User Tag List

Sayfa 1/88 1231151 ... SonSon
1658 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bitcoin ve Altcoin Hakk Bilgi paylaşımı...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Bitcoin ve Altcoin Hakk Bilgi paylaşımı...

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir. Küresel piyasalarda, Dolar ve Euro’ya alternatif olarak lanse edilen Bitcoin’in sembolü ฿, kısaltma ise BTC‘dir.

Bitcoin, Kağıt Paranın Alternatifi Olabilir mi?

Bir çok kişinin Bitcoin’i kağıt paranın geleceği olarak gördüğü bir gerçek. Gelecekte kağıt paranın tedavülden kalkıp dijital paraya geçeceğimizi iddia edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok. Fakat ben bunun için henüz erken olduğunu düşünenlerdenim. Bilim kurgu filminden fırlayıp hayatımıza sinsice giren bu sanal paranın, kağıt paranın yerini alabilmesi günümüz koşullarında mümkün görünmüyor. Hatta Bitcoin’in bir tür balon olduğunu söyleyenler bile bulunuyor. Queensland Üniversitesinden Profesör John Quiggin gibi.

Fakat ciddiye alınması gereken bir para birimi olduğunu da kabul etmek gerekiyor. Zira dünyanın bir çok ülkesinde bireysel anlamda kullanıldığı gibi resmi olarakta devletler nezdinde itibar görmeye başladı. Alman Maliye Bakanı, Ağustos ayı içerisinde Bitcoin’i, bir tür hesap birimi olarak gördüklerini söyledi. Hatta İran’ın, kendisine yönelik yaptırımları aşabilmek adına Bitcoin kullandığı söyleniyor.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin üretim işine madencilik (mining) deniyor. Bitcoin çıkartmak, yani madencilik yaparak bir miktar Bitcoin elde etmek, madenciliğin tek amacı değildir. Madencilik, hesaplama yetkisini kullanarak işlemi gerçekleştirme, sistem ağını güvenli bir şekilde koruma ve sistemdeki her kullanıcıyı senkronize hale getirme işlemidir. Sistem tek bir merkezden kontrol edilemediği için Bitcoin kullanılan her yerde süreci çalıştırmak, sistemi gözetmek türü işleri birilerinin bir bedel karşılığında yapması gerekiyor ve bu işi yapanlara madenci deniyor.

Bitcoin madenciliğini tek başınıza yapmak isterseniz bilgi birikiminin yanı sıra çok iyi bir bilgisayar sistemine de sahip olmanız gerekiyor. Çünkü Bitcoin madenciliği, bilgisayarınıza ait donanımlar ile yapılıyor. İlk olarak işlemci (CPU) ile yapılan Bitcoin madenciliği artık yerini kendinden 50-100 kat daha hızlı çalışabilen ekran kartlarına (GPU) bırakmış durumda. Yani bu demek oluyor ki, bilgisayarınızın ekran kartı ne kadar kuvvetliyse Bitcoin madenciliğindeki performansınız da o kadar iyi olur. Ayrıca sadece madencilik için özel olarak tasarlanmış sistemleri de satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.

Eğer bu konuda acemiyseniz; o zaman Bitcoin kazanmak için tek başınıza uğraşmanıza gerek yok. Bitcoin havuzlarına dahil olarak (mining pool), -bir nevi bilgisayarlarınızın güçlerini birleştirerek- daha basit algoritmalar ile uğraşmış olursunuz. Mining pool’ların sayısı oldukça fazladır ve her bir pool’un (havuzun) gelir dağıtım modeli farklıdır. Genel olarak bir bloktan elde edilen toplam gelir, havuza katılanlar arasında bir formüle bağlı olarak dağıtılır. Bu esnada belli bir yüzdeyi de pool operatörü alır.

Bitcoin madenciliği günden güne zorlaştığı için gerekli donanım ihtiyacı da günden güne yükselmektedir. Zira bundan bir sene önce para kazandıran donanımlar, bugün elektrik parasını ödeyemez duruma gelmiştir. Hal böyle olunca madenciler farklı yollara başvurmaya başlamıştır. Bunların en başında Cloud Mining gelmektedir. İnternet üzerinde sizin adınıza ücreti karşılığında işletilen donanımlar bulabilir, belli bir ücret karşılığında dönemsel kontrat yaparak bu donanımların kârına ortak olabilirsiniz. Bu tarz sitelerin en başında Genesis Mining ve Hashflare gelmektedir.

Bitcoin’in Değerini Ne Belirliyor?

Bitcoin’in kendiliğinden, yani doğasından gelen bir değeri olmadığı gibi insanların kabulüyle değer kazandığını söylemek doğru olur. Onun değerini piyasasındaki arz ve talep koşulları belirliyor. Talep artınca fiyatı artıyor, düşünce değeri azalıyor. Dolaşımda sınırlı miktarda Bitcoin bulunuyor. Yeni Bitcoin yaratmanın önceden belirlenmiş bir prosedürü ve limiti olduğu için arza göre talep hızlı artınca, Bitcoin değer kazanıyor.

Bitcoin Nasıl Kullanılıyor?

Öncelikle Bitcoin kullanabilmeniz için bir cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu sanal cüzdanınızı cep telefonunuzda, bilgisayarınızda oluşturabileceğiniz gibi internet üzerinde bulunan web servislerinden de yararlanabilirsiniz. Kişi başına cüzdan sınırı bulunmuyor. Dilediğiniz kadar cüzdan oluşturabilirsiniz. Üstelik oluşturacağınız cüzdan için özel bilgilerinizi vermenize de gerek yoktur. Oluşturacağınız bu sanal cüzdan ile para alabilir, para gönderebilir hatta alış veriş bile yapabilirsiniz.

Bitcoin sisteminde yapılan ödemelerin doğrulanması için açık anahtarlı şifreleme (asimetrik şifreleme), noktadan-noktaya ağ bağlantısı ve proof-of-work gibi teknolojiler kullanılıyor. Bitcoinler ödemeyi yapan adresten alıcı adrese şifrelenmiş olarak imzalanarak gönderilir. Her işlemin ağa duyurulumu yapılır ve blok zincirinde yerini alır. Böylece eklenen bitcoinler birden fazla kere kullanılamaz. Bitcoin bu teknolojileri kullanarak, herkesin kullanabileceği hızlı ve son derece güvenilir bir ödeme ağı sağlamaktadır.

Satın aldığınız ya da çıkarttığınız Bitcoinleri internet üzerinden harcayabilir, alış veriş yapabilirsiniz. Bizim ülkemizde henüz olmasa da dünya üzerinde bitcoini kullanan mağazalar ve restoranlar bulunuyor ve bu yerlere Bitcoin Travel ve Bitcoin Navigator üzerinden ulaşılabilirsiniz. Ayrıca bu yıl içerisinde Paypal, Bitcoin’i ödeme sistemi olarak kabul ettiğini duyurdu. Paypal vasıtasıyla alış verişlerinizde Bitcoin’i kullanma imkanınız bulunuyor.

Bitcoin, Yatırım Aracı Olarak Kullanılabilir mi?

Bitcoin, bir yatırım aracı olarak kullanılabilir. Ona değer katan şey arz talep miktarı olduğu için değeri çok sık değişiklik gösteriyor ve bu dalgalanmalar ister istemez insanların ilgisini çekiyor. Üstüne üstlük transferi ve yapılan işlemlerin anlık yapılabilmesi onu diğer yatırım araçlarından bir adım öne çıkarıyor. Tabii bir de spekülatörler bulunuyor. Popülaritesi artıkça değerinin artacağı beklentisi insanları Bitcoin yatırımına yönlendiriyor.

Bitcoin Güvenli midir?

Bitcoin’ın bağlı bulunduğu protokoller bulunmaktadır. Bu protokoller çerçevesince yaptığınız her işlem şifrelenir. Aynı zamanda Bitcoin yapı itibariyle sağlam bir işlem kayıt hafızasına sahiptir. Cüzdanınızın şifresini çaldırmanız ya da bilgisayarınızın hacklenmesi gibi kullanıcı hatası ya da dikkatsizliği sonucu oluşan durumlar dışında sistemin güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Bu durum cüzdanınızı ya da kredi kartınızı kaybetmekten ya da çaldırmaktan farksızdır. Bitcoin kriptosu gereği aynı paranın iki kez harcanması mümkün değildir. Paranın size ait olduğunu ve daha öncesinde başka birisine gönderilmediği, işlem öncesinde sistem tarafından teyit edilir. Bu nedenle kontrolsüz bir şekilde, hileli yollarla Bitcoin yaratıp satmak mümkün değildir.

Her isteyen Dijital Para Yaratabilir mi?

Bitcoin mantığı ile başka biri de çıkıp kendi dijital parasını yaratabilir. Madencilik kuralları ve sistem protokolleri farklı olsa bile sistemin mantığı ve işleyişi aynı olacaktır. Hatta piyasada Bitcoin gibi yüzlerce dijital para birimi bulunmaktadır. Litecoin ve Dogecoin en çok kullanılanların sadece ikisidir.

Bitcoin’in Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Herhangi bir ülkenin merkez bankasına bağlı olmadığı için herhangi bir ülkenin ekonomisinden de etkilenmiyor, yani oluşan dalgalanmalar hiçbir kişiye ve devlete bağlı olmuyor.

Bitcoin anonimdir. Bu nedenle hiç kimse ya da hiç bir kurum sizin hesabınızı kapatamaz ya da donduramaz.

Bitcoin’de hesap kurulumu oldukça basittir. Bankada hesap açtırmaya kalktığınızda sayfalarca form doldurursunuz. Bitcoin’de bunların hiç birine gerek yoktur.

Banka hesabınızdan başka bir hesaba transfer yaparken işlem ücreti ödemek zorundasınızdır. Bitcoin ile transfer yaparken araya kimseyi sokmadan direk gönderim yaptığınız için ödemek zorunda değilsiniz.

Bitcoin ile yapacağınız gönderimler dakikalar içerisinde yerine ulaşır. Gece-gündüz, hafta sonu-hafta içi farketmez. Bu bakımdan Bitcoin en hızlı transfer aracıdır.

Bitcoin’in dezavantajı ise yapılan Bitcoin transferlerinde gönderenin ve alıcının kimlik bilgileri gizli tutulabildiği için her türlü illegal, yasa dışı para transferlerine olanak sağlamasıdır.

Bitcoin’i kaybetmesi kolaydır. Kredi kartınızı kaybettiğinizde yada banka hesabınız başka birisi tarafından ele geçirildiğinde, bankanızı arayarak durumu anında kurtarabilirsiniz. Hatta yetmezse polisi bile devreye sokup kaybınızı giderebilirsiniz. Ancak Bitcoin için aynı şeyler geçerli değil. Bitcoin sisteminde; kaybettiğiz bitcoinleri, yada ele geçirilen Bitcoin cüzdanınızı geri almak için kullanabileceğiniz bir mekanizma yok. Bunun önüne geçebilmek için izleyebileceğiniz en iyi yöntem, Bitcoinlerinizi internet bağlantısı olmayan harddisklerde saklamak olacaktır.

Bitcoin piyasasının dalgalı kuru avantaj olduğu kadar aynı zamanda dezavantajdır. Çok hızlı yükselerek sizi milyoner edebileceği gibi çok hızlı düşerek milyonlar kaybetmenize de neden olabilir.

NOT: Bu konu bilgilendirme konusudur. Kesinlikle hiçbir yatırımınızın kar veya zarar getirir diye net bir bilgiyi kimse veremez.Vereceğiniz her karar sizi bağlar ve sorumlu kimse tutulamaz.(Yatırım Tavsiyesi Değildir YTD)
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    BTC konusunda Atı alan Üsküdar'ı geçti sanırım. Şu an için BTC'ye yatırım yapmak ya da mining e yatırım yapmak ne kadar mantıklı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bitcoin Nasıl Alınır ?

Türkiye Bitcoin işlemleri BTCTurk platformundan yapılmaktadır.

BTCTurk Bitcoin Borsası - Kolayca Bitcoin Al ve Sat

Buraya girdiğinizde üye bilgilerini doğru şekilde girip üye oluyorsunuz.

Daha sonra sizden dilekçeniz ve kimliğinizle beraber bir selfie fotoğrafı,kimlik fotokopisi ve ikametgahınızı ispatlayacak bir belgeyi sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

Akabinde üyeliğiniz onaylandığında para yatırım işlem limitleriniz açılmasıyla şirketin hesabına adınıza para yatırımı gerçekleştiriyorsunuz.

Bu ilk para yatırma işlemi 24 saat sonra kullanıcı adınıza tanımlanmakta.

Mail ile sürekli bilgilendiriliyorsunuz.

Girişleriniz telefon sms şifresi ile sağlanmakta.

Güvenlik benim açımdan yeterli

Şirketin ismi Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. dir.

2 gün önce hesabımı bu şekilde açtım işlem yapıp dün paramı çekme talebimde bulundum az öncede hesabıma para geçti

Bu şirket şuan için işini düzgün yapmakta.

Peki ne kazanmaktalar sizden yapacağınız işlemlerden komisyon alarak kazanç sağlamaktalar.

Bu türkiye şartlarına bakarsak güvene dayalı bir sistem.

Ama ben güvendiğimden değil riske atılacak param olduğundan girdim sisteme.

Art niyetli birisi kolaylık bu paraları alıp gidebilir

Bitcoin almayı düşünenler kesinlikle benim param garantide düşünememelilerdir.

Bu yatırdığınız paranın gitme riski hep vardır.

Diğer Bitcoin ile uğraşan arkadaşlarda konuya girerler zaten bilgilerini paylaşırlar.

Benim çözümlemem bu şekilde.

Tekrar diyorum not şeklinde

NOT: Bu konu bilgilendirme konusudur. Kesinlikle hiçbir yatırımınızın kar veya zarar getirir diye net bir bilgiyi kimse veremez.Vereceğiniz her karar sizi bağlar ve sorumlu kimse tutulamaz.(Yatırım Tavsiyesi Değildir YTD)
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BTC konusunda Atı alan Üsküdar'ı geçti sanırım. Şu an için BTC'ye yatırım yapmak ya da mining e yatırım yapmak ne kadar mantıklı?
    Bu BTC malesef mantık yok

İnsanlar bu son Hacker saldırısı sonrası fidyeyi BTC olarak istemsi BTC ile tanıştılar.

Popüler oldu son 10 gündür aşırı değerlendi

Mining eskisi gibi kazandırmadığı doğru herkes gideri gelirinden çok diye yapmıyor.

Mining için ciddi cihaz ,elektrik giderleri ve soğutma gerektiğinden sürekli sistemi kontrol edilmesi gerektiğinden insanlar biraz soğumuş o işten

Şuan BTC dolar,euro,altın ve bist hisse senedi gibi alıp satıyorlar daha kolaylarına geliyor.

Ama günlük hareketlilik değer kazanma ve değer kaybı çok yüksek sürekli takip etmek gerekmekte.
    Dr.ECU

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 6-7 ay oldu keşfedeli. Bitcoin e değil ama farklı bir coine yatırım yaptım. Miningden para kazanıyorum. Şunu anladım. Farklı coinlere de yatırım yapmak gerekiyormuş. Bitcoin uçtu gitti. Diğerlerinde de Etherium , Litecoin gibilerinde de ciddi artış oldu.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1 BTC $2.500 mı?

Yok ebenin Ali Sami

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu BTC malesef mantık yok

İnsanlar bu son Hacker saldırısı sonrası fidyeyi BTC olarak istemsi BTC ile tanıştılar.

Popüler oldu son 10 gündür aşırı değerlendi

Mining eskisi gibi kazandırmadığı doğru herkes gideri gelirinden çok diye yapmıyor.

Mining için ciddi cihaz ,elektrik giderleri ve soğutma gerektiğinden sürekli sistemi kontrol edilmesi gerektiğinden insanlar biraz soğumuş o işten

Şuan BTC dolar,euro,altın ve bist hisse senedi gibi alıp satıyorlar daha kolaylarına geliyor.

Ama günlük hareketlilik değer kazanma ve değer kaybı çok yüksek sürekli takip etmek gerekmekte.
    Bir arkadaşım dolar alma bitcoin al demişti, konuşma tarihine baktım 4 Mayıs, o zaman 1 BTC 5554 TL imiş, şuan 1 BTC 8898 TL

%60 artmış. Kafamı taşlara vuruyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 6-7 ay oldu keşfedeli. Bitcoin e değil ama farklı bir coine yatırım yaptım. Miningden para kazanıyorum. Şunu anladım. Farklı coinlere de yatırım yapmak gerekiyormuş. Bitcoin uçtu gitti. Diğerlerinde de Etherium , Litecoin gibilerinde de ciddi artış oldu.
    Dostum sende diğer coinlere nasıl erişim sağlanır.

Madencilik nasıl yapılır ondan bahset bende orda noksanım
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 BTC $2.500 mı?

Yok ebenin Ali Sami
    2600 lere kadar çıktı

Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşım dolar alma bitcoin al demişti, konuşma tarihine baktım 4 Mayıs, o zaman 1 BTC 5554 TL imiş, şuan 1 BTC 8898 TL

%60 artmış. Kafamı taşlara vuruyorum
    aynı durumdayım bende

bitcoin dijitalleşen dünyanın şuan için çözümü bitcoin çok masum değil illegal işlerde de kullanılan bir para birimi

kolay kolay kalkacak bir para birimi olarak durmuyor

benim çekincem buradaki aracı kurum ama şuan onunla alakalı bir sorun yok.

Ama bu iş çok riskli

mining de bir risk yok en kötü cihazları 2.el satarız
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum sende diğer coinlere nasıl erişim sağlanır.

Madencilik nasıl yapılır ondan bahset bende orda noksanım
    Abi ben X bir firmaya yatırım yaptım diyelim. Miningden kar elde ediyorum. Bir nevi firmanın cihazlarını kiralıyorum. Firma bana kendisine yatırım yaptığım için kar veriyor. Örneğin 1000€ yatırım yaptığımda yaklaşık 1300€ a çıkıyor param. Yatırım yaptırdığım kişilerden de %12 %20 arası kar payı veriyor. Bi nevi networkundan da para kazanıyorum.

Ayrıca çoğu devlet ilerleyen yıllarda kripto parayı tanıyacak. Örneğin Spknın dijital parayla ilgili çalışması; http://spk.gov.tr/yayingoster.aspx?y...n=downloadfile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

diğer konuda bu tabloyu paylaşmıştım daire içine aldığım bölümler hacimlerin ne olduğunu göstermekte

şuan ki çıkışlardaki hacimsizlikten ötürü aşırı düşme tehlikesi olduğunuda söylemiştim.

burada da dursun inecelemek isteyenler için
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madenciliği kendisi yapan bi kaç kişi biliyorum. 50-60 bin tllik sistemin aylık getirisi 3 bin tl civarı fakat bin tlsi elektrik masrafı mesela.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madenciliği kendisi yapan bi kaç kişi biliyorum. 50-60 bin tllik sistemin aylık getirisi 3 bin tl civarı fakat bin tlsi elektrik masrafı mesela.
    Soğuk hava deposu ve kaçak elektrik bu işi çözer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acemi yatırımcı için btcturk ios uygulamasından al sat uygunmdudur? kapanmadan önce demek amacli 50Tl almıştım. 3-5 ay bekledim gidişat kötü oluncada kesintiyle birlikte 36 tl geri aldım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı burak10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acemi yatırımcı için btcturk ios uygulamasından al sat uygunmdudur? kapanmadan önce demek amacli 50Tl almıştım. 3-5 ay bekledim gidişat kötü oluncada kesintiyle birlikte 36 tl geri aldım
    bende aynı şekilde al sat yapıyorum uygundur
    Dr.ECU

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende aynı şekilde al sat yapıyorum uygundur
    BTCTurk üyeliğinde ve alım-satımı konusunda yukarıdaki üyelik aşamaları mı geçerli? Yani direk site üstünden üye olmak basit gözüküyor. Sonrasındaki işlemler nasıl ilerliyor onu merak ettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bitcoin Nasıl Alınır ?

Türkiye Bitcoin işlemleri BTCTurk platformundan yapılmaktadır.

BTCTurk Bitcoin Borsası - Kolayca Bitcoin Al ve Sat

Buraya girdiğinizde üye bilgilerini doğru şekilde girip üye oluyorsunuz.

Daha sonra sizden dilekçeniz ve kimliğinizle beraber bir selfie fotoğrafı,kimlik fotokopisi ve ikametgahınızı ispatlayacak bir belgeyi sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

Akabinde üyeliğiniz onaylandığında para yatırım işlem limitleriniz açılmasıyla şirketin hesabına adınıza para yatırımı gerçekleştiriyorsunuz.

Bu ilk para yatırma işlemi 24 saat sonra kullanıcı adınıza tanımlanmakta.

Mail ile sürekli bilgilendiriliyorsunuz.

Girişleriniz telefon sms şifresi ile sağlanmakta.

Güvenlik benim açımdan yeterli

Şirketin ismi Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. dir.

2 gün önce hesabımı bu şekilde açtım işlem yapıp dün paramı çekme talebimde bulundum az öncede hesabıma para geçti

Bu şirket şuan için işini düzgün yapmakta.

Peki ne kazanmaktalar sizden yapacağınız işlemlerden komisyon alarak kazanç sağlamaktalar.

Bu türkiye şartlarına bakarsak güvene dayalı bir sistem.

Ama ben güvendiğimden değil riske atılacak param olduğundan girdim sisteme.

Art niyetli birisi kolaylık bu paraları alıp gidebilir

Bitcoin almayı düşünenler kesinlikle benim param garantide düşünememelilerdir.

Bu yatırdığınız paranın gitme riski hep vardır.

Diğer Bitcoin ile uğraşan arkadaşlarda konuya girerler zaten bilgilerini paylaşırlar.

Benim çözümlemem bu şekilde.

Tekrar diyorum not şeklinde

Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BTCTurk üyeliğinde ve alım-satımı konusunda yukarıdaki üyelik aşamaları mı geçerli? Yani direk site üstünden üye olmak basit gözüküyor. Sonrasındaki işlemler nasıl ilerliyor onu merak ettim.
    basit değil hatta işlemin devamını çok saçma bulanlar oluyor

alıntıda detayları yazılı
    Dr.ECU

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk zamanlarda mining çok güzel getiriyordu , amd ekran kartıyla yuruten crosfire vs yapan tonla adam vardı hatta amd ekran kartı satışları patlamıştı fakat şuan yatırım yapmak çok mantıksız

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basit değil hatta işlemin devamını çok saçma bulanlar oluyor

alıntıda detayları yazılı
    Düşününce bana da garip gelmedi değil. Bu belgeleri buraya yüklemek ileride herhangi bir problem açabilir mi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler