User Tag List

Sayfa 54/88 İlkİlk ... 444525354555664 ... SonSon
1658 sonuçtan 1.008 ile 1.026 arası

Konu: Bitcoin ve Altcoin Hakk Bilgi paylaşımı...

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eklemek istediğim bir konu daha var. İlk paralar dediğimiz hadi yine hali hazırda değerli maden işlenerek yapılıyordu. Kendininde küçük altın gibi düşünün bir değeri vardı o zanlar için. Peki ne olduda bildiğin kağıt parçası zamanla değerli madenin yerini aldı??? Paranın entegrasyonu ve devletlerin kendi arasında paraları kabul edip onları denklemeye çalışma çabaları sizce nasıl oldu?? Tüm bu zorluklara entegrasyon birkere KABUL ile olur. taaaa en baştaki madenin ineğe döndüğündeki gibi.

Bugün de dijital veri tarnsferi yeni değer ve çoktan KABUL gördü
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünyada herşey değişiyor. Buna para da dahil oldu. Alışın artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Server çöktü paran yok oldu diye bir şey yok yani bilin. Bir kaç sayfa geride video var. Onu izleyin en azından.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hayatta hiçbirşeye körü körüne inanmamak , bağlanmamak lazım. Bunlar opsiyon tercih güven meselesi.

Ponzi diyenler için ponzi değil alakası yok. Yeni bir yapı ise de ilk yapı patlamadan bunu çözmenin bir yolu yok bu nedenle ispatlanmadan böle bir yaftaya da gerek yok.
    Çok güvenli diyenler için okadar da güvenli değil sölenen kadarını bildiğimiz sürece %100 güvenli diyemez kimse.
    Dolar ile kıyaslamak manasız yada başka bir para birimi ile (ülke savaşta değilse)

O nedenle zamanla çok iyi bir noktaya da gelebilir, dibe de vurabilir. Bu risktir ve riski alanın problemidir.

Boşuna tartışmanın manası yok.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

STHL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı therev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanlar isme çok takılıyolar; Bitcoin.

çiftlik bank gibi bir şey bir nevi saadet zinciri diyolar. halbuki isminin ne olduğunun pek bir anlamı yok. kriptoparaların yaratılış amaçları var. ilk kriptoparayı yaratanların ve bu sistemi keşfedenlerin amacı insanların harcamalarının tespit edilememesi. yani bitcoin denen şeyin çıkış amacı benim gönderdiğim ve aldığım paraların takip edilememesi.

saadet zinciri gibi anlaşılmasının en büyük sebebi bazı insanların anlayacak kapasitede olmaması ya da onlara anlatan kişilerin güzel anlatamamasından kaynaklanılıyor.

benim düşüncem bu şekilde en azından.

bu iyi bir şey mi sizce ? sizin paranızı çalan veya size borcu olan bir insan parasını bu yöntemle aklayabilir kolayca kaçırabilir aynı zamanda. mahallenizde torba tutan, kaçak silah satan insanların para transferi gün gelir bir şekilde sizin canınızı da yakabilir. o uyuşturucuyu kullanan bir yakınınız bu silahla vurulan bir sevdiğiniz olabilir. bu insanlar bitcoin olmadan da bu işi yapıyordu hertürlü bir yolunu bulacaklardır elbette ama bitcoinin bu işleri kolaylaştırdığı kesin. bugun en basit şirketlerin sistemlerini hackleyenler bile bitcoin olarak ödeme alıyor.
    MKIV TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan. Binlerce yıl önce Lidyalıların ortaya çıkıp "Babacım bundan sonra elinizdeki ineği, tavuğu hatta onun etini sütünü yumurtasını, üzerinizdeki giysiyi alacağınız arsayı bile ELİMDE GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ ÜZERİNE OYUKLAR YAPTIĞIMIZ VE İNSANA BENZETMEYE ÇALIŞTIĞIMIZ DEĞERLİ MADENLE ALIP SATACAKSINIZ" dediğinde, İnsanların haberleşme aracı olmadığı halde buna inandığına inanıyorsunda. Bu bilgi çağında, dijital transefrin artık yeni ödeme şekli olmadığınamı inanıyorsun
    Tarkan anlatmak istediğin nedir İnan örneğini anlamadım. Haberleşme aracı yok dediğin zamanda dünya düz biliniyordu

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STHL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu iyi bir şey mi sizce ? sizin paranızı çalan veya size borcu olan bir insan parasını bu yöntemle aklayabilir kolayca kaçırabilir aynı zamanda. mahallenizde torba tutan, kaçak silah satan insanların para transferi gün gelir bir şekilde sizin canınızı da yakabilir. o uyuşturucuyu kullanan bir yakınınız bu silahla vurulan bir sevdiğiniz olabilir. bu insanlar bitcoin olmadan da bu işi yapıyordu hertürlü bir yolunu bulacaklardır elbette ama bitcoinin bu işleri kolaylaştırdığı kesin. bugun en basit şirketlerin sistemlerini hackleyenler bile bitcoin olarak ödeme alıyor.
    Bu kadar duyar kasmaya gerek yok , bu ulkede hergun paramizi calan bir yonetim tarafindan yonetiliyoruz , etkilerini de bir bir yasiyoruz yakinimiza , sevdigimize , sana , bana ...

Dunya duzeni bu , bitcoin olmadan once kara para money laundering yok muydu ?

Cok takilmayin bu islere bu kadar , bu hayatta belirli bir sure omur sahibiyiz , kisi kendi neyi deneyimlemek isterse yapar deneyimler .

Aklanan paralar vsvs size bir gun geli gelir , uyusturucu silah ....

Turkiye'de yasiyoruz bunlar zaten oluyor , bitcoin ile alakali degil , duzelteceksek ya da elestireceksek onceliklerimizi ona gore belirleyelim hep birlikte elestirelim , duzeltelim .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Kripto Para" sözcüğünü para diye algılamayın. Blockchain zincirini kullanarak sistemini geliştiren şirketlerin hisseleri alıp sattıgınız coinler. Aldıgınız coin'in şirketini iyi araştırmak lazım, kod/yazılımdan anlıyan bir tanıdıgınızdan rica ederek kullandıkları kodları bile inceleyebilirsiniz. Sitelerinde "white paper" adı altında açıklamaları bulunmaktadır. Şirketin çalışanlarını araştırabilirsiniz daha önce ne yapmış nerede çalışmış. Yani yatırdınığız paranız ile gidip başka para almıyorsunuz, gidip kripto dünyasındaki şirketlerden hisse satın almış oluyorsunuz. Arz talep meselsi bu sistemin yürüyüp devam etmesi, daha yeni yeni doğmuş bir sistem. Kurulan icolar belki dolandırıp kaçabilir. İleride bunlara yasak geliceğini düşünüyorum kesinlikle. Ama birçok şirket var takip ettigim güçlü bir şekilde ilerliyorlar. Kimse kimsenin düşüncesini değiştiricegini düşünmüyorum burada yazılanlarla, sistemi incelemeyen bir çok kişi "balon" veya "saadet zinciri" sıfatını koyup geçiyor. Ama iş öyle degil araştırınca işin boyutu çok farklı. Bu sistemi ileride hayatımızda çok görücez bu daha çok yeni bir sistem.

Herkese bol kazanç dilerim, araştırmadan bir sisteme girip para kaybetmeyin.
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1b150m dolar olcak benim hesabımda emekli olurum bu dünyadan

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STHL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senaryo mükemmel ama bir yerden tanıdık geldi dope diye bir fim vardı fazla esinlenmişsiniz
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten bu konuda sallayanların çoğunun ne bu sistemle ilgisi var ne de öğrenmek ve ya araştırmak için gayreti. havadan sudan sebeplerle bakın ben biliyorum siz yanlış yapıyosunuz gibi gelip nasiat veriyorlar. mahalleden duyulanları burda salla boş sanmasınlar hesabı.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

STHL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar duyar kasmaya gerek yok , bu ulkede hergun paramizi calan bir yonetim tarafindan yonetiliyoruz , etkilerini de bir bir yasiyoruz yakinimiza , sevdigimize , sana , bana ...

Dunya duzeni bu , bitcoin olmadan once kara para money laundering yok muydu ?

Cok takilmayin bu islere bu kadar , bu hayatta belirli bir sure omur sahibiyiz , kisi kendi neyi deneyimlemek isterse yapar deneyimler .

Aklanan paralar vsvs size bir gun geli gelir , uyusturucu silah ....

Turkiye'de yasiyoruz bunlar zaten oluyor , bitcoin ile alakali degil , duzelteceksek ya da elestireceksek onceliklerimizi ona gore belirleyelim hep birlikte elestirelim , duzeltelim .

yazdığımı dikkatli okursanız zaten sizin yazdığınızın tersi birşey yazmadım. ben genel olarak bitcoin e bir eleştiri de getirmedim. sadece harcadığı paranın takip edilememesi olayının neden işimize yaraması gerektiğini anlayamadığım için bir soru sordum.. fakat cevap alamadık normal insanlar gibi tartışamadığımız için.
    MKIV TDI

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam çocuğu koymuş ben olsam emekli olmuştum sulalem rahattı

2006 yılında ilk çıktığında 8 bin adet Bitcoin aldığını ve 54 dolar ödediğini belirten Kaya, “Şu anda 80 milyon dolar civarında. Ben bunu Exchange'lerle 570 milyon dolara döndürdüm. Hiç yapılmayanları yaptım. 570 milyon dolar Bitcoin en son 19 bin 800 dolara çıktığı zaman 1 milyar 150 milyon dolar oldu. O zaman sattım. 11 bin 500 dolara düştüğünde tekrar aldım. Şimdi ben bunu satmaya kalksam Bitcoin etkilenir. Bitcoin bu sene 300 bin dolara kadar yükselebilir” şeklinde konuştu.

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam çocuğu koymuş ben olsam emekli olmuştum sulalem rahattı
    Yalanını mokoko derler adama ...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat dip olmuş almaya bakın veya al-sat yapıp paranızı katlamaya bakın. Boşverin göçecek batacak bitecek diyenleri.
    Bu gün yatırsanız en geç bir aya ana paranızı kurtarırsınız. Sonra de keyfini sürersiniz.

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamın fotograf ben dolandırıcıyım diyor

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunun madenciliğini yapmak suçmu peki ?
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler