User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: Araçla Yurtdışı çıkışı

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ehliyet için en iyi 2 ay süre veriyorlar sanırım yetiştiremeyiz ama şansımı deneyeceğim pazartesi günü
    Abi polis tanıdık varsa beraber gidin sıra filan gerek kalmıyor aynı saat hallolur
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı Trafik müşavirleri 150 tl karşılığında randevu ayarlıyorlar. 500 beynelmilele vermektense bu yöntem daha ucuz

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi konuma ufak bir güncel çekeyim

Kurban bayramında motorumla Kosova'ya gidip geldim.Tuzla'dan Halkalı'ya gidemeyen, ev ile iş arasında gidip gelsem yeter diyen ben kalkıp onca yolu gittim
    Demek ki zamanlar bir şeylerin yetersiz gelmesi daha fazlasını isteme durumu bununla aynı

Bayram olduğu için sınır kapıları yoğundu ve benzin harici durmadan gittim desem yalan olmaz.Giderken İpsala üzerinden çıkış yaptım ilk olduğu için baya heyecanlıydım
    Kendimce yakıt planlamasını Tuzla-İpsala-Kavala-Selanik-Üsküp de fullerim diye düşünüp yola çıktım.Yunan otobanında yol üzerinde benzinci yokmuş ben ona güvenip yapıştıra yapıştıra gitmiştim.Tedirginlik artınca yoldaki bir mola alanında birisine sorduğumda otobandan çıkıp merkeze inip yakıt alabileceğimi söyledi.Kavala'dan ayrılır alırım gelirim diyerek yine yapıştırmaya devam ettim.Kavala girişindeki yol çalışması beni içime doğru sıçırttı çünkü yedek depoya geçmiştim ışık yanıp sönüyordu.Mecburen kısa bir tersyön yapıp Kavala'ya giriş yaptım. Yolculuk sırasındaki en pahallı benzini burada aldım.Yunanistan otoban hız sınırı 130 km ve değişik bir ücretlendirme durumu var.10 km gidiyorsunuz 1,30 Euro 30 km gidiyorsunuz 1,60 Euro gibi
    Neyseki benzini alıp yola devam ettikten sonra yakıt sıkıntısı yaşamadan yolları biraz karıştıra karıştıra Kosova/Prizren'e kadar sıkıntısız gittim

Dönüş için Üsküp'e kadar dağ yolundan gitmemi önerdiler oradan Sofia'ya geçtim ve Türkiye'ye Bulgaris'tan üzerinden giriş yaptım.Bulgar otobanı ücretsiz otoban üzerinde çokca benzinci mevcut ve hız sınırı 140 km
    ortalama gidiş ve geliş saatim 10-11 saat civarı sürdü.Ne kadar yaktım ne kadar otoban parası verdim hesabını tutmadım.Aslında 2-3 motorla yola çıkmış olsaydım birçok durulacak resim çekilecek kalınacak eğlenilecek yerler vardı ama tek başıma olmanın verdiği g.t korkusuna dayanarak soluksuz gittim geldim

Aklınıza gelen sorular olursa bildiğim kadarıyla yanıtlarım.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi konuma ufak bir güncel çekeyim

Kurban bayramında motorumla Kosova'ya gidip geldim.Tuzla'dan Halkalı'ya gidemeyen, ev ile iş arasında gidip gelsem yeter diyen ben kalkıp onca yolu gittim
    Demek ki zamanlar bir şeylerin yetersiz gelmesi daha fazlasını isteme durumu bununla aynı

Bayram olduğu için sınır kapıları yoğundu ve benzin harici durmadan gittim desem yalan olmaz.Giderken İpsala üzerinden çıkış yaptım ilk olduğu için baya heyecanlıydım
    Kendimce yakıt planlamasını Tuzla-İpsala-Kavala-Selanik-Üsküp de fullerim diye düşünüp yola çıktım.Yunan otobanında yol üzerinde benzinci yokmuş ben ona güvenip yapıştıra yapıştıra gitmiştim.Tedirginlik artınca yoldaki bir mola alanında birisine sorduğumda otobandan çıkıp merkeze inip yakıt alabileceğimi söyledi.Kavala'dan ayrılır alırım gelirim diyerek yine yapıştırmaya devam ettim.Kavala girişindeki yol çalışması beni içime doğru sıçırttı çünkü yedek depoya geçmiştim ışık yanıp sönüyordu.Mecburen kısa bir tersyön yapıp Kavala'ya giriş yaptım. Yolculuk sırasındaki en pahallı benzini burada aldım.Yunanistan otoban hız sınırı 130 km ve değişik bir ücretlendirme durumu var.10 km gidiyorsunuz 1,30 Euro 30 km gidiyorsunuz 1,60 Euro gibi
    Neyseki benzini alıp yola devam ettikten sonra yakıt sıkıntısı yaşamadan yolları biraz karıştıra karıştıra Kosova/Prizren'e kadar sıkıntısız gittim

Dönüş için Üsküp'e kadar dağ yolundan gitmemi önerdiler oradan Sofia'ya geçtim ve Türkiye'ye Bulgaris'tan üzerinden giriş yaptım.Bulgar otobanı ücretsiz otoban üzerinde çokca benzinci mevcut ve hız sınırı 140 km
    ortalama gidiş ve geliş saatim 10-11 saat civarı sürdü.Ne kadar yaktım ne kadar otoban parası verdim hesabını tutmadım.Aslında 2-3 motorla yola çıkmış olsaydım birçok durulacak resim çekilecek kalınacak eğlenilecek yerler vardı ama tek başıma olmanın verdiği g.t korkusuna dayanarak soluksuz gittim geldim

Aklınıza gelen sorular olursa bildiğim kadarıyla yanıtlarım.
    Bunu belgesel tadında bir konuyla ayrıntıları ile bekliyoruz Prosedür olarak otomobilden farkı var mı vs?

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yunanistan otoban hız sınırı 130 km ve değişik bir ücretlendirme durumu var.10 km gidiyorsunuz 1,30 Euro 30 km gidiyorsunuz 1,60 Euro gibi
    Şu olay çok aptalca ya Hanım sinir olmuştu.

2 araba Volos'a gidip oradan feribotla adalara geçmiştik. Gidene kadar bu sistem deli etti. Çünkü hanım mesela o sırada uyuyor, ben gişe geldikçe dürtüyorum, "Nilüüü, bozuk ver" Ulan bir, iki, üç, dört.... Küfür etmeye başladık, lan yine mi diye

Kapılarda Gurbetçilere aman rastlamayın... İzin gidiş-dönüşlerine denk gelmeyin.

Bi sene tatilden dönerken onlara denk geldik, içinde 2 tane "kaşar"ın bulunduğu Alman plakalı araba sırayı bozup kamyon şeridine bi girdi, arkasından yüzlercesi... Sırayı bozdu davarlar. Sonra birkaç TIR geldi, bunların üzerine kıra kıra, kornaya basa basa tekrar sıraya soktular ama hepsi bizim tek sıraya salça oldu tabi. Baya sövüp saymıştım.

Şimdi bi beddua edicem yine... Etmiyorum... Her yerde bokluk yaratıyoruz, her yerde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu belgesel tadında bir konuyla ayrıntıları ile bekliyoruz Prosedür olarak otomobilden farkı var mı vs?
    Otomobillerden tek farkı şu oluyor.Giderken sabaha karşı 05:00 civarı ipsalaya gelmiştim min 2 km civarında bir kuyruk vardı ben beklemeden yanlarından geçerek ilk 10a girdim.orada tek şerit oluyor zaten.Ordada araç sahipleri el işareti ile yol veriyorlar bir itiraz görmedim görsem beklerdim.
    Evrak prosedürü aynı şekilde oluyor bir farklı yok.Bunların dışında varsa sorular yanıtlayabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    )
    Vize olayı nasıl oluyor ?

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir duzeltme yapayim bulgar otobani ucretsiz degil, vinetka dedikleri bir sticker almaniz gerek.Haftalik, aylik, veya yillik olarak satiliyor.Cogu benzinlikte vinetka almak icin kiosk mevcut.
    Haftalik 15 leva, aylik 30 leva ucreti var.
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim shengenim vardı oyüzden vize ile uğraşmadım.Ya Bulgaristan için transit geçiş vizesi almanız gerek yada shengen olmalı

Alıntı tremx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir duzeltme yapayim bulgar otobani ucretsiz degil, vinetka dedikleri bir sticker almaniz gerek.Haftalik, aylik, veya yillik olarak satiliyor.Cogu benzinlikte vinetka almak icin kiosk mevcut.
    Haftalik 15 leva, aylik 30 leva ucreti var.
    Ben böyle birşey almadım açıkcası yol boyunca herhangi bir gişeden de geçmedim.Sorun olurmu? yada otobanda değil farklı bir yoldan mı geldim acaba baya karıştırdım çünkü yolları

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halihazırda olması gerekiyor

Yunanistan yeni ehliyet istiyor bu arada son 1-2 senedir falan. Bu olursa Uluslararası Ehliyet istemiyor, bilginize.

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim shengenim vardı oyüzden vize ile uğraşmadım.Ya Bulgaristan için transit geçiş vizesi almanız gerek yada shengen olmalı

Ben böyle birşey almadım açıkcası yol boyunca herhangi bir gişeden de geçmedim.Sorun olurmu? yada otobanda değil farklı bir yoldan mı geldim acaba baya karıştırdım çünkü yolları
    Abi sansin varmis.Normalde otobanda radarli kontrol araclari geziyor.Sen yakalanmamissin hic sorun olmaz.
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tremx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sansin varmis.Normalde otobanda radarli kontrol araclari geziyor.Sen yakalanmamissin hic sorun olmaz.
    Aklımızda bulunsun kardeşim durduk yere başımıza iş almayalım.komşi komşi kanırtmasınlar bizi sonra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulgaristan shengen de değil diye biliyorum. Shengenle girince nasıl oluyor belli bir saate kadar çıkış yapmak mı lazım ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulgaristan shengen de değil diye biliyorum. Shengenle girince nasıl oluyor belli bir saate kadar çıkış yapmak mı lazım ?
    Bulgar vizesi ayrica var ama shengen ile giris cikis gecis vs yapabiliyorsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler