User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
104 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Eski model hoşaf spor arabaların güvenli olmadığının farkında mısınız?

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Lee-on! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen gün bi belgeselde denk gelmiştim şimdi yerine geldi manzara koyayım.
    Yakın geçmişe kadar araçların insan güvenliği önceliği olmadan tasarlandığını söylüyordu. Sonra emniyet kemeri ncap falan başladı teknoliji gelişti bi nebze iyileşti ve firmalar güvenliğe de arge yaptılar. Ondan öncesi çöptü hakikatten. Sadece tasarım ve rekabet odaklı araç yapıyorlarmış. Bu işi değiştirenlerin başında da volvo geliyor. O adinin altindaki efsaneler burdan çıkıyor. Emniyet kemeri geliştirip telif almadan piyasaya sunmasi gibi... Ayrıca yan hava yaptıklarını ilk kullanan ve trafik kazasi uzerine arge yapan ilk firma...
    kaput hava yastığıda var buna dahil olan
    1881 - 193

ozyt1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 - 1,5 sene eg kasa K20 turbo kullandım. Arabada şaside özel kuvvetlendirme olmasına rağmen uçurtma gibiydi boost gelince bazen şerit değiştirirdi. Arabada airbag yoktu. Arabayı çok sevmeme rağmen bir yerlerde ölüp kalacağımı hissettiğim için sattım.

Fikir olarak, 92 model swaplı sleeper bir arabayla güncel arabaları geçmek çok güzel, ama kesinlikle mantıklı ve güvenilir değil.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 20 yaşında e39 var. i20 ile kafa kafaya girersek nolur merak ettim.
    daha uç örneği var

Car Crash Test Smart Vs Mercedes S-Class Accident - YouTube

Smart VS. Mercedes E-Class CRASH TEST - YouTube

Crash Test: 2008 Smart Car ForTwo - YouTube
    1881 - 193

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Lee-on! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen gün bi belgeselde denk gelmiştim şimdi yerine geldi manzara koyayım.
    Yakın geçmişe kadar araçların insan güvenliği önceliği olmadan tasarlandığını söylüyordu. Sonra emniyet kemeri ncap falan başladı teknoliji gelişti bi nebze iyileşti ve firmalar güvenliğe de arge yaptılar. Ondan öncesi çöptü hakikatten. Sadece tasarım ve rekabet odaklı araç yapıyorlarmış. Bu işi değiştirenlerin başında da volvo geliyor. O adinin altindaki efsaneler burdan çıkıyor. Emniyet kemeri geliştirip telif almadan piyasaya sunmasi gibi... Ayrıca yan hava yaptıklarını ilk kullanan ve trafik kazasi uzerine arge yapan ilk firma...
    eskiden firmalar güvenliğe önem vermiyor demekde haksızlık olur .. bütün fabrikaların kendi güvenlik standartları ve güvenlik testleri vardı.. amerikada bir dönem apuk sapuk tasarımların olduğu bir dönem var 40 lı 50 li yıllar arasında.. hatta hatalı tasarım en hafif minnacık kazada bile insan öldürüyor ama bunlar çok çok eski yıllar..
    70 yıllarda youtube girin bakın volvonun citroenın kendi güvenlik testleri var hatta biri vardı siyah beyaz filmleri var adam sanırım ford du fordun canlı mankeni idi testlerde düz duvara vurup arabadan falan iniyordu adam.. tamam tabiki bugünkü arabalar kadar güvenlik yoktur ama öyle hiç güvenliksiz üretiliyor demek de haksızlık olur..
    heleki 90 lı yıllarda bütün fabrikalar güvenliğe çok öncelik tanıyorlardı.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her eski arabaları bir tutmamak lazım,sağlamlık konusunda mesala çoğu kişinin aklına volvo gelir,yani şimdi 2017 model bir clio 2000 model bir volvodan daha mı sağlam oluyor ? Ben mi yanlış anladım yoksa.

Geçmişi kazalı eski model bir arabanın ortadan ikiye ayrılması doğal zaten.Paramız buna yetiyor diye de avutmamak lazım kendimizi.Yapacak birşey yok herkes Allah a emanet

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben 3 yaşında borayla o paylaşılan eski e kasaya vurdum, mercedesin sahibi dahil hepimiz şok olduk, hatta kendisi yediremedi; benim arabam bu hale geldiyse senin kesin şase yamulmuştur dedi. Sonuç; Mercedes çekici üstünde, Bora'nın kaputu ayarlandı, panjur değişti ve tampon rötuşlandı. Metalin de bir mukavemeti var, çok da sağlam olsa günden güne ilk günkü kondisyonundan uzaklaşıyor.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leon45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahah,hakkaten öyleymiş =)

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi herkes farklı örnekler veriyor 5 sene önce alamanci dayimiz da almanyadan gelirken manda kasa dedikleri e200 ile uyuyup karşı seride geçip tırla kafa kafaya girmişti. Ki 60 yaşında kendisi. Allah korusun baska bi arac olsa tirin arkasindan cikardi. Bikac gün hastanede kaldi sapasaglam cikti. Yani örneklerle konuşmak pek dogru olmuyor çünkü öldürmeyen Allah öldürmüyor. Her kaza bir değil milyonlarca değişken var. Ben yine de yüzlerce otomobil belgeselinin ve deneylerin sonucuna dayanarak 90lardan önce üretilen premium bir iki marka hariç çoğuna güvenmiyorum. Gerek o dönemin teknolojisi gerek yılların verdiği yorgunluk pas gerek kaza yapip toplanmasindan dolayı yeni ve kaliteli bir arac kadar olmayacaktir. Ama tabii ki bunu dedim diye volvo 850yi i10la carpistirmaya gerek yok belli bir fiyatin altinin zaten limitlerde üretildiği belli... Parası kadar yani.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölümden korkan adam HONDA ya binmesin kardeş ,))))

SEVDİĞİYLE ölüme gitmek isteyen HONDA ya binsin ,)

GÜVENLİK PAKET diye boşuna mı diyorlar alayınız cahilsiniz????!1!1!!

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence aracın yaşı tamam çok önemli ancak aracın kendiside çok çok önemli mesela w124 şuan bile gerçekten çok sağlam bi arabadır
    Yada bmw e39 şuan güncel c segmenti çoğu aracı fena bozabilir
    Tabii bu araçların geçmişteki kaza tamir durumu çok önemli
    Asıl önemli olan kemer tabiiki aşağıdaki kazada kemer takılı olsaydı muhtemelen ölümle sonuçlanmazdı...
    Konya - Antalya yolunda feci kaza: 2 olu, 3 yaralı
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bring Out Gimp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değil Lady Diana peygamber olsan kemer takmazsan ölürsün.
    Çünkü Allah fiziksel olaylara karışmaz.
    Sen Cami yaparsın yanlış mühendislikle veya yanlış malzeme ile, diğeri yanına daha kuvvetli şekilde Kilise yapar ve depremde Cami yıkılır.

Rabbim çağırmaz, kimseyi çağırmaz.
    Fakat ona doğru ısrarla gitmek isteyene de gelme demez.
    Bugünkü din anlayışında bulunan "zamanı gelmiş" anlayışı tamamen yanlıştır.
    Zamanı falan yoktur. Kendine iyi bakan, tedbirini alan çok yaşar. Diğerleri maalesef aramızdan erkenden ayrılırlar.
    Lütfen çevrenizde değer verdiğiniz herkese aramızdan erken ayrılmaması için tedbir almasını hatırlatın.
    tedbirini alan çok yaşar ne demek yahu? Kaldırımda kendi halinde yürüyen insanın kafasına inşaattan cam düşüyor , kırmızı ışıkta kemeri takılı bekleyen arabayı arkadan freni patlayan kamyon ezip geçiyor.. Gibi gibi binlerce örnek verilir.. Tedbirini tabiiki al.. Ama bu uzun yaşamanın garantisi değil maalesef..

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 20 yaşında e39 var. i20 ile kafa kafaya girersek nolur merak ettim.
    cumartesi akşamı ***** yerde i20 ile çarpışma testi yapmak istiyorum, i20'si olup da denemek isteyen arkadaşlar pm gönderebilir.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tedbirini alan çok yaşar ne demek yahu? Kaldırımda kendi halinde yürüyen insanın kafasına inşaattan cam düşüyor , kırmızı ışıkta kemeri takılı bekleyen arabayı arkadan freni patlayan kamyon ezip geçiyor.. Gibi gibi binlerce örnek verilir.. Tedbirini tabiiki al.. Ama bu uzun yaşamanın garantisi değil maalesef..
    İyide sen öyle yorumlar isen adamlarda madem zaman gelince nasıl olsa öleceğim der tedbir almasına gerek olmadığını düşünür. Verdiğin örnekler tamamen şans işi bence.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    volvoda motor blogu yok kaput altı boş...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuda mesajım olsun,

Şunuda açıklayım; şimdi diyelim benim 2008 model bir arabam var ... 2008 de Euro ncap testinde 5 yıldız aldı ...

Ve hiç kazası yok bu araba 2017 de teste girdi sanmıyorum ki 5 yıldız alsın ... Artık 5 yıldız almak için birden fazla kaza önleyici zımbırtı lazım ... Çarpışma önleyici vs...
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide sen öyle yorumlar isen adamlarda madem zaman gelince nasıl olsa öleceğim der tedbir almasına gerek olmadığını düşünür. Verdiğin örnekler tamamen şans işi bence.
    dostum tedbirini tabii al diye bende yazdım yazımın sonuna.. Benim karşı çıktığım alıntı yaptığım postta abimizin Tedbirini alan çok yaşar almayan erken aramızdan ayrılır yazması.. Böyle bir garanti varda bizim haberimizmi yok?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    99-01 gibi yıllar.bir tanıdıgım kemer takmadıgı için,takla atan aracının sunroof undan fırlayıp,kendi aracının altında kaldı.(206gti)

70-80 le giderken arkadan çarpan yüzünden 4 takla attım.kemer takılıydı burnum bile kanamadı araba pert(uno)

göztepe köprüsü altında ters döndük.öndekilerde kemer takılı.burnumuz bile kanamadı.araba pert,satıldı.rallide koşturdular aracı(306gti)

küçükyalı e-5 ten yanyol tünele uçtu bir dostum.araba tavan üzerine düştü.kemer takılıydı,söföre hiç bişey olmadı.araç pert (94corsa)

kemer takıcaksın ister şahine bin,ister s600 e.ister önde otur,ister arkada ben bunu bilir bunu söylerim.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı leon45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dip not : yorumları okursanız volvoda motor olmadığını söylüyorlar yazanlar ve renault ya bir kıyak geçişmiş iması var.. fifth gear bu konuda zaten çok mimli bir program.. volvoda motor zaten ayrı bir güvenlik unsuru kazada..

adam diyorki volvodakiler kokpit içeri gelmiş airbag olmadığı için volvoda kafaya dikiş falan atılabilir belki sürücünün ayağı sıkışmış büyük ihtimal kırılmış bir durum söz konusu bunun dışında göğüs kısmında şok olsada ağır bir durumyok ..
    modusda gene ayak sıkışması var muhtemelen burdada belki hafif bir ayakdan operasyon olabilir diyor çarpmanın etkisi ile baş ağrısı olabilir şok olabilir diyor.. sondada ağır araba avantajlı olabiliyor falan diyor..

şayet bunlar motorsuz bir volvo ile olmuşsa volvo renaultyu yemiş atmış o zaman volvoda airbag yok modern hiç bir güvenlik unsurunun olmadığını göz önünde bulundurursak arada nerden baksan 10-15 senelik bir teknoloji farkı olduğunuda göz önünde bulundurulursa gayet başarılı..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler