User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
81 sonuçtan 77 ile 81 arası

Konu: Neden Bu Fiyatlara Kimse Sesini Çıkaramıyor?

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni neden dışladınız sa as
    dayıcım senin vardır oralardan arazilerin biz sana misafirliğe geliriz as

blackeagle3434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kendi yolunuzu kendiniz çizersiniz .. her şey sizler için üretiliyor bu dünyada .. Her şey siz kullanın diye üretiliyor .. ve herkes hepiniz her şeyin en güzelinide hak ediyorsunuz.. ama siz başkaları için yaşarsanız hiç bir şeyden memnun kalmassınız.. başkasına şekil yapıcam başkalarından arabamla saygı görücem diye kasarsanız hayatta hep bir şeyler eksik kalır..

araba var elektrikli ısıtmalı hafızalı koltuklu ,sunrooflu ,digital klimalı v.b .. bu arabanın kabını kabuğunu yani kaportasını sökün atın.. kafanızda böyle kaportasız sadece koltukları öngöğsü olan çıplak bir araba canlandırın..

şimdi o araca mercedes kaportası giydirin 200 bin tl ... bmw kaportası giydirin oldu size 150 bin tl çıkartın vw kaportası giydirin oldu size 100 bin tl çıkartın renault kaportası giydirin oldu size 60 bin tl..

o 60 bin likde yeter temelde aynı donanım o 100 binlikde yeter aynı donanım ama insanlar 150-200 bin farkı markaya veriyor.. işte ötv nin başladığı noktada bu .. çünkü insanlar tüketiyor..

aslında bindiğiniz araçların motor temelleri bile bir çok markanın aynı yada ortak arge hatta birbirleriyle paylaşdıkları birbirlerine sattıkları motorlar..

zaten on yıldır motor teknolojisinde bir gelişme yok yakıt değerleri aynı .. siz hiç 2 litre 3 litre 4 litre yakan araç duydunuzmu 5-6 litre denilenlerin çoğu bile kağıt üstünde.. hacim küçültüp turbo yada tiribün çift turbo tarzı şeyler takıp tamamen satış stratejisi odaklı daha çok satabilmek için bu tür yollara gidiyor firmalar.. buda çok doğal ve normal firmalarda vergi sisteminin etrafından dolanıp çok satma derdinde.. bunlarda ötv yi tetikliyor çünkü tüketimi tetikliyor..

yani mavinin kırmızısı aynı şey.. 2.0 180 beygirlik atmosferik motora yıllık 2800 tl vermiyorsunuzda 1.4 çift tribünlü 180 beyigirlik turbo motora 1000 TL vergi veriyorsunuz.. Aynı şey tabiiki 2.0 ciğerli atmo bir motorun yerini hiç bir şey tutamaz bence ama neticede sonuç başarılı aynımı aynı..

neyse kısaca diyiceğim firmalarda tarafsız bir gözle gözlemlerseniz şu anda ilerlemiyorlar ne motor teknolojisinde ne temel konforda çünkü gelinebilicek son noktalar.. o yüzden otonom telknolojisine şu anda geçiliyor farkında değilsiniz belki ama ağır ağır bu teknolojiye geçiliyor ve büyük bir devrim var bu yönde insanları alıştıra alıştıra geçiricekler bu teknolojiye bir anda olmaz .. bir anda direksiyonu vitesi bütün kontrolü sürücünün elinden alırsan ters tepebilir insanlarda..

ağır ağır yıllardır alıştırılıyor insanlar.. ilk hatırlayın kendini park eden arabalar çıkdı bunlar aslında otonoma başlangıçdı sonra geçen bir iki yılda yol takip sistemleri ,kendi kendine fren yapan otonom sistemler, kendi kendine sollama yapan sistemler zaten vites ağır ağır kalkıyor yiğende cactus var misal vites yok.. mercedeslerde de dolu paketlerde vites yok direksiyonun orda vites kulağı var ordanda yakında komple kaldırırlar..

Kısaca arabalar iyicene playstationa dönmeye başladı bunada karşı değilim tam aksine taraftarım bu iyide oluyor teknolojinin önüne geçilmez bu tip teknolojiler trafiği azaltıcak yakıt tüketimini azaltıcak en önemlisi kazaları iyicene azaltıcak.. ilerde sürücü şöför faktörü komple kalkıcak arabalar kendi kendilerine gidip kendi kendilerine durup kendi kendilerine sollıycaklar .. siz aracın içinde gazetenizi okuycaksınız..

şimdi diyorsunuzki biz bunları görmeyiz boşuna devrim demiyorum 10 sene içinde herkes görücek üst segmentler artık tam otonoma geçicek az kaldı zaten üst segmentte alt segmentler de yarı otonoma geçicek ..
    bir zaman sonra bütün segmentler a sı b si c si d si full otonoma geçicek..

şimdi bunca şeyin ötv ile ne alakası var diyen arkadaşlar olabilir aslında tamda bunla alakası var bu yapılan her şey tüketimi tetikliyor insanlar bendede olsun alinin velinin aracında şu var benimkinde yok benimkindede olsun yarışında artık.. sizler olmayabilirsiniz ama böyle insanlar çokçana var.. devir tüketim çağı.. her kes sonunu görmeden tüketiyor..

genellemeye yazdımda kimse üstüne alınmasın..

ben kimseye şekil yapma derdinde değilim ama aracımda lüks konfor olsun isterim diyen insan için hala 10-15-20 bine bile araçlar var ben zaten onları kıskanma favorilerini paylaş konusundada bolcana paylaşıyorum..

bir arabanın hamurunda donanım lüks konfor olarak doluluk varsa misal elektirkli hafızalı ısıtmalı koltuklar sunroof deri digital klima v.b .. artık pek çok teknolojide sonradan araçlara eklenlenip entegre olabiliyor modüller halinde..

misal park sensörü,far sensörü,yağmur sensörü,follow me home hatta ısıtmalı koltuklar (çok yaptım ve arkadaşlarıma yaptırdık) soğutmalı koltuklar (arkadaşımın araca yaptırdık) elektro krom ayna kendi kendine kararan ..
    bir multimedia teyp taksan normal yada androidli falan arabanın donanım kaderi sıçrama yapıyor resmen araca bir sürü özellik geliyor.. ekran,bluetooth akıllı digital sistemler araç 98 sonrası üretimse obd soketide vardır oraya obd aparatı takdınmı teybinde androidse misal arabanın a dan z ye her tür verisini görebilirsin pek çok şık afilli uygulamalarda var v.b yeterki aracın hamurundada bir şeyler olsun üstüne ekledinmi 15-20 ye aldığın araç bildiğin 100-150 binlik araçların liginde at koşturur...
    Nokta virgül sonuna kadar katılıyorum

Fiyatlar artıyor fakat trafiğe baktığımda ne araba sayısında nede 0 model araçlarda bir azalma göremiyorum. Darkmoon'un da dediği gibi bu tüketim MANYAKLIĞI bitmedikçe de devam edecektir.
    Toplum olarak statü saygı hava cıva bu işleri birçok insan arabasıyla hatta sadece amblemiyle yapmaya çalışıyor. Sıkıntıda burada başlıyor. Devlet de nihayetinde Basiretli bir Tacirdir. Nedir bu? satılan el değiştirilen maldan hizmetten her şeyden vergi alır. Biz daha çok alırsak daha çok alır dünyanın yönetim biçiminde var bu..değiştirilemez.
    İnsanlarımız 2-3 senede bir araç değiştiriyor, bunun nedeni de toplum baskısı. Toplum baskısı dediğimiz şey de sen,ben, aile, mahalle, ilçe, şehir, ülke. Alın size toplum baskısı. Satmıyor musun artık? 0 ı geldi bunun?kasa değişti bunun? sana daha oturaklı bişey lazım odur budur şudur..Önce kendi fikirlerimizi eleştirmeliyiz..
    Yahu bu arabaları biz mi üretiyoruz? teknolojisi bizim mi? lastikler yerlimi (Petlasın son atakları hariç),yedek parçanın ne kadarını sağlayabiliyoruz, en önemlisi yakıtın kaynağı bizde mi? Ötv Mtv sadece araba alırken değil ki..Vergiler sürekli alınmaya devam ediyor
    Bence olayın temelini unutmamak gerekir. Yani Arabalarımızı ulaşım için kullanmaktayız. Öyle olmalı. Hobi kullanımı, pist vs bunlar apayrı mevzular. Hep batıdan örnek veriyoruz (bunun nedeni bu işleri daha doğru yaptıklarını düşündüğümden) insanlar bir kotu, kazağı eskiyince yeniliyorlar. Arabalar elektronik eşyalar da aynı şekilde. Almanya da İnsanların büyük çoğunluğu işlerine Veloyla gider, emin olun Mercedes, BMW gibi firmaların çalışanları da dahil.
    Birde bize bakalım İş başvurularında en önemli kriterlerin başında araba yer alır. Piyasaya bakın zaten her yer Kiralık araç dolu.
    Şimdi diyecekesiniz hocam adam akıllı ulaşım varda biz mi kullanmıyoruz? Evet bu konuda haklıyız hakikaten yok. Ama bir kısır döngüye girmiş durumdayız. Yani trafikten kişisel araçları azaltamadığınız sürece toplu taşımayı geliştiremezsiniz. Ancak ve ancak metrobüsteki gibi üst üste gitmeye devam..
    Konuyu çok dağıtmadan fiyatlar artmaya devam edecek deyip noktayı koyalım

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz sanıyorsunuzki tüketim çılgınlığı sadece senin ülkendeki ırkına özgü... değil.

Almanya ya dönüp bakın 1960 da giden ilk nesil harici kaç nesil gelirse gelsin biz orda doğup ordada yaşasak değişmiyoruz arkadaşlar. Tüm Türklerin altında son model araçlar. Alman almıyor son model araç falan. Ama sen ilk kazandığınla dahi gidip alıosun. Alman ev satın almıyor, biz alıyoruz Almanya da yani bu bizim ırkımıza özgü bişey. İstediğin kadar şart şurt değişsin biz yine aynı kalıcaz.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blackeagle3434 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokta virgül sonuna kadar katılıyorum

Fiyatlar artıyor fakat trafiğe baktığımda ne araba sayısında nede 0 model araçlarda bir azalma göremiyorum.

dostum türkiyede her 1000 kişiye 233 araç düşüyor. dünya sıralamasında 60ncı sıradayız, araç zenginliği konusunda yani malesef pompalandığı yada gözümüzle gördüğümüz kadar zengin değiliz. çoğumuz istanbul izmir ankara gibi yerlerde yaşayınca bize öyle geliyor çok fazla araba var gibi. malesef ülkemizin il sayısı 3den çok daha fazla.

örneğin san marino 1000 kişi için 1263 araca sahip nüfus sayısından fazla araç sayısı var adamlarda (tabiki gereksiz bencede), monako 900, amerika 800, guam 680, krizdeki yunan 624, katar kuveyt kıbrıs 530+, bulgar hırvat slovakya 440(estimated), kadınların araç kullanması yasak olan arabistan v.s 336,

biz 233 araçla listede 60ncı yani bosnahersek umman uruguay ve antigua barbuda diye bi fakir ülke var mış onlarla aynı seviyedeyiz

tek sevincim iranı biraz sollamışız, iranda 1000kişiye 200 araç düşüyormuş
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    43 plaka , 1 çamurluk değişik 2 parçada boya var. 2 aya yakın ilanda durdu kütahyadayken. 37 liraya almadım , lpg'li ağır gider diye. ciddi hata etmişim

böyle böyle yükseliyor işte piyasa

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler