User Tag List

Sayfa 8/88 İlkİlk ... 6789101858 ... SonSon
1658 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Bitcoin ve Altcoin Hakk Bilgi paylaşımı...

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu grup numarasını atsanız özelden merak ettim bende.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O işlemci nedir kardeşim yav. Benim kullandığım işlemci bile şuan amd fx 8320 ile aynı performansta i3 4130 çekirdek sayısına bakma çekirdek gücüne bak olayın
    Kendim birebir araştırmadım, yurtdışı forumlarında tavsiye edilmiş bu halde onu direk kopyaladım. Örnek olsun diye. Ki işlemcinin bu seviyede olması anladığım kadarıyla ne bir + ne de bir - veriyor. Aynı şekilde forumdan konuştuğum @facia abi, dual core kullandığını belirtmişti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendim birebir araştırmadım, yurtdışı forumlarında tavsiye edilmiş bu halde onu direk kopyaladım. Örnek olsun diye. Ki işlemcinin bu seviyede olması anladığım kadarıyla ne bir + ne de bir - veriyor. Aynı şekilde forumdan konuştuğum @facia abi, dual core kullandığını belirtmişti
    Ama öldürmeyin işlemci tamam pek gerekli değil yüke binmiyor ama sen fx 4350nin 2. elini bulamazsın. h81m kodlu anakartlar 100tl 4120 4130 model işlemciler 200 lira. 300 liraya bu ikisini alıyorsun ne kadar kısarsan o kadar iyi. Mesela 1250 liraya gtx 1050ti gpulu gamer pcim var 16gb ram gpu hariç bileşenlerin çoğu 2. el. 0 almaya kalk 2200den aşağı toplayamıyorsun
    AC/DC Back In Black

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba;
    2013 te gir(e)mediğim şu coin işinden yaptığım araştırmalardan biraz bahsedeyim.

13 te baya araştırmıştım o zamanlar modaydı bu zımbırtı. IT işinde çalıştığım için her daim elimin altında 2 şer klimalı sistem odaları ups li elektrik prizleri falan vardı, ""ohoo tam benlik gelsin paralar"" dedim içimden. snra DETAYLI!! araştırdım. hiçte öle bişey değilmiş.

şu S9 dan örnek verim sizlere. nette aratsanız 1000-1100$gibi rakamlara bulabilirsiniz. yani tek pc ye yurtdışından alsanız yaklaşık 4 milyar para verceksiniz. diyelim paranız var 5 makineyle girdiniz kafadan 20 kağıt pc ler.. çektiği elektrikler öle yabana atılır cinsten değil onuda diyim. 1300w power kullanmakta bu cihazlar ve sürekli açık kalacak (24 saat)..(1300x24)x30=960kwh (ortalama) yapar. 4 kişilik bir aile ortalama 250-300 kwh elektrik harcar ayda.. oda 80 tl falan eder.. sırf cihazı siz düşünün..

ısınmada bir problem olacak sizler için, ((elektrik kadar olmasada bu da bi etken)) internet gerekli evet ama bi yerde okumuştum bizim tabirle "149" bağlantısı bile işe yaramaktaymış. windows-linux gibi al tak başlasın işleme,, arka planda bende oyun oynarım nette gezerim mantığı çalışmıyor bu makinalar. özel profesyonel cihazlardır. bir sorunda, eğer ki anlamıyorsanız elinizde kalır harıl harıl çözmeye uğraşırsınız, belkide aldığınız yere geri gönderir çözdürmeye çalışırsınız..

gelelim ay sonunda kazanca.

5 cihazınız var, elektrik soğutma internet bi şekilde para harcamadan hallettiniz maliyet sadece cihazlar(bilgisayarlar). ayda ne kadar kazarsanız kazın "SİZE AYLIK BİŞEY KAZANDIRMICAKTIR!!" şöle açıklim,

""alim 5 makine ayda 2-3 milyar getirsin keyfime bakarım"" gibi bi dünya yok,, yaptığınız iş sonunda elinize geçen btc miktarı sizin karınız olmakta. hiç bir firma size "sen ayda şu kadar kazdın, al sana şu kadar para" diye bir meblağ sunmıcak!! elinizde varsa onu bozdurursanız yada değeri artarsa (bugün 1 tl yarın 10 tl olursa) kazanırsınız.

ek bir noktada, btc kazmak artık çok çok zor. eskiden (13 lerde benim araştırdığım zamanlarda) alternatiflere yönelmek iyi bi seçimdi, yeni çıkanları kazıyıp ona göre bekletin elinizde baktınız iyi gidiyor, orayı kazmaya devam edin.

ben bu işe girmedim, ki elimde hem internet hem elektrik hemde soğutma imkanı varken.. sadece yaptığım araştırmaları aktarmak istedim,

tşkler
    Rıdvan

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    2013 te gir(e)mediğim şu coin işinden yaptığım araştırmalardan biraz bahsedeyim.

13 te baya araştırmıştım o zamanlar modaydı bu zımbırtı. IT işinde çalıştığım için her daim elimin altında 2 şer klimalı sistem odaları ups li elektrik prizleri falan vardı, ""ohoo tam benlik gelsin paralar"" dedim içimden. snra DETAYLI!! araştırdım. hiçte öle bişey değilmiş.

şu S9 dan örnek verim sizlere. nette aratsanız 1000-1100$gibi rakamlara bulabilirsiniz. yani tek pc ye yurtdışından alsanız yaklaşık 4 milyar para verceksiniz. diyelim paranız var 5 makineyle girdiniz kafadan 20 kağıt pc ler.. çektiği elektrikler öle yabana atılır cinsten değil onuda diyim. 1300w power kullanmakta bu cihazlar ve sürekli açık kalacak (24 saat)..(1300x24)x30=960kwh (ortalama) yapar. 4 kişilik bir aile ortalama 250-300 kwh elektrik harcar ayda.. oda 80 tl falan eder.. sırf cihazı siz düşünün..

ısınmada bir problem olacak sizler için, ((elektrik kadar olmasada bu da bi etken)) internet gerekli evet ama bi yerde okumuştum bizim tabirle "149" bağlantısı bile işe yaramaktaymış. windows-linux gibi al tak başlasın işleme,, arka planda bende oyun oynarım nette gezerim mantığı çalışmıyor bu makinalar. özel profesyonel cihazlardır. bir sorunda, eğer ki anlamıyorsanız elinizde kalır harıl harıl çözmeye uğraşırsınız, belkide aldığınız yere geri gönderir çözdürmeye çalışırsınız..

gelelim ay sonunda kazanca.

5 cihazınız var, elektrik soğutma internet bi şekilde para harcamadan hallettiniz maliyet sadece cihazlar(bilgisayarlar). ayda ne kadar kazarsanız kazın "SİZE AYLIK BİŞEY KAZANDIRMICAKTIR!!" şöle açıklim,

""alim 5 makine ayda 2-3 milyar getirsin keyfime bakarım"" gibi bi dünya yok,, yaptığınız iş sonunda elinize geçen btc miktarı sizin karınız olmakta. hiç bir firma size "sen ayda şu kadar kazdın, al sana şu kadar para" diye bir meblağ sunmıcak!! elinizde varsa onu bozdurursanız yada değeri artarsa (bugün 1 tl yarın 10 tl olursa) kazanırsınız.

ek bir noktada, btc kazmak artık çok çok zor. eskiden (13 lerde benim araştırdığım zamanlarda) alternatiflere yönelmek iyi bi seçimdi, yeni çıkanları kazıyıp ona göre bekletin elinizde baktınız iyi gidiyor, orayı kazmaya devam edin.

ben bu işe girmedim, ki elimde hem internet hem elektrik hemde soğutma imkanı varken.. sadece yaptığım araştırmaları aktarmak istedim,

tşkler
    Rıdvan
    sanıyorum ki nesil farkından dolayı size bu sistem saçma gibi geliyor hocam ancak ciddi anlamda kazançlı bir sistem mining işi.. Delicesine para kazandırıyor parası ve zamanı olanlar için..

Şuan işyerinde olduğum için pek bakamıyorum. Ancak akşam buraya güzel bir sistem hazırlayıp sunucam. Ancak sistemin en önemli parçası anakart ve ekran kartı. 4gpu lu herhangi bir anakart ve rx570 ekran kartlarımız olacak. Neden 4 lu diyecek olur iseniz 6larsak sistemi çift psu çalıştırmamız gerekecek. 2 psu 6 kart yerine 2 psu 8 kart daha mantıklı bir hareket olacaktır.

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanıyorum ki nesil farkından dolayı size bu sistem saçma gibi geliyor hocam ancak ciddi anlamda kazançlı bir sistem mining işi.. Delicesine para kazandırıyor parası ve zamanı olanlar için..

Şuan işyerinde olduğum için pek bakamıyorum. Ancak akşam buraya güzel bir sistem hazırlayıp sunucam. Ancak sistemin en önemli parçası anakart ve ekran kartı. 4gpu lu herhangi bir anakart ve rx570 ekran kartlarımız olacak. Neden 4 lu diyecek olur iseniz 6larsak sistemi çift psu çalıştırmamız gerekecek. 2 psu 6 kart yerine 2 psu 8 kart daha mantıklı bir hareket olacaktır.
    bana saçma geliyor demedim bak dikkat edersen.. ben bu işe girmedim dedim

yaşadıklarımı yazdım sadece.. detaylıda incelemedim bu son zamanlarını,, hiç ilgimi çekmiyor,, hee olura bir gün btc uçar gider olabilir insanların neyi sevip sevmiyeceğini kimse bilemiyor maalesef..

öle bişey olursa sana şimdiden bol kazançlar dilerim.

Rıdvan

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anakart : 316 TL Asus Amd970 Ddr3 M5a97 Le R2.0 Glan Raid Usb 3.0 6x Sata3 16x (p - n11.com
    İşlemci : 309 TL Amd FX-4320 4.0GHz Soket AM3+ İşlemci - incehesap.com
    Ram : 105 TL Hi-level 4gb 1600 Ddr3 Ram Kutulu Hlv-pc12800d3-4g - ePttAVM
    HDD : 88 TL http://www.epttavm.com/item/29287098...=akakce&v=1.81
    PSU : 1243 TL (şaka maka donanım yok piyasada süpürmüşler hepsini) Aerocool Strike-x 1100w 80plus Gold 20+4 Pin 14cm Fanlı,6x6+2pin - n11.com

Geldik ekran kartlarına..
    4x 1900 TL * 7600 TL http://www.akakce.com/siparis/?p=144...kakce&v=1.57.6
    2 saattir ekran kartı arıyorum abi. Heryeri sömürmüşler.

3 Tanede 5er dolardan riser alalım. 53 TL http://www.ebay.com/itm/USB3-0-1x-to...YAAOSwX9FZKN3y

Evet çıkan kaba hesap Kargosu osu busu 9720 TL
    yani Türkiye 45 TL günlük çalışma ücretiyle 216 Gün

Burada zorunluluktan aldığımız ekran kartı 20 21Mh/S veriyor.
    Hesaplama yapar isek.
    Monthly 1.69 $431.00 $72.00 $359.00 1274 TL
    Geri Dönüşü : 9720/1274 = 7 Ay. Zorluk yüzünden 8.5 aya kadar gideri var.

Aynı sistemi abd de toplayalım.
    Anakart : 40$ http://www.ebay.com/itm/ASUS-M5A97-L...-qDBlDuJdZwb9g
    İşlemci 137$ http://www.ebay.com/itm/AMD-FX-4-Cor...kAAOSwAANY7h~H
    Ram : 26$ http://www.ebay.com/itm/4GB-1x4GB-PC...IAAOSwaeRZOFOd
    HDD : 42$ http://www.ebay.com/itm/WD-1TB-64MB-...4AAOSw4A5Yvhik
    Her miningcinin kullandığı ortak PSU : 175$ http://www.ebay.com/itm/EVGA-Superno...IAAOSw2gxYvJqS
    Ekran Kartı 4x 700$ * 2800$https://www.amazon.com/gp/offer-list...v_style_name=3
    15 Dolar riser

3235 $ 11484 TL
    Burada da zorunluluktan bir üst model olan kartı yani 28 30mhs olanı tercih ettik.
    ABD günlük çalışma ücreti olan ortalama 100$ dan (çok bildiğimden değil kuzenim orada çalışıyor ondan öğrendim) 32Gün.

Monthly 2.38 $607.09 $72.00 $535.09
    3235$ / 535$ = 6 Ay amorti süresi.

Hesaplar ve sistemler kabaca böyle. Biraz daha derine inersek en fazla 100 200 TL indirim yaparız sistemde gerek yok.
    Güzel ülkeme birkez daha peh dedim bu hesaplar sayesinde.
    TR de 216Gün yemeden içmeden çalışıp 10Bin tl biriktiriyorsunuz.
    ABD de 32 gün yemeden içmeden çalışıp 12Bin TL biriktiriyorsunuz.
    Gerçekten şaka gibi ülkeyiz. Başka şeylerde demek geliyorda içimden tartışmaya gerek yok ^^
    Kısaca keşke abd de doğsaydım.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sahibinden 2.el toplanabilir

Sıfır şartnamesi yok
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tr'de hizmet veren bitcoin borsası paribu hakkında çok olumlu yorumlar var. Günlük 500 TL'ye kadar kimliksiz üyelik imkanı, alış satış ve hesaba aktarımlarda en hızlı borsa olduğu söyleniyor. Herkes baya memnunmuş. Tr'de şu altcoinlere de girseler çok iyi olacak aslında..

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rx280ler gayet mantıklı görünüyor bu işer için..

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son durum ne arkadaşlar bugun yarın bir sistem toplamayı dusunuyorum. herhangi bir farklı sistem önerisi olan var mı? Birde benim aklımda olan ethereum ancak ona girmeyin vs diyen var. var mı bu konuda bilgisi olan?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karaborsa fiyatlarına bulaşmadan, mantıklı fiyatlardan ekran kartlarından bulabilirsem bende toplayacam sistemi ama şu an zor gibi görünüyor. (:

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diyelimki cihazı topladık.
    Mining için biryere üye mi olmamız gerekiyor?
    Yada kurulması gereken bir uygulama varsa nereden indiriyoruz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada "Ethereum" 1 haftada 250'den 380 dolara çıktı şaka gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyelimki cihazı topladık.
    Mining için biryere üye mi olmamız gerekiyor?
    Yada kurulması gereken bir uygulama varsa nereden indiriyoruz ?
    Attention Required! | Cloudflare
    Attention Required! | Cloudflare

Buradaki bilgiler çok açıklayıcı.

vtechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok ilgilendiğim merak ettiğim bir konu. Takip.
    Kutay AYHAN
    PASSWORD:JDM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GÜncelleyim. Donanımhaber de rx470 rx480den dolayı bir konuda tartışma çıktı bir üye ortaya laf atmış o kartlar umarım ellerinde patlar onlar yüzünden piyasada uyguna kart bulamıyoruz diye. Forumdan üye biride madenciler sana ne yaptı ben kâra geçtim bile al bakta seninde içinde patlasın yorumu yapmış ve çalışma ortamının fotoğrafını atmış adam kartlar için özel tezgah yaptırmış tek diyebildiğim mükemmel...

AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GÜncelleyim. Donanımhaber de rx470 rx480den dolayı bir konuda tartışma çıktı bir üye ortaya laf atmış o kartlar umarım ellerinde patlar onlar yüzünden piyasada uyguna kart bulamıyoruz diye. Forumdan üye biride madenciler sana ne yaptı ben kâra geçtim bile al bakta seninde içinde patlasın yorumu yapmış ve çalışma ortamının fotoğrafını atmış adam kartlar için özel tezgah yaptırmış tek diyebildiğim mükemmel...

Emre selam,

DH den ultrasn0w ben, konu linkini özel mesaj ile paylaşabilir misin.. merak ettim, ciddi sistem
    FOR US BY US

[/CENTER]

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu fotoğraftan sonra kart bulma ihtimalinin imkansızlığına kanaat getirdim. Her işte olduğu gibi bu işinde koku çıkacak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler