User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
81 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Neden Bu Fiyatlara Kimse Sesini Çıkaramıyor?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu arada sen derken seni kast etmedim ) vatandaş ali veliyi kast ettim genelleme yaptım.. üstüne alınma sakın
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dacia duster 87000tl iyi uykular
    çok şükür 5-6 sene öncesine kadar it gibi çalışıp şantiyelerde yfak bi daire ve kıçı kırık bi araç aldım şimdi bunlara bile bekar olmama rağmen ucu ucuna zar zor yetiyorum allah yeni nesilin geleceğin yardımcısı olsun her şeye ger yere sebepsiz yere +10 bin ekleniyo ne yapıcaz bilmem ğara birijtirme desen hikaye maaş varsa varız yoksa yokuz net
    Arabamı aldım, az biraz birikmiş yaptım bi residence'dan 1+1 daire alayım dedim hem bekar evi hem de yatırım amaçlı bakmaz olaydım. Şehir merkezindeki residence'ler 300.000 Tl

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz ne zaman adam oluruz biliyor musunuz? Arabaya değil içindekine kıymet vermeyi öğrenince.

Lanet olsun bu kültürü yerleştirenlere.

Bir haftasonu iş için fabrikaya gittim kardeşimin passat ile güvenlikler koşarak dışarı çıktı noluyor dedim kendi kendime sonradan uyandım.

Aynı kapıdan her sabah clio ile geliyroum ipleyip dönen yok. ( dönmesinde zaten işini yapsın yeter)

1 ton demir parçası ne kıymetlendirdik arkadaş.

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cdaydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu iş artık ses cıkarmakla düzelmez.İktidar değişikliği ile de düzelmez.
    Hepimize geçmiş olsun.
    Sebebine gelirsek;
    Ptt satıldı.
    Karayolları satıldı.
    Köprü satıldı.
    Tekel satıldı.
    Türk telekom satıldı.

Ülke para kazanmıyor arkadaşlar.Koskoca Ülkenin gelir kaynagı yok.Bunun karşılıgında vergiler oldukca yüksek ve düşme şansı yok.
    Soğuk su tavsiyem hepimize..
    Satılmadan önce para basıyordu

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz ne zaman adam oluruz biliyor musunuz? Arabaya değil içindekine kıymet vermeyi öğrenince.

Bir haftasonu iş için fabrikaya gittim kardeşimin passat ile güvenlikler koşarak dışarı çıktı noluyor dedim kendi kendime sonradan uyandım.

Aynı kapıdan her sabah clio ile geliyroum ipleyip dönen yok. ( dönmesinde zaten işini yapsın yeter)

Aslında arabaya değil içindekine kıymet veriliyoru abi zaten İçindekinin parasına diyelim.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski araba neye göre eski ordaki insan düzenli periyodik bakımını resmi servise yada tam teşekküllü resmi servisi aratmıycak özel servise götürüyor yaptırıyor.. adamlar sokak arasındaki ahmet mehmet ustada yağını değiştirmiyorki.. kaza oldumu çoğu araç direk geri dönmemek üzere perte gidiyor bizdeki gibi trafikde 5 defa pertten dönmüş arabalar hala gezmiyor..

modelli arabada büyük şehirlerde vardır sizler ülkelerin diğer yerlerini gezin görüceksinizki insanlar gayet bakımlı dip diri ama yaşı olan araçlara biniyorlar.. bu avrupası içinde geçerli amerikası içinde geçerli.. size amerikada gösterilen ny cali kırsalına gidin bakalım insanlar ne tür araçlara biniyor..

aslında hepimiz aynı şeyden bahsediyoruz ama farklı yollardan mantıkdan giderek bahsediyoruz..

işin özü bir arabanin kullanım ömrü vardır motorun km ömrü vardır..

sen fabrikanın verdiği 20 sene lik kullanım ömrü olan yada 800 bin km fabrikanın ömür biçdiği motor ömrü olan arabayı 3 yaşında 5 yaşında 8-9 yaşına geldimi çöp muamelesi yaparsan..
    sen 40 binde 60 binde 90 binde 800bin km ömrü olan motora çöp muamelesi yaparsan ..

bu şu demekdir bunun işi bitti bana yenisini getirin.. kusura bakmada sen daha kullanım ömrü çeyreğine bile gelmemiş bir araca çöp muamelesi yapıyorsan ..
    o zaman orda her tür kar para rant döner bunlar dönüyorsa devlet tekrar ediyim haklı olarak payını ister çokda normaldir çokda doğaldır..
    Yok abi üstüme alınma gibi bir durum söz konusu değil (eski araba 10 yaş üstü araba 10 sene öncesinin teknolojisiyle 10 sene öncenin şartlarına göre o dönemin ihtiyaçlarına göre üretilmiş araba bana göre ve avrupa devletlerinin vergilendirme politikalarına göre )aynı açıdan yaklaştığımızın da farkındayım fakat söylemek istediğim avrupada amerikada kırsaldaki adam biniyorsa da riski göze alarak biniyor rakamlar burada ki gibi olmadığı için insanlar orada yatırım gözüyle bakmıyor bu sayede de bozulursa gider çöpe atarım en kötü zaten kaç lira verdim belki aylığının yarısından az arabanın ederi ama burada öyle değil etrafımda çok var yeni mezun adam para biriktirmek için kredi çekip araba alıyor yani bir noktada bunu yatırım aracı olarak kullanıyor haliyle o vakitten sonra km'side boyasıda kokusuda statüsüde önemli oluyor. Memur adam zarla zorla almış arabayı arabası 45k km'ye gelince değer kaybettirmiyim 10 lira daha ekliyim yenisini alayım diyor öteki türlü belki 3-4 sene sonra 100k km'ye gelince 10 lira daha ekleyip motor yaptırmak zorunda kalacak çünkü senin dediğin gibi donanımlı sanayi-servis-usta ağıda yok ülkemizde ben bunu şımarıklık olarak görmüyorum daha ziyade sermayeyi korumak olarak bakıyorum çünkü nakite çevirip araba dışında bişey alacak olsa paraya değer kaybetti gözüyle bakamayız. Buradan bağlayacağım yer ise rakamlar sürekli artarak ilerlediği için böyle oluyor, insanlar araba alıyor diye böyle olmuyor. Ha ama şunu diyebiliriz sürekli zam geliyor ama insanlar bir şekilde alıp yinede binmeye devam ediyor e350d sine değil e180'ine 2.0tdi'ına değil 1.4tsi'ına ama satın almaya devam ediyor. bu noktada evet halk böyle oldukça zamların önüne kimse geçmez.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oabayram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence tam tersi durum söz konusu olduğu için insanlar dediğin gibi düşünüyor ve hareket ediyor. Araçlar çok pahalı olduğu için insanların gözünde değerli ve büyük maddi önem taşıyor dolasıyla ona göre davranış sergiliyor. Eğer ki otomobiller ucuz olsaydı ya da bu kadar yüksek vergiler alınmasaydı, tüketiciler ve otomobil pazarı doyum noktasına ulaştıktan sonra dediğin gibi ''verimli arabaya binme'' söz konusu olurdu..
    Adamlığın bindiği arabayla olduğunu düşünen , verimli araba sürme yerine verir mi araba sürünce diye arabayla hava atan bir kitle olduğu sürece çok zor.

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gereken ses 16 nisan'da çıkarılamadı ne yazıkki.. daha da çıkması mümkün görünmüyor yakın tarihte.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2023 de ekmek arası bor yicez lozan biticek boru çıkartıp işleyecez Şimdi israil düşünsün
    BORU çıkartıcaz kanka hele bi 23 gelsin

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski araba neye göre eski ordaki insan düzenli periyodik bakımını resmi servise yada tam teşekküllü resmi servisi aratmıycak özel servise götürüyor yaptırıyor.. adamlar sokak arasındaki ahmet mehmet ustada yağını değiştirmiyorki.. kaza oldumu çoğu araç direk geri dönmemek üzere perte gidiyor bizdeki gibi trafikde 5 defa pertten dönmüş arabalar hala gezmiyor..
    sokak arası ahmet mehmet usta tarzı işler burada da var, o ucuz olan yaşlı araçların çoğu çok da kaliteli olmayan özel servislerde bakım görüyor. Ya da almanların schwarz dediği illegal (faturasız, kayıtsız) şekilde ucuza bakım yaptırılıyor. Kazalı araç tamiri burada da var, ama ağır hasarlı olan araçlar için tamir mümkün değil (ağırdan kastım şase 5 yerden büzülmüş, araç ikiye bölünmüş vs) yoksa takla atmış aracı burada da tamir edenler var. Sigorta firmaları burada da araçları satıyor (bizim sigorta sistemimizin elbet bi yerden alınmış olması gerekmez miydi zaten ) Arada ki fark burada arabada ne varsa söylemek zorundasın, söylemezsen eğer hem işinden ederler hem hapse atarlar. Takla atmış aracı, saksı düştü de tavan boyadık diye satamazsın. Satamazsın derken elbet satarsın, ama elbet yakalanırsın.

modelli arabada büyük şehirlerde vardır sizler ülkelerin diğer yerlerini gezin görüceksinizki insanlar gayet bakımlı dip diri ama yaşı olan araçlara biniyorlar.. bu avrupası içinde geçerli amerikası içinde geçerli.. size amerikada gösterilen ny cali kırsalına gidin bakalım insanlar ne tür araçlara biniyor..
    bu kısımda malesef yanlışın var, ben yaşadığım için örnek vereyim. Eski araç tercih etmiyor avrupalılar genel olarak, genel tutumları yeni ve modern araçlara binmek. Zaten sistem aslında insanları yeni araçlara yöneltiyor (araç yaş ile doğru orantılı artan kasko ve sigorta gibi durumlar). Bunun dışında işçilikler tr ile kıyaslanamayacak boyutlarda, geçenlerde arabaya 50tl'lik iş yaptırdım 150€ ütüldüm. Bu tarz sorunlar yaşamamak için genel olarak yeni araçları tercih ediyor avrupalı.

eski araç yok mu? var. e o zaman kim biniyo bu araçlara? işsizlik maaşı ile yaşayanlar (legal olarak araç sahibi olamazlar, detay vermiyorum ama yapıyorlar) , öğrenciler, hobi için araç alanlar, mülteci ve göçmenler, bir kesim uzun süredir kullandığı aracı kullanmaya devam ediyor (senin söylediğin bu kesim). Fakat trafik yoğunlukla 10-15 yaşında araçlarda oluşmuyor.

zaten emek verip çalışan bir insanın para kazanmama şansı yok (almanya için konuşuyorum bu kısmını), o yüzden kendilerine eziyet etmeleri de gerekmiyor bir araç almak için. Porsche seviyorsa gidiyor alıyor, temizlik işi ile uğraşan bir çift tanıyorum yeni porsche sipariş ettiler sıfır. Temizlik derken ofis ev temizliği vs işler yapıyorlar, dev bir temizlik firması sahibi faland değiller. O yüzden avrupalı aracın verimliliği azaldığı anda değiştiriyor. Leasing yapıyorlar mesela, bu da genel olarak iki/üç senede bir yeni araçla değişmesi demek.

peki avrupalı'nın ne farkı var bizden diye soranlar olabilir bu noktada. Bilinçli tüketiyorlar, ihtiyaçlarına yönelik araç alıyorlar. Örneğin bir aile için a3/golf/civic yeterli ise sınıf olarak gidip bmw 5 almıyorlar. Sedan araç sayıcı oldukça az, özellikle station alternatifi olan araçlarda çok çok az. Tükiye'de almancı diye yakıştırma yaparlar misal bu araçları kullananlara. Burada kullanışlılık ön planda. Ya da ikinci elde ilan atıp bu ne biçim donanım dediğimiz araçlar avrupalı için mantıklı, çünkü sunroof kullanmıyorsa almıyor mesela (ama sunroofsuz bmw olmaz pardon).

@darkmoon sana yüklenmiş gibi oldum da, genel olarak yazdım aslında. Senin yazdıkların güzel referans oldu yazarken ama

jokey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boşuna dertlenmeyin arkadaşlar. Ben bıraktım dertlenmeyi. Bu cahil millete "diken" yaranıyor. Millet seviyor dikilmeyi. Hoşuna gidiyor, zevk alıyor, dikildikçe daha çok oy veriyor, oy verdikçe daha çok dikiliyor. Biz araba nın ötv sini konuşuyoruz, bu millet kıçına don alamıyor, yiyecek ekmek bulamıyor yine de sesini çıkarmıyor. Biz iyiyiz yani. Nefret ediyorum emenike cahillerinden
    98 106 GTI 34 TJ 1247

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sokak arası ahmet mehmet usta tarzı işler burada da var, o ucuz olan yaşlı araçların çoğu çok da kaliteli olmayan özel servislerde bakım görüyor. Ya da almanların schwarz dediği illegal (faturasız, kayıtsız) şekilde ucuza bakım yaptırılıyor. Kazalı araç tamiri burada da var, ama ağır hasarlı olan araçlar için tamir mümkün değil (ağırdan kastım şase 5 yerden büzülmüş, araç ikiye bölünmüş vs) yoksa takla atmış aracı burada da tamir edenler var. Sigorta firmaları burada da araçları satıyor (bizim sigorta sistemimizin elbet bi yerden alınmış olması gerekmez miydi zaten ) Arada ki fark burada arabada ne varsa söylemek zorundasın, söylemezsen eğer hem işinden ederler hem hapse atarlar. Takla atmış aracı, saksı düştü de tavan boyadık diye satamazsın. Satamazsın derken elbet satarsın, ama elbet yakalanırsın.

bu kısımda malesef yanlışın var, ben yaşadığım için örnek vereyim. Eski araç tercih etmiyor avrupalılar genel olarak, genel tutumları yeni ve modern araçlara binmek. Zaten sistem aslında insanları yeni araçlara yöneltiyor (araç yaş ile doğru orantılı artan kasko ve sigorta gibi durumlar). Bunun dışında işçilikler tr ile kıyaslanamayacak boyutlarda, geçenlerde arabaya 50tl'lik iş yaptırdım 150€ ütüldüm. Bu tarz sorunlar yaşamamak için genel olarak yeni araçları tercih ediyor avrupalı.

eski araç yok mu? var. e o zaman kim biniyo bu araçlara? işsizlik maaşı ile yaşayanlar (legal olarak araç sahibi olamazlar, detay vermiyorum ama yapıyorlar) , öğrenciler, hobi için araç alanlar, mülteci ve göçmenler, bir kesim uzun süredir kullandığı aracı kullanmaya devam ediyor (senin söylediğin bu kesim). Fakat trafik yoğunlukla 10-15 yaşında araçlarda oluşmuyor.

zaten emek verip çalışan bir insanın para kazanmama şansı yok (almanya için konuşuyorum bu kısmını), o yüzden kendilerine eziyet etmeleri de gerekmiyor bir araç almak için. Porsche seviyorsa gidiyor alıyor, temizlik işi ile uğraşan bir çift tanıyorum yeni porsche sipariş ettiler sıfır. Temizlik derken ofis ev temizliği vs işler yapıyorlar, dev bir temizlik firması sahibi faland değiller. O yüzden avrupalı aracın verimliliği azaldığı anda değiştiriyor. Leasing yapıyorlar mesela, bu da genel olarak iki/üç senede bir yeni araçla değişmesi demek.

peki avrupalı'nın ne farkı var bizden diye soranlar olabilir bu noktada. Bilinçli tüketiyorlar, ihtiyaçlarına yönelik araç alıyorlar. Örneğin bir aile için a3/golf/civic yeterli ise sınıf olarak gidip bmw 5 almıyorlar. Sedan araç sayıcı oldukça az, özellikle station alternatifi olan araçlarda çok çok az. Tükiye'de almancı diye yakıştırma yaparlar misal bu araçları kullananlara. Burada kullanışlılık ön planda. Ya da ikinci elde ilan atıp bu ne biçim donanım dediğimiz araçlar avrupalı için mantıklı, çünkü sunroof kullanmıyorsa almıyor mesela (ama sunroofsuz bmw olmaz pardon).

@darkmoon sana yüklenmiş gibi oldum da, genel olarak yazdım aslında. Senin yazdıkların güzel referans oldu yazarken ama
    Hatta Almanlar eli ayağı düzgün 10 yaşındaki araçları bazı ülkelere satıyor bkz.. Gürcistan Türkiye de neden pahalı bilmem ama Gürcistan da neden ucuz olduğunu biliyorum.

Bizde mi alsak ne 2. el Almanlardan

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Konuyu açan fetöcü diyen ahaber

Bu konudan sonra verrrr ordannn mehteriiii dedi

Kaynak:Ahaber

Ya arkadaş yetmedi mi bu konular

Ülke artık bunların eleştiren vatan haini yalan vatansever

Siz siz olun işinize gücünüzd bakın

Meydanlara çıkıp bağırmakla işler düzelmez

Ya susacaksın yada bam bam bam yapacaksın

Ver mehteriiiii şimdi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aynen oyle mercedesle gittiginde kimsiniz diye sormadan acilan kapilar. Focusla gidince bir dur bakalim kimsin su koseye parkete donuyor

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ülkenin hakimleri, cumhuriyet başsavcıları vs cumhurbaşkanı önünde, düğmesi olmayan cübbesini ilikliyorsa, o ülkeden hayır ve adalet beklemeyin.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

TurkishStig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu forumda olduğunuza göre otomobil sevdiğinizi varsayıyorum.bunun görgüsüzlükle bir alakası yok başkasının benim hakkımda ne düşündüğü umrumda olmaz vergileri nasıl savunacağınızı aşırıyorsunuz galiba ? orada insanlar ''binmemeyi'' tercih eder kendi görüşüdür vs.Burada biz araçları istesekte ''alamıyoruz''.mesela 320 d in fiyatına bakın türkiyede ve almanyada sonra alım gücüne göre hesaplayın onlar kaç ayda alıyor biz kaç yılda alıyoruz.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben almanyanın falan yerinde olsam , 2 misli yaparım tr ye ihracatı. nasıl olsa alıyor salaklar derim
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

TurkishStig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZaZy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satılmadan önce para basıyordu
    türk telekom gibi şirketlerin yabancılara satılması ne kadar akıl karı ? paramı basması gerekli illa ki ? ayrıca bu gibi şirketler milli gelir yani elin gavuruna gitmiyo cebindeki para haberiniz olsun

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu olayın sorumlusu hepimiziz. Bu şekilde olmamızın sebebi de " Ali ses çıkardı,işten atıldı. Veli ses çıkardı,terörist oldu. Ahmet ses çıkardı,cezaevine girdi 5 sene yattı hala mahkemesi görülmedi" gibi..
    Herkeste bir korku var artık,el kol bağlı. Herkes yaşamaya çalışıyor işte bi şekilde. Sorgulamayın sakın,çarpılırsınız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler