmet vergisi yüzde 7.5 olarak belirlendi. Türkiye'den elde edilen hasılatı 20 milyon Türk Lirası’ndan veya dünya genelinde elde edilen hasılatı 750 milyon eurodan veya muadili yabancı para karşılığı Türk Lirası’ndan az olanlar Dijital Hizmet Vergisi’nden muaf olacak. Cumhurbaşkanı bu hadleri verginin konusuna giren hizmet türlerine göre ayrı ayrı veya birlikte sıfıra kadar indirmeye veya üç katına kadar artırmaya yetkili olacak. Dijital Hizmet Vergisi’ni ödemeyenler Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edildikten sonra sitelere erişim engellenecek. Facebook, Twitter ve Instagram gibi devler Türkiye’de bu vergiyi ödemekle yükümlü olacak.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VETTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam da böyle bir teste ihtiyacımız olduğu zamanlar.
    Kim kime ne için ve ne kadar inanıyor görelim bakalım hodri meydan demek lazım!!!
    Bilmeyenlerin okumasını tavsiye ederim.
    İbretlik...
    Osmanlı Devleti: HACI BAYRAM VELİ'NİN SAMİMİYET TESTİ VE MEYDANI BOŞALTAN MURİTLERİ
    çok iyiymişş gerçekten buna ihtiyacım olan bu günlerde sahtekarlara istismarcılara çok iyi bi örnek olmuş
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    102 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    102 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hala şu dangalak "yetmez ama evet" ruhu yaşıyor aramızda
    topunun cibiliyetini ...

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    laa olum bu nası bi tür küfürdür laa ,günyüzü görmemiş töbee bismillah
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dijital hizmet vergisi baya ilginçmiş. Siteleri erişime kapatacaklar ödemezlerse Çin'i sollayacağız yakında yasaklar konusunda
    E-Ticaret sitelerine Trust Website logosu gelecek diye bir şeyler yazılıyor.. San.Tic.Bakanlığı tarafından verilecek. Onaylanmış kurum olanların belli olması amaçlanıyor.. Linkli bir logo vsvs.. Yıllık ciddi bir rakam ödenecek e-ticaret sitesi firmalar tarafından bu logo alınması konusunda.. Logosuz siteler yasaklanacak.. vsvs
    Al sana dijital hizmet vergisi..
    2020 nin ilk çeyreği deniyor ama tam da belli değil sanıyorum..

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    din vergisi gelsin de kim müslüman kim ateist öğrenelim
    elhamdülillah mazotçuyuz
    Arabamın günlüğü - http://mapsensoru.blogspot.com.tr/

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E-Ticaret sitelerine Trust Website logosu gelecek diye bir şeyler yazılıyor.. San.Tic.Bakanlığı tarafından verilecek. Onaylanmış kurum olanların belli olması amaçlanıyor.. Linkli bir logo vsvs.. Yıllık ciddi bir rakam ödenecek e-ticaret sitesi firmalar tarafından bu logo alınması konusunda.. Logosuz siteler yasaklanacak.. vsvs
    Al sana dijital hizmet vergisi..
    2020 nin ilk çeyreği deniyor ama tam da belli değil sanıyorum..
    Yakın zamanda e-ticaret siteleriyle alakalı çok bomba gelişmeler bekliyorum. Geçen sefer denedikleri şeyler pek tutmadı, takibini yapamadılar. Bunların sadece siteye logo koyup vergi alma gibi bir amaçları yok. Tüm sistemi bir şekilde entegre edip, fiyat artışlarıyla ilgilide önlemler almaya çalışıyorlar ama yapamadılar bir türlü.
    Bir nesil, bilginin cezalandırıldığı ve cehaletin saadet olduğunu öğrenerek yetişiyor.
    Bir sonraki nesil cahil olduklarını bile bilmeyecek çünkü bilginin ne olduğunu bilmeyecekler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda e-ticaret siteleriyle alakalı çok bomba gelişmeler bekliyorum. Geçen sefer denedikleri şeyler pek tutmadı, takibini yapamadılar. Bunların sadece siteye logo koyup vergi alma gibi bir amaçları yok. Tüm sistemi bir şekilde entegre edip, fiyat artışlarıyla ilgilide önlemler almaya çalışıyorlar ama yapamadılar bir türlü.
    Onu yapmaları çok net imkansız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onu yapmaları çok net imkansız.
    Enflasyonla topyekün mücadele zamanı pazaryerleri üzerinden yapılanlar ortadayken pek imkansız gelmedi bana
    Bir nesil, bilginin cezalandırıldığı ve cehaletin saadet olduğunu öğrenerek yetişiyor.
    Bir sonraki nesil cahil olduklarını bile bilmeyecek çünkü bilginin ne olduğunu bilmeyecekler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enflasyonla topyekün mücadele zamanı pazaryerleri üzerinden yapılanlar ortadayken pek imkansız gelmedi bana
    3-5 çeşit sebze/meyve nin maliyetinin aşağı yukarı ne kadar ettiği bellidir. hal fiyatları var ortada..
    pazardaki sebze fiyatlarıyla internet okyanusunu karşılaştırmak yanlış mantık.
    100milyar dolarlık bir pazardan, milyonlarca farklı üründen bahsediyoruz. Geçmişte 15 yılımı veritabanı ve buna ilişkin raporlamalara vermiş birisi olarak imkansız öngörümün hala arkasındayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3-5 çeşit sebze/meyve nin maliyetinin aşağı yukarı ne kadar ettiği bellidir. hal fiyatları var ortada..
    pazardaki sebze fiyatlarıyla internet okyanusunu karşılaştırmak yanlış mantık.
    100milyar dolarlık bir pazardan, milyonlarca farklı üründen bahsediyoruz. Geçmişte 15 yılımı veritabanı ve buna ilişkin raporlamalara vermiş birisi olarak imkansız öngörümün hala arkasındayım
    Bireysel sitede uygulamak teknik olarak imkansız ama pazaryerinde fiyat artış azalışı rahatlıkla kısıtlayabilirsin. Şuan n11 11.11 kampanyası için 12 gün boyunca fiyat artışını engelledi. Aynısı enflasyonla topyekün mücadele ayağınada yapıldı. Son fiyat üzerinden %10 destek kampanyasına katılmayanlar listelemede geriye atılarak güzelce cezalandırıldı. Fiyat artışlarıda sistemsel aksaklıklarla dolaylı olarak engellendi.

Bireysel sitede şöyle uygulanabilir. Cimer üzerinden şikayet yazmaya meraklı milyonlar var bu ülkede. Normalde fiyat değişim tarihleri yazılmak zorunda. Müşterin ani dalgalanmalarda fiyat arttırdığında şikayet eder geçer. Bunun cezai yaptırımları arasına sanal pos iptali gibi ufak düzenlemeler eklenir, ticari hayatına dolaylı yoldan son vermiş olursun

Senin bilginide sorgulamıyorum zaten abi ne işlerle meşgul olduğunu bildiğim için. Başka konuda izin istemiştim zaten e-ticaret konusunda merak ettiklerimi sormak için. Yaşadığım tecrübe ettiğime göre tahmin yürütüyorum. Bu adamlarında söz konusu halkın sırtına vergi bindirmek olunca ne yapacağı pek belli olmuyor

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    56 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son dakika... Kritik enflasyon verisi acıklandı - Sondakika Ekonomi Haberleri

Hürriyet bir enflasyon haberi yapmış evlere şenlik, 100 satır haber olmuş ama milletin kafasını karıştırıp gerçekleri saptırmak adına olduğu o kadar bariz ki... pinpon topu kadın bağıyla enflasyon %8.8 miş... elektrik %60 doğalgaz %50 (ben içmiyorum ama) içki-sigara %50 yakıt %30 luk bir ortamda %8.8 çıkmış güya enflasyon, laf salatasıyla açıklama yapılıyor... delikanlı gibi çıkın deyin 'Suriye'ye girdik, Amerikan ambargosu vs vs !' belki bir tutararlılık olur...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VETTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok değişik,karmaşık duygular içerisindeyim...
    Yazdım yazdım sildim.
    Elektrik doğalgaz akaryakıt vb anlaşılır olmayabilir diye anlaşılır bir örnek vereyim.
    Sürekli alış veriş yaptığım markette Nuh'un Ankara makarnası 2,40TL olmuş!!!
    Seçim öncesi pskolojik sınır 1,99TL idi.
    Makarna dan devam edelim bu ay ki alış-verişte 2,75 oldu 1 paket Nuh'un Ankara makarnası.
    %15 e tekabül ediyor.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MTV ler cezalar vb. Yıl başından sonra ciddi etkileyecek %22.8 zam az buz değil
    Zaten doğalgaz faturaları tam çarpacak
    Winter is coming durumu..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler