User Tag List

Sayfa 6/88 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon
1658 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Bitcoin ve Altcoin Hakk Bilgi paylaşımı...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

What is Bitcoin Mining? - YouTube

Basit anlatımı bir video
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahh ahh btc 700-800 dolar dolaylarındayken yükseleceğinden o kadar emindim ki. Etrafımdaki bir çok insana da bunun tavsiyesini verdim. Fakat parayı yatırıp uzunca bir süre unutmak gerektiği için kendim girmemiştim. Nereden bilebilirdim bu kadar kısa zamanda böylesine yükseleceğini. Sanıyorum benim söylediğim zamanda 1 btc = 2700 Tl civarıydı. Şimdi olmuş 10K

Arkadaşlar dijital para olayı bu saatten sonra durdurulamaz. Yükselir , düşer , tekrar yükselir , dibe çakılır. Ama sonuç itibariyle uzun vadede herkese kazandırır. Mesele uygun zamanda alıp uygun zamanda satabilmek.

Ayrıca sadece bitcoin olarak düşünülmemeli. Dijital dünya geliştikçe dijital para birimleri de çeşitlenecek ve değerlenecek. Bir çok arkadaşın da söylediği gibi ethereum şu an güzel bir seçenek gibi duruyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla sistem olarak bitcoinden de biraz farklıdır.

Ek olarak geçenlerde gündemde bazı ülkelerin bu btc'yi tanıması gibi bir konu dönmüştü. Eğer büyük ülkeler resmi olarak bu para birimini tanır ise o zaman yatırımlar çok daha değerlenecek diye düşünüyorum.

Madencilik konusunda ise artık cpu ve ekran kartı ile madencilik olayı bitti gibi bir şey. Bu iş için özel makineler satılıyor. Konuda da bir arkadaş söylemiş. S9 sanırım bunların en son çıkanıydı. Eğer yurt dışından vergi ödemeden getirtilebilirse kısa zamanda kara geçilir. Normal yollar ile getirteyim yada Türkiyeden birinden alıyım derseniz şeyi şeyini ödemiyor Adam 1200 $'a satılan makineye burada 4K $ istiyor. İmkanı olan varsa yurt dışından 10 adet s9 getirsin kursun sistemini yapsın bu işi. Elektrik ücretini çıktıktan sonra aylık 1-2K gibi bir para bırakıyordu sanırım en son hesapladığımda. 1K bıraksa 10 makinede aylık 10K para eder. Elektrik sistemi için de biraz harcayıp güneş enerjisinden faydalanılır ise o zaman yatırım daha kısa sürede kendini amorti edecek ve kara geçmeye başlayacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mining Bitcoins in Iceland | Focus on Europe - YouTube

Life Inside a Secret Chinese Bitcoin Mine - YouTube

DANS UNE MINE SECRETE DE BITCOIN EN ISLANDE - Sous-titree - YouTube

Yurtdışında insanlar bu mining olayını çok profesyonel ve büyük yapıyor. Ben çok zengin bir adam olsam kurarım bir fabrika , alırım binlerce cihaz. Birde elektrik tasarrufu için gerekli harcamanın %60-%70'ini karşılayabilecek bir güneş enerjisi , rüzgar enerjisi sistemi kurdun mu mis Sistem 6-8 ay içerisinde kendini amorti ettikten sonra paracıklar paracıklar

gfb01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mediamarkta çalişiyorum bu ay çok fazla rx570 ekran kartı siparişi veren müşteriler oldu bugunkü gelen 100 adet istedi
    Millet 30 40 adet alıyor ekran kartı bulamıyoruz tedarikçilerde iyice sarmişlar bitcoine

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende mining işini sevdim. Araştırıyorum bir bilgi grubu kurmamız lazım. S9 lar mantıklı gelmeye başladı.

Mesela ekran kartlı sistemde Öncelikle anladığım kadarıyla harddiskin ssd-mekanik harddisk fark etmiyor, 4gb üstü ramda fark etmiyor. chip az fark ediyor. Ama ben S9 gibi kurulu düzeni takip ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende mining işini sevdim. Araştırıyorum bir bilgi grubu kurmamız lazım. S9 lar mantıklı gelmeye başladı.

Mesela ekran kartlı sistemde Öncelikle anladığım kadarıyla harddiskin ssd-mekanik harddisk fark etmiyor, 4gb üstü ramda fark etmiyor. chip az fark ediyor. Ama ben S9 gibi kurulu düzeni takip ediyorum.
    Bu konuda bilgi alışverişinde bulunacak bir grup olur ise dahil olmak isterim bende. Bir süre önce uzun araştırmalar yapmıştım. Maddi yetersizlik ve yurtdışı kanalı olmadığı için giremedim. Bir S9'un ne kadar elektrik tükettiğini dahi hesaplamıştım. Onu da bulabilirsem buraya atarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yazmayı unutum. İnternet ihtiyacı nasıl oluyor. herşey iyi güzelde türkiyedeki internet paketleri yeterli mi ?

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok genis bant bi internete gerek yok

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazmayı unutum. İnternet ihtiyacı nasıl oluyor. herşey iyi güzelde türkiyedeki internet paketleri yeterli mi ?
    Birçok kullanıcı standart ev interneti ile yapıyor bu işi. Yeterli oluyor. internet ihtiyacı konusunda çok fazla bilgiye ulaşamadım ama standartlar yetmez ise fiyatı biraz arttırarak daha yüksek hızda internet hizmeti satın alınabiliyor. Zaten prof bir sistem yapılacak ise ( 10 makine - 50 makine - 100 makine gibi ) internet sağlayıcılarının 1000 Mbps gibi paketleri var. Mesela ttnette bu paket aylık 1115 TL.

Yada mesala bu sistem gpu ile yapılır ise hazırlanan sunucular bir datacenter'da barındırılabilir. Eğer datacenter ile anlaşmaya varılabilir ise elektrik ücreti , internet ücreti , soğutma olayı düşünüldüğünde belki daha avantajlı alabilir düşüncesindeyim. Bir arkadaşın videosunu izlemiştim. 8 adet S9 ile yapıyordu evde ve standart ev interneti ile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsi geçen s9 hakkında bilgi verebilir misiniz? Nasıl bir sistemdir?

Ayrıca min ve max değerde ki pc için asgari ihtiyaçlar nelerdir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki bu s9'un olayı ne ? Yani aslında bir kasa gibi mi düşünmeliyiz, yani onu aldıktan bir ekrana bağlayıp ayarları vs herşeyi yaptıktan sonra ekrandan çıkarıp devam mı edicez ?
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Antminer S9 işi okadar basit değil abiler.
    Tak fişi aksın paralar gibi bir teknoloji değil.
    Çok çok farklı ve ileri bir teknoloji. En ufak arızasında tekrar aldığınız ülkeye göndermek zorundasınız makinayı. Sonuçta bunlar her daim %100 bir güçle çalışıyor. Her an bozulma riskleri mevcut. Bazen abd de doğmadığım için lanet okuyorum. Para kazanmaya oldukça elverişli bir ülke. Her konuda ileri adamlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eth 1000 $ ı etc ise 200 $ ı aşınca yine kaçırdık diyeceğiz bu gidişle. xrp nin biraz zamanı var gibi ama eth ve etc ye önem vermek daha mantıklı gibi geliyor bana.

Hatta 10 sene sonra bu satıları okuyabiliyor olursak vay be zamanında ne komik paralardan bahsetmişiz deme ihtimalimiz bayağı yüksek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antminer S9 işi okadar basit değil abiler.
    Tak fişi aksın paralar gibi bir teknoloji değil.
    Çok çok farklı ve ileri bir teknoloji. En ufak arızasında tekrar aldığınız ülkeye göndermek zorundasınız makinayı. Sonuçta bunlar her daim %100 bir güçle çalışıyor. Her an bozulma riskleri mevcut. Bazen abd de doğmadığım için lanet okuyorum. Para kazanmaya oldukça elverişli bir ülke. Her konuda ileri adamlar.
    Bu arıza yapma olayını bende okudum dün başka bir sitede.. öyle bir durumda ciddi zararlar edilebiliyormuş para kazanayım derken. Peki GPU sistemde böyle bir risk yokmudur ?

mrh77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu konuya iyice sardım ilk etaptaq 100 bin gibi bir rakam yatırsak ne kadar zamanda kendini amorti eder. bireysel mi yoksa havuz olayı mı daha mantıklı? 100 - 200 bin tl yatıırmla bugun ısletme acılmasından zıyade bana mantıklı gıbı gelıyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ronin_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsi geçen s9 hakkında bilgi verebilir misiniz? Nasıl bir sistemdir?

Ayrıca min ve max değerde ki pc için asgari ihtiyaçlar nelerdir?
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu s9'un olayı ne ? Yani aslında bir kasa gibi mi düşünmeliyiz, yani onu aldıktan bir ekrana bağlayıp ayarları vs herşeyi yaptıktan sonra ekrandan çıkarıp devam mı edicez ?
    Antmine S9 hakkında 2 bilgi vereyim.
    Şuan satışı yok. Agustosta teslimler başlıyor.
    Altmine olmuyor sadece btc

O yüzden şuan başlayacak olanlar. GPU bazlı sistemler düşünmeli. İyi tarafı ciddi derecede tedarik ve yedek parça kolaylığı ve zamanla iyileştirme ve genişleme yapabilme olayı.

Diğer bir konu yatırım kimseye bu işe 50.000tl yatırılır diyemem. Bence önce evdeki pc ile NASIL YAPILIRI öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü işin içinde ciddi kodlama yapmak gerekiyor. Bazı sorunları hataları şimdiden ufakken çözmek tecrübe etmek lazım

Diğer bir konu karlılık. Şunu anladım hangi cihazla, ne kazarsan kaz para kazanıyorsun. Ama giderlerini iyi hesaplamalıdın.
    Öncelikle amortisman şuan 2.000 tl verdiğin cihaz bir süre sonra performanslı olmamaya başlıyor. Mesela 2.000 verdin ve dedin ki ben bu yatırımı 8 ay içinde geri almayı planlıyorum. Her ay 250TL amortisman giderin olacak.
    Diğer bir konu mesai ücreti, ek iş olarak mantıklı olabilir. Ama mesleki olarak yapacaksan aylık kendine maaş yazmayı unutma. Belki bir süre sistemi balkona kurup sabah akşam fiziksel kontrol edip. Gün içinde tw ile kontrol edip. Önemli anlatda anne baba abi kardese telegon edip iş talimatı verrbilirsiniz
    Muhtemelen en yüksek gider olan Elektrik tüketimi var sırada. Bunuda birizden geçem akımların bilgisini tutan cihazlar var bunları kullanabilirsiniz.
    Buna ne yazsam bilmiyorum. Kaçak kullanırsanız iyi para kazanırsınız ))))
    Birde hesaplanmayan giderler var. Herşey tamam pc hazır, taktın fişe iyi kötü mining başladı. Ama sistem öyle kalmıyor. Öncelikle cihazın elektrik akım dalgalarından korumak için ve kısa gel gitmeri koruman için UPS başta olmasada ileride şart. 1 kasa balkonda yada evin soğuk bodrumunda bir süre idare eder. Ama yazları en az bir pervane yada klima gerekenilir. Elektrik tüketiminde yazdım akımları kontrol eden cihaz lazım. Havayı kontrol eden cihaz lazım. Test cihazları lazım. Çok genişlerseniz elektrik tesisatına iyileştirme, modeme iyileştirme gerekli. Toplam tüketiminiz arttığı için nirim fiyat artacak elektrikte. 1 yılda amorti etmesini beklediğiniz cihaz 4 ayda yanabilir yada kartı söküp servide yollayabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrh77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu konuya iyice sardım ilk etaptaq 100 bin gibi bir rakam yatırsak ne kadar zamanda kendini amorti eder. bireysel mi yoksa havuz olayı mı daha mantıklı? 100 - 200 bin tl yatıırmla bugun ısletme acılmasından zıyade bana mantıklı gıbı gelıyor?
    Hocam öncelikle basit soruya cevap vereyim. Havuz.
    Basitçede anlatayım, cukurovadasın önünde gözünün alacagı kadar tarla. Ama hepsi 1 er dönüm bölünmüş. Yanındada 9 kişi daha var. Şimdi ister bu bir dönüm benim de tek başına 1 dönüm arsadan soğan topla. İstersen diğer 9 kişiye katıl aynı 1 dönümden topla soğanı. Çıkan ürünü 10 a bölün sonraki arsaya geciniz.

Şimdi gelelim yatırım meselesine 200.000 / 100.000 / 50.000 yatırsam mı konusu sağlıklı değil. Öncelikle sen türkiyede mining yapan bir eleman bulabilecek çünkü o kadar cihazla tek başına ilgilenmem mümkün değil.

kısacası 5.000tl lik bir makina al. 24 saat. 7 gün. 15 gün. 30 günlük işlem yap. Sonra tekrar grupça konuşuruz.

Bu arada sıfır bşyüz kırküç 620 yetmişiki 12 benim cep tel. Eklerseniz whatsapp grubu kurduk katılın yeni başlıyoruz bizde

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fabrikada sistem odasına koymaya iyice niyetlendim gibi. kodlama bilgim yok. ancak elektrik, sogutma ve internet gibi giderlerim olmayacak. nasıl bir yol tavsiye edersiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fabrikada sistem odasına koymaya iyice niyetlendim gibi. kodlama bilgim yok. ancak elektrik, sogutma ve internet gibi giderlerim olmayacak. nasıl bir yol tavsiye edersiniz?
    1-2 ay evde mining yap tecrübe kazan. Çözmen gereken çok sorun var. Sonra 1 gün alır koltuğunun götütrüsün işterine. Açarsın tw.

Arkadaslar para kazanmayın tecrübe kazanın öncelikle. Evdeki pc leri sisteme dahil edin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler