User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Yakın zamanda yurtdışına yerleşmiş / orada yaşayan arkadaşlar yardım lütfen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bırakıp gitmek herzaman en kolay cozumdur (her konuda) önemli olan kalıp sorunlarla savasabilmek icinde bulundugumuz düzenin daha duzgün olabilmesi icin mucadele edebilmektir.

iş yada egitim sebebi ile yurt dısında gidenlere ve orada kalmıs olanlara birsey diyemeyiz ama sırf turkiyedeki duzenden sıkılmıs canı burnuna geldi diye kacıp kurtulayım demek bence dogru değil.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana yol göstermeye bile ihtiyaç yok ki, belgelerin ile vize başvurunu yap, bence eğitim amaçlı diyerek bir dil kursu ayağına uzun vize alırsın sen ilk denemen de. Gittikten sonra bakarsın ne iş kurabileceğine. İş kurma vizesi daha zor gitmeden. Eğitim durumun her türlü verir sana o vizeyi. Senin yardımlık hiç durumun yok. Sadece konsolosluğa git ve başvur senin vize garanti desek yeridir.
    Dil eğitimi için abd vizesi denedim yakın zamanda. Hemde 2 kez

Vize görevlisi master yaptığın okul oradaki tüm dil okullarından daha iyi ingilizce eğitimi veriyor dedi.

Benimde amacım gidip doktora başvurusu yapmaktı

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende geçen yıl aldım vizeyi hiçbir evrak istemediler zaten sitelerinde fotoğraf harici zorunlu evrak yazmıyordu
    Yazdığımı editleyemedim buradan düzeltme yapayım. Eşimle konuştum 6 aylık banka geçmişini Schengen için vermişiz. Amerika için sadece site üzerinde doldurması uzun bir vakit alan formu doldurmuşuz sadece.

Çektirdiğimiz fotoğrafları beğenmediler konsolosluk karşısındaki büfede tekrar çektirmiştik

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vize alırken en önemli şey sigortalı düzgün bir iş. Yada Lisans öğrencisiyseniz dil okulu work and travel falan her türlü alınıyor.

Belli bir yaştan sonra ve lisans bittikten sonra ülkelerin gözünde potansiyel göçmen oluyorsunuz.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de makina muhendisiyim, 2 yillik is tecrubem var yuksek lisans icin almanyaya gitmeyi planliyorum ekim ayinda. Yani vize cikarsa gidecegim. Para falan biriktirmeye ugrasiyorum iste, yillik 8000 euro teminat gibi bir para istiyorlar ilk sene dil kursu olacak toplam 2300 euro. Yurt mu ev mi onu artik gidince bakacagim. En kotu ihtimalle almanca ogrenip geri donecegim.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de makina muhendisiyim, 2 yillik is tecrubem var yuksek lisans icin almanyaya gitmeyi planliyorum ekim ayinda. Yani vize cikarsa gidecegim. Para falan biriktirmeye ugrasiyorum iste, yillik 8000 euro teminat gibi bir para istiyorlar ilk sene dil kursu olacak toplam 2300 euro. Yurt mu ev mi onu artik gidince bakacagim. En kotu ihtimalle almanca ogrenip geri donecegim.
    Yurt yerine ev tavsiye ederim, zaten evlerin çoğu oda şeklinde kiralanıyor. Yurtla neredeyse aynı paraya denk geliyor. Almanca kursu olarak kesinlikle Goethe Institut'u araştırın derim, gerçekten Almanca konusunda çok kaliteli eğitim veriyorlar.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vize alırken en önemli şey sigortalı düzgün bir iş. Yada Lisans öğrencisiyseniz dil okulu work and travel falan her türlü alınıyor.

Belli bir yaştan sonra ve lisans bittikten sonra ülkelerin gözünde potansiyel göçmen oluyorsunuz.
    haklı olabilirsin, ben schengeni uzun alabileyim diye çalıştığım şirket bu personel bizim kilit personelimizdir, avrupada bir çok ticari bağlantı yapabilmek için kendisine uzun vize verilmesine ihtiyacımız vardır benzeri yazı yazıp yönetim kurulu üyelerine imzalatmıştı, ilk seferde yıllık şengeni o sayede aldığımı sanıyorum. eke de şirketin milyonluk cirolarını gösteren evrağı eklemişlerdi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurt yerine ev tavsiye ederim, zaten evlerin çoğu oda şeklinde kiralanıyor. Yurtla neredeyse aynı paraya denk geliyor. Almanca kursu olarak kesinlikle Goethe Institut'u araştırın derim, gerçekten Almanca konusunda çok kaliteli eğitim veriyorlar.
    Ben universitenin dil kursunu tercih edicem sanirim, almanca bilmeden sartli kabul veren az universite var. Ev isini de giden arkadaslarim var elbet yol gosterirler heralde o kismi henuz hic dusunmedim Allah dusunmeyi nasip etsin, insallah gidecegim.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bırakıp gitmek herzaman en kolay cozumdur (her konuda) önemli olan kalıp sorunlarla savasabilmek icinde bulundugumuz düzenin daha duzgün olabilmesi icin mucadele edebilmektir.

iş yada egitim sebebi ile yurt dısında gidenlere ve orada kalmıs olanlara birsey diyemeyiz ama sırf turkiyedeki duzenden sıkılmıs canı burnuna geldi diye kacıp kurtulayım demek bence dogru değil.
    Tabi böyle yazması da kolay.
    Öğretmen sana kafayı takmış, her seferinde tahtaya seni kaldırıyor. Her sınavda, sözlüde, ödevde ne yapsan hep eksilerdesin. Problem bende diyorsun, bir bilenden ders alıyorsun sonuç yine aynı. Eksiklerim var demek diyorsun çalışıyorsun çabalıyorsun sonuçların %100 doğru olduğuna adın gibi eminsin ve öğretmen sınıfta soru çözümlerini yayınlıyor herşey birebir aynı ama bakıyorsun yine geçer not alamamışsın. Sonra bakıyorsun, öğretmenin kankasının çocukları sınavda boş kağıt bile verseler senden yüksek not alıyorlar.
    Kankaların çocuklarının oranı sınıfta %50, seninle aynı kafada olduğunu düşündüklerinin yarısı da rapor alıp duruyor ve derslere girmiyor. Arkandayız diyenlerde bakıyorsun ne arkanda ne yanındalar. Ne yapacaksın, öğretmeni değiştiremiyorsun, sınıfı değiştiremiyorsun, belki okulu değiştirebilirsin. Geçersiz notlarla sınıfta kalmayı mı istersin yoksa ben geleceğimden olmayayım diyerek okulumu değiştirirsin.

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllarca, küçüklüğümden beri usa yasam tarzini sevmiş ve benimsemis hatta çevremde bile sana bura yaramaz abd ye gitmen lazim diyen insanlar olmasına rağmen, gittiğimde işlerin pek de öyle yürümediğini gördüm. Ben lisans öğrencisiyken wat ile gitmiştim gerçi. Ama gitmeyip de gitmeyi planlayanlar için söylüyorum en büyük ve en önemli etken dil dil dil... Dil bilmiyorum veya az buçuk konuşuyorum diyene orda mülteci gibi bakarlar hoşgörü insana saygi vs diyoruz ama bu bir gercek. Abdnin dört tarafini dolasmis biri olarak net gordugum sey bu. Kimse sizi anlamaya veya bise anlatmaya pek çalışmaz. İster kültürlerini anla ister anlama. Dil biliyorsan ise tam aksine her türlü bir baltaya sap olursun keza orda her tur insan icin bi yasam standardi var. O yüzden herşeyi goze alan ve ikinci üçüncü dunya vatandaşi gibi gorulmeyi önemsemeyen, ben gidince öğrenirim diyen varsa sıkıntı yok. Ama aksi olursa cok takarsınız. Çünkü nolursa olsun dil bilmeyene karşı ne sosyal ortamin ne is ortamının pek tavizi yok. Never mind der geçerler. Ben kendim dil biliyorum derdim filmleri falan altyazisiz izlerdim az cok ona ragmen yüzyüze de aksanları yuzunden cok sıkıntı cektim tribe girdim. Gelince burda daha cok kastim dil öğreneceğim diye hirs oldu... Yani nereye giderseniz ne is yapacak olursaniz olun dil bilen 5 0 önde ve rahat baslar.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklı olabilirsin, ben schengeni uzun alabileyim diye çalıştığım şirket bu personel bizim kilit personelimizdir, avrupada bir çok ticari bağlantı yapabilmek için kendisine uzun vize verilmesine ihtiyacımız vardır benzeri yazı yazıp yönetim kurulu üyelerine imzalatmıştı, ilk seferde yıllık şengeni o sayede aldığımı sanıyorum. eke de şirketin milyonluk cirolarını gösteren evrağı eklemişlerdi.
    Abi ben lisans okurken abd ve schengen turist vizesi rahatlıkla aldım. Gittim gezdim hiç sorun yaşamadım, problem çıkarmadım. Adamlar vizeyi verirken okul olduğundan vize veriyordu. Biliyordu çünkü geri dönüp okula devam edeceğimi.

Şimdi potansiyel göçmenim vize memuru gözüyle. Çünkü gidersem üniversitelere başvuracağım ve kazığı çakacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi böyle yazması da kolay.
    Öğretmen sana kafayı takmış, her seferinde tahtaya seni kaldırıyor. Her sınavda, sözlüde, ödevde ne yapsan hep eksilerdesin. Problem bende diyorsun, bir bilenden ders alıyorsun sonuç yine aynı. Eksiklerim var demek diyorsun çalışıyorsun çabalıyorsun sonuçların %100 doğru olduğuna adın gibi eminsin ve öğretmen sınıfta soru çözümlerini yayınlıyor herşey birebir aynı ama bakıyorsun yine geçer not alamamışsın. Sonra bakıyorsun, öğretmenin kankasının çocukları sınavda boş kağıt bile verseler senden yüksek not alıyorlar.
    Kankaların çocuklarının oranı sınıfta %50, seninle aynı kafada olduğunu düşündüklerinin yarısı da rapor alıp duruyor ve derslere girmiyor. Arkandayız diyenlerde bakıyorsun ne arkanda ne yanındalar. Ne yapacaksın, öğretmeni değiştiremiyorsun, sınıfı değiştiremiyorsun, belki okulu değiştirebilirsin. Geçersiz notlarla sınıfta kalmayı mı istersin yoksa ben geleceğimden olmayayım diyerek okulumu değiştirirsin.

uzun uzadıya yazıp tartısma yaratmak istemiyorum ancak benim tezim yine de sizinkinden daha gecerli. (bence)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lee-on! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllarca, küçüklüğümden beri usa yasam tarzini sevmiş ve benimsemis hatta çevremde bile sana bura yaramaz abd ye gitmen lazim diyen insanlar olmasına rağmen, gittiğimde işlerin pek de öyle yürümediğini gördüm. Ben lisans öğrencisiyken wat ile gitmiştim gerçi. Ama gitmeyip de gitmeyi planlayanlar için söylüyorum en büyük ve en önemli etken dil dil dil... Dil bilmiyorum veya az buçuk konuşuyorum diyene orda mülteci gibi bakarlar hoşgörü insana saygi vs diyoruz ama bu bir gercek. Abdnin dört tarafini dolasmis biri olarak net gordugum sey bu. Kimse sizi anlamaya veya bise anlatmaya pek çalışmaz. İster kültürlerini anla ister anlama. Dil biliyorsan ise tam aksine her türlü bir baltaya sap olursun keza orda her tur insan icin bi yasam standardi var. O yüzden herşeyi goze alan ve ikinci üçüncü dunya vatandaşi gibi gorulmeyi önemsemeyen, ben gidince öğrenirim diyen varsa sıkıntı yok. Ama aksi olursa cok takarsınız. Çünkü nolursa olsun dil bilmeyene karşı ne sosyal ortamin ne is ortamının pek tavizi yok. Never mind der geçerler. Ben kendim dil biliyorum derdim filmleri falan altyazisiz izlerdim az cok ona ragmen yüzyüze de aksanları yuzunden cok sıkıntı cektim tribe girdim. Gelince burda daha cok kastim dil öğreneceğim diye hirs oldu... Yani nereye giderseniz ne is yapacak olursaniz olun dil bilen 5 0 önde ve rahat baslar.
    amerika sıkıntılı ülke, dil bilmedin mi her yerde sıkıntı. bak sırbistanda ingilizce bilmeyen çok az olmasına rağmen sırpça bilmezsen iş bulamıyorsun zaten fakir ülke birde senle mi uğraşıcaz derler adama. öyle kafana göre atla git demem zaten insanlara.

ben gitmeyi kafaya takmış insanların dil bildiklerini düşünerek hiç düşünme en azından denemiş olursun derim. çünkü 5 yıl içinde gidicem diye kafaya takan adam bir zahmet dil öğrensin.

yıl olmuş 2017, cep telefonundan app ler ile bile dil öğrenilebilir duruma geldik, örneğin duolingo uygulamasında 20bin puan yapacak kadar çalışan bir adam bbc international bile izler rahatlıkla artık. ki bu puan 1 yılda rahat rahat yapılıyor günde 1 saat ayırarak. tv ye bile 6-7 saat ayıran millet dil öğrenmeye 1 saat ayıramıyorsa günlük bence boşa yaşıyordur.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mucadele edelim diyenler sadece parasal düşünüyor bence, düzenden memnun olmayip sesini cikaranlar isinden oldu, gunlerce göz altında kaldi..

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Gitme acik ve net. Ne burdan gorundugu kadar kolay,ne de gittiginde zor degilmis ne varyeaa diyebilcegin kadar basit.

Donmemek icin gideceksen git ya da oyle soylim. Gurbetci mantigiyla yilda bi 10gun 20gun gelirim diyosan git. Gurbet=hasret=ozlem=zorgunler.

Kalsaglicakla.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kardeşim ben de yaklaşık 3 senedir Kıbrıstayım. Buranın Avrupa'dan tek farkı Türkçe konuşulması.
    @Mr.K güzel söylemiş. Gurbet-Sıla-Hasret. Ben çok aramam böyle şeyleri ama insan Annesini-Babasını-Kardeşini yeri geldiği zaman yanında olsun diye deli gibi arıyor. En basitinden örnek verecek olursak Tr'ye benim gitmem uçak bilet ücreti açısından pahalı. Tek kişi gidiş-gelişim en kötü 500TL. Ki sen okyanus aşırı gitmek istiyorsun ki masrafını sen düşün.

Ben de buraya 6 yıllık banka çalışmışlığımı bırakarak geldim. Elimde hiç birşey yoktu. Zamanla bişeyler elimize geçmeye başladı. Ben tası tarağı toplayıp,gözümü kapattım geldim. Bzn böyle körü körüne kararlar almak faydalıdır.

Elinde şansın varsa dene. En kötü denedim-gittim olmadı, döndüm dersin.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun uzadıya yazıp tartısma yaratmak istemiyorum ancak benim tezim yine de sizinkinden daha gecerli. (bence)
    Ahmet beni az çok tanıyorsun... Bana yazmadığını biliyorum ama başkalarının gözüyle bir kaç kelam edeyim istedim. Haklısın kesinlikle, ama doğru bir olmadığı için, başkalarınında haklı olduğu noktalar var diyelim...

%40ı çeşitli yaftalarla işten atılmış %15i is hapiste olan bir akademik camia var... Bu sadece bir örnek... Şahit olduğum çok acı durumlar var... Geçiniz darbe marbe meselelerini... Sen bulunduğun şirkette dik durabilir, konuşabilirsin. Mesela bende mangalda kül bırakmıyordum son çalıştığım yerde, çünkü herkes aynı fikirdeydi... Ama akademide, Hükümetle bağlantılı bir şirkette veya koyu yandaş bir şirkette "böyle darbe olmaz" diyenlerin en iyi ihtimalle işten atıldığını, bazılarının hapiste, işkence altında, çocuklarının ise onun bunun yanında bakıma muhtaç kaldığını hatırlatmak isterim... Yurt dışına gidenlerin çoğuda zaten bu gibi yada ekonomik olarak çok rahat insanlar...

Olay sadece ekonomik değil... Aynı zamanda çoluk çocuk kaygısı bazıları için. Allah kimseye yaşatmasın. Vatan sadece doğduğun değil, bazen doyduğun ve kendini güvende hissettiğin yerdir. Küçükten büyüğe giderek düşünmek lazım... Gelirimiz yada eğitim seviyemiz arttıkça mahalle değiştirmiyor muyuz? Ülke neden değiştirilmesin? Hani gelip elektrik bağlantılarını yaptığın bir ev vardı ya Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesinde... En büyük duam "ben burada çocuk yetiştirmem, çünkü çocukluğum mahvoldu" idi... Bebek haberini aldığım gibi taşındım Beylikdüzü'ne... Şuan ise yine çocuklarım için "eğitimin içinden gelen birisi olarak" daha iyi bir ülke de yaşama imkanı var iken neden değerlendirmeyeyim dedim ve buraya geldim...

Gurbet sadece vatanı terk etmek değildir... Bazen vatan için gurbette dolmak, birikmek ve güçlenmektir... Cumhuriyet'i kuran kadroların içerisinde bu yüzden Yurt dışı eğitimi almış onlarca insan vardı...

Biz yurt dışına açılamamış bir toplumuz... Dil problemimiz ise had safhada... Sanmayın ki bu Cumhuriyet döneminin eğitimi ile alakalı... Osmanlı döneminde de dış ilişkiler bu dil problemi nedeniyle Türklerin hakimiyetinde olmadı kurumsal anlamda...

Velhasıl doğru dürüst bir markamız, bir patentimiz, bir bilinirliğimiz yok... Keşke daha çok kişi gitseydi de daha çok tanınsaydık... Buranın yoğurt devi bile Türk yoğurdu diye satamayıp Yunan yoğurdu olarak kurdu markasını... Oturup ağlayası geliyor insanın!

Bugün Ermeniler ve yahudiler dünya da çok güçlü bir lobi ağına ve ağırlığına sahip... Yaşadıkları topraklarda (Haklı veya Haksız) sorun yaşayıp dünyanın dört bir yanına ciddi bir motivasyon ile dağıldılar... Geldikleri nokta ortada... Pas pas ediyorlar bizim söylem milliyetçilerini!!! "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" deyişi vücut buluyor adeta!

Türkiye şuan baskıcı rejimi ile kendi "yahudilerini" oluşturuyor her kesimden... Şuana kadar bu kesimler bir araya gelemedi ve rejim hep kazandı... Çünkü hep "sizde bunu yapmıştınız, alın size rovanş" mantığıyla gittik... Yarın bir araya gelirlerse o zaman işler değişir... Bunun içinde "cennet vatanımız, herkesten iyiyiz, biz süperiz ama batı engelliyor" fikrinden ziyade gelişmiş ülkelerde insanlar ne şartlarda yaşıyor bunu görmek ve değerlendirmek lazım... Yurt dışı bu yüzden önemli...

Evet 2000 sonrası Türkiye'de refah yükseldi, arabalar, internet, lüks evler falan... Bir çok kişi yurt dışını bilmediği için biz yükseldik sanıyor... Var mı 2000 yılında bizden çok ileride olup bizim geçtiğimiz bir ülke? Kaldı ki her şey elle tutulabilir lüks değil... Burada insanlar 70 yıldır aynı kapı pencere elektrik düğmelerini kullanıyor... Bu onları geri yapmıyor...

Neyse ben çok uzattım...

Bir ara ara sor abi nasılsın bir ihtiyacın var mı aç mısın açıkta mısın diye Burada yazarak olmaz
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bide şöyle bişey var, git gitme demekten ziyade nelerle karşılaşabileceğini söylüyorum genel olarak (abd için), eğer biraz duygusal ve insan ilişkilerine önem veren biriyseniz (ki burada yaşayamayıp orayı tercih ediyorsanız genelde öyle olduğunuzu düşünüyorum) burdaki dostlukları bulmanız çok zor olacaktır. Yıllarını orda geçirenler bile hiç burdaki gibi içten gülüp sohbet edemediklerini söylerler. Mesela ne bileyim burdaki gibi gecenin bi yarısı alayım kankamı aşk acımı paylaşayım iki çift laf edeyim derstleşeyim vs diyemezsiniz. Kültürlerinde yok çünkü. Sen anlatırsan bile bakar yüzüne ne anlatıyor diye pek oralı olmayabilirler. Ama bunların aksine vurdum duymaz arkadaşlarımın çoğu daha iyi uyum sağlıyordu orada... Ben en çok bunu aramıştım mesela... Ve gariptir ki en iyi anlaştığım kişi de bi rus bayan arkadaştı abdlilere ve diğer ruslara nazaran bizim gibiydi. Ama bu olasılık bizim dostluklarımızdaki kadar yüksek değil... Yani ne istediğinizi bilmek lazım. Çok mutlu olabilirsiniz çok iyi vakit geçirip yaşam sürdürebilirsiniz, eğer uyum sağlayıp yadırgamazsanız... Velhasıl uyum sağlarsanız eğer, her bakımdan şartları buna müsait çünkü. Yani oraya gittikten sonra artık bir Türk gibi değil de onlar gibi yaşamaya uyum sağlarsanız daha mutlu olursunuz diye düşünüyorum. Naçizane fikrim...
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

TaxiDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kıbrıs'a taşındım. mutluyum. Medeni türklerle ada hayatı yaşanabilecek yarı avrupa kenti diyelim.
    Gurbete gidince İslamofobi ve Türkofobi her yerde sıkıntı.
    Yemekler sıkıntı. Nereye kadar FastFood.
    Ama Kıbrıs da gidip mercimek corbası da icersin, iskender de yersin.
    Selamun aleykum deyip mekana da girersin.
    Trafikde korna yok, Yayaya saygı var,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler