User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
104 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Eski model hoşaf spor arabaların güvenli olmadığının farkında mısınız?

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya geniş açı ile bakacak olursak, trafikte gazlayıp kendinize eğlence aramayın. İki liraya gazlayıp canınızı tehlikeye atacağınıza, özel zevklerinizden hatta yediğiniz içtiğinizden feragat edin paranızı cebinize koyun piste çıkın atın gazınızı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes ne der bilmem ama 90-2000 lı yılların arabaların benim gözüme daha samimi geliyor daha kullanıcı odalı imal edilmiş gibi geliyor. 100-150 ile nereye vurursan vur ölürsün veya sakat kalırsın marka model yıl fark etmez.

Şimdi ki arabaları savunanlar bi Mustang in 2 yıldızlı videosunu izlesin üreticiler hiç bir devirde aman aman güvenlikli araba yapmadı sadece daha güvenli olduğu hissi verdiler. V
    Veya bir Fiat linea daha mı sağlam 2000 model bi volvo ya göre veya mk1 focus a göre(2003 de En dayanıklı sedan seçilmişti)

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sahibine tamamen katılıyorum ayrıca olay sadece teknoloji değil metal yorgunluğu denen birşey var 93 model hondaya hala japon harikası diyen var Allah aşkına 24 yaşındaki arabanın japonluğumu kalmış kazada un ufak oluyorlar sadece kuş serileri paslanmıyor arkadaşlar. Şu 106 ları eski honda modellerini görünce yolumu değiştirmeye çalışıyorum.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Ranthor

Sanırım 3-4 yıl onceye kadar efes den cıkma kıa pıcanto ya bınıyordunuz ?

bu araba cokmu guvenlıydı
    guvenlı oldugu ıcın mı kıralıkdan cıkma bır arac tercıh etmıstınız ?

boyle bı arabaydı sanırım ?
    konuyla alakasızda araba kullanmayı öğrendiğim yeri görünce duygulandım bi

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lady Diana 2 ton zirhi olan s600'ün icinde oldugu gunden beri hic biseye guvenim kalmadi.. Rabbim cagiriyorsa gideceksin kacari yok, tedbirinizi alin tevekkeli Allaha...
    Tango-1 never dies.

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent_s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu sahibine tamamen katılıyorum ayrıca olay sadece teknoloji değil metal yorgunluğu denen birşey var 93 model hondaya hala japon harikası diyen var Allah aşkına 24 yaşındaki arabanın japonluğumu kalmış kazada un ufak oluyorlar sadece kuş serileri paslanmıyor arkadaşlar. Şu 106 ları eski honda modellerini görünce yolumu değiştirmeye çalışıyorum.
    Misal bu şekilde bir örnek..

Bring Out Gimp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lady Diana 2 ton zirhi olan s600'ün icinde oldugu gunden beri hic biseye guvenim kalmadi.. Rabbim cagiriyorsa gideceksin kacari yok, tedbirinizi alin tevekkeli Allaha...
    Değil Lady Diana peygamber olsan kemer takmazsan ölürsün.
    Çünkü Allah fiziksel olaylara karışmaz.
    Sen Cami yaparsın yanlış mühendislikle veya yanlış malzeme ile, diğeri yanına daha kuvvetli şekilde Kilise yapar ve depremde Cami yıkılır.

Rabbim çağırmaz, kimseyi çağırmaz.
    Fakat ona doğru ısrarla gitmek isteyene de gelme demez.
    Bugünkü din anlayışında bulunan "zamanı gelmiş" anlayışı tamamen yanlıştır.
    Zamanı falan yoktur. Kendine iyi bakan, tedbirini alan çok yaşar. Diğerleri maalesef aramızdan erkenden ayrılırlar.
    Lütfen çevrenizde değer verdiğiniz herkese aramızdan erken ayrılmaması için tedbir almasını hatırlatın.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyla alakasızda araba kullanmayı öğrendiğim yeri görünce duygulandım bi
    her kadıköylünün araba kullanmayı öğrendiği her araba kaçıran kadıköylü gencinde el freni çekmeyi ilk denediği yer ccc üşüyoruz pazar alanı reyiz ccc
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bring Out Gimp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değil Lady Diana peygamber olsan kemer takmazsan ölürsün.
    Çünkü Allah fiziksel olaylara karışmaz.
    Sen Cami yaparsın yanlış mühendislikle veya yanlış malzeme ile, diğeri yanına daha kuvvetli şekilde Kilise yapar ve depremde Cami yıkılır.

Rabbim çağırmaz, kimseyi çağırmaz.
    Fakat ona doğru ısrarla gitmek isteyene de gelme demez.
    Bugünkü din anlayışında bulunan "zamanı gelmiş" anlayışı tamamen yanlıştır.
    Zamanı falan yoktur. Kendine iyi bakan, tedbirini alan çok yaşar. Diğerleri maalesef aramızdan erkenden ayrılırlar.
    Lütfen çevrenizde değer verdiğiniz herkese aramızdan erken ayrılmaması için tedbir almasını hatırlatın.
    Olanla ölene çare yok üstad, ecel yazildiysa kadere ne yaparsan yap beyhude..
    Tango-1 never dies.

chevelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seneler geçtikçe daha sağlam araçlar yapıldığı görüşüne kısmen katılıyorum, fakat seneler geçtikçe daha güvenli araçlar yapıldığı bir gerçek. İkisi arasında fark var neticede. Aracın sağlam olması, içindekini güvende tutmadıktan sonra bir işe yaramaz.
    Asıl konuya gelecek olursak; ben 97 model corsa gsi sahibiyim, babam da 96 model astra gsi sahibi. Araçlarımızı seviyoruz. Şehir içinde sağ şeritten sakin sakin gidiyorum sürekli. Bazı arkadaşlar şu şu araçları görünce yolumu değiştiriyorum demiş, doğrudur, bazı arabaların kötü şöhreti var. Bunun çözümü bu arabaların hurdaya ayrılması olmamalı bence. Severek bindiğim, yeni model hiç bir araçta o ruhu yakalayamadığım aracımı neden çöpe atayım? Ben güvenli şekilde kullanıyorum, bir zahmet diğer sürücüler de dikkatli kullansın. Bence asıl dikkat edilmesi gereken şirket araçlarıdır. Genelleme yapılacaksa benim de şeridimi değiştirdiğim çok araç var: symbol, fluence, linea, doblo, albea vb. şirket araçları trafikte terör estiriyor.
    Saçma sapan araba kullanan, makas atan bu kişilere engel olunsun önce.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sitede vti,s2k,Type-R 'a hoşaf dendi ve diyen de yönetici
    2009 a dönüp ss koymak isterdim :P muhtemel adresin istenip, verdigin takdirde infaz edilirdin kardeşim

konuya gelecek olursak, keske herkesın alım gucu cok ıyı olsa da yenı model spor arabalara bınebılseler. (bazı spesıfık arabalara ederınden cok verıldıgını es gecıyorum. o tamamen degisiklik zaten ) sımdı adamın 20.000tl si var, ne alacak arkadas? araba mı kaldı o paralara. ya da 30 ya da 40? hosaf dıye tabır ettıgın a yı almayacak daha yavas baska bır hosaf araba alacak.
    he almasın, bınmesın, asgarı maaslının da .otune koyayım dıyorsanız, o baska mesele.

(bazı spesıfık arabalara ederınden cok verıldıgını es gecıyorum. o tamamen degisiklik zaten )
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuda geçen araçların yaşları hep 20+

O kadar uzaklara gitmeden küçük bir resim ekleyelim.
    Aynı aracın 2 nesli arasındaki farkı incelemek bile yeterli;

Çok uzun uzun yazılabilecek bir konu.

Ama özetle her ağır malzeme, yüksek mukavemete sahip değildir. (Kullanılan bir alzemeyi daha hafif, daha mukavemetli ama daha pahalı olanlarla değiştirebilirsiniz.)

Artık üreticiler bazı minimum yeterlilikleri daha dizayn aşamasında sağlayamazsa; Avrupa'ya araç satamıyor.
    Çin'de, Hindistan'da satılan bazı araçların avrupa'da satılmama sebeblerinder biri de budur mesela.

Özetle minicik A segmenti bir Hyundai i10, VW Up, Fiat Panda; tank diye ya da efsane diye tabir ettiğiniz araçtan sizi daha iyi koruyabilir.
    Çünkü 25 yıl önceki dizayn + malzemeler ile günümüz dizayn + malzemeleri arasında ciddi anlamda fark var.

Hepimize kazasız belasız günler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Konu eski model spor araçların artık güvenli olmadığı olarak açılmış ve araçların yüksek süratlere rahatlıkla çıkabildiği bu yüzden daha dikkatli olunması gerektiğini söyleniyor. Ama eski model arabalar güvenli değildire dönüşmüş.

90 model Toyota ile 2016 model Toyota'nın videosu paylaşılmış. Bu şaşılacak birşey değil. O dönemin şartlarında ki malzeme ve güvenlik önlemleri ile bugünün malzeme ve güvenlik önlemleri bir değil. Olaya sadece kaporta olarak bakmak ne kadar doğru? Kazalarda etkin görev alan ABS, ESP vs. sistemlere de bakmak gerekiyor. Bugün kaç kişi ESP veya ABS yüzünden kazadan kıl payı kurtulmuştur?

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    80'li 90'lı yıllarda Halk çoğunlukla Tofaş Şahin Doğan Kartal'a binerdi, o yıllarda Avrupa araç yok denicek kadar azdı ve sanırım Özal döneminde Avrupa araç ithali serbest bırakıldı.. Tofaşların içinde o kadar çok insan basit kazalarda öldü veya sakat kaldı.. O yıllarda yapılan Bmw Mercedes'in içinde çok yüksek hızla kaza yapan araçlardan bile kurtulan olıyordu Tofaşta ise ya araba yanar ya peynir tenekesi gibi olan sac içindekileri keserdi.. Şimdi bende 96 Calibra var kabaca 20 Yaşını devirmiş durumda geçen yaz komple yaptırdım çürüğü vs. Ne olursa olsun Metal yorgunluğu var elbette yeni araçlarla karşılaştırılamaz ancak modifiyeci arkadaşların kazalarına bakınca Alkol alıp basan, Ot çekip ölen, Kemer takmayan arkadaşlar.. Kısaca araç hatasından ziyade kullanıcı hatası diyelim.. Şimdi 96 Calibramla 300 yapmaya cesaret edemem ama hiç kimseyi tehlikeye atmadan 100-200 yapıp bırakabilirim ki mantıklısıda budur.. Son bir örnek oldukça yüklü Astra F Gsi turbo ile 3. 4. Vites kesici ile giderken kol çıkarttı araba ve şanzuman kitlendi piston bloktan dışarı çıktı krank 3'e ayrıldı ki verilmiş sadakamız varmış çünki ne arkadan felen vardı ne önümüzde bir araç.. En çok korktuğum isr Yayalar, bazı arkadaşlar Eskişehir yolunda Tem'de gidiyormuş gibi basıyorlar...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde bu aralar Kayıtsızlar türemeye başladı.. Hasar kayıtsızdır ha ona göre belki vurduk kendi cebimizden verdik ne bilion?

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet herkes eski model arabalardan tiksinmiş durumda ama insanlar ne yapsın, bugün sıfır baz donanım leon 75 binlira.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama, lafım sana değil ama Türk milletinin gözü radar mübarek. Her kazada şahitler "100 ile gidiyordu", "En az 120 yapıyordu" diye demeç veriyor. Bu kazada da 80-90 hız tamamen subjektif. Arabanın yanından çarparak geçmiş gibi ağır vasıta resimde. 80-90 olsa kamyonun o momentumu kutu kola gibi ezer arabayı.
    Yok hocam yanlış anlaşılacak bir durum yok.

Kaza bulgaristanda oldu. Araç babamın gençliğinde hayali olup daha sonrasında sahip olduğu, başka araçları olsa da ara sıra kullandığı yadigarı. Olay orada gazetelere falanda çıktı. Kamyon şoförünün ifadesi 100 km ile gittiği ki yokuş aşağı bir yol ve fren izi hiç yok. tam göbekten çarptı. yani sürtme vs değil. çok az sürükleyip arabayı tarlaya atıyor.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Porsche alabiliyodukta biz mi almadık
    Valla eski araçları almayın demek yerine "bilinçli kullanıcı" olmaya çalışın deseydiniz daha iyi olurdu.sitede vti,typer,s2000 sahipleri var ve inanıyorum ki gerçekten basılması gereken yerde basıp normal zamanda araçlarına gözü gibi bakan insanların olduğunu görüyoruz. Kazadır,sen vurmazsın başkası gelip vurur sürekli risk altındayız. Bu yüzden emniyet kemeri kullanmalıyız demek daha doğru olacaktır.
    Gerisi zevk-renk

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    araç güvenlik protokolleri her sene ncap de bile değişiyor.. 10 sene önce 5 yıldız almış araç şimdi 4 yıldıza düşebiliyor ..

açılan konuda spor arabası olup orası burası sökülmüş şaseden ağır hasar almış araçlarda güvenlik olmadığının altına kalın kalın imza atarım .. ama orjinal tutulmuş ve belli bir kalitesi olan araçların güvenliği bugün bile var şahsi fikrim..

airbag hayat kurtarmaz bunu herkes yanlış algılıyor airbag emniyet kemeriniz takılı değilse şayet yeni nesil araçlarda patlamaz bile.. srs dir bu sistemin adı.. airbag sadece kaza anında sizin oranızın buranızın çizilmesini morarmasını hafif hasar almanızı engeller o kadar.. bu airbag sanki hayat kurtarır gibi bir algı var..

bunun dışında ben araçların saç kalitelerinin değişdiğini düşünmüyorum yıllardır.. yapılan bazı nsurlar misal aktif kaput falan sadece yayaların çarpma anında koruma amaçlı o tür sistemlerde çok üst sınıf araçlarda var..

kısaca ben orta segment b,c,d segmenti araçlarda güvenliği ile 93-94 model kaliteli bir mercede bmw volvo gibi araçların güvenliği arasında çok büyük farkı olduğunu düşünmüyorum.. iş sizin emniyet kemerinizi takıp takmamanızda bitiyor..

kendimde arasıra hasarlı premium sınıf araç alıp topladığım için az çok her tür aracın kazalısını görüyorum sls inden tutunda trilyonluk rangeden cayenneden panemerasına kadar.. yapdıkları kazaları söyleyince ustalar hadi canım bu halemi gelmiş öyle bir şeyden falan diyorsun ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler