User Tag List

Sayfa 22/88 İlkİlk ... 1220212223243272 ... SonSon
1658 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: Bitcoin ve Altcoin Hakk Bilgi paylaşımı...

sahinsp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mechanic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ooops!

hacklanmis ve 60 milyon $ calinmis. bu bilinen ve kabul edilen. aciklanmayanlar?
    Article topped up with #NiceHash confirming hack and other clarifications

Cryptocurrency site NiceHash confirms hack – Wikitribune
    evet bu haberi gördüm ne olacak bakalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İota için bir alım limiti var mı? 20. Sayfada verilen alım rehberinde 18 iotadan fazlası alınamaz gibi birşey var? Birde 10bin tl civarı bir para yatırmayı düşünüyorum. 12 aralık felan demişsiniz çakılma ihtimali var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya arkadaşlar şu iota ile ilgili detaylı bir şey okuyamadım. Daha doğrusu benim aram çok iyi olmadığı için böyle şeylerle birinin bana Bilale anlatır gibi anlatması gerekiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar şu iota ile ilgili detaylı bir şey okuyamadım. Daha doğrusu benim aram çok iyi olmadığı için böyle şeylerle birinin bana Bilale anlatır gibi anlatması gerekiyor
    Adım Bilal Burak kardeşim biri bana anlatsın söz sanada ben anlatıcam . bilgili abileri buraya bekliyoruz.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya birşey sorucam. Hiçbir ülkenin ekonomik yada politik durumundan etkilenmiyor. Tamamen spekülatif ve manipülasyon ile fiyat değişimi oluyor. Ne zaman düşeceğini bilip satıp ne zaman çıkacağını bilip alım yapmanın bir yolu varda ben mi bilmiyorum ? Çok ufak bir miktar bitcoin var elimde. Ek yapıcam ama çok kumar gibi geliyor bu.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünyanın en büyük kripto para borsalarından, Las Vegas’lı Bitrex, kullanıcılarına para ödemeyi durdurdu.

Günde 1 milyar doların üzerinde ticaretin gerçekleştiği kripto para borsası, ABD bankacılık kurallarına uyum sağlamak için kullanıcılarından kimlik bilgilerini ve adreslerini ispat edecek belgeler istemeye başladı. Bu verileri sağlamayan kullanıcılar ise hesaplarındaki kripto paralara dokunamıyorlar. Ellerindeki kripto paraları başka hesaplara gönderemiyorlar veya alım satım yapamıyorlar.
    sonuc olarak amarikada kripto para yatirimi illegaller yapamayacak.
    doguya kayacak. dogu sisecek. eger onlar da ayni yasalari kullanirlarsa illegal paralar el degistirir.
    --
    her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldi zaman...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dünyanın en büyük kripto para borsalarından, Las Vegas’lı Bitrex, kullanıcılarına para ödemeyi durdurdu.

Günde 1 milyar doların üzerinde ticaretin gerçekleştiği kripto para borsası, ABD bankacılık kurallarına uyum sağlamak için kullanıcılarından kimlik bilgilerini ve adreslerini ispat edecek belgeler istemeye başladı. Bu verileri sağlamayan kullanıcılar ise hesaplarındaki kripto paralara dokunamıyorlar. Ellerindeki kripto paraları başka hesaplara gönderemiyorlar veya alım satım yapamıyorlar.
    sonuc olarak amarikada kripto para yatirimi illegaller yapamayacak.
    doguya kayacak. dogu sisecek. eger onlar da ayni yasalari kullanirlarsa illegal paralar el degistirir.

Her yazılan haberlere inanmayın

Daha dün 2000 tl çektim bittrex den
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her yazılan haberlere inanmayın

Daha dün 2000 tl çektim bittrex den
    id tanimli ise olur. tanimli degilse cekemiyorsun. senin id tanimli mi?
    --
    her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldi zaman...

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir soru

Tüm bu bitcoin ve alt coinler bir borsada alınıp satılıyor değil mi ? Poloniex, bittrax, binance, btctürk , paribu gibi. Yani genel kullanım itibariyle siz elinizdeki coini kendi banka hesabınıza tl veya usd cinsinden alabilmeniz için bir Türk borsasında satmanız gerekiyor. Veya yabancı borsada satıp yurtdışından Türk banka hesabınıza uluslararası para transferi gerekiyor.

Bu kısma kadar doğru anladı isem bu işi ayakta tutan tek şey bahsi geçen bu borsaların düzgün çalışması.

Dolayısıyla görünen o ki yasa dışı işlemlere mahal vermemesi için maliyeler ABD de olduğu gibi durumu yavaş yavaş kontrol altına alıyorlar. Tanımlı id zorunluluğu ve 20 bin usd üzeri hareketlerin bildirilmesi zorunluluğu gibi.
    Bu da çok doğal , belirli bir kontrol mekanizması olması gerekiyor. Bu sistem şu an 400-500 milyar usd lik bir market. Bundan 2-3 sene sonra bitcoin 150 bin usd de olabilir. Kim tahmin ederdi ki bir şifrenin 19 bin usd edeceğini daha düne kadar. Dolayısıyla market bu hızla büyümeye devam ederse ticarette kullanılacak para bırakmayacak.

Şu an dünyanın her yerinden para yağıyor markete. Burada milyoner olma şansı , piyango çıkmasından çok faha fazla. En basit çok Kısa süre önce iota 0,3 usd idi. Nerede ise 6 usd ye çıktı. 0,3 iken 10 bin tl yatıran adam 200 bin gördü. İnsanlara yattığı yerden milyoner olmayı vaad etti bu sistem. Milyoner olanlar da az değil.

Ne var ki bu sistem milyoner olma hayali oluşturmasa idi yatırım yapan sayısı da bu kadar olmazdı. Paranın yerini alma şansı bence Yok, çünkü sistem içindeki oyuncular tamamen kısa yoldan vurgun hayali ile sisteme giriyorlar, doğal olarak stabilite yok. Ücretsiz banka transferi sunması vs de hayal , sistem genişledikçe transferlerin günler aldığını , anormal hesap kilitlenmeleri yaşandığını, hatta soygunların olduğunu da hep beraber izliyoruz.

Son olarak , bu sistem daha devam eder muhakkak. Kendinize sorun olmayacak rakamlarda yatırım yapıp voleyi vurmaya bakın. Uygun zamanda çıkıldığı takdirde tadından yenmez. Maaşla, alın geriyle kazanılacak paralar değil bunlar çünkü.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir soru

Tüm bu bitcoin ve alt coinler bir borsada alınıp satılıyor değil mi ? Poloniex, bittrax, binance, btctürk , paribu gibi. Yani genel kullanım itibariyle siz elinizdeki coini kendi banka hesabınıza tl veya usd cinsinden alabilmeniz için bir Türk borsasında satmanız gerekiyor. Veya yabancı borsada satıp yurtdışından Türk banka hesabınıza uluslararası para transferi gerekiyor.

Bu kısma kadar doğru anladı isem bu işi ayakta tutan tek şey bahsi geçen bu borsaların düzgün çalışması.

Dolayısıyla görünen o ki yasa dışı işlemlere mahal vermemesi için maliyeler ABD de olduğu gibi durumu yavaş yavaş kontrol altına alıyorlar. Tanımlı id zorunluluğu ve 20 bin usd üzeri hareketlerin bildirilmesi zorunluluğu gibi.
    Bu da çok doğal , belirli bir kontrol mekanizması olması gerekiyor. Bu sistem şu an 400-500 milyar usd lik bir market. Bundan 2-3 sene sonra bitcoin 150 bin usd de olabilir. Kim tahmin ederdi ki bir şifrenin 19 bin usd edeceğini daha düne kadar. Dolayısıyla market bu hızla büyümeye devam ederse ticarette kullanılacak para bırakmayacak.

Şu an dünyanın her yerinden para yağıyor markete. Burada milyoner olma şansı , piyango çıkmasından çok faha fazla. En basit çok Kısa süre önce iota 0,3 usd idi. Nerede ise 6 usd ye çıktı. 0,3 iken 10 bin tl yatıran adam 200 bin gördü. İnsanlara yattığı yerden milyoner olmayı vaad etti bu sistem. Milyoner olanlar da az değil.

Ne var ki bu sistem milyoner olma hayali oluşturmasa idi yatırım yapan sayısı da bu kadar olmazdı. Paranın yerini alma şansı bence Yok, çünkü sistem içindeki oyuncular tamamen kısa yoldan vurgun hayali ile sisteme giriyorlar, doğal olarak stabilite yok. Ücretsiz banka transferi sunması vs de hayal , sistem genişledikçe transferlerin günler aldığını , anormal hesap kilitlenmeleri yaşandığını, hatta soygunların olduğunu da hep beraber izliyoruz.

Son olarak , bu sistem daha devam eder muhakkak. Kendinize sorun olmayacak rakamlarda yatırım yapıp voleyi vurmaya bakın. Uygun zamanda çıkıldığı takdirde tadından yenmez. Maaşla, alın geriyle kazanılacak paralar değil bunlar çünkü.
    Kardeşim Barış; yaklaşımının bir kısmı doğru. Ancak Bitcoin niye var? Hangi ihtiyaçlar ile doğdu? Altcoinler nedir? ne için varlar kısmı tabiki eksik. Sanal para olarak adlandırılan bu format 2009 da kuruldu. Bu kuruluşun esas amacı zaten tedavülde kullanımı azlan ve el değiştirmesi fiziki yapısını yitirmeye başlayan madeni paranın. Hali hazırda zaten banka hesapları ve kredi kartları ile sanal yer değişimine karşı kuruldu. Yani zaten madeni para dijitalleşiyordu, Dünya devleride dediki, paranın şekli değişiyor neden biz parayı tamamen dijital ve sanal yapmayalım. Yaptılarda

Bu dijital paraların birer sahipleri var kimler? Microsoft, NVidia, AMD, Bitmain, Iphone grubu vs gibi zaten aslında dünyanın gerçek sahipleri. Yani insanlar sadece hayal kurmadı, aslında gerçekci bir hayaldi ve çok insan bu potansyeli görüp sistemlere dahil oldu. Sadece Bitcoin bugün dünyadaki en büyük 2. para biliyormusunuz? Sanırım sene sonunu bulmadan Dolar ve Çin yenini 2 sinide geride bırakmış olacak.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    id tanimli ise olur. tanimli degilse cekemiyorsun. senin id tanimli mi?
    2 günde bir para çekiyorum bittrex den

sanırım bana kıyak yapıyor
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

raptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitcoin almak için btctürk üzerinden hesap açıp , paribu'ya para yatırıp direkt oradan mı alıyoruz ?
    Başka alabileceğimiz yer var mı ? Varsa avantajları dezavantajları nelerdir ?
    Aldıktan sonra gün içerisinde alım satım yapabiliyor muyuz ? Zaman sınırı yada sürekli al sat yapmak için para alt sınırı var mı ?
    PAramızı hesabımıza çekmek istediğimizde paribu üzerinden işlem yapıldığında hemen hesaba geçiyor mu ?
    Bitcoin alım satımda ve paribuya para transfer işlemlerinde komisyon oranları ne kadar ?

biraz uzun oldu ama işin içinde olan arkadaşlar cevaplayabilir mi ?

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı raptor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitcoin almak için btctürk üzerinden hesap açıp , paribu'ya para yatırıp direkt oradan mı alıyoruz ?
    Başka alabileceğimiz yer var mı ? Varsa avantajları dezavantajları nelerdir ?
    Aldıktan sonra gün içerisinde alım satım yapabiliyor muyuz ? Zaman sınırı yada sürekli al sat yapmak için para alt sınırı var mı ?
    PAramızı hesabımıza çekmek istediğimizde paribu üzerinden işlem yapıldığında hemen hesaba geçiyor mu ?
    Bitcoin alım satımda ve paribuya para transfer işlemlerinde komisyon oranları ne kadar ?

biraz uzun oldu ama işin içinde olan arkadaşlar cevaplayabilir mi ?
    bitcoin'i btcturk'den direk alabilirsiniz paribu'ya gerek yok. btcturk de bir borsa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünkü altcoinlerde sağlam düşüşe rağmen iota toparlanarak kendini kanıtladı. İota treni yeni kalkıyor diye düşünüyorum kaçırmamak lazım. 12 Aralıkta 10 dolarlara kadar dalgalanır diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açıldığında mayısta 1500 dolarmış bitcoin, şimdi 18000 dolar......
    Okumadan imzalamam.....

raptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iota'yı nereden alıyoruz :-)

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı raptor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iota'yı nereden alıyoruz :-)
    Bitfinex ve binance borsalarında var. Türk borsalarından birine kaydolup, oradan aldığınız BTC ve ETH'yi bu borsalardan birine yollayın. Daha sonra IOTA'ya çevirin. (Şu an BTC aktarımında sorunlar var, başka koinler ile alım daha mantıklı olabilir.)

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    65 milyon dolarlık Bitcoin çalındı

Bitcoin madenciliği yapan NiceHash'teki Bitcoin cüzdanları hacklendi. Yaklaşık 66 milyon dolar değerinde 4.736 Bitcoin kayboldu.

65 milyon dolarlık Bitcoin calındı

NiceHash

Piyasalarda bu durum nasıl bir geri dönüş olur merak ettim.
    Seat IBIZA FR

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Cüzdandan Bitfinex'e BTC aktardım, 45 dk oldu hala gitmedi %60 da kaldı. Çökmesinler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler