User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
104 sonuçtan 96 ile 104 arası

Konu: Eski model hoşaf spor arabaların güvenli olmadığının farkında mısınız?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bende yiğenle kumburgazın orda 95 yada 96 yılında renault clio 1.4rt ile takla atmışdık baya 3-4 takla attık burnumuz bile kanamadan çıkdık..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir dönem zırhlı araç kullandım aracın ön cam kalınlığı 9.5 cm yan camlarda hemen hemen aynı kalınlıkta ve ekstraları var aracı bize anlatırken adamın dediği dediği tek bir kelime var sürüş esnasında bize araç içerisinde isterseniz 50 mt gidin ama emniyet kemerinizi mutlaka takın dedi sebebini sorduğumuzda işe girdiğim dönemden 2 ay önce olan kazayı anlattı araç lastik patlaması sonucu şoför direksiyon hakimiyetini kaybediyor savrulup ağaca vuruyor aracı kullanan şoför emniyet kemerini takmadığı için yan ve ön camdan aldığı darbe sonucu boynu kırılıyor ve vefat ediyor bazen sağlamlık bile ölüm getire biliyor şu anda çalıştığım yerde her 3 yılda bir araçlar değişiyor arada değişenlerde oluyor şehir dışınada çıkıyorum araç götüyorum ne kadar sürerse sürsün o emniyet kemeri sürekli takılı oluyor eski model araçlarda denildiği gibi mutlaka ne olursa olsun takılması gerekli bu şöyle beton bu böyle sağlam denmemeli.

MertS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun sayfalarca yazılıp konuşulacak bir konu ,
    Metal yorgunluğu - Metal dayanıklılığı vs zaten bahsedilmiş.

Yıllar içinde airbag sayıları - airbag konumları - koltuk direksiyon konsol açıları , sürüş pozisyon senaryolarına göre DİREK - KOLTUK konumlandırmaları gibi.
    bir çok geliştirilen şey oluyor.

A B C stünlarındaki malzemele kalitesi bu malzeme kalitesi ciddi bir metalurji mühendisliği işidir.
    metalurji ye sadece ar-ge için milyon dolarlar harcanıyor.

Metal yorgunluğu kabul edilmesi gereken bir kuraldır.
    Uçakların teknik arıza vermesinin en büyük sebebi mikroskobik incelemelrle oraya çıkan metal yorgunluğudur.
    Şasenizdeki bir kılcak çatlak , arabanızı ikiye bölmeye yeterlidir.
    Mert Songül ART
    Try to use your imagination

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dip not : yorumları okursanız volvoda motor olmadığını söylüyorlar yazanlar ve renault ya bir kıyak geçişmiş iması var.. fifth gear bu konuda zaten çok mimli bir program.. volvoda motor zaten ayrı bir güvenlik unsuru kazada..

adam diyorki volvodakiler kokpit içeri gelmiş airbag olmadığı için volvoda kafaya dikiş falan atılabilir belki sürücünün ayağı sıkışmış büyük ihtimal kırılmış bir durum söz konusu bunun dışında göğüs kısmında şok olsada ağır bir durumyok ..
    modusda gene ayak sıkışması var muhtemelen burdada belki hafif bir ayakdan operasyon olabilir diyor çarpmanın etkisi ile baş ağrısı olabilir şok olabilir diyor.. sondada ağır araba avantajlı olabiliyor falan diyor..

şayet bunlar motorsuz bir volvo ile olmuşsa volvo renaultyu yemiş atmış o zaman volvoda airbag yok modern hiç bir güvenlik unsurunun olmadığını göz önünde bulundurursak arada nerden baksan 10-15 senelik bir teknoloji farkı olduğunuda göz önünde bulundurulursa gayet başarılı..
    açıklama iyi oldu =)

Özgür Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dip not : yorumları okursanız volvoda motor olmadığını söylüyorlar yazanlar ve renault ya bir kıyak geçişmiş iması var.. fifth gear bu konuda zaten çok mimli bir program.. volvoda motor zaten ayrı bir güvenlik unsuru kazada..

adam diyorki volvodakiler kokpit içeri gelmiş airbag olmadığı için volvoda kafaya dikiş falan atılabilir belki sürücünün ayağı sıkışmış büyük ihtimal kırılmış bir durum söz konusu bunun dışında göğüs kısmında şok olsada ağır bir durumyok ..
    modusda gene ayak sıkışması var muhtemelen burdada belki hafif bir ayakdan operasyon olabilir diyor çarpmanın etkisi ile baş ağrısı olabilir şok olabilir diyor.. sondada ağır araba avantajlı olabiliyor falan diyor..

şayet bunlar motorsuz bir volvo ile olmuşsa volvo renaultyu yemiş atmış o zaman volvoda airbag yok modern hiç bir güvenlik unsurunun olmadığını göz önünde bulundurursak arada nerden baksan 10-15 senelik bir teknoloji farkı olduğunuda göz önünde bulundurulursa gayet başarılı..
    Adam diyor ki : Volvoda kapı(door) diye birşey kalmamış ona artık dog(köpek) diyebilirsiniz, dashboard olduğu gibi geri gelmiş , dummy nin bacaklarını görebilirsiniz kırılmışlar, ayrıca direksiyon olduğu gibi içeri girmiş muhtemelen kafa yaralanmaları olacaktır, moduse gelecek olursak burda bi kapınız hala mevcut kaza yapan kişinin muhtemelen alt bacakları hala yerinde duruyor belki alt bacağında bazı yaralanmalar olabilir ama volvoya göre çok daha az şiddette olacaktır. Ayrıca yolcu ve sürücü airbag leri olduğu için modüstekilerde baş ve göğüs yaralanmaları olmayacaktır diyor. Geleneksel olarak ağır arabanın daha iyi olduğu düşünülür ama biz size bunu yeniden düşünmeniz gerektiğinizi gösterdik diyor.

Siz öyle bi yazmışsınız ki adamlar volvo çok iyi iş çıkardı demeye çalışmış manası çıkıyor size göre, ama asıl tercümede durum pek sizin yazdığınız gibi değil. Ayrıca bir makine ve otomotiv mühendisi olarak konu içindeki tüm yorumlarınızı hayretle okuyorum
    Arkadan itmek harbiden bambaşkaymış....

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    ben eski model arabaları çöpe atın demiyorum. Eski model 5 kere kaza yapmış arabaların bir de sağını solunu söküp yarışmayın diyorum.
    Bu arabaların prim yapmasına izin vermeyin..
    Built to fall....

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Özgür Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam diyor ki : Volvoda kapı(door) diye birşey kalmamış ona artık dog(köpek) diyebilirsiniz, dashboard olduğu gibi geri gelmiş , dummy nin bacaklarını görebilirsiniz kırılmışlar, ayrıca direksiyon olduğu gibi içeri girmiş muhtemelen kafa yaralanmaları olacaktır, moduse gelecek olursak burda bi kapınız hala mevcut kaza yapan kişinin muhtemelen alt bacakları hala yerinde duruyor belki alt bacağında bazı yaralanmalar olabilir ama volvoya göre çok daha az şiddette olacaktır. Ayrıca yolcu ve sürücü airbag leri olduğu için modüstekilerde baş ve göğüs yaralanmaları olmayacaktır diyor. Geleneksel olarak ağır arabanın daha iyi olduğu düşünülür ama biz size bunu yeniden düşünmeniz gerektiğinizi gösterdik diyor.

Siz öyle bi yazmışsınız ki adamlar volvo çok iyi iş çıkardı demeye çalışmış manası çıkıyor size göre, ama asıl tercümede durum pek sizin yazdığınız gibi değil. Ayrıca bir makine ve otomotiv mühendisi olarak konu içindeki tüm yorumlarınızı hayretle okuyorum
    benim tercümemin aynısını yapmışsınız işte ne fark var .. kokpit içeri gelmiş ayak kırılmış kafada airbag olmadığı için yaralanma olabilir falan filan ....

ben volvoyu videoda övüyorlar diye bir şey demedim .. ben youtube yorumlarında yazanı söyledim insanlar volvonun motoru yok yazmışlar.. fifth gear her zamanki gibi paraya verene çalışmış yazmış.. hatta orda bir yorumda ingiliz sanırım hemen volvomu satıp bir reanult alıcam diye inceden tii dalga geçmiş.. ben sadece bunu yazdım.. sondada ağır araba avantajlı diyor..

geri kalan yaptığınız çevirinin benimkinden ne farkı var.. ben volvodakiler sapa sağlam hiç bir şeyleri yokmu yazmışım modusdakiler ağır yaralanmışmı yazmışım.. ben kabaca hızlı hızlı atlaya atlaya çevirdim komplede izledim direk kaza kısmına atladım biraz bakdım biraz atladım gene bakdım kapadım.. anladığımı kaba ve hızlıca çevirdimki benim çevirdiğimden farklı bir şey yazmamışsın..

kendi fikrim olarak altını kalın kalın çizerim arada 10-15 sene teknoloji farkı olan güvenlik farkı olan aribag ve muhtemelen motoru bile olmayan bir volvodan gene çok çok iyi çıkmışlar bir iki kırık bacak kafa zedelenmesi ile netice çok iyi.. ve kaldıki o araçda motor yoksa şayet motor olsa emin olunki bu hasarında çoğu olmaz kokpit o kadar içeri gelmezdi.. çünkü volvolarda motorda ayrı bir güvenlik unsurudur.. motorda gelen şiddetli basıncı bir yerde abzorve ediyor .. eğer motor olmadan böyle bir netice çıkmışsa bence fazlasıyla başarılı.. bu video da denen bir şey değil benim şahsi yorumum
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdiye kadar okadar deneme talebi açmışımdır.
    Her zaman o taleplerimde son cümleye şunu yazarım;
    "kapısı,bacası sökük arabalarla kesinlikle denenmicektir"
    Ranthor abinin dediği gibi,arabalar zaten hızlı,zayıf.e arkadaş zaten herkrs motoruna para harcamaya gelince milyarlar ama frenlere yürüyene gelince oem.O yüzden lütfen özellikle eski model hot hatchlerinizin güvenlik unsurlarını hepten yok etmeyin.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler